Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
01-02-2013kulka_na_molePawłowicz o Grodzkiej
Zdaję sobie sprawę, że temat wystąpienia Krystyny Pawłowicz w czasie debaty sejmowej nad dopuszczeniem do procedowania przez sejm projektów ustaw o związkach partnerskich jest powszechnie znany i poruszany na tym forum. Nie wiem natomiast czy równie znane jest przedstawienie, jakie dała w Mińsku Mazowieckim:
www.youtube.com/watch?v=-NXbhX-GLMs

Film pokazuje, że Krystyna Pawłowicz nie jest jakąś nadętą, drętwą dewotą, wręcz przeciwnie, jest zabawną, równą babką z niebywałym poczuciem humoru.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
01-02-2013Jan WerbińskiKindle
Tutejsi forowicze zapewne nie należą do większości Polaków, która nie przeczytała żadnej książki w ubiegłym roku. Dlatego napiszę kilka słów o najlepszym w wielu rankingach czytniku produkowanym przez Amazon. Nie jest to tekst reklamowy i nie mam żadnych profitów. To tylko moja opinia jako zadowolonego klienta.
Od dwóch lat używam dużego Kindle DX czytnika z wyświetlaczem e-ink. Ma przeglądarkę internetu z darmowym dostępem na niemal całej kuli ziemskiej. Jedynym krajem w którym nie miałem dostępu była Bośnia. Nie męczy oczu. Wielogodzinne czytanie męczy tak samo, jak czytanie zwykłego papieru. Jest więc znacznie lepszy od wyświetlaczy LED w komputerach i tabletach. Kindle DX jest duży i dzięki temu dobrze wyświetla pliki PDF, ale nie mieści się w kieszeni kurtki tak jak małe Kindle.
Flagowy czytnik Amazona Kindle Paperwhite był dostępny od jesieni tylko dla klientów z USA i paru innych krajów, bo nie wyrabiali się z produkcją. Ostatnio niemal codziennie sprawdzałem czy jest już wysłka na Polskę. Od dziś jest. Cena z VAT i przesyłką do Polski trwającą poniżej tygodnia to 197 $ czyli około 620 zł. Nie ma cła, a VAT który pobiera Amazon jest podatkiem polskim. Jest to znacznie taniej, niż polskie sklepy internetowe które importowały na własną rękę i kosztowało to wg Ceneo od 850 zł w górę. Przesyłka idzie pocztą lotniczą średnio 2-4 dni robocze.
Tym co różni Kindle Paperwhite od innych czytników Amazona, to oświetlenie tekstu. Nie jest to podświetlenie, jak w ekranie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
31-01-2013Marek MatejewskiPrawdziwy Polak, wierny kibic i patriota
Z okazji 31-rocznicy Dnia Solidarności z Polską proponuję krótki materiał o obliczu współczesnego polskiego patriotyzmu.
Wczoraj, gdy pierwszy raz obejrzałem pewien intrygujący wywiad, to miał na YouTube 80.000 odsłon. Dziś licznik pokazuje już ponad 1 mln.
Zanosi się na nowy hit internetu. Ciekawe czy bohater wywiadu brak udział w niniejszej imprezie i ilu takich "prawdziwych patriotów" mamy w kraju? Mam nadzieję, że nie za wielu, bo inaczej czeka nas Drugi Dzień Solidarności z Polską - tym razem jako państwem specjalnej troski.

Żeby Polska była Polską...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 37 (przedawniony)
30-01-2013Adrian TrybekUzdrawiające cudeńka i naiwność osób starszych.
Niesamowite, jak duże s.....syństwo może w Polsce funkcjonować zupełnie bezkarnie. Przeczytałem właśnie artykuł o firmie, która sprzedaje urządzenie leczące "falami świetlnymi", do noszenia na splocie słonecznym lub przy pasie. Cudeńko sprzedawane jest na prezentacjach organizowanych dla starszych osób (osoby młodsze z takiego spotkania są wypraszane). Cena 6000 złotych, cena w promocji 4000. Rezonator, a jakże, to urządzenie markowe, zbudowane wyłącznie ze szwajcarskich części, a naiwni ludzie liczący na poprawę swojego zdrowia kupują tę pierdółkę. Rodzi się pytanie, czy można w tym kraju wcisnąć komuś wszystko, co nie szkodzi (i zupełnie nie pomoga), bez żadnych konsekwencji, skoro od razu widać znamiona wyrachowanego naciągania i wprowadzania klienta w błąd. Drugie pytanie, czy to dopiero początek żerowania na naiwności starszych ludzi.

Odnośnik do notatki: szczecin.g(*)ra_nachalnego_handlu__.html#Cu
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
29-01-2013Jan WerbińskiKsiążka autorstwa Einsteina, której nie napisał
Na Facebooku znajomy wrzucił link do książki Einsteina, której on nigdy nie napisał. Niemal wszyscy bezkrytycznie uwierzyli, że to słowa wielkiego uczonego, który w ten sposób uzasadnia istnienie boga.

Cytat:
"... Na to student odpowiada:
- Zło nie istnieje panie profesorze, albo też raczej nie występuje jako zjawisko samo w sobie. Zło jest po prostu brakiem Boga. Jest jak ciemność i zimno, występuje jako słowo stworzone przez człowieka dla określenia braku Boga. Bóg nie stworzył zła. Zło pojawia się w momencie, kiedy człowiek nie ma Boga w sercu. Zło jest jak zimno, które jest skutkiem braku ciepła i jak ciemność, która jest wynikiem braku światła.
Profesor osunął się bezwładnie na krzesło...

Jeśli udało Ci się dotrwać do końca tego tekstu i wywołał on na Twojej twarzy uśmiech podczas czytania końcówki, daj go do przeczytania również swoim Przyjaciołom i Rodzinie.
PS.
Tym drugim studentem był Albert Einstein. Einstein napisał książkę zatytułowaną "Bóg a nauka" w roku 1921."


www.facebo(*)228¬if_t=feed_comment_reply

Cytaty z linków do rzekomej książki wpisane w Google prowadzą do stron o tematyce duchowo religijnej.
Ręce opadają.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 50 (przedawniony)
27-01-2013UnulfoCo to jest poczucie humoru?
Wątek, choć o tematyce nie całkiem poważnej, jest jak najbardziej na serio. Co to jest poczucie humoru? Czy ktoś z Państwa dysponuje jakąś elegancką definicją 'poczucia humoru', którą zechciałby humanistycznie podzielić się z innymi bliźnimi w potrzebie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
27-01-2013kulka_na_moleBolszewicka Komuna Paryska
Cytat:
Prawica organizuje obchody rocznicy śmierci Ludwika XVI, oskarża przy tym rewolucję francuską m.in. o spowodowanie rzezi Ormian, powstanie "krwawej bolszewickiej utopii", a Komunę Paryską ocenia jako zbrodniczą.

"Na 21 stycznia 2013 z inicjatywy środowisk chrześcijańskich i patriotycznych zaplanowano ogólnopolskie obchody 220. rocznicy śmierci Ludwika XVI straconego w czasie rewolucji francuskiej. W tym dniu w kilku miastach zostaną odprawione msze święte w rycie trydenckim" - czytamy na stronie www.wieden1863.pl. Po mszy o godz. 19.30 w Warszawie, w kościele św. Klemensa Hofbaunera prelekcję "Czym była śmierć Ludwika XVI dla Francji i Europy" wygłosi Marek Jurek.

Organizatorzy obchodów uważają, że "prawda o prawdziwym obliczu Rewolucji Francuskiej po dziś dzień bywa fałszowana, co ma daleko idące konsekwencje dla całej Europy". (źródło)
[color=#330000]Prawdziwym Polakom najwyraźniej zabrakło już tematów z historii Polski, którymi mogliby się jeszcze zająć w ramach "polityki historycznej". Celebrowanie głupoty i klęski Powstania Styczniowego jest najwyraźniej ostatniem czym się zajęli. Przyszedł czas na dobranie się do historii innych krajów, na pierwszy (święty) ogień poszła Francja.

Kilka dni temu oglądałem w TV Trwam wywiad z jakimś księdzem doktorem, który raczył był podnieść zasługi Kościoła Katolickiego w walce o prawa człowieka, w walce..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
20-01-2013Adrian TrybekPomoc dla bliźniego w wersji katolickiej.
Dwa katolickie szpitale w Kolonii odmówiły przyjęcia kobiety, która podejrzewała, że została zgwałcona.

www.dw.de/(*)-zgwałconej-kobiety/a-16528838

Piękny przykład moralności i miłosierdzia. Pewnie pracownikom szpitala jeszcze huczało w głowach po niedzielnym czytaniu:

"Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem, żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście moimi uczniami, jesli będziecie sie wzajemnie miłowali."
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
19-01-2013Adrian TrybekNowe pomysły na bezpieczeństwo na drogach.
Dzisiaj minister transportu Pan S.Nowak przedstawił Narodowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dumna, dostojna nazwa.

Projekt zakłada:
* podwójne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym (np. jedziemy sobie 80 km na godzine o 3 w nocy wokół zabudowy przemysłowej, gdzie ustawiono znak 40 km/h wiec ograniczenie nocne do 60 nie obowiązuje) - odebranie prawa jazdy,
* 160 kolejnych fotoradarów,
* kolejne radiowozy z wideorejestratorami.

Zastanawiam się czy czasem nie jest to dramatyczna próba łatania budżetu w którym kolejna ministeriala tuza Pan V. Rostowski, zgubił 16 mld złotych (rekord Pana J. Bauca wreszcie pobity!)

W ramach ratowania budżetu na drogach ja zaproponowałbym odpłatne kontrole drogowe. Zatrzymuje nas policjant i wręcza odpowiedni kwitek (7 dni do zapłaty). Ktoś ma inne pomysły jak utrzymać rząd i kler w czasach kryzysu?

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
17-01-2013yareneAteistyczne buty
Czy Wasze cichobiegi podzielają Wasz światopogląd? Ja już zaczynam zbierać pieniądze na moją śliczną parę.
www.atheistberlin.com/







Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)