Racjonalista - Strona głównaDo treści
co najlepsze

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
20-05-2011 22:31asmodai (2845 punktów)co najlepsze
0 na 2
Słuchajcie mam takie luzne pytanie co uważacie za najlepszy wynalazek człowieka? Jeśli macie jakąś listę to dawajcie na ten temat. Ja uważam, że jednym z najlepszych wynalazków człowieka jest bóg. Co o tym sądzicie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Piwo.
20-05-2011 22:46 
 Ocena 3 na 3
asmodai (2845 punktów)
>Piwo.
>
Zimne piwo
20-05-2011 22:54 
 Ocena 3 na 3
TriDzej2 (869 punktów)
>>Piwo.
>>
>Zimne piwo

Z kiełbasą z grila
20-05-2011 23:10 
 Ocena 6 na 6
marcin1902 (3438 punktów)
>>>Piwo.
>>>
>>Zimne piwo
>Z kiełbasą z grila

I cycki.

"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
20-05-2011 23:43 
 Ocena 5 na 5
kuba1313 (170 punktów)
>I cycki.

Chyba sztuczne cycki, bo naturalne to sprawka ewolucji, a nie człowieka.


"Samotności, jakaś ty przeludniona!" - S. J. Lec
20-05-2011 23:46 
 Ocena 6 na 6
marcin1902 (3438 punktów)
>Chyba sztuczne cycki, bo naturalne to sprawka ewolucji, a nie człowieka.

Nie ważne, jeśli jest jakiś ranking to i tak cycki wygrywają...

"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
Samiec - Kain wynalazł zbrodnie i wypróbował na swojej siostrze Abli - czyli gdyby nie Kain i Abla to wówczas Buk i religia nie miałyby najmniejszego sensu, bo w jaki sposób Buk miałby karać grzeszników? Aby solidnie wymierzyć karę konieczne jest grono rozmodlonych wyznawców - bo sam Buk to po prostu cienias i kary sam wymierzyć nie umie (poza kilkoma wyjątkami np. słynny potop lub Sodoma i Gomora)
Dlatego jeśli największym wynalazkiem ludzkości jest Buk to na drugim miejscu jest maczuga/karabin/miecz/bomba atomowa/cyklotronowe działo plazmowe kaliber 50mm - czyli innym słowem akcesoria służące do szerzenia religii pokoju.
Marian (5438 punktów)
   Bóg to kiepski wynalazek. Buty ze światełkami w obcasach są lepsze. Kolejne w kolejce są znicze na LEDy, kartki grające i choinki zapachowe.

   Pozdrawiam.

Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0
21-05-2011 00:10 
 Ocena 11 na 11
liliac (147340 punktów)
>Buty ze światełkami w obcasach są lepsze. Kolejne w kolejce są znicze na LEDy, kartki grające i choinki zapachowe.

Przebijam zniczami grającymi piosenkę "Nie jesteś sam" zespołu Ich Troje (" wstań, powiedz nie jesteś sam")
21-05-2011 21:08 
 Ocena 1 na 1
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
>Przebijam zniczami grającymi piosenkę "Nie jesteś sam" zespołu Ich Troje (" wstań, powiedz nie jesteś sam")

Brr! Groteska! Umrzyk się musi biedny w grobie przewracać...


Fabricati Diem, Pvnc!
Scarabaeus (2198 punktów)
>listę to dawajcie na ten temat. Ja uważam, że jednym z najlepszych wynalazków człowieka jest bóg.

bóg z mąki i wody, którego można zjeść.
asmodai (2845 punktów)
>>listę to dawajcie na ten temat. Ja uważam, że jednym z najlepszych wynalazków człowieka jest bóg.
>bóg z mąki i wody, którego można zjeść.
>
O np to też jest świetny wynalazek. Albo serial telewizyjny mający ponad 200 odcinków
TriDzej2 (869 punktów)
>Albo serial telewizyjny mający ponad 200 odcinków

Bez przesady... Już pod koniec zapominam, co było na początku
27-05-2011 10:50 
 Ocena 1 na 1
Arłukowicz (3162 punktów)

>bóg z mąki i wody, którego można zjeść.
i jego krew z winogron, którą można w każdej chwili i wszędzie wypić. W Licheniu sprzedają nawet do tego pojemniki. Są one w kształcie matki boskiej z odkręcaną główką
Selanos (12869 punktów)
Pompa paliwa.

Wiecie jak cholernie trudne byłoby jeżdżenie bez tego? Przed wynalezieniem pompy paliwowej bak musiał być umieszczony nad silnikiem, a w niektórych automobilach na strome wzniesienie dało się wjechać tylko tyłem...
21-05-2011 02:52 
 Ocena 1 na 1
Proxy (90 punktów)
Wibratory ;P
21-05-2011 03:26 
 Ocena 1 na 1
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Pompa paliwa.

Zgadzam się. Moje ulubione to MF-y

Chciałabym też nominować: koło (i w konsekwencji - rower), radio, mp3 i łożysko. Dorzuciłabym parę rzeczy typu zębniki, simmeringi, orbitrol (och, orbitrol!), żelowe siodła typu kanapa, kamizelki odblaskowe (te z odblaskiem typu policyjnego), ale to są duperele i prywatne zboczenia


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>Słuchajcie mam takie luzne pytanie co uważacie za najlepszy wynalazek człowieka?
Biblioteka. Nóż. Umiejętność rozniecania ognia. Koło. Spodnie. Chleb. ...

> Ja uważam, że jednym z najlepszych wynalazków człowieka jest bóg. Co o tym sądzicie?
Według mnie przegrywa z ciepłym posiłkiem (gotowanym lub smażonym). Z lodówką zresztą też.

Pozdrawiam

Egoizm jest rodzajem algorytmu.
Ania... (14138 punktów)
>Słuchajcie mam takie luzne pytanie co uważacie za najlepszy wynalazek człowieka? Jeśli macie jakąś
>listę to dawajcie na ten temat. Ja uważam, że jednym z najlepszych wynalazków człowieka jest bóg. Co
>o tym sądzicie?
Mowa. O ile traktować ją jako "wynalazek", w sumie to ewolucyjna sprawa.
Ale z nowszych patentów podoba mi się czapeczka z mocowanymi puszkami i rurką do picia (zawsze chciałam to kupić, ale nie kupiłam), zachwycona jestem grzałką do akwa z termostatem, nie wyobrażam sobie pracy bez laptopa, a niesamowicie prościej jest mi pracować z aparatem zapisującym zdjęcia cyfrowo. Wyobrażacie sobie, jak oni się męczyli do tej pory? Każde zdjęcie najpierw wywołać, a potem okazuje się, że jednak nieostre! Albo wcześniej, z kamera lucida, przerysowywanie wszystkiego...
Ag-nes (2295 punktów)
>Słuchajcie mam takie luzne pytanie co uważacie za najlepszy wynalazek człowieka?
Antykoncepcja hormonalna!

>Ja uważam, że jednym z najlepszych wynalazków człowieka jest bóg. Co
>o tym sądzicie?
Owszem, to jest wynalazek człowieka, ale chyba jeden z najgorszych.
21-05-2011 11:22 
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)

>Owszem, to jest wynalazek człowieka, ale chyba jeden z najgorszych.
Najlepszym jest viaagra
Arłukowicz (3162 punktów)

>Najlepszym jest viaagra
Eee tam, nie powiedziałbym.
Niektórzy osobnicy płci męskiej chodzą w stringach ( bo lubią ), a to - nawet po - trochę trzyma
NorahYorke (329 punktów)
Internet, rock, kuchenka mikrofalowa i słuchawki dokanałowe. W tej kolejności.
Bóg to epic fail.
Arłukowicz (3162 punktów)
>Słuchajcie mam takie luzne pytanie co uważacie za najlepszy wynalazek człowieka?

drugs and rock and roll
Ania... (14138 punktów)
>>Słuchajcie mam takie luzne pytanie co uważacie za najlepszy wynalazek człowieka?
>drugs and rock and roll
A gdzie seks?!?!
22-05-2011 12:48 
 Ocena 2 na 2
Arłukowicz (3162 punktów)

>A gdzie seks?!?!
Dzięki tym wynalazkom stał się lepszy i łatwiejszy
22-05-2011 12:26 
 Ocena 2 na 2
asmodai (2845 punktów)
>>Słuchajcie mam takie luzne pytanie co uważacie za najlepszy wynalazek człowieka?
>drugs and rock and roll
>
I zestaw perkusyjny z podwójnym basem( dwie centralki)
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
Mamy znaczącą listę wynalazków, odkryć i osiągnięć, które czynią nas tak fascynującymi istotami... Postawiliśmy stopy na księżycu, umiemy rozszczepiać atom, transplantować organy, produkować szczepionki, tworzyć antymaterię, klonować, przesyłać morza informacji z szybkością myśli via orbita okołoziemska, potrafimy (potrafiliśmy, Concorde, co za niepowetowana strata) przekraczać Atlantyk z podwójną szybkością dźwięku by wylądować w Nowym Jorku- nominalnie WCZEŚNIEJ, niż wyleciało się z Londynu. Potrafiliśmy dać narodziny "Requiem" Mozarta. Robimy nie tylko najlepsze ale i JEDYNE we wszechświecie Chianti...

Potrzeba więcej?

EDIT: Nie, nie mogłem się powstrzymać. Czyż nie jest najpiękniejszą rzeczą, która kiedykolwiek oderwała się od ziemi?

media-1.we(*)dia/17/115117-050-55536DDE.jpg
21-05-2011 22:33 
 Ocena 1 na 1
asmodai (2845 punktów)

>media-1.we(*)dia/17/115117-050-55536DDE.jpg
A po co się powstrzymywać? To jest maszyna z duszą
22-05-2011 10:17 
 Ocena 1 na 1
asmodai (2845 punktów)

>Potrzeba więcej?
>EDIT: Nie, nie mogłem się powstrzymać. Czyż nie jest najpiękniejszą rzeczą, która kiedykolwiek oderwała się od ziemi?
>media-1.we(*)dia/17/115117-050-55536DDE.jpg
Wracając do prędkości, to nie przejmuj się w przyszłości będziemy latać szybciej jak światło. t3.gstatic(*)MIBw-XnZ5RzbKk5UrOztOKL8FegekQ
23-05-2011 21:32 
 Ocena 1 na 1
Hodża (11172 punktów)
>EDIT: Nie, nie mogłem się powstrzymać. Czyż nie jest najpiękniejszą rzeczą, która kiedykolwiek oderwała się od ziemi?
>media-1.we(*)dia/17/115117-050-55536DDE.jpg

On był piękny.
A tu TU-144, smutny z zazdrości.
aircraft-list.com/db/Tupolev_Tu-144/63/
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Pismo.
22-05-2011 16:19 
 Ocena 4 na 4
marcin1902 (3438 punktów)
>Pismo.
>

Lub czasopismo

"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
-jad- (18783 punktów)
Auto służbowe.
Oczywiście, po wspomnianej antykoncepcji hormonalnej.


Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
soad (49 punktów)
>Słuchajcie mam takie luzne pytanie co uważacie za najlepszy wynalazek człowieka? Jeśli macie jakąś
>listę to dawajcie na ten temat. Ja uważam, że jednym z najlepszych wynalazków człowieka jest bóg. Co
>o tym sądzicie?

Oczywiście Internet.
Nie można zapomnieć jednak o antykoncepcji, zasadach higieny(!) nawet zwykłe pranie... to takie drobiazgi, a pozwoliły ocalić życie wielu osób.

Natomiast wymyślenie boga... trzeba by było ocenić bilans zysków i strat, ile ludzi świadomość istnienia boga ocaliła, a ilu pozbawiła życia...
Wydaje mi się że bardziej na ludzkość wpłynęło nie samo wynalezienie boga, a stworzenie zorganizowanych form kultu.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365