 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 13-02-2018 | Arminius | Tylko aura prawdę ci powie! |
Jakiś odsetek dzieci rodzi się - niestety - z zaburzeniem psychicznym zwanym z angielska ADHD (zespół nadpobudliwości z deficytem uwagi) bądż też z jego odmianą czy pochodną zwaną z angielska ADD (zespół deficytu uwagi. Rozsądni rodzice wiedzą, iż są to wcale poważne problemy i że należy podjąć odpowiednią terapię/leczenie aby załagodzić lub wyeliminować całkowicie konsekwencje owych zaburzeń - które nieleczone mogą prowadzić do poważnych problemów natury psycho - somatycznej. Są jednakże tacy rodzicie - którzy zaburzenia jak wyżej - traktują jako sui generis dar boży/uśmiech losu. Nie tylko nie podejmują żadnej terapii - przeciwnie, ogłaszają swoje dziecko sui generis wunderkindem i obwieszczają ów fakt z dumą wszem i wobec. Podkreślają przy tym - rzekome - genialne, nadzwyczajne i nienaturalne zdolności i właściwości swych pociech, takie jak, na przykład, zdolność przepowiadnaia przyszłości, analizowania ludzkiej psychiki, czytania w myślach, widzenia aury, itp. Właśnie, tak zwana "aura" odgrywa tu dużą rolę. Bo dzieci owe zwane są powszechnie jako "indygo kids" ( dzieci indygo) - od koloru aury jakoby je otaczającej. Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego filmu, tymczasem pozwolę sobie na jedną , subiektywnej natury, uwagę. Otóż odnoszę wrażenie - po obejrzeniu dokumentu jak w linku - iż za fenomen indygo kids(jakże szkodliwy dla tychże dzieci) ponoszą odpowiedzialność - oczywiście - rodzice. Ale są to głównie samotne matki wychowujące swoje potomstwo, które w.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 10-02-2018 | wsx666 | Szczodrość, gest, zwał jak zwał, mile widziane. |
Zakładam hipotetyczną sytuację, aczkolwiek mającą miejsce w realnym świecie z pewnym przybliżeniem do faktów.
Miejsce akcji- Zakład produkcyjny (fabryka) w Polsce z siedzibą władz poza granicami naszego kraju. Notowana na światowej giełdzie korporacja posiadająca 4 fabryki swoich produktów w kilku różnych państwach. Przychody (zysk) korporacji około 3 miliardów dolarów rocznie.
Polska to kraj, który jak inne posiada swoje mniej lub bardziej oficjalne okolicznościowe dni.
Przykładem jest tutaj 'tłusty czwartek'. Tradycyjnie zjadamy w ten dzień pączki. Tradycyjnie w pracy często odgórnie takowe są zamawiane symbolicznie dla pracowników. Fabryka w Polsce, która należy do 'zagraniczniaków' nie praktykuje takigo zwyczaju kupowania pracowniokom w formie poczęstunku pączków.
Teraz tak, jest dyrektor generalny, który zarabia oficialnie w zakałdzie zatrudzinającym 300 osób ok 50 tysięcy złotych, czystej żywej gotówki po podatku netto na rękę co miesiąc na konto. Generalnie są to śmieszne pieniądze patrząc, że w rodzimym kraju właścicieli korporacji tyle zarabiał by tygodniowo albo i więcej ale do sedna.
Uważam, że taki dyrektor, gdyby zakupił z własnej kieszeni po 3 pączki dla każdego w firmie, za każdy pączek zapłacił 2,5 zł, to: 300 pracowników * 3 pączki * 2,5 zł to dało by 2.250 zł czyli w sumie jedną jego dniówkę.
Rozumiem, że wiele międzynarodowych korporacji ma gdzieś nasze zwyczaje i tradycje itp. Liczy się tylko kasa i wyciśnięcie człowieka jak cytrynę.
Szczodrość i gest.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 05-02-2018 | Arminius | Łowcy os z Honsiu |
Problem odżywczych i smacznych insektów - mogących stanowić konkurencję dla tradycyjnego jadła był już podnoszony na łamach "Racjonalisty", chociażby w wątku "Insekty odżywcze" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,742938). Nawiązując do niego - odsyłam do podlinkowanego materiału(rodzaj fotoreportażu) traktującego o subkulturze osy , charakterystycznej dla japońskiej prefektury Gifu - w środkowej części Honsiu. W wielkim skrócie rzecz sprowadza się do tego, iż łowcy os udają się do lasu na poszukiwanie owadów. Przywabiają je do siebie małymi kawałkami świeżej ryby. Osy zjawiają się po kilku minutach. Następnie zwabiona osa, zostaje obdarowana wyjątkowo smaczną grudka rybiego mięsa, zaopatrzoną w kawałeczek materiału. Łowcy są w stanie zlokalizować gniazdo owadów ( ulokowane w ziemi) - podążając za ociężale lecącą osą. Po zlokalizowaniu gniazda - następuje jego wyjęcie z ziemi i ulokowanie w sui generis "ulu". W ulu osy przebywają kilka miesięcy dokarmiane cukrem ( dorosłe osobniki) oraz mięsem ( larwy). Jest to swoisty proces tuczenia owadów. Po jego zakończeniu następują żniwa - czyli zbiór larw ( wyjecie pincetą z komórek plastra) oraz ich ugotowanie i konsumpcja w różnorakiej formie. Dorosłe osobniki (po wyprażeniu) także są przysmakiem - bywają konsumowane w różnorakich polewach (tak jak na przykład orzeszki w lukrowanej polewie), stanowią także rodzaj smakowitego wsadu/farszu do różnorakiego rodzaju ciasteczek. Tradycja polowania na osy i ich hodowli w celach konsumpcyjnych.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 29-01-2018 | Arminius | Jak z Polski zrobić kraj mlekiem i miodem płynący? |
Od samego rana w mediach wszelakiego nurtu wrze jak w ulu. Wątkiem przewodnim jest...konflikt polsko - izraelski. Słuchając lawiny opinii i komentarzy mam wrażenie iż - w wielu wypadkach, może nawet w większości - ludzie je wypowiadający spadli wczoraj z Księżyca na Ziemię i nie maja pojęcia co tu się - nie od wczoraj przecież - dzieje. Odnoszę też wrażenie, iż rząd Polski jest wielce zaskoczony reakcją strony żydowskiej - bo jeżeli już liczył na jakąś reakcję tego typu to raczej z innej i bliższej geograficznie strony. Atmosfera jak ta, która właśnie jest generowana medialna maszynką, stwarza dobrą okazję do podniesienia problemu, już kiedyś zasygnalizowanego przez Krzysztofa Kłopotowskiego, autora wydanej przez Frondę książki pt. "Geniusz Żydów na polski rozum". Otóż Kłopotowski na stronicach tej pozycji (jest spór o to czy jest to książka antysemicka czy filosemicka) - zaniepokojony perspektywą pojawienia się w kraju nad Wisłą 5000 uchodźców syryjskich - kreuje pomysł sprowadzenia do Polski 500 tysięcy (słownie: pięćset tysięcy) Żydów, w celu odtworzenia jagiellońskiego oblicza Rzeczpospolitej Polskiej. W opinii Kłopotowskego Żydzi są najlepszym remedium na ...kłopoty Polski. Wraz z nimi nad Wisłą pojawi się wiedza, know how, umiejętności, fura pieniędzy, fantastyczne wpływy nad Potomakiem, bezpieczeństwo narodowe, etc, itp. Zdaniem autora książki Żydzi nie będą mieli żadnych problemów z zaadoptowaniem się w swej staro - nowej ojczyźnie, bo primo brak tu antysemityzmu, secundo.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 29-01-2018 | Arminius | W "wyzwolonej" Warszawie |
Dziewięć dni temu minęła kolejna rocznica zajęcia Warszawy przez wojska sowieckie w 1945 roku. W PRL - u, owo "wyzwolenie" obchodzone było hucznie i miało swój jednoznaczny walor propagandowy. Upamiętniając owo zdarzenie podsyłam zainteresowanym link do opowiadania Bohdana Korzeniowskiego zatytułowanego "Wyzwolenie" - opublikowanego na łamach paryskiej "Kultury". Autor - reżyser, krytyk teatralny i literacko, historyk teatru, profesor PWST - był także wcale wziętym pisarzem, znajdującym upodobanie w wycyzelowanych, krótkich formach. Opowiadanie które państwu polecam - to majstersztyk, po prostu mistrzowsko wypolerowany diament. Dla zaostrzenia apetytu, zamieszczam poniżej jego fragment:
"W ogromnej pustej sali róg długiego stołu obsiadło p1ęciu żołnierzy. Wszyscy byli zadziwiająco do siebie podobni. Brodaci,posiwiali, ubrani w bardzo zniszczony i połatany przyodziewek na pół wojskowy. Wyglądu wojskowego me przydawały im nawet karabiny, które oparli obok siebie o ławę albo położyli na stole. W chwili, kiedy wszedłem, jeden z nich w samym środku trzymał uniesioną nad stołem wielką mątwę ociekającą płynem i przyglądał się jej z badawczą uwagą. Drugi przychylał do ust oburącz szklane naczynie, w którym ten okaz był zakonserwowany.Inni patrzyli na pijącego z pytaniem w oczach. Wszystko to robili z powolnością, jaką czasami widuje się we śnie. Moje wejście ledwie zechcieli dostrzec, chociaż wbiegłem gwałtownie. - Co ty robisz, człowieku? - krzyknąłem podbiegając do stołu. - Otrujesz.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 28-01-2018 | MaxGolonko2 | Skutki Global Warming w Europie |
PIS-owcy kłamią, że ludzkie emisje są za małe by uznać je za odpowiedzialne za zmiany klimatu (na gorętszy). Skutkami globalnego ocieplenia są nie tylko upały (te zniszczą rolnictwo w okolicach Morza Śródziemnego, a u nas będą latem zabijać ludzi starszych lub o słabszym sercu) ale też tak zwane ekstremalne zjawiska pogodowe i ich skutki. Tornada, a w szczególności groźne powodzie - po zmasowanych nagle opadach. Podgrzana atmosfera potrafi wchłonąć i przenieść więcej wody - odparowanej daleko na południu. wiadomosci(*)omu-luwru-a-bedzie-gorzej.htmlCo ciekawe cyniczny polski kler (nierzadko homoseksualnie pedofilny) omija w Polsce temat szkodliwości gospodarki i energetyki opartej głównie na węglu (kamiennym i brunatnym). | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 24-01-2018 | Mariusz Agnosiewicz | USA wypowiada wojnę homeopatii |
Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wydała decyzję, by na środkach homeopatycznych obowiązkowo znajdowała się klauzula, że nie mają one żadnego udokumentowanego działania. Czy Polska pójdzie w tym samym kierunku czytelnego informowania konsumenta? Konstanty Radziwiłł, który do niedawna był ministrem zdrowia i wcześniej frontmenem batalii lekarskiej przeciwko homeopatii, miał taki zamiar. Czy nowy minister pójdzie w tym kierunku? W roku 2004 polski sejm uchwalił uprzywilejowanie produktów homeopatycznych na rynku leczniczym: z art. 21 Prawa farmaceutycznego usunięto wymóg przedłożenia „oceny skuteczności" "produktu homeopatycznego", który dodatkowo zmienił nazwę na „produkt leczniczy homeopatyczny". Dopuszczono do sprzedaży pod metką "leczniczy" środki, które nie musiały wykazywać jakiejkolwiek skuteczności terapeutycznej (co jednocześnie pozwala im na znacznie niższe ceny). A z tą w homeopatii jest problem zasadniczy: ze 176 badań, w których badano skuteczność homeopatii w leczeniu 68 różnych chorób, żadne nie wykazało skuteczności większej od placebo, czyli iluzji immuno-psychicznej, w skrócie: homeopatia okazała się skuteczna wobec 0 chorób z 68 badanych. Dodatkowo, znaleziono wiele błędów i przeoczeń w dobieraniu próby kontrolnej lub metodologii badań. Uprzywilejowanie homeopatii uzasadniono wymogiem dostosowania.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 15-01-2018 | Arminius | Wsi spokojna, wsi zielona? |
Wędrówka po polskiej wsi to - z ekologicznego punktu widzenia - doświadczenie wcale traumatyczne. Po pierwsze w korycie cieku wodnego - jeżeli takowy płynie przez miejscowość - znaleźć można przysłowiowę "szwarc, mydło i powidło" - gdyż bywa ono traktowane przez mieszkańców wsi jako wysypisko smieci znajdujace się tuż pod ręką. Woda, wiadomo, jak w "kinie kolskim" to święty i...czysty żywioł - wszelkie badziewie obmyje i zabierze w siną dal, przy najblizszym przyborze. Najkoszmarniej - w mym sybiektywym odczuciu - prezentują się plastikowe reklamówki, które przybór wody osadza na gałęziach drzew i krzewów - tworząc wielce specyficzny, antropopresyjny chochoł powodziowy. I jak powieje wiatr mocniej - wszystkie te reklamówki zaczynają powiewać i szeleścić - niczym flagi modlitewne przy klasztorach buddyjskich. Secundo, na obrzeżach wsi, w przylaskach, na polach wiejskich, przy stawach, itd, co chwila człek się natyka lub potyka o dzikie wysypisko śmieci typu, tym razem, lądowego. I znów jest jak w dobrze zaopatrzonym sklepiku kolonialnym - znajdziemy tam wszystko czego dusza zapragnie, od karoserii starych aut czy skorup sprzętu AGD - po zużyte pampersy i podpaski. Po trzecie, na wsi palą najgorszym węglem plus wsad do pieca w postaci wielu śmieci. Skutek jest taki, iż w mroźny a bezwietrzny dzień - smog wiejski bywa groźniejszy od krakowskiego czy ślaskiego, co łatwo odnotować metodą organoleptyczną i natężeniem bólu głowy. Wreszcie last but not least - wiejskie ścieki. Chodząc.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |