 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 05-10-2018 | Arminius | Nakazuje się ortodoksom mieć oczy szeroko otwarte!!! |
Wybryki żydowskich ultraortodoksów na pokładach samolotów były już nie raz przedmiotem analizy na forum. Za każdym razem jednakże warto odnotowywać nowe przypadki - bo każdy z nich jest niepowtarzalny, przebiega inaczej - i jako taki jest on wdzięcznym przedmiotem analizy. Tym razem było tak: Na pokład samolotu izraelskich linii lotniczych ElAl lecącego z Nowego Jorku do Izraela wsiadło czterech delikwentów jak w pierwszym zdaniu. I od razu zaczęła się draka, kłótnie, perswazje, interwencje, przepychanki - bo dwóch z nich nie chciało usiąść w fotelu obok kobiety. Po dłuższych deliberacjach, poddane mocnemu pressingowi dwie kobiety ( jedna obywatelka USA, jedna obywatelka Izraela) ostatecznie ustąpiły i przesiadając się zażegnały eskalację zdarzenia. Zainteresowanych incydentem - odsyłam do podlinkowanego materiału. A tymczasem pozwolę sobie skoncentrować się na dwóch wątkach. Primo, jak to jest możliwie, iż w dobie rozbuchanego feminizmu, na lotnisku w USA dochodzi do kwalifikowanego zeszmacenia kobiet jak wyżej bez żadnych konsekwencji dyscyplinarnych dla sprawców owego zeszmacenia??? Przecież w USA są sytuacje w których mężczyźni są prześladowani za "prowokujące" spojrzenie czy "znaczący" ruch ust??? Secundo, w materiale podlinkowanym jest podkreślone, iż jeden z delikwentów jak wyżej był - jest do domniemanie - nadzwyczaj mizogiistycznym ortodoksem, ponieważ przez cały czas lotu, przebywając na pokładzie miał oczy zamknięte aby nie zbrukać się widokiem kobiety. Przypadek ów.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 23-09-2018 | Arminius | Od swieżego powietrza się nie umiera! |
W Polsce - jak również w innych krajach Europy środkowo - wschodniej, funkcjonuje nadal wcale dobrze zabobon "przeciągu" oraz zabobon zdecydowanej szkodliwości dla zdrowia zimnych napitków. Skutek tego jest taki, iż człek niejednokrotnie zmuszony jest przebywać - niejednokrotnie przez dłuższy okres czasu - w pomieszczeniach dusznych, przegrzanych, śmierdzących, nasyconych ogromnie dwutlenkiem węgla. Innymi słowy zabobon generuje efekt finalny odwrotny do zamierzonego - bo , na przykład, stężenie CO2 większe niż 600 ppm - jest już nieobojętne dla dobrego samopoczucia i zdrowia. Za przykład służyć mogą chociażby przejazdy pociągami czy autobusami - przy zamkniętych oknach, czy też lekcje odbywające się w pomieszczeniach buzujących od rozgrzanych kaloryferów - przy oknach szczelnie pozamykanych. Pisząc o przeciągu w kontekście jak wyżej - mam na myśli przewiew powietrza umiarkowanie chłodnego lub ciepłego ( ale nie za ciepłego) generowany otwartym oknem czy drzwiami. Rzecz charakterystyczna, że ludzie uprawiający ów zabobon - równocześnie niejednokrotnie nie mają nic przeciwko przebywaniu na wietrze. Co ciekawe, do podtrzymywania zabobonu jak wyżej przyczyniają się także lekarze - którym zdarza się tłumaczyć przyczyny różnorakich dolegliwości - na przykład przeziębieniowych czy też reumatologicznych - popularnym "zawianiem".
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 07-09-2018 | The Bear Jew | Dygresyjnie o inteligencji |
Niełatwo się rozwijać, gdy w brzuchu pusto. Poza tym ten upał... Dlatego Afryka na "mapie IQ" przedstawia się wyjątkowo słabo. IQ społeczeństwa rośnie wraz z jego zamożnością. Nature or nurture - to też zapalna kwestia. Fenomeny takie jak Gauss, czy Tao sugerują, że geny są odpowiedzialne za poziom inteligencji. Wychowanie także ma na to niebagatelny wpływ. Czy aby na pewno? Wydaje się, że w większym stopniu ma wpływ na wykształcenie, rozwijanie potencjału, a nie na inteligencję. Wracając do Afryki - kraje afrykańskie są świetne w warcaby (które wymyślono w Egipcie). Prym wiodą Senegalczycy. Wysiłek intelektualny, zdobywanie informacji niewątpliwie może podnieść IQ. Przecież zwiększa to bank skojarzeń. W jakim stopniu? Ciężko określić. To subtelna materia. Co różniło umysły Faraday'a i Maxwell'a? Wiadomo, że pod względem wykształcenia, zdobytej wiedzy dzieliła ich przepaść np. gdyby porównać ich w wieku 19 lat. Jednak świetnie się uzupełnili. Faraday - no właśnie - z rzadko spotykaną intuicją badacza, eksperymentatora. Maxwell - świetny matematyk i fizyk, o wysokiej inteligencji. Ciekawe jakby sobie poradzili testach IQ. Nie zdziwiłbym się gdyby Faraday wypadł przeciętnie. Who knows? A może wypadłby dobrze i do opisania swoich odkryć brakowało mu tylko wiedzy z zakresu matematyki. Intuicja jest ważna w warcabach i szachach, szczególnie w otwarciu (intuicja=pamięć?). A propos szachów: czym się różnił talent Paula Morphy'ego i Bobby'ego Fischera? Pamięć? Morphy był bardzo kreatywny.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 29-08-2018 | Arminius | O wędzeniu waginy |
Tak, właśnie tak. W tytule nie ma żadnej pomyłki, nie chodzi o "swędzenie", tylko o "wędzenie". Zwyczaj ów - w języku angielskim zwany "vaginal steaming" - wywodzi się z Azji Południowo - Wschodniej ( Indonezja), znany jest także w niektórych miejscach na terenie Ameryki Południowej i Afryki. Obecnie - podobno - robi furorę wśród kobiet tak zwanego "Zachodu" - szczególnie po tym, jak zareklamowała go znana aktorka Gwyneth Paltrow. Zabieg jak wyżej - w wielkim skrócie - wygląda następująco: do garnka z wrzącą wodą wrzuca się zestaw ziół. Powstaje dymiący napar. Nad wywarem, korzystając ze stołka przypominającego fotel ginekologiczny - sadowi się kobieta, która przez kilka godzin poddaje swoje krocze "steamingowi". Często ów garnek umiejscowiony jest na palniku, dzięki czemu stan wrzenia wywaru utrzymywany jest przez długi okres czasu. Owędzanie waginy jak wyżej to prawdziwe panaceum - według admiratorek tej metody. Poprawia ogólne samopoczucie, wzmacnia tożsamość seksualną kobiety, reguluje rozregulowane miesiączki, przyśpiesza zabliźnianie się ran poporodowych, zwiększa szanse na zajście w ciąże, poprawia higienę krocza, czyni waginę aromatycznie atrakcyjniejszą oraz ją ujędrnia, uelastycznia i zawęża. Ostatnie - rzekome - zalety "steamingu" powodują, iż zwolenniczki tej metody poddają się wyszukanym zabiegom jak wyżej przed stosunkiem seksualnym do którego przywiązują duże znaczenie - na przykład przed poślubnym consumatum est. Nauka jednakże ma zdecydowanie odmienne zdanie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-08-2018 | Arminius | Iwan Nahorny był tylko "cynglem" |
Iwan Nahorny był jednym z bardziej kwalifikowanych zbrodniarzy stalinowskich. Szacuje się, iż ma na sumieniu co najmniej 10 tysięcy ofiar, które padły z jego ręki, bądź w których egzekucji uczestniczył. Rosyjski badacz studiujący jego przypadek twierdzi, iż Nahorny w ciągu 18 miesięcy pozbawił życia więcej ludzi, niż w USA w ciągu całego 20 wieku wykonano wyroków śmierci. Nahorny uprawiał swój proceder głównie w Kijowie i na Ukrainie. Podlinkowany artykuł - do którego lektury zachęcam - traktuje o jego przypadku. Artykuł jak wyżej jest zarazem źródłem informacji - jak i dezinformacji. Albowiem wynika z niego, iż zbrodniarz jak wyżej był ślusarzem i pochodził z rodziny ukraińskich chłopów. I jest to najpewniej zgodne z prawdą. Jednakże zgodne z prawdą jest także to, iż w okresie 1929 - 1939 - organa stalinowskiej represji na Ukrainie były całkowicie zdominowane przez Żydów, przy czym rzecz jasna, zajmowali oni w tych strukturach stanowiska naczelne i kierownicze. Słowem, tacy delikwenci jak Nahorny - byli tylko cynglami posłusznie wykonującymi zalecenia tuzów ( w większości żydowskich) stojących wyżej. Jednakże o tym - jakże istotnym fakcie - w podlinkowanym artykule nie ma już ani słowa. W związku z powyższym - dla uzupełnienia - podrzucam link do wątku traktującego o Żydach w organach bezpieczeństwa sowieckiej Ukrainy.
"Dwaj ukraińscy historycy Jurij Szapował i Wadim Zołotariow w artykule "Żydzi w kierowniczych organach ukraińskiego NKWD w latach 1929-1939 w świetle archiwów.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 64 (przedawniony) | | 22-08-2018 | MaxGolonko2 | Problem demograficzny Polski - popularność wadliwej interpretacji |
Niestety pewne rzeczy są słabo rozpoznane przez ludzi. Na przykład rola konstytucji w kwestii trójpodziału władzy. Ludzi łatwo ogłupić. grafika wyraźna: scontent-f(*)68d8e76c818d94da2b&oe=5C0051D8Jarek Kaczyński imputuje, że sądy/trybunały będą mu torpedować bezcenne dla kraju reformy. Tak samo PIS i Krk wmówili ludziom, że trzeba się pilnie i gorliwie rozmnażać. Nie trzeba! Na kilometr kwadratowy jest nas dużo, dużo więcej niż w czasach historycznych. Zamienimy przyrodę z miasta i wsie i będzie tak samo beznadziejnie jak na pustyni jak nie zrozumiemy jak nas ogłupił PS i Krk. I nie piszcie, że nie będzie miał kto pracować na ich emerytury jak ludzie z wyżu demograficznego (co był kilkadziesiąt lat temu) wejdą w taki wiek. Otóż ten argument trzeba by znowu i znowu co jakiś czas używać i mamy obłęd "doludniania" permanentnego - czyli zniszczenia środowiska.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 09-08-2018 | Arminius | Prawo do chodzenia w krótkich spodenkach |
Nastał czas upałów i "przyduchy". Szczególnie trudno jest go znosić w nieklimatyzowanym biurze, znajdującym się w budynku zrobionych z wielkiej płyty i wyeksponowanych na mordercze promienie sierpniowego słońca. Kilka dni temu mój znajomy - pracujący warunkach jak wyżej (instytucja państwowa) - doznał sui generis uszczerbku na zdrowiu. Otóż pracodawca nie skorzystał z możliwości wcześniejszego zwolnienia pracowników z powodu warunków jak wyżej - skutkiem czego nogawki jego długich spodni literalnie przykleiły się do jego ud. Temperatura w jego pomieszczeniu biurowym wynosiła 32 stopnie powyżej zera. Gdy wrócił do domu i ściągnął spodnie odkrył rozległą reakcję alergiczną (ucisk nogawek na ciało plus bardzo wysoka temperatura) w postaci rozległego "pęcherzowiska" na udach jak wyżej. W związku z powyższym następnego dnia udał się do pracy w spodenkach krótkich, acz szykownych i należycie nieopiętych, sięgających powyżej połowy ud, koloru szarego, z kantem plus skarpety czarne i czarne szykowne, pełne buty typu półsportowego. Po stawieniu się do pracy - został szybko wezwany przez jego szefową - która zarzuciła mu zjawienie się w pracy w niestosownym stroju. Szefowa odziana była w sukienkę z półotwartymi plecami, przeciętnym dekoltem sięgającą do połowy jej ud. Na nogach nie miała żadnych rajstop czy skarpet. Jej obuwie stanowiły szykowne - ale jednak sandałki. Znajomy zwrócił uwagę na niestosowność jej uwag - w kontekście jej ubioru - i postawił ultimatum: jeżeli zostanie w jego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 06-08-2018 | Arminius | Gdzie te dziewczyny, gdzie ??? |
W styczniu bieżącego roku u Ministra Nauki gościli polscy licealiści, laureaci przedmiotowych olimiad międzynarodowych. Było ich 24 - ech, wśród nich 4 dziewczyny. Przewaga chłopców była więc miażdżąca. Jest źle, nawet bardzo - i fakt ten trzeba przyjąć do wiadomości i spróbować poprawić trochę proporcje jak wyżej. Problem jest także w tym, iż są środowiska - w tym feministki - które głoszą tezę, iż kobiety w Polsce są lepiej wykształcone od mężczyzn, więc problemyu w zsadzie nie, a raczej, że mają go mężczyźni. Kobiety w Polsce najpewniej lepiej sobie radzą ze zdobywaniem/kupowaniem dyplomów licencjackich na uczelniach ( wśród nich wiele prywatnych) - co jednakże nie ma wiele wspólnego z rzetelną wiedzą. Bycie zaś laureatem/laureatką jak wyżej - wprost przeciwnie. Pragnących zabrać głos w ewentualnej dyskusji proszę uprzejmie o to, aby szanowali siebie i pozostałych forumowiczów - i nie używali argumentu typu: dziewczyn jest mało wśród olimpijczykow jak wyżej - bo łatają dziury w skarpetkach i gotują dla swoich chłopaków - więc nie mają czasu na naukę. Bo jak dobrze wiemy - te czasy, nawet w Polsce, już minęły.
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Moje%20dokumenty/Downloads/medalisci-olimpiad-przedmiotowych-w-resorcie-nauki-.pdf | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 06-08-2018 | Dragan Dargomier | Niełatwo rozdrażnić żubra, ale niektórym to się udaje |
Jak zwracają uwagę znawcy przedmiotu, dziko żyjące żubry nie są zwierzętami szczególnie niebezpiecznymi dla ludzi, przy zachowaniu wobec nich odpowiedniej ostrożności. Zachodzi prawdopodobieństwo przekraczające dziewięćdziesiąt dziewięć procent, że zbliżenie się do żubra zakończy się jego wcześniejszą ucieczką, a nie atakiem na człowieka. Mimo to atakowanie ludzi przez żubry czasami się zdarza, lecz w ponad czterech piątych przypadków atak zwierzęcia jest rezultatem długotrwale prowokacyjnego zachowania człowieka, na które zwierzę częstokroć reagowało dawanymi wcześniej znakami ostrzegawczymi (kołysanie łbem, uderzanie racicami w podłoże). Gdy dojdzie do ataku ze strony zwierzęcia, przeważnie przyjmuje on formę krótkiej pogoni, i tylko w nieco ponad jednej piątej przypadków atak zwierzęcia kończy się ubodzeniem, najczęściej niegroźnym dla zdrowia i życia ofiary. Dziko żyjący żubr jest zwierzęciem bardzo czujnym. Reakcja czujności na obecność intruza, przejawiająca się u zwierzęca podniesieniem łba i zwróceniem wzroku w kierunku, z którego zbliża się człowiek, występuje średnio już z odległości stu dziesięciu metrów. Żubry są też zwierzętami płochliwymi - zaczynają oddalać się od człowieka już wtedy, gdy zbliży się on do nich na dystans mniejszy niż - przeciętnie - około osiemdziesiąt metrów. Warto jednak pamiętać, że byki są mniej czujne i płochliwe niż krowy. Ponadto w warunkach leśnych dystans czujności i ucieczki jest zazwyczaj mniejszy niż na otwartej przestrzen.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |