 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 22-10-2009 | marcin kwiek | Kreacjonizm |
Kreacjonizm
Każdy się chyba zgodzi, że Ten świat jest kiepsko urządzony, Ten świat jest urządzony źle, Z której by nie popatrzeć strony.
No bo przestępczość, wojny, głód, Kac, świńska grypa, wściekłe krowy, Pustynny skwar, arktyczny chłód, Katar, wyrostek robaczkowy.
Zarzucą mi, że szaty drę, A piwo, fajki, seks? – spytają. To są wyjątki, które tę Smutną regułę potwierdzają.
Istnieją po to, żeby móc Zapomnieć o tym łez padole I jakoś się przez życie tłuc, W problemach, znoju i mozole.
Ciągnąc więc dalej wątku nić, Zapytam: Jaka siła sprawia, Że tak niełatwo jest tu żyć I ciągle trzeba coś naprawiać?
Bowiem jak głoszą z różnych stron, Nic się nie dzieje przypadkowo, Musi być siew, by wyrósł plon, Naturą rzeczy jest celowość.
Teorii tej ożywczy łyk, Prawdę zrozumieć mi pozwolił I wyrwał z gardła głośny krzyk: Ten świat po prostu ktoś spartolił!
Albo co gorsza, uwziął się, Stale pod nami dołki kopie I kombinuje całe dnie, Jak nam tu jeszcze bardziej dopiec.
Lecz dosyć już lizania ran, Pora dowiedzieć się wszystkiego: Kto odpowiada za ten stan? Kto nam to robi i dlaczego?
I tu na scenę wkracza on, Wielki detektyw z księgą w dłoni, Umysł jak brzytwa, głos jak dzwon, A imię jego – KREACJONIZM!
To jego ludzie dzień i noc, Nie szczędząc czasu, sił i słowa, Wierząc w swej świętej księgi moc, Próbują dociec gdzie się schował.
To oni pod prąd faktów brnąc (Jakaż niezwykła to taktyka), Łamią zasady, prawa gną, Ale się bestia wciąż wymyka.
By więc przyspieszyć śledztwa.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 20-10-2009 | metsys | Chłopak- magnes. Racjonalne podejście do zjawiska. |
Przyszło mi rozpatrywać fakt, który, zanim nastąpił, traktowałem z dużą dozą dystansu w odniesieniu do samego zjawiska. Otóż nie dalej jak w zeszłym tygodniu 12 letni syn mojej siostry odkrył w sobie zdolność przyciągania żelaznych przedmiotów. Ot tak. Przyłożył sobie do twarzy łyżkę stołową i... już została. Mało tego. Może poobwieszać się metalowymi przedmiotami umieszczonymi na całym ciele, pochylić się i nie odpadają. Wyraźnie da się wyczuć przyciąganie np. łyżeczki trzymanej w odległości 1 cm od skóry. Piszczące bramki w marketach, gdy Adam przez nie przechodził. Siostra zwróciła się do mnie o racjonalne wytłumaczenie, ale rozłożyłem ręce. Nie są mi znane wyniki rozsądnych badań naukowych, a posiadam jedynie pobieżne informacje. Jeśli ktoś jest zainteresowany w dokładniejszym zbadaniu zjawiska, to rodzice Adama są w stanie "udostępnić obiekt". Co sądzicie o tym fakcie? Może ktoś też spotkał się z podobnym zjawiskiem? Na ile może być niebezpieczne dla samego dziecka (gdy przechodzi pod linią wys. napięcia boli go głowa)? Będę wdzięczny za informacje, gdyż, nie zaprzeczam, zafrapowała mnie cała sytuacja.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 19-10-2009 | marek milczewski | Podziękowania "WETERYNIARZOM" |
Mam pieseczka, wabi się Misio, albo Ch...j, na oba reaguje. Waży 6200 gramów. Kundelek. Czarny podpalany, podobny do miniaturki wilczka ze stojącymi uszami i zawiniętym ogonkiem. Bardzo wrażliwy i niesamowicie wierny. Urodzony we wrześniu 2003 roku. Córka wypatrzyła Go na wsi w lutym. jak stał trzęsąc się z zimna przywiązany do polika na podwórku krowim łańcuchem z wrośniętą obrożą . Obok stała miska z zamarzniętą wodą z suchym chlebem. Miał wtedy pięć miesięcy. Odkupiła od tej baby za pięć złotych.... Od tamtej pory Misio jest ze mną. To taki ciepły i kochający całym swoim psim sercem Gościu. I raptem po spacerze o 23 0 wróciliśmy do domu, a po jakiś 30 min pies zaczął wymiotować, piszczeć, rozszerzyły mu się źrenice, a nogi rozjechały. Misiek wpadł w szok i był w agonii. Od kolegi miałem wymiętą wizytówkę lecznicy weterynaryjnej. Był na niej nr alarmowy. Zadzwoniłem. Weterynarka kazała natychmiast przywieźć psa. Powiedziałem, że nie jestem w stanie dowieźć Misia. Wtedy przyjechała swoim autem i Go zabrała. Ściągnęła wspólnika i do czwartej rano ratowali. Po ustabilizowaniu funkcji życiowych, Misio odzyskawszy przytomność potwornie skomlał, a później sparaliżowało go całkowicie. Wprowadzili go w śpiączkę farmakologiczną. Podawali cały czas jakieś leki. Każda próba wybudzenia kończyła się głębokim szokiem i potwornym skowytem, paraliż nie ustawał. Trwało to przez całą sobotę. Weteryniarze nie spali całą noc i cały dzień. Wieczorem zadzwoniono.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 16-10-2009 | Rom. | Doktorat Rydzyka, kpina czy obłuda? |
Jak można nadać tytuł doktora na wydziale teologii moralnej osobie, która z moralnością ma niewiele wspólnego? Człowiek, który jest antysemitą, który naciąga bogobojne osoby, człowiek, który do dziś się nie rozliczył ze świadectw udziałowych (stoczni wszak nie uratował, nawet nie próbował), człowiek, który powinien oddać się , przynajmniej teoretycznie Bogu, oddał się biznesowi? Myślę, że promotor dał palmę i wystawił sobie kiepskie świadectwo. Promowanie ludzi w rodzaju Rydzyka nie sprzyja rozwojowi katolicyzmu, a wprost przeciwnie, zniechęca ludzi do Kościoła, bo promuje obłudę, pazerność i lekceważenie innych. Jakoś nie widzę w działaniu Rydzyka woli bożej, działania dla chwały Bożej. O ile pamiętam z lekcji religii, to nie po to są duchowni, oni maja być pośrednikami między owieczkami a Bogiem, a gdzie tu to pośrednictwo, po przez złoża gorącej wody, poprzez rektorowanie uczelni, poprzez latanie drogimi samolotami? Czy pycha jest tym czego Bóg oczekuje od ludzi, a od swych funkcjonariuszy szczególnie? Nie wiem, zaczynam się gubić w tym wszystkim. Czy ksiądz jest jeszcze księdzem, czy już jest biznesmenem, czy jedno wyklucza drugie, czy nie? A gdzie tu słynne ucho igielne i biblijny wielbłąd?Gdzie w końcu wartości zawarte w Dekalogu, gdzie wartości moralne, o których kościół tak dużo mówi???? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 16-10-2009 | Kornowski | Dobrze nie mieć telewizora |
Ulubione filmy mam na DVD, mniej ulubione z wypożyczalnie te co do których jeszcze się nie zdecydowałem z Internetu. Wiadomości czytam w Internecie. Zauważyłem że czytając polityku A , który podłożył świnię politykowi B (w domyśle np zatrzymując jakąś ważną reformę)" niż oglądać w TV komentarz polityka A który ze świętoszkowatą miną mówi iż zrobił to tylko i wyłącznie dla dobra kraju.
też tak macie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 58 (przedawniony) | | 14-10-2009 | Emil G. | O odpowiedzialności i wyobraźni |
Słuchając spokojnie śpiewu ptaków, siedzę o poranku w lesie i czytam o tym "praktycznym" człowieku. Na końcu książki znajduje zrobione ołówkiem notatki pana Oshimy. Wiem, ze to jego pismo. Litery mają charakterystyczny kształt.
"Wszystko jest kwestią wyobraźni. Nasza odpowiedzialność zaczyna się w wyobraźni. Yeats napisal:"In dreams begin the responsibilities"- doprawdy miał racje. A mówiąc na odwrót, gdzie nie ma wyobraźni, być może nie rodzi się odpowiedzialność. Jak widać z przykładu Eichmanna"
Wyobrażam sobie pana Oshime, jak siedząc na tym krześle, dobrze zatemperowanym ołówkiem robi notatki na wewnętrznej okładce książki. "Odpowiedzialność rodzi się w snach". Te słowa odbijają się echem w moim sercu. Haruki Murakami w książce Kafka nad morzem Czym dla was jest odpowiedzialność? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 14-10-2009 | Sylwek | Kinoteatrzyk Pro Polonia przedstawia |
Z przyjemnością donoszę, że wszyscy wielbiciele perwersyjnego katowania się świadomością ośmieszania własnej ojczyzny przez tzw współobywateli będą usatysfakcjonowani. Autorzy wakacyjnego szoł z walką Madonny z Madonną (które swym rozmachem i ilością rozrywki doznawanej pod maską zażenowania i poczucia obciachu zdecydowanie przebiło późniejsze szoł Madonny Młodszej) szykują obecnie nowe, zakrojone na znacznie większą skalę. Wezmą w nim udział i wraży Europejscy Rycerze, a także wstrętne, obsceniczne lesbijki i geje. Chodzi o to by rycerze pod Grunwaldem wypędzili lesbijki i gejów z Warszawy do lasu. Urocze | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 43 (przedawniony) | | 13-10-2009 | dstr | Nobel dla Obamy |
Dlaczego? Czy chcą mu pomóc w dialogu politycznym w jego własnym kraju? Czy boją się, że jak dadzą nobla osobie, która naprawdę na nią zasługuje, to znowu ją wsadzą do paki? A może czymś naprawdę sobie na nią zasłużył? InfoRacjonaliści: jakie są wasze przemyślenia, opinie i spekulacje? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 06-10-2009 | Paweł Seldon | Wiedza ochrania, niewiedza zagraża |
Po przedstawieniu na blogu, w tym wpisie eksplorato(*)gia-jako-metoda-terapeutyczna/tego, że astrologia jest wykorzystywana na różne sposoby znalazł się subtelny wpis pewnej przeciwniczki racjonalizmu i empiryzmu. Jednym ze sposobów wykorzystania astrologii jest umniejszanie winy za swoje złe zachowania. Kolejną sprawą jest, że wierząć w gazetowny horoskop postępujemy według jego wskazówek, a nie zaś kierując się osobistym doświadczeniem i wiedzą. Odkąd przestałem wierzyć w horoskop i odrzuciłem mem jaki przekazywał poczułem, że prawdziwość horoskopu jest zależna od poziomu naszej wiary w niego. Kiedy przestałem wierzyć horoskop stracił rację bytu w moim życiu, a rzeczy w nim zawarte nie zgadzają się z tym kim jestem w rzeczywistości. Było to jakieś 18 lat temu, kiedy miałem 6 lat. Do samej astrologii podchodzę ze sceptycyzmem, z takim samym z jakim podchodzę do wszystkiego co bazuje raczej na wierze niż zrozumieniu. Cytat:astromaria napisała: Żałosna ignorancja. Nie będę nawet z tym polemizować, bo polemika z osobnikiem reprezentującym taką mentalność niczym nie różni się od polemiki z fundamentalistą religijnym. Nie uważa pani, że to właśnie takie podejście zakrawa na fundamentalizm religijny ? Po przeczytaniu jednego postu, który nie zgadza się z pani przekonaniami na temat astrologii jest pani zdolna odrzuć całą resztę. Takie zachowanie nie świadczy zbyt dobrze o otwartości umysłu. Ponadto komentarz pozbawiony jest.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 02-10-2009 | mobetterblues | Madonna we współczesnej literaturze |
Witam, Od długiego czasu czytam artykuły na tej stronie, zdaje się mam do czynienia z ludźmi oczytanymi i inteligentnymi  Poszukuję współczesnej literatury zawierającej w sobie motyw Matki Boskiej, coś o tym całym blichtrze świętości i najlepiej coś rodem z sakralnych straganików...  Szukam wszędzie wśród mądrych ludzi ;p Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o odpowiedź. Alicja. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |