 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 86 (przedawniony) | | 07-04-2017 | Mariusz Agnosiewicz | Czyj rząd dusz |
Dotychczas, kiedy wskazywano, że mamy w Polsce do czynienia z patologicznie dużą koncentracją mediów w rękach kilku zagranicznych, głównie niemieckich koncernów, odpowiadano zawsze, że jest to czysty biznes. Koncerny nie po to wykupiły polskie media, by sterować opinią publiczną, lecz by zarabiać pieniądze. Dziś mit ten upada z hukiem - po ujawnieniu, że największy koncern Ringier Axel Springer do podległych mu agend (m.in. Onet.pl, Fakt, Newsweek, Forbes) wysyła bardzo precyzyjne instrukcje polityczne. W doniesieniach na ten temat zamieszczano jedynie fragment, tutaj macie cały okólnik, by przekonać się jak szczegółowe są to instrukcje. Naiwnością byłoby sądzić, że zaczęły się one dopiero teraz, po prostu dawniej tego nie ujawniano. Błędem jest traktowanie mediów jako normalnej działalności gospodarczej. Media to podstawowa krytyczna infrastruktura systemu - w demokracji tak ważna jak elektrownie, lecz ważniejsza niż np. koleje. Mitem jest przekonanie, że ludzie samodzielnie kształtują swoje opinie. Mało kto ma na to dość czasu a wielu nie ma też obiektywnych możliwości. Stąd społeczeństwa myślą to, co im media wkładają do głów. Media to rząd dusz i aktualnie ten rząd w ogromnej skali należy w Polsce do niemieckich koncernów, które jak się dowiedzieliśmy ślą z centrali bardzo konkretne instrukcje.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 31-03-2017 | Arminius | Zafascynowany Hitlerem JFK |
Po zakończeniu służby wojskowej na froncie pacyficznym, młody, 28 letni John F. Kennedy - późniejszy prezydent USA, spędził lato 1945 r. w Niemczech, podróżując po całym kraju w charakterze reportera. Z tego 4 - mięsiecznego okresu zachował się dziennik prowadzony przez przyszłego prezydenta, który za miesiąc w Bostonie zostanie wystawiony do sprzedaży na aukcji. Jego lektura ujawnia zafascynowanie młodego Kennediego postacią...... Hitlera. A oto fragmenty z dziennika jak wyżej, które uprawniają do postawienia takiej tezy: "Hitler will emerge from the hatred that surrounds him now as one of the most significant figures who ever lived". (Hitler wynurzy się z nienawiści, która go otacza w chwili obecnej, jako jedna z najważniejszych postaci kiedykolwiek żyjących w historii" - tłumaczenie Arminius) "He had in him the stuff of which legends are made,"("Miał w sobie to coś, z czego powstają później legendy" - tłumaczenie Arminius) "had boundless ambition for his country which rendered him a menace to the peace of the world, but he had a mystery about him in the way he lived and in the manner of his death that will live and grow after him".(Miał {Hitler} nieograniczone ambicje co do swojego kraju, co uczyniło z niego zagrożenie dla światowego pokoju, ale była jakaś tajemnica w sposobie jego życia i w sposobie jego śmierci, która będzie trwała i rozrastała się, gdy już go nie będzie" - tłumaczenie Arminius). Całość na: www.bbc.com/news/world-us-canada-39371715 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 14-03-2017 | Max Golonko | Prawo do wolności - zniszczone |
Prawa człowieka. Prawo do wolności. Tymczasem mamy obecnie na świecie typowo katolickie myślenie o pewnej sprawie. Tabu słowa "b o m b a" podobne do tabu krytykowania w Polsce Karola Wojtyły (osobnika który bardzo miernie zwalczał pedofilię homoseksualaną w podległym mu KrK). Sprawny intelektulanie człowiek XXI wieku z najwyższym zdumieniem czyta o tak skandalicznym lekceważeniu praw człowieka przez patologicznie "myślacych" decydentów, którzy zatwierdzili normę zatrzymywania człowieka za jedno słowo! Jak obsługa lotniska nie zna dobrze obcego języka to niech nie słucha co mówią! Jak jutro ktoś do kogoś powie na lotnisku, że widzi autentyczną seksbombę to znowu aresztują człowieka. wiadomosci(*)otnisku-slowa-bomba-czeka.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 08-03-2017 | diogenes | Języki na wierzbie |
Goethe w jednym z aforyzmów poświęconych językowi napisał, że każdemu z tej racji, że mówi, wydaje się, że może mówić również o języku. Zdaje się że tym tropem podążają firmy językowe, które proponują błyskawiczne kursy języków obcych. Aby uwiarygodnić swe oferty, ilustrują je grafikami budzącymi skojarzenia z nauką czy też high tech'iem. (Czemu służyć ma obraz "żarzącego" się mózgowia, którego aktywność nie wskazuje na ośrodki mowy?) Ponieważ nauka cieszy się dużym zaufaniem społecznym, więc naiwnych klientów nie brakuje. Tu przykładowy link do ofiary takiej reklamy: pressmania(*)szukiwac-nie-badzcie-idiotami/Naukowe badania nad uczeniem się języków obcych z pewnością ułatwiają ich opanowanie, ale nie powinny być argumentem do nierealistycznych obietnic. Wiadomo, że negatywne emocje (lęk, nuda...) przeszkadzają w nauce. Jedną z tych emocji jest również nadmierne "parcie" na sukces, przesadna motywacja powiązana z iluzorycznym celem. Nawet ludowa mądrość zna ten efekt: Jak się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy. Tak więc zamiast nauczyć się języka w dwa tygodnie, stracimy pieniądze i/ lub - niepotrzebnie - nieco punktów w samoocenie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 07-03-2017 | Drobner | Następnie wziął... KUFEL, dał im, mówiąc... |
Bar w kościele?Po mszy będzie można zostać w kościele na piwo... Jeśli nowa 'tradycja' się ukorzeni, to ja już zastanawiam się, czym będzie takie piwo po transsubstancjacji... "Pijcie z tego wszyscy..." Drobner, abstynent coraz bardziej... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 06-03-2017 | Max Golonko | Prawie wszyscy mężczyźni działający w polityce są ateistami |
Zastanawiająca konkluzja redaktora Sikory w ostatnim zdaniu jego tekstu. "Powtarzano, że każdy ma prawo decydować o tym, czy pozostać w ukryciu, czy podzielić się informacją o swojej orientacji ze światem. W tej sprawie nic się nie zmieniło, takie prawo ma każdy. Również Jarosław Kaczyński."
Moim zdaniem, jeśli to wszystko prawda (a trudno sądzić inaczej) to J.K. jest po naszej, jasnej stronie mocy (czyli ateistycznej). Albowiem skoro miał w szkole Teorię Ewolucji, na pewno usłyszał coś o australopitekach, to połączył fakty i przestał wierzyć w cynicznie wylansowaną przez ateistę, cesarza Konstantyna postać Jahwe (w 3 w.n.e. - kazała wybrać jednego spośród kilku legendarnych "magików/mesjaszy" tej wygodnej dla cesarstwa spokojnej wiary i opracować odpowiednie ewangelie - patrz Sobór Nicejski i przygotowania doń) . wiadomosci(*)ic,wid,18712903,wiadomosc.htmlwiadomosci(*)wiedza-ze-szef-pis-to-gej.htmlPamiętam jak swego czasu głosowano ustawę antyaborcyjną tę z kompromisem (zezwalała na aborcję poważnie chorych i z gwałtu) to wielką batalię przekonywania innych w PIS stoczył Marek Jurek (jedyny najpewniej wierzący w Jahwe w ówczesnym Sejmie) i sromotnie ją przegrał. Zagłosowł przeciw i dziś jest ... out. O Trumpie czy Obamie chyba nikt nie sądzi inaczej?!! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 05-03-2017 | TadeuszKowalski | Problem z kobietami. Prośba o pomoc w kwestiach historycznych. |
Z okazji zbliżającego się święta kobiet mam przygotować prezentacje na temat jednej wielkiej kobiety. Oczywiście sam potrafię wymienić kilka nazwisk: Maria Skłodowska-Curie, Margaret Thatcher, Joanna D'Arc, Matka Teresa z Kalkuty, Ayn Rand, premier Beata Szydło  .Przykłady te są tak popularne w masowej świadomości, nieciekawe i nudne, że nikt nie będzie mnie słuchał. Większość klasy pewnie sięgnie po te kobiety. Wybór oczywisty dla wszystkich: własna mama, odpada. Wpadłem na to podczas lekcji oznajmiając cynicznie, że jak ktoś wykorzysta ten pomysł to nie będzie to nic odkrywczego. Nikt się nie wzruszy. Ale przechodząc do meritum, mam pomysł na moją prezentacje, z tego powodu jestem zainteresowany kobietami których jedynym osiągnięciem było wyłącznie to, że były piękne. Będzie cudownie jeśli dodatkowo były powodem wojny, konfliktów, upadków imperium itp. Pierwszorzędnym przykładem jest Helena trojańska (jest to mój aktualny wybór), obok niej do głowy przyszły mi jeszcze: Julia Kapulet - no okey. Co prawda nie upadło mocarstwo ale ktoś z jej powodu umarł. Kleopatra - w ostateczności. Pani - z Czarnej Kompanii. Moi koledzy i koleżanki nie umieją czytać, więc to zły przykład. Marylin Monroe - nie, nie mój typ. Athena Tennis Girl - zbyt trywialne. Stąd moje pytanie, są w stanie Państwo podać inne wcielenia Heleny Trojańskiej? Michał. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 67 (przedawniony) | | 28-02-2017 | diogenes | Historia oceni... |
Historia oceni Tuska jako zdrajcę... www.fronda(*)-tuska-jako-zdrajce,86192.htmlHistoria oceni Powstanie Warszawskie... www.opoka.(*)a/I/IH/pk201439-powstanie.htmlObama: historia oceni Castro www.deon.p(*)ama-historia-oceni-castro.htmlHistoria oceni każdego z nas www.monito(*)storia-oceni-kadego-z-nas.htmlHistoria oceni działania pisu... www.google.pl/#q=historia+oceniItd., itp., itd. Żyjemy w świecie, w którym koncept sprawiedliwości jest wciąż żywy. Wydaje nam się, że zbrodniarz powinien ponieść sprawiedliwą karę. Wydaje nam się, że złodziej powinien zostać sprawiedliwy ukarany, np. bardziej za defraudację miliarda niż zwinięcie batonika w sklepie. Wydaje nam się, że pracowity człowiek powinien zostać sprawiedliwie wynagrodzony za swą pracę. Wydaje nam się, że dobrym ludziom powinno wieść się dobrze, a złym - źle. Ale wystarczy rozejrzeć się wokół aby przekonać się, że było i jest inaczej, że - streszczając - złym ludziom wcale nie dzieje się krzywda. To budzi dysonans, zaburza dobre samopoczucie, czasem rodzi protest, bunt. Kiedyś próbowano przywracać poczucie ładu i sprawiedliwości moralnej w ramach religijnej wizji świata: jeśli nie w tym życiu, to po śmierci, na sądzie ostatecznym bóg wymierzy każdemu to, na co zasłużył. Marne to pocieszenie, ale jednak. Teraz osąd.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 117 (przedawniony) | | 22-02-2017 | Duch Prawdy | Dlaczego Duch Prawdy? |
W jednej z dyskusji handzlik zastanawiał się: "mnie tylko zastanawia dlaczego duch nie nazywa się miłości tylko prawdy. taki efekt marketingowy." Odpowiedziałem: "Żaden efekt, po prostu ludzie od zawsze szukali Prawdy i nie wiedzieli gdzie ona jest, a ona jest w Miłości i wypływa z Miłości, a poza tym tak zostało przepowiedziane: "Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy." ( Jan. 16:13 )"
Moja definicja Prawdy ma wymiar duchowy, a więc nie odnosi się do "rzeczywistego stanu rzeczy", który nie jest niczym innym, jak tylko wiedzą, którą uważamy za prawdziwą, a ta jak wiadomo zmienną jest, więc nie wiadomo czy jest prawdziwą, czy tylko uważamy ją za prawdziwą. Dlatego to co potocznie jest nazywane "prawdą" ja wolę nazywać wiedzą, którą uważam za prawdziwą. Prawda, jeżeli ma być Prawdą Absolutną, a więc czymś niezmiennym, niepodważalnym, nie może odnosić się do wiedzy, która się zmienia wraz z nowymi odkryciami naukowymi obalającymi wcześniejszą "prawdziwą" wiedzę, ale musi odnosić się do czegoś duchowego, najcenniejszego, niepodważalnego i w moim przeświadczeniu czymś takim jest Miłość. Uważam, że nie ma nic cenniejszego w świecie niż Miłość, dlatego nazywam Ją Prawdą Absolutną. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 13-02-2017 | Arminius | Kaskady wody runęły |
Ponad 180 tysięcy ludzi ewakuowano w północnej Kalifornii - po stwierdzeniu uszkodzen i osłabienia konstrukcji tamy Orville Dam - do czego doszlo skutkiem nadmiernej ilości wody zgromadzoenj w jeziorze zaporowym - pochodzącej z intensywnych opadów deszczu i śniegu. W 1889 r. w bardzo podobnych okolicznościach przyrody nie zarządzono ewakuacji jak wyżej. Skutkiem czego miasteczko Johnstown w Pennsylwani zostało starte z powierzchni ziemi przez potężną, kilkudziesięciometrową falę powstałą na skutek rozerwania przez nadmierne ilości wody nadwerężnonych wałów zbiornika South Fork Dam na rzece Little Conemaugh River. Bohaterem powodzi z 1889 r. został niejaki John Hess - maszynista, który usłyszawszy ndciagające "tsunami" włączył wsteczny bieg swojej małej lokomotywy prowadzącej lokalny pociąg i jadąc z najszybszą możliwą prędkością, donośnym a ciągłym gwizdem ostrzegał mieszkańców doliny rzeki przed nadciągająca zagładą. Przypuszcza sie, iż w ten sposób uratował wielu ludzi, którzy zaniepokojeni hałasem wybiegli z domów, po czem uciekli na tereny położone wyżej. Dzielny kolejarz przegrał wyścig z falą powodziową. Jego lokomotywa została porwana przez nią i wyrzucona na brzeg - ale sam Hess zdołał sie uratować. Jest też bardzo ciekawy aspekt społeczno - polityczny katastrofy jak wyżej. Otoż ów zbiornik jak wyżej był jeziorem sztucznym utworzonymw celach rekreacyjnych dla kapitalistycznej śmietanki z pobliskiego Pittsburgha. Ich obowiązkiem - jako właściciela - było dbać o należyty.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |