Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
08-06-2016Curtiss HelldiverErzace
Można kupić piwo bezalkoholowe, papierosy bez nikotyny i nie wiem co jeszcze w tej kategorii erzacu.
Kompletnie nie rozumiem z jakiego powodu takie produkty znajdują nabywców.
Dla mnie to jak lokata na ujemny %, albo seks z gwarancją, że nie będzie orgazmu.
Jakie są, Waszym zdaniem, powody, że takie "niepełnowartościowe" produkty znajdują chętnych?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 103 (przedawniony)
06-06-2016diogenesPrzyłość zdrady
www.youtube.com/watch?v=w5su8fU0R5g

Czy seks z seksrobotem byłby zdradą?
Żona mówi, że nie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
01-06-2016Curtiss HelldiverGlobalne ocieplenie
Wbrew wynikom badań naukowych ciągle jeszcze są tacy, którzy negują zjawisko globalnego ocieplenia. Dla mnie najlepszym dowodem jest fakt, że od kilku lat w Polsce doświadczamy zaniku czterech pór roku. De facto mamy do czynienia z dwiema: lato i jesień.
Od stycznia do kwietnia temperatury rzadko bywają ujemne, opady śniegu są sporadyczne. W maju zaczynają się upały nawet do 300C i trwają nawet do września. Potem się ochładza, ale wielkich mrozów praktycznie nie ma, nie ma też śniegu.
Ciekawostką jest to, że za wzrost emisji CO2 nie odpowiada jedynie działalność przemysłowa, ale w jakiejś 1/3 wycinka lasów.
Moim zdaniem ludzkość nie zdąży się opamiętać nim będzie za późno i zaleje nas woda z rozpuszczonych czap lodowych na biegunach, a na tym co zostanie nad powierzchnią mórz pojawi się pustynia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
31-05-2016Curtiss HelldiverStartupy i crowdfunding
Dziś na Onecie sporo miejsca poświęcono startupom:
businessin(*)m-sa-i-dokad-zmierzaja/q4fwvwb
businessin(*)rtupow-i-warunki-pracy/5v21dh9
businessin(*)decydujesz-kiedy-spisz/s6lvx65
Bywa tak, że twórcy pomysłu stworzenia jakiegoś produktu zmieniają zamiary i decydują się tworzyć coś innego niż początkowo zapowiadali. Czasem twórcy jakiejś gry postanawiają zaprzestać prac np. nad FPS-em i zaczynają tworzyć grę RPG.
Nierzadko bywa i tak, że projekt zostaje porzucony i twórcy "znikają" z kasą zebraną w ramach crowdfundingu.
Ja nie słyszałem o przypadku, aby tacy oszuści byli ścigani, a Wy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 68 (przedawniony)
29-05-2016Ordynariusz PisiewiczModelki plus size
Od pewnego czasu lansowane są (foto)modelki określane mianem "plus size" w kontraście do tzw. "wieszaków".

To dobrze, że istnieje odpór propagowaniu przez cioty - projektantów mody - modelek "wieszaków" (Anja Rubik):



ale bez przesady (Ashley Graham):


takie ciało piękne nie jest (choć do pasa jest super).

Na szczęście wśród modelek "plus size" są boskie ciała takie jak to (Saffi Karina):


Zatem następuje przegięcie - od modelek "wieszaków" lub jak kto woli "szkieletorów" po odstręczające grubaski.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
23-05-2016Pokorny człowiekMiłość do swoich dzieci
Piękna sprawa ,ale mam pytanie do forumowiczów.
Jak to jest :
Czy ta miłość jest tym samym co tzw.chemia na początku związku kobiety i mężczyzny czyli zakochanie i jego objawy w postaci wydzielania się tzw hormonów miłości czy jest raczej postawą w stosunku do swojego dziecka, w końcu nie zawsze towarzyszą temu fajne uczucia bo maluchy potrafią doprowadzić do porządnego stresu i wykonczyć psychicznie,ale mimo to się je kocha (nad życie).
Kocham moje dziecko zarówno jak mi daje popalić jak i kiedy jest miło.

drugie pytanie i w zasadzie moje wątpliwości co do ustaleń nauki .
Czy na pewno miłość to burza hormonów? Uważam to za wielką pomyłkę badaczy .Burza hormonów może towarzyszyć miłości ,uczucia mogą jej towarzyszyć ale to jest czymś więcej niż emocją uczuciem.
Moje dzieci będę kochał do końca mojego życia tak jak moja mama i ojciec kochają mnie mimo wielu kłótni itp rzeczy.

Trzecia sprawa to wydzielanie się hormonów miłości(uczuć) w nas (mózgach).
Piękne i bardzo przyjemne zjawisko.
Zawsze kiedy myślę o moich dzieciach zalewa mnie co jest bardzo przyjemne i bardzo potrzebne nie tyle moim dzieciom co mnie samemu.
po co się czuć gorzej jak można czuć się lepiej .
Nie rozumiem ludzi którzy blokują swoje uczucia lub o zgrozo je odrzucają
One są potrzebne psychice a nawet układowi immunologicznemu , który sobie odstresowany lepiej radzi ze sprzątaniem organizmu.

Moje wnioski po kilku latach obserwacji introspekcji są takie że
Miłość to nie uczucie ani emocja ,Miłość to przemyślane..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
21-05-2016MatixWe Francji można bezkarnie bić policjantów
Wątek ciekawostka. Nie miałem pojęcia, że we Francji można bezkarnie, publicznie bić policjantów i nawet nie oddają To Ci dopiero ciekawostka. Swoją drogą jeśli z bandytami tak się obchodzi policja we Francji to jest to wręcz kraj bezprawia. Dlaczego jeszcze agencje ratingowe nie obniżyły ratingów Francji i niektórym krajom zachodnim? Zamachy, zamieszki, destabilizacja. Jak dla mnie to podwójne standardy, natychmiast obniżyć ratingi.

www.youtube.com/watch?v=xt74WH557J4
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
18-05-2016kultywatorPytanie
Cześć wszystkim.

Kiedyś na forum w dyskusji pojawił się przykład jakiegoś fizyka, bądź matematyka, który pisywał artykuły do jakiegoś humanistycznego czasopisma. Używał tam skomplikowanej terminologii i nikt nie podważał treści tych tekstów. Jak się później okazało wypisywał same bzdury pozbawione logicznego sensu, do czego sam się przyznał. Przez humanistów został zbanowany a przypadek ten został bodajże nazwany od jego nazwiska. Czy wie ktoś jak się ten naukowiec nazywał. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
08-05-2016Pokorny człowiekWewnętrzny Allah Racjonalisty
Skończyłem dosyć niedawno Sztukę jaką jest Psychologia,czytam to forum i artykuły tu umieszczone ale przykuło moją uwagę coś Irracjonalnego,w kilku wątkach jak i komentarzach pod artykułami pojawia się określenie ,nasz wewnętrzny Allah.
Czymże jest ten wasz wewnętrzny Allah,jesteście przez coś lub kogoś sterowani ,ktos ma nad wami kontrolę itp bzdury i absurdy jakie można tu przeczytać.
To jest skrajność w stosunku do religii.
W Religi to Wy zarządzacie mózgiem
W Racjonaliźmie to mózg zarządza wami.
Wewnętrzny Allah jest i tu i tu.
Wyzbyliście się Religii by wami nie rządziła i was nie kontrolowała ale przyjęliście ideologiczny Racjonalizm który wami zarządza i kontroluje.

Gdzie jest ten wewnętrzny Allah o którym tak dużo tu napisaliście?
W mózgu,w wątrobie w sercu ? Czy może w waszej wyobraźni.
W Psychologii jest taki test w którym jest zadane pytanie.
Czy ktoś tobą steruje?
Czy widzisz rzeczy lub cokolwiek innego czego inni nie widzą słyszą itp.

Sądzę że nie jeden z was "Racjonalistów" zdał by ten test pozytywnie i na zadane pytanie zgodnie z tym co uważa winien odpowiedzieć .
Tak ! Coś ktoś itp. mną steruje,oraz to że widzicie słyszycie czujecie ,wiecie o czymś czego inni nie widzą słyszą czują wiedzą itd.

To się nazywa osobowość schizoidalna,lub w skrajnym przypadku jak kolega Olson po prostu Schizofrenia,tak na razie lekka postać z tendencją do pogłębiania.

Nikt nie obserwuje ani do tej pory nie zaobserwował wewnętrznych Allahów i takich przekonań unika się jak ognia,takie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
05-05-2016Curtiss HelldiverKomisja Europejska vs. Google
Cytat:
Komisja Europejska poinformowała w środę, że Google łamie unijne przepisy antymonopolowe nadużywając swojej dominującej pozycji poprzez wymuszanie stosowania własnych aplikacji w urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android. (źródło)
O ile dobrze rozumiem zarzuty KE, to Google powinno zostać ukarane ze instalowania własnych aplikacji we własnym systemie operacyjnym. Dla mnie to już jest jakiś obłęd. To może niech KE przyjmie zasadę karania każdej firmy za promocję swoich produktów?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)