Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony) (Zamknięty)
19-03-2010MatixTo się nazywa odpowiedzialność za kraj.
www.tvn24.(*)or-rozstrzelany,wiadomosc.html

Cytat:
Reformowanie totalitarnego państwa to niebezpieczne zajęcie. Przekonał się o tym Pak Nam Gi, szef wydziału finansowego i planowania rządzącej Partii Pracy Korei, który nieudaną reformę walutową przypłacił życiem.

Korea Północna 30 listopada wprowadziła nowe banknoty, obcinając dwa zera w nominałach waluty. W ramach reformy 100 starych wonów wymienianych jest na jeden nowy, ale na razie tylko do kwoty 100 tys. starych wonów na gospodarstwo domowe oraz dodatkowo po 50 tys. na jednego członka rodziny. Pozostałe pieniądze są deponowane w państwowych bankach.


A ja proponuję naszym politykom kurs nauki odpowiedzialności za decyzje, np. w Korei. Niech jadą i się dowiedzą, że nie wszędzie można jak w Polsce "eksperymentować" na państwie bezkarnie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
17-03-2010dino Z łaciny na polski
bardzo prosze o pomoc w tłumaczeniu- "AETERNAE DEI CESARIS BIRONII MEMORIAE" i "OB SACRA EVANGEL : WARTENBERGAE INSTAURATA" . Wiem ze BIRONII to nazwisko a Wartenbergae to nazwa miasta.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
14-03-2010Palę SchematyDlaczego Rosja jest taka duża?
Jak to się stało że Rosja uzyskała tak olbrzymie terytorium, czy na tym terenie nie istniały nigdy społeczeństwa odrębne etnicznie, czy nie dążyły do suwerenności?

Ps. Nie masz nic ciekawego do napisania to nie pisz !
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
11-03-2010,bachirReligia zabija
Ludobójstwo religijne Zabójstwa na tle religijnym były,są i będą zjawiskom powszechnymi usankcjonowanym prawem nie tylko boskim ,ale i ziemskim. A ono pochodzi tez od tez od stwórcy(biblia) Kowalski całując hostie nie wie o największej rzezi religijnej w której śmierć poniosło 20 milionów ofiar..Powstanie tajpingow w 1851 roku w Chinach,kiedy Bóg przemówił do pewnego chińczyka Hong informując Iz jest on młodszym bratem Chrystusa o nakazując by pozbijał wszystkie demony i wprowadził system teokratyczny. Nowy prorok powołał związek Czcicieli Boga i otworzył milionowa armie W ciągu trzynastu lat dokonał tej masakry aż został pokonany. Nie lepiej zachowywali się amerykańscy katoliccy purytanie w stosunku do innowierców. Mordowali,palili bezlitośnie. Kto nie katolik to zbój!W 1994 roku 50 wyznawców z sekty"Krzyż i róża" popełniło w podziemiach wyłożonych lustrami rytualny mord w Szwajcarii. Podobnie czynili wyznawcy tej sekty i w Kanadzie Członkowie japonskie4j sekty"Najwyższa prawda"byli tak oddani swojemu guru,ze płacili 2 tysiące dolarów za wypicie kropli wody z wanny w której się kąpał. W 1995 roku gazem paraliżującym w metrze uśmiercili wiele osób. Członkowie kalifornijskiej sekty"Bramy niebios" wykastrowali się uwalniając się od żądz cielesnych,,a czterdziestu z nich popełniło samobójstwo wierząc ,ze kometą UFO pomkną do Boga. W 2000 roku zginęło ponad 900 członków sekty "Ruch na rzecz przywrócenia dziesięciu przykazań"Większość z nich zginęła w pomnieniach zamknięta..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
11-03-2010FalaYNasza młodzież
Tematyką tego tematu będzie dzisiejsza młodzież i jej ocena. Nie chciałbym już na początku przedstawić swoje zdanie o niej, lecz wpierw usłyszeć wasze komentarze i je skomentować.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
11-03-2010stanikPytanie
Jaka jest wykładnia prawna umożliwiająca zawieszanie zajęć lekcyjnych w czasie rekolekcji wielkopostnych.Proszę o szybką odpowiedź.Stanik
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
09-03-2010Bartłlomiej BorkowskiSecond Life
Czy wladze tego potralu zastanawiałly sięe kiedys nad posiadaniem swojego miejsca w Second Life? Ma je wiele religijnych organizacji ale o racjonalistach nie słlyszalem. Wwiem że sąa grupy, ale nie miejsca.

Nie myslicie, że to dobry pomysłl na promocję?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
09-03-2010MatixKogo tak wkurza ten internet?
www.chip.p(*)wolone-w-australii-poludniowej


Cytat:
''Znana z cenzury Australia tym razem proponuje coś bardzo ciekawego
Australia walczy z anonimami – w tym kraju nie będzie można anonimowo komentować polityki bez podpisania się pod swoimi słowami prawdziwymi danymi.


W Australii zbliżają się wybory, co stało się pretekstem do zlikwidowania anonimowości w Sieci. W stanie Australii Południowej wprowadzono nowe prawo, na mocy którego każdy komentarz o treści nawiązującej do kandydatów w wyborach musi być podpisany imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania.

Australia Południowa chce zapewnić w ten sposób możliwość obrony przed zniesławieniem. Osoby, które nie chcą być identyfikowane ze swoją opinią, nie muszą przecież komentować. A osoby podające nieprawdziwe, fałszywe informacje, mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności. Problem w tym, że zabezpieczenia można łatwo obejść, łącząc się przez serwer proxy lub… podając fałszywe dane. W efekcie osoby stosujące się do nowej ustawy niepotrzebnie narażają się na ujawnienie zbyt wielu danych''.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
08-03-2010rexusGdzie jest Bin Laden?
Dziewięć lat szukają go w górach afgańskich. II wojna światowa trwała 6 lat, a tu już 9. Za rok jubileusz, a po Osamie ani śladu.
Wiem że ten temat był już wałkowany setki razy. Ale jak to możliwe że ta sprawa się tak ślimaczy? Gdybym dowodził wojskami NATO wyłapałbym tych talibów w dwa tygodnie.
Czemu NATO wydaje miliardy na ochronę Izraela, który nawet w NATO nie jest?
Inaczej sobie tej sytuacji wyobrazić nie mogę. Próbowałem na różne sposoby.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
08-03-2010FalaYJak będzie po łacinie.....
Jak będzie po łacinie "Na większą chwałę człowieka/człowieczeństwa"
Wiem jak jest "Na większą chwałę Boga", ale dumny bym był, jeśli zamiast usłyszanych powszechnie "Z Bogiem" bym głosił prostą i przepiękną sentencję.


Dziękuję za pomoc.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)