 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 14-01-2011 | KarolG | Kolędnicy |
Odwiedził mnie wczoraj ksiądz. Nie to żebym chciał się nawrócić, bo rozmowa zakończyła się w drzwiach, ale jednak pozytywnie zaskoczyła mnie pewna rzecz. Otóż gdy otworzyłem drzwi, ujrzałem księdza w sutannie i w tym białym fartuszku, który zawsze ubierają na kolędę (niestety nie pamiętam nazwy). Następnie usłyszałem ni mniej, ni więcej tylko "Dzień dobry". Spodziewałem się "Niech będzie pochwalony" albo od razu "przybieżeli do Betlejem", więc zamurowało mnie. Ksiądz zapytał grzecznie czy przyjmujemy kolędę, odpowiedziałem, że nie (uprzednio potwierdziwszy, że żona też nie) i usłyszałem "W porządku. Do widzenia". Dodam, że przeprowadziłem się ostatnio i na terenie poprzedniej parafii wyglądało to zupełnie inaczej, więc zastanawiam się czy to jakiś nowy standard, czy tylko lokalne ekstremum? Jakie są Wasze doświadczenia w tej materii?
| Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 13-01-2011 | Marcin G | Pytanie do zorientowanych. |
Witam, czy użycie międzynarodowego symbolu racjonalistów - rybki Darwina - w logo firmy byłoby złamaniem prawa albo czymś niestosownym? Znak nie jest zastrzeżony i nie ma konkretnego autora, podobnie jak np. "pacyfka”, więc to chyba nie będzie nielegalne? Pozdrawiam.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 11-01-2011 | Matix | Czy inteligencja jest dziedziczna? |
Ostatnio sporo na tematy genów, dziedziczenia, ras, (przeklętej) eugeniki i tym podobnych. Postanowiłem i coś od siebie dodać. Mianowicie kolejne swoje obserwacje. Nie znam żadnych badań, statystyk (oprócz własnych obserwacji) na ten temat, ale zdaje się, że cechy charakteru są cechą dziedziczną. Mam na mieszkaniu kolegę zagorzałego katola, przy czym kompletnego bałwana. Jak mu tłumaczyłem wręcz fundamentalne elementy matematyki jak macierze, prosty rachunek różniczkowy, na pierwszym roku to czułem się jak jakiś prawdziwy nauczyciel, pomimo że żaden ze mnie specjalista. Koleś jest strasznie nie kumaty. Nie dość, że ma chyba najłatwiejszy kierunek na polibudzie (nie chcę wytykać, żeby nikogo nie obrażać) to jeszcze ledwo ciągnie, a pracy po tym i tak nie znajdzie. Mniejsza o to. Koleś przychodzi z uczelni 1.5h przygotowuje żarcie, ogląda film za filmem i narzeka, że trzeba się zacząć uczyć. (wku... mnie takie gadanie kiedy ja zapie.... non stop z projektami, od Autocada oczy już czerwone, jedyny wolny czas przeznaczam na pisanie na forum i newsy w sieci). Ale do rzeczy. Otóż niedawno poznałem jego rodziców... identyczni, zaściankowi, zabobonni, prostaccy, głupi (w sensie bardzo mało inteligentni), fanatycznie religijni, żebyście słyszeli ich rozmowy...  Do czego zmierzam. Otóż zauważyłem, że cechy charakteru odziedziczone po rodzicach bezpośrednio wpływają na szeroko pojętą inteligencję. Krótko, inteligencja może być dziedziczna. Aczkolwiek znam też sporo wyjątków, zarówno.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 11-01-2011 | diogenes | O lekturze oszołomów słów kilka |
wiadomosci(*)lnika,1,4100153,wiadomosc.html Cytat:Sprawca zamachu, Jared Loughner...Jako swoje ulubione lektury wymieniał Manifest Komunistyczny Karola Marksa i Mein Kampf Adolfa Hitlera. Jak się okazało, Loughner przez pewien czas leczył się psychiatrycznie. Cały zestaw jego ulubionych lektur znajdziemy tu: www.youtube.com/watch?v=gzMDGPgr1AoMamy więc i Alicję w Krainie czarów, Starego człowieka i morze, Bajki Ezopa,... Po co o tym wspominać, skoro wszystko jest już jasne: Manifest komunistyczny, Mein Kampf, psychiatryk. Mamy już wyjaśniające panaceum dla prostaczków: Marks, Hitler, obłęd. Brakuje tylko ateizmu, ale to już tylko logiczny wniosek z Marksa. Tylko ktoś taki podnosi rękę na Świętą Amerykę. Prosty różaniec przyczynowo-skutkowy: od lektury kilku książek - do mordu. A co czytał Hitler? : www.bild.d(*)-hitlers-lieblingsbuecher.htmlJego biblioteka liczyła 16000 woluminów. Czytał dużo. Klasyka: Biblia, znał na pamięć Hamleta, czytał Ibsena, Przygody Guliwera, Robinsona Crusoe, literaturę antysemicką. Jego ulubioną książką był przewodnik po muzeach Berlina. Gdyby założyć poprzedni wzorzec wpływu lektur na osobowość mielibyśmy problem: Może w wodzie jego mózgu maczał palce - poprzez Biblię - sam bóg? A może Szekspir? Osobowość człowieka jest zjawiskiem zbyt złożonym, by zredukować ją do wpływu kilku lektur... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 10-01-2011 | prof. Grabowska | Co było pierwsze? Jajko czy kura. |
Niedawno kłóciłam się na poważnie z moim przyjacielem na temat pytania : Co było pierwsze? Jajko czy kura? Ja uważam, że dopóki nie zdefiniujemy pojęcia "jajko" i "kura" pytanie to jest nierozstrzygalne. Czyli, że jest to pytanie niejako źle postawione. Ale on uparcie twierdził, posługując się "Samolubnym genem" Dawkinsa, że jajko było pierwsze. A co Państwo o tym sądzą? Ja uważam, że jajko nie mogło być pierwsze, bo najpierw musiałaby je złożyć kura. Ale, aby zostać kurą trzeba by się wylęgnąć z jajka , które kura złożyła. No i tak w koło Macieju. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 10-01-2011 | diogenes | Odskok w teologię |
Cytat:- Deszcz nie przeszkadza tak mocno jak śnieg, ale od razu jesteśmy mokrzy i jest nieprzyjemnie. Faktycznie organizatorzy mają tu pecha, powinni chyba się pomodlić, ale podobno Czesi to kraj niewierzący, więc co zrobić - zakończył Małysz. sport.onet(*)zykro,1,4099876,wiadomosc.htmlNie ma to jak w Polsce. Tu organizatorzy, wykonawcy, podwykonawcy, posłowie i alfonsi modłami Wisłę zawracają. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 09-01-2011 | Sebek1991 | Egipski Potop |
Ta teoria mogłaby mi wiele wyjaśnić o piramidach, gdybym był przekonany co do jej prawdziwości dlatego prosiłbym o ocenę takiego scenariusza przeszłości jaki jest przedstawiony na tej stronie. republika.pl/hufu3/strona3/heliopolis/tep_zepi.htmA zwłaszcza wątek dotyczący lokalnego potopu w Egipcie, prawie na samym dole strony. Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 09-01-2011 | Madman | 300 zł łapówki w ratach |
Bezczelny policjant z Tychów wymuszał łapówki. Chwilowa utrata wzroku funkcjonariusza miała kosztować pewnego kierowcę 300 złotych. Jako że kierowca taką sumą nie dysponował, policjant zainkasował 100 złotych, oznajmiając, że pozostałe 200 złotych odbierze w późniejszym terminie. I co ciekawe, zapisał sobie wszystko szyfrem w służbowym notatniku. Cytat:Z taką bezczelnością oraz wyrachowaniem mamy do czynienia po raz pierwszy - twierdzi prokuratura. Bezczelny proboszcz z Płocka wymuszał datki. Tam spokój sumienia również kosztuje 300 zł (na budowę kościoła), a że pewien parafianin wcześniej dał tylko stówę, to sobie ksiądz w służbowym notatniku to wszystko zanotował, nawet nie szyfrem. I gdy nadszedł dzień odwiedzin duszpasterskich, zaskoczonej rodzinie zamiast świętego obrazka wręczył wyliczenie z kwotą 200 złotych na minusie. Cytat:...było powiedziane, z ambony, że w czasie kolędy mamy kłaść na stole dwie koperty. Jedną podpisaną "Kolęda", drugą "Na budowę kościoła". Z taką bezczelnością oraz wyrachowaniem mamy do czynienia nie po raz pierwszy. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 08-01-2011 | sombrero | Jesteśmy tym, co jemy. |
Dzisiaj miałem okazję rozmawiać z przedstawicielką pokolenia kolumbów. Rozmowa krótka, ale starsza Pani patrząc na mnie stwierdziła, że jestem wysoki. Po chwili powiedziała, że moje pokolenie wyrosło sztucznie (dwudziestolatkowie obecni). Mam świadomość, że prawdziwą wędlinę dostać teraz można jedynie przez koneksje rodzinne na wsi, ale czy jest aż tak źle? Czy to wpływa na nas jako ludzi? Ma to znaczenie? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |