 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 22-09-2022 | MaxGolonko3 | JWST - ten skrót wypada znać |
Grafika: pbs.twimg.(*)XwAEdOGE?format=jpg&name=largeNiedawno wystrzelony superteleskop kosmiczny James Webb dostarczył spektakularne nowych zdjęcia Neptuna. Instrumenty podczerwone obserwatorium ujawniają cechy niedostrzeżone tak szczegółowo podczas przelotu sondy Voyager 2 w 1989 roku. Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 21-09-2022 | okragly | jestem głupi jak but |
jesteś głupi jak but, słyszałeś to? tak, jest dodatnia korelacja pomiędzy wielkością buta a inteligencją. Jak mieszkalem w internacie wychowawca kazał mi zostawiac buty na parkingu  rozumiem czemu tak lubimy małe stópki u kobiet (Chinki to maja malutkie, czym mniejsze tym wieksze powodzenie, dlatego krępują sobie bandażem już w dzieciństwie) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 21-09-2022 | okragly | natura czy kultura |
przekonuje do natury (raju), Wy do kultury (oczywiście liberalna, narzucona nam przez patoelity) Liberalizm to dziecko kk i patoelit (kk i patoelity to jeden organizm), że indywidualizm, wolność, własność. Są wymyślone celem zniewolenia (wy oczywiście myślicie że to dla waszej szczęśliwości  - dlatego libki niedorozwojki to adekwatne nas określenie, takie wyksztalcone a takie glupie  Natura wygra, libki niedorozwojki wymrą śmiercią naturalną, w tej swojej "szczęśliwości" nie rozmnażają się, i dobrze, bo to antyludzka (antynaturalna) ideologia wymyślona przez patoelity celem zniewolenia (kultura zawsze wychodzi od patoelit, jak myślicie, po co? celem zniewolenia! np chrześcijaństwo, niewolnictwo, feudalizm, kapitalizm, komunizm, oświecenie, liberalizm) Nasi przed chrześcijanscy przodkowie byli komunistami, nie było indywidualizmu, wolności ani wlasności, żyli zgodnie z naturą, przyszło chrześcijaństwo i wszystko wywróciło, dzień dzisiejszy jest jego zwieńczeniem, zapowiadającym upadek, libki niedorozwojki wymrą śmiercią naturalną, nie rozmnażają się, powróci raj  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 21-09-2022 | okragly | zasrane gniazda |
w raju sraliśmy poza domem, ba, poza obozem jakie dzisiaj jest "zezwierzęcenie" obyczajów, że wszyscy sramy w DOMU, może w tym przyczyna, że niejako stajemy się antyludzcy, po prostu mamy wykonane "sranie w banie" stąd libki niedorozwojki (indywidualizm, wolność, własność jest wynikiem wyprózniania się we własnym gnieździe, nie mowiąc o wspólnocie, po prostu sramy na wszystko, liczy sie tylko libkowa trójca święta; INDYWIDUALNOŚĆ, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 21-09-2022 | Festenberger | Jeszcze kolejne rozwazanie. |
W koncu, po latach intensywnego głowkowania, rozwazania, myslenia, poronionego rozumowania, urojonego korelowania rzeczywistosci, mentalnego rozgardiaszu, ideowego haosu, "doszęto" do wniosku, ze zdrowie fizyczne jest wazniejsze niz jakies urojone zaburzenia chorych samych w sobie handlarzy szkodliwymi truciznami (chodzi o tych specjalistow czarnej owcy medycyny, konkretnie z pewnego kraju nad rzeka o tej samej nazwie, co pewna marka takich-sobie koszul [po przelozeniu na Lingua Franca]). Konczy sie to stwierdzeniem "No N[Ö]BEL, No CRY".
"Niewdziecznosc boli, niedowartosciowanie jeszcze bardziej, a pustki na koncie wypalaja dziury w zoladku i renderuja czarna dziure w mozgu" - Albrech Dreistein
"Butz sie Butzem urodził, Butzem pozostanie i Butzem umrze" - Heinrich Butzmann |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 14-09-2022 | romaro | Rządowa aplikacja w smartfonie |
Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna" w telefonach mają być wgrane dwie aplikacje przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji: aplikacja Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) i Alarm112. W aplikacji RSO umieszczane są ostrzeżenia meteorologiczne, drogowe czy dotyczące stanu wód. Umożliwia ona także uzyskanie porad dotyczących pierwszej pomocy czy działania w sytuacji klęski żywiołowej. Alarm112 to z kolei narzędzie, które ma ułatwiać powiadamianie służb o zagrożeniach. Obie aplikacje działają już teraz, nie cieszą się jednak dużą popularnością – mają odpowiednio 100 tys. i 10 tys. pobrań na urządzenia działające w systemie Android. Nowa regulacja ma to zmienić. Czy chcemy, czy nie, będziemy musieli je mieć na swoich urządzeniach. Za ich wgranie w pamięć telefonu ma odpowiadać za każdym razem "autoryzowany sprzedawca". Projekt ustawy zakłada także, że zlikwidowane zostanie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Resort Mariusza Kamińskiego ma to w miejsce ustanowić "całodobową służbę dyżurną państwa". Ma ona odpowiadać m.in. za koordynowanie wymiany informacji w zakresie ochrony ludności, alarmowania i powiadamiania ludności o zagrożeniach, realizację szkoleń i ćwiczeń. Wiceszef resortu, Maciej Wąsik, zapewnił w rozmowie z PAP, że wgranie tych aplikacji jest "istotnym elementem ochrony ludności". Wąsik dodał także, że już teraz kupując telefon ma się wgrane z automatu różne aplikacje, które "można uruchomić albo odinstalować". Zdaniem wiceministra propagowanie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 14-09-2022 | okragly | 310 metrów |
Varso Tower w Warszawie jest najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej, ma 310 metrów, oczywiście to nie jest dzielo naszych architektów, inżynierów, a zagranicznych, a miało być tak pięknie po odzyskaniu niepodległości (czy my jesteśmy niepodlegli jak wszystko mamy zagraniczne, architektów, inżynierów, fabryki, technologie, magazyny, banki, ideologie, książki, filmy, piosenki, bajki, religie, filozofie, ustrój, uzbrojenie, drogi, auta, ciężarówki, i patoelity tez sa zagraniczne, Piłsudski, JP2, Wałesa, Tusk, Sikorski i inni byli agentami) wszystko zagraniczne
jesteśmy intelektualnie mocno zacofani przez libkow niedorozwojkow, bo przykładowo, żeby zaprojektowac taki budynek potrzeba wspolnoty (inżynierów) a u nas zgodnie z panującą religią same liberalne biura architektoniczne (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WLASNOŚĆ) januszy biznesu
nie powinno się budowac w Polsce wyższych budynkow od PKiN (234m)
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 11-09-2022 | romaro | Piłka nożna |
Znalazłem ciekawy artykuł.
Marian Szeja pochodził z Siemianowic Śląskich, ale sport zaczął uprawiać w Unii Kędzierzyn-Koźle. W meczu seniorów zadebiutował już jako 14-latek. W 1961 r. za 10 tys. zł przeszedł do trzecioligowego Thoreza Wałbrzych, który później zmienił nazwę na Zagłębie. Miał przydomek „Czarna Pantera", bo grywał w czarnym swetrze. Był niezwykle zwinny i miał świetny refleks. W 1965 r. grającego wtedy zaledwie w II lidze bramkarza powołał do reprezentacji jej ówczesny trener Ryszard Koncewicz. Szeja zadebiutował w 24 października w Szczecinie w wygranym 7:0 meczu z Finlandią w eliminacjach do mistrzostw świata. Wydawało się, że stanie się pewnym punktem drużyny narodowej, gdyż i w następnych meczach spisywał się świetnie. Wybornie interweniował w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Anglią w Liverpoolu. Wprawdzie na Stadionie Śląskim przegraliśmy potem z Anglikami 0:1, ale Szeja był bohaterem meczu z drużyną, która kilka tygodni później zdobyła mistrzostwo świata. Nieco wcześniej reprezentacja poleciała na tournée po Ameryce Południowej, gdzie na słynnej Maracanie w obecności 200 tys. widzów zagrała z Brazylią. Wprawdzie przegrała 1:2, ale dziennikarze byli pod wrażeniem gry Szei, podkreślali, że nie zdołał go pokonać nawet Pelé. Gdy w 1970 r. selekcjonerem reprezentacji został Kazimierz Górski, wydawało się, że Szeja nadal będzie bronił w kadrze narodowej. Wprawdzie Górski początkowo postawił na młodego, nieco szalonego Jana Tomaszewskiego, ale gdy w 1972 r. w.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 03-09-2022 | okragly | Veit Stoß |
Veit Stoß został skazany na smierć, kare zamieniono, dzieki wstawiennictwu biskupów na wypalenie pietna na czole (pietnuje się złoczyńców)
chodzi o Wita Stwosza ur. 1448 k. Stuttgartu, zm. 1533 w Norymberdze - niemiecki rzeźbiarz, grafik i malarz, przedstawiciel późnego gotyku, twórca ołtarza za który zainkasował CAŁY ROCZNY BUDŻET Krakowa
właśnie zakończyła się jego renowacja, ciekawe ile kosztowała? |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |