Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
14-03-2016Ordynariusz PisiewiczWspółczesny dzwonek do drzwi
Co jakiś czas pojawiają się pomysły nowych gadżetów, nowych zastosowań powszechnie używanych smartfonów. Mnóstwo ich na portalach służących do zbierania pieniędzy na wdrażanie takich pomysłów. Moją uwagę zwrócił pomysł na nowy rodzaj dzwonka do drzwi.
Pomysł polega na tym, że jeśli ktoś użyje tego dzwonka, to na smarfonie odtwarza się obraz z kamery umieszczonej w dzwonku i można porozmawiać z przybyszem. Co najważniejsze wcale nie musimy być w mieszkaniu/domu, bowiem obraz/rozmowa może być transmitowany nie tylko przez domowe wi-fi, ale także przez internet.
Podsumowując - ktoś dzwoni do naszych drzwi, widzimy kto i możemy z nim rozmawiać przez wi-fi (jeśli jesteśmy w domu) albo przez internet, gdy nikogo w domu nie ma. Dla mnie to świetne rozwiązanie.

PS Wątek powstał nie tylko z chęci podzielenia się informacją o ciekawym gadżecie, ale również ze złośliwego pomysłu na zabawę z np. Świadkami Jehowy...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 37 (przedawniony)
13-03-2016Ordynariusz PisiewiczDziwne zjawisko
W moim pokoiku często zapalam dwa znicze zapachowe:

Jeden ustawiam na biurku, drugi na komodzie. Ten na komodzie znajduje się ok. 50 cm wyżej od tego na biurku i ok. 1 m bliżej uchylonego okna niż ten na biurku.
Znicze zapalam w różnej kolejności, raz ten na komodzie jako pierwszy, innym razem ten na biurku.

Ciekawostka: znicz na biurku zawsze wypala się kilkanaście minut wcześniej od tego na komodzie.
Pytanie: dlaczego tak się dzieje?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
12-03-2016Ordynariusz PisiewiczDoping w sporcie
Najnowsza sensacja sportowa: tenisistka Szarapowa brała niedozwolony lek.
To ani pierwsza, ani ostatnia informacja o przyjmowaniu przez sportowca niedozwolonej substancji, dzięki której zwiększa się możliwości organizmu. Zastanawiam się dlaczego sportowcy decydują się ryzykować swoje kariery w taki sposób. Jaka to bowiem satysfakcja pokonać rywali dzięki oszustwu? Czy sportowcy decydujący się na zażywanie "koksu" uważają, że ich główni rywale też używają niedozwolonych substancji, co daje usprawiedliwienie? Może chodzi wyłącznie o kasę dla najlepszych, a może i jedno, i drugie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
11-03-2016Ordynariusz PisiewiczTomasz Lis na żywo -> Tomasz Lis.
Pod zniknięciu programu "Tomasz Lis na żywo" z TVP* Tomasz Lis pojawił się niedawno z nowym programem "Tomasz Lis." w onet.tv.
To już nie to samo co w TVP - brak publiczności, dużo skromniejsza scenografia, dużo mniej gości, bardziej to przypomina jakiś pół amatorski kanał na youtube.
Czy to oznacza dużą marginalizację medialną Tomasza Lisa (którego nie chciała żadna tv prywatna?), czy wręcz przeciwnie, bowiem "oglądaczy" internetowych jest dużo więcej niż widzów telewizyjnych?
Mimo tej siermiężności programu "Tomasz Lis." podoba mi się ta nowa formuła, bo bardziej przypomina pisany felieton niż "talk-show".
A jakie jest zdanie tutejszych forumowiczów?
____________________________________________
*) TVP - telewizja polska, obecnie zwana narodową, ale skrót musiał pozostać, bo inaczej wyszłoby... TVN
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
08-03-2016VonMNiewierzący papieże
Głowię się nad kwestią ilu papież w historii nie wierzyło. I czym zapisali się na kartach historii?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
02-03-2016PerverserPerserMoje credo
Zmarły niedawno francusko - niemiecki dziennikarz i publicysta Peter Scholl- Latour, powiedział w jednym ze swoich wywiadów:

"Żyjemy obecnie w epoce totalnego ogłupiania mas."

Kiedyś musieliśmy wierzyć w boga, teraz musimy wierzyć w rynek. Ja wierzę w rynek, w jego niewidzialną i lepką rękę. Wierzę w cudowne uzdrowienie Julii Tymoszenko i w istnienie umiarkowanych terrorystów. Wierzę w wartości Unii Europejskiej. ("Ein Europa der Menschen, nicht des Geldes" było wypisane na plakatach M. Schulza w kampanii wyborczej. Za to przyznał sobie dodatkowo 200 000 € rocznie.) Wierzę że przy następnym ataku terrorystów policja znowu znajdzie paszporty sprawców. Wierzę że TTIP przyniesie wielu korzyści ekonomiczne. Wierzę w wyższość religii islamskiej nad chrześcijańską bo w Europie mamy obecnie więcej wojowników Allacha od wojowników Chrystusa i muzułmanie mają w niebie 72 dziewice a katolicy tylko jedną. Wierzę w demokrację w Kijowie i wierzę że Victoria nigdy tych słów o Unii Europejskiej nie wypowiedziała, to tylko propaganda putinowska. Wierzę w istnienie troli putinowskich i nie wierzę w istnienie troli atlantyckich. Wierzę że teorie spiskowe to teorie które stają się praktyką. Wierzę że Wałęsa wodził za nos całe SB, wierzę że każdy obrońca demokracji posiada w domu osobiście zakupione niebieskie flagi, które obnosi na spontanicznych demonstracjach. Po słowach syryjskiego dziennikarza mówiącego że "gdy słyszymy słowo demokracja, to patrzymy w niebo czy już lecą bomby",..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
02-03-2016Christopher CJ JozwiakSolidarni w kłamstwie - w obronie Wałęsy
Lech nie donosił na kolegów za pieniądze od SB - wygrywał w totolotka! ~ Danuta Wałęsa

Wałęsa nie kłamał i nie kłamie, że był Bolkiem: wszystkie dokumenty na to są sfałszowane! ~ Henryka Krzywonos

Bolek nie jest tchórzem, który dalej się boi przyznać - Bolek nigdy nie istniał!
~ O-bro-ni-my de-mo-kra-cje!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
27-02-2016Marek Glazer2 biliony dolarów - co z nimi zrobić?


Na rysunku widać 1 bilion dolarów (1.000.000.000.000$). Łączne wydatki świata na wojsko to ok. 1,7 bln $ (www.global(*)om/defense-spending-budget.asp). Uwzględniając pozostałe wydatki takie jak wywiad, liczbę tę spokojnie można zaokrąglić do 2 biliardów dolarów na rok.

Dla zaznaczenia skali: USA na wojsko wydaje 581 mld $, a NASA dostaje 19 mld $. Polska na wojsko każdego roku wydaje 9,4 mld $, a łączny budżet ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) to zaledwie 5,2 mld $. Budżet WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) która broni ludzkość przed chorobami, wynosi zaledwie 4 mld $ (pozostałe 4 mld uzyskuje z dotacji charytatywnych). Łazik "Curiosity" - najnowocześniejszy robot badający obce ciało niebieskie, kosztował łącznie 2,5 mld $. Popularny ostatnio ośrodek badawczy LIGO który wykrył fale grawitacyjne kosztował łącznie 0,620 mld $.

(PONIŻEJ ZAŁĄCZAM KILKA CIEKAWYCH WYKRESÓW NA TEN TEMAT)

Osobiście wydaje mi się, że priorytety naszego gatunku są postawione na głowie! Śmiało możecie dyskutować o tym, czy obecne światowe wydatki na wojsko są adekwatne czy też nie. Nie twierdzę, że jest ono bezużyteczne i nie o to chciałbym Was zapytać. Moje pytanie jest bardziej hipotetyczne. Wyobraźcie sobie fikcyjną sytuację w której nagle cała ludzkość przestaje mieć potrzebę posiadania wojska. W budżecie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
27-02-2016Art DekkoCzyszczenie folderów TEMP i TMP w Windows
Jest wiele aplikacji, które czyszczą system Windows z niepotrzebnych plików, ale żadna z nich (o ile wiem) nie oferuje kasowania zawartości folderów tymczasowych TEMP i TMP.
Może znacie jakiś pomysł na to typu jakiś skrypt uruchamiany podczas zamykania systemu?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
27-02-2016VonMMyślenie schematyczne
Jak już wspomniałem kiedyś, urodziłem się w rodzinie "religijnie mieszanej". Jako, że uważam się za człowieka myślącego wyjątkowo schematycznie (co swoje zalety ma, ale potrafi się mścić, bo często prowadzi do różnych nadinterpretacji) zastanawiam się nad taką kwestią w odniesieniu do orientacji religijnej w rodzinie.

I taki oto przykład. Piotr urodził się w głęboko katolickiej rodzinie. Adam z kolei doprawdy ma wierzącą matkę, jednak niewierzącego ojca. I obaj zakochują się w niewierzących dziewczynach. I według schematycznego myślenia paradoksalnie łatwiej będzie związać się Piotrowi, bo Adam wyniósł z rodziny przekonanie, że kobieta powinna być stroną bardziej religijną, co ma też swoje inne, nieco szowinistyczne uzasadnienia.

Zastanawiał się ktoś kiedyś nad tym?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)