 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 29-04-2013 | Dawid Sz. | Zbawienie vs. Potępienie |
Witam, zapraszam do dyskusji,luźnej, na temat w jaki sposób chcecie przejść do wieczności, co wybieracie wieczną szczęśliwość (niebo) czy męki piekielne (piekło)? Ja wybieram piekło!!! Tak chcę być potępionym na wieczność, ale czemu? Co oferuje nam Pan, wieczne szczęście, zielone łąki, śpiew w chórach Anielskich na cześć Pana. I tak całą wieczność... A ja chcę do piekła, tam jest samo zło takie jak seks, alkohol, i wszystkie 7 grzechów głównych. Wolę taką wieczność  A Wy czego chcecie na wieczność? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 27-04-2013 | kulka_na_mole | Oblężona twierdza |
[color=#330000]Niedawno PiSposeł Hofman opierniczył PiSposła Girzyńskiego za brak wiary w Zamach Smoleński. Naczelny PiSopata Kaczyński zapowiedział, że wezwie PiSposła Girzyńskiego na dywanik. Abp. Depo pobredził o "fali zła" i prowokacji mającej dzielić mieszkańców Częstochowy w związku z namalowaniem graffiti na garażu. Szef działu naukowego tygodnika "Gość Niedzielny" zabrał głos w sprawie fragmentu wywiadu udzielonego przez modelkę o nicku Anja Rubik dla miesięcznika "Pani". Czy mamy do czynienia z wypowiedziami idiotów? Moim zdaniem są to wypowiedzi hipokrytów, którzy sami nie wierzą w ciemnotę, którą wciskają swoim wyznawcom, Hofman:Zbyszek ma prawo do swoich poglądów, ale powinien wiedzieć, że w sytuacji, w której jesteśmy przed zdobyciem władzy, bo wyprzedziliśmy PO w sondażach, takie słowa będą powodowały koncentrację nie na tym, jak źle rządzi Tusk, ale na nas. a jednocześnie zdają sobie sprawę, że lud już nie jest tak ciemny,.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 25-04-2013 | mrSpock | Wychowanie seksualne dzieci. |
Moja dziewczyna ma dziecko z poprzedniego związku 3 letnią córkę którą ja traktuje jak swoją własną. Jak do tej pory to nie myślałem o jej wychowaniu seksualnym no, bo wydawało mi się, że mamy na to jeszcze czas no, ale... www.rmf24.(*)edukacje-seksualna-,nId,959130Nie mam co do tego wątpliwości, że z dziećmi trzeba na ten temat rozmawiać i nie wolno zrzucać tego obowiązku na osoby trzecie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 24-04-2013 | Jestem, który nie jestem | Chrześcijanie jak obywatele III Rzeszy. |
Pomyślałem, że tolerancja chrześcijan w Polsce wobec ateistów, religii nie różni się zbytnio od tolerancji przeciętnego obywatela Niemiec za czasów Hitlera wobec narodów. Polacy tak krytykują tych ludzi (nie zrozumcie tego jako aprobaty wobec nich), za to, że łykali brednie Hitlera, a co z nimi? Taki katolik jeden z drugim tylko: "żyd - złodziej; muzułmanin - terrorysta; Nergal - satanista" A co najlepsze wbrew parszywemu kościołowi, oni nie modlą się za pogan, tylko mówią kogo to do Izraela, a kogo na stos. A kościół niekiedy sam swojej nauce zaprzecza, podsycając tę nienawiść, choć pośrednio. Dlaczego tak radykalne porównanie? Bo Niemcy byli zaślepieni propagandą Hitlera, a Polacy kościoła. Wielkiej różnicy nie widzę.
Mod.: Nazwy narodowości piszemy wielką literą.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 22-04-2013 | kulka_na_mole | Pecunia non olet? |
Cytat: Do Ministerstwa Obrony Narodowej trafiły pierwsze wnioski od rodzin ofiar katastrofy samolotu Tu-154 o odszkodowania - informuje TOK FM. Jak na razie jest to sześć wniosków od bliskich dwóch osób, które zginęły pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Teraz, zgodnie z procedurą, wnioski trafią do Prokuratorii Generalnej, która rozpatrzy roszczenia rodzin. Do tej pory zawarto 270 ugód z bliskimi ofiar katastrofy smoleńskiej, każdej z tych osób przyznano 250 tys. zł tytułem zadośćuczynienia. W sumie wypłacono im 67,5 mln zł. w formie zadośćuczynienia za śmierć bliskich. (źródło) Mam mieszane uczucia. Z jednej strony wypłata po ćwierć miliona na łebka, na jaką nie mógł liczyć przedtem ani potem nikt z członków rodziny żadnej z ofiar katastrofy komunikacyjnej, z drugiej strony skoro przepisy prawa dają możliwość ubiegania się o dodatkową kasę, to czemu nie skorzystać? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 21-04-2013 | kuker | nauka vs religia |
1. Tata mowi, ze nauka jest bezradna jesli chodzi o leczenie ciezkiej traumy, choroby psychicznej (w jego ujeciu opetania). Niby tylko msze uzdrowicielskie lecza te osoby stawiajac je spowrotem na nogi. Jak to jest ?
2. Ja uwazam, ze czlowiek do konca zycia pozostanie np. introwertykiem (tak ulozona papka materii w glowie) i nie ma co sie ludzic na zmiane. Tata wrecz przeciwnie uwaza, ze to zalezy od tego czy ktos wychodzi do ludzi czy nie. W mlodosci niby byl ekstrawerykiem, a teraz jest introwertykiem. Prosze o rade od naukowcow: czy jesli siedze ciagle w domu (21 lat) i nie lubie kontaktow poza szkola, praca a do rozmow wybieram sobie tylko niektorych znajomych to czy jest ze mna zle ? Tata mowi ze za malo wychodze do ludzi - nie rozumiem toku jego rozumowania ( moze chodzi mu np. o chodzenie na zakraplane alkoholem imprezy? ). Czy zaufac nauce czy co by nie mowic najwazniejszej osobie mojego zycia, ktora wiedze czerpie z poradnikow duchowych. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 18-04-2013 | ekologik | Gry towarzyskie dla kilku osób. Kulturalne i dobre. |
Zacznę od wielkiego przeboju. Od kilkudziesięciu lat gra ta jest z entuzjazmem uprawiana nie tylko wśród moich znajomych. Bywała także ważnym, oficjalnym punktem programu obozów w moich, odległych czasach studenckich. Wtedy jako otwarty teleturniej dla wszystkich zgromadzonych na danej sali. Można też grać w plenerze, tylko nie na stojąco, bo trochę trwa. Albo w pociągu. Ktoś pełni rolę lektora i czyta kolejne zdania jakiejś książki lub artykułu czasopisma. Zatrzymuje się zawsze przed ostatnim słowem kolejnego, czytanego zdania. Pomija tylko nazwy własne nie znanych ludzi czy rzeczy. W tym momencie wszyscy przez jakiś czas mogą zgadywać jakie to słowo. Kto pierwszy ten lepszy. Zdobywa punkt, który mu się zapisuje. Gdy grających jest tylko dwóch lub trzech to gra wygląda nieco inaczej. Każdy jest lektorem i ma swoją książkę jako materiał do zgadywania dla przeciwników lub przeciwnika. Warto wybrać książki o podobnym stopniu trudności i nie znane nikomu. Wtedy czyta się kolejno. Czyli co chwila (na przemian) kontynuuje jedną z dwóch lub trzech historii. Warto zatem pamiętać o czym było wcześniej. Gdy grają tylko dwie osoby to nie ma kto pierwszy ten lepszy więc jest tylko jedna próba zgadnięcia. Tak czy siak punkty trzeba notować. Długopis i papier są obowiązkowe! Zdarzają sie prześmieszne historie wynikające z pośpiechu. Przykład: "Mężczyzna miał złamany wskazujący palec prawej ..." ? "Nogi"  Albo "Komandos położył jej palec na ..." ? "ustach" - tu akurat padła dobra.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 18-04-2013 | kuker | introwertyk na studiach |
Proszę o wypowiedzi introwertyków dotyczące doświadczeń społecznych w szkole wyższej. Ludzie mają tendencję do pisania tylko tego co spotkało ich najlepszego w życiu, dlatego proszę o szczerość tzn. jak wygląda codziennie życie studenta introwertyka. Czy jest tak jak się wszędzie mówi - imprezy, spotkania, itd. ?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 18-04-2013 | kulka_na_mole | Kto jest premierem w Polsce od 2007 roku? |
Głupie pytanie, przecież wiadomo, że Donald Tusk. Ale czy na pewno?
Ja mam wrażenie, że Donald Tusk jest jedynie figurantem, zaś rzeczywistym premierem jest Jan Antony Vincent-Rostowski o nicku "Jacek Rostowski", minister finansów.
Jakoś tak mi się wydaje, że premier rządu powinien mieć i realizować wizję przyszłości państwa, zaś Donald Tusk realizuje bieżące pomysły swojego ministra finansów.
Podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia, ograniczenie działalności OFE (w perspektywie ich likwidacja), propagowanie wprowadzenia w Polsce €, ciągłe podnoszenie podatków, blokowanie funduszu na aktywizację zawodową bezrobotnych itd. itp. - tym zajmuje się Donald Tusk. Czy premier nie powinien zajmować się czymś innym niż pomysły swojego ministra finansów?
PS Inna sprawa jaką skutecznością wykazuje się minister finansów: www.zegardlugu.pl | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |