 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 11-04-2011 | keil | "kokurswy" po 2 zł + WAT za każde zgłoszenie |
Niemal z dnia na dzień rozpowszechnia się proceder zwany "konkursami", które jako żywo nie wiele mają wspólnego z tą nazwą. Zasady obowiązujące w tych pseudo "konkursach" przypominają raczej zasady obowiązujące w grach losowych lub loteriach fantowych. Udział w tych "konkursach", jest płatny poprzez SMS-y, których cena wynosi 2 lub 3 zł. + WAT. W regulaminach tych "konkursów" nie ma żadnych informacji kto kryje się pod tajemniczymi numerami 7xxxx ani też kto inkasuje różnicę między zwykłymi SMS-ami a wysokopłatnymi obowiązującym w "konkursach". Nie ma też informacji na jakie cele ewentualne dochody są przeznaczone. Oczywiście nie ma też mowy o jakichkolwiek rozliczeniach po zakończeniu określonego etapu danego konkursu.- Jak wam się to podoba ?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 10-04-2011 | Selanos | Tylko nie peerelem! |
Nie pamiętam tego tworu, urodziłem się kilka lat po tym, jak oficjalnie staliśmy się Rzeczpospolitą. O kolejkach, peweksach, pochodach majowych i generalnie o wszystkich przymiotach tamtego ustroju wiem z opowiadań i/lub z historii. Tylko dlaczego PRL ciągnie się za mną, mimo tego, że go nie pamiętam?
W niektórych środowiskach, kiedy mówię, że jestem niewierzący słyszę: komunista, bezpieka, tw, Popiełuszko!, Popiełuszko! Myśmy walczyli za Wolną Polskę a ty chcesz PRL!
Moja babcia, która będąc w PZPR wysyłała moją mamę na religie, buntowała się tak samo, jak moja mama, nie wysyłając mnie na religię. Dosyć dziwne w WOLNYM kraju.
Kiedy śmiem twierdzić, że coś się powinno sprywatyzować, bo jako własność państwowa najzwyczajniej w świecie nie działa i jest przechowalnią bezrobotnych, to słyszę: za PRL to się opłacało, to czemu teraz się nie opłaca! Zazwyczaj z dodatkiem "chcesz sprzedać Polskę", "masoneria i żydy!". - to pewnie wolny rynek i wolność słowa.
"Lewaku, PZPR" - kiedy deklaruje się jako niewierzący. Cóż, za SLD nie jestem, ale zawsze mnie do tej partii przypisują. Aha, jeszcze "postkomuna".
Roszczeniowa postawa polaków: mimo upływu dwudziestu lat, ludzie nadal liczą na to, że jak za PRL praca do nich przychodziła sama, to tak samo będzie teraz. Państwo ma dać i koniec. Czy to pracę, czy to rentę, czy to mieszkanie jak swoje przegram w karty.
"Kiedyś na studia za granicę w pierwszej kolejności jechał syn działacza partyjnego, dzisiaj syn rektora" - nie pamiętam skąd.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 10-04-2011 | Matix | Kretynizm onetu, czy też "naukowców"? |
Temat już stary, ale powróci następnej zimy kiedy rosyjscy badacze przewiercą się do jeziora Wostok. A teraz: wiadomosci(*)wiata,1,3327765,wiadomosc.html Cytat:Uczeni są zrozpaczeni. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że dowiercenie się do głębi jeziora spowoduje wybuch jego wewnętrznych gazów oraz wyzwoli na powierzchnię ogromną falę, która zaleje pół kuli ziemskiej. Ciekawi mnie tylko, którzy to uczeni są tak zrozpaczeni, muszę ich zapisać na listę pseudonaukowców paranoików, żeby wiedzieć na przyszłość kogo nie słuchać. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 10-04-2011 | rexus | Opłaty za korzystanie z CB |
Znalazłem u Korwina: "W przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma debatować nad możliwością wprowadzenia czasowych pozwoleń na użytkowanie urządzeń nadawczo-odbiorczych, pracujących na częstotliwościach od 26,96-27,41 MHz - czytamy na portalu interia.pl.
Wniosek taki złożył europoseł Hans Witz, który podczas wielu wizyt w Polsce zaobserwował, jak samochody z zainstalowaną anteną CB nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego.
Jeśli pędzące na złamanie karku auto z długą anteną nagle hamuje, wiadomo, że w pobliżu można spotkać patrol policji drogowej - zauważył Witz.
Według eurodeputowanego takie zachowanie kierowców stwarza poważne zagrożenie na drogach, a ponadto pozbawia wpływów lokalne budżety. Witz proponuje, aby osoby, które chcą korzystać z radia CB, wnosiły opłatę, za wydanie rocznego pozwolenia na korzystanie z urządzenia. Opłata wynosiłaby 350 euro (1400 zł)."
Wiem, że wielu na tym forum korzysta z CB. Co wy na to? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 10-04-2011 | adamzwawy | nigdy więcej. |
Jest taka strona, nie ciekawa dlatego nie zgłosiłem jej jako takiej. Jest smutna. nasygnale.(*)92,wiadomosc.html?ticaid=6c165Mam pytanie do wszystkich, jak wykluczyć tego typu zachowania? Edukacja? Kary? co jeszcze... no nie wiem. Osobiście jestem bezsilny i bardzo bym chciał by moja córka nie znalazła się w takiej sytuacji!! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 09-04-2011 | Madman | Spotkanie z egzorcystą |
W jednej z parafii w mojej miejscowości (Ruda Śląska) ma się jutro odbyć spotkanie z egzorcystą. Moja chorobliwa ciekawość nakazuje mi się tam udać. Nie wiem, na jakiej zasadzie będzie to spotkanie - jeśli coś w stylu rekolekcji wielkopostnych, to lipa. Ale jeżeli będzie dyskusja, to postaram się czegoś ciekawego dowiedzieć.  Jeśli również macie pomysły na ciekawe pytania, podrzućcie. Potem opowiem jak było.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 09-04-2011 | Koraszewski | Dostałem list: |
Dziś 50 rakiet spadło na izraelskie domy, wczoraj 50 rakiet spadło na izraelskie domy, przedwczoraj 50 rakiet spadło na izraelskie domy. „New York Times”: „Dalsze ataki izraelskie na Gazę”. Podobno ludzie są albo dobrzy albo źli, ale tylko religia potrafi skłonić dobrych ludzi do złych uczynków (przypisywane S.W.). Okazuje się, że całkiem świeckie media mogą pełnić podobną rolę.
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 09-04-2011 | asmodai | Perełki z sieci |
Serfowałem trochę po sieci, i postanowiłem że, podzielę się trochę z wami kilkoma perłami yt tytuł tego dzieła "ewolucja znokautowana". Wypowiedz pod filmem "Wiara jest oparta na faktach. Wiara w TEORIĘ Ewolucji jest oparta na nicości, dlatego Ewolucja jest nadal teorią. Trzeba znacznie większej wiary w Ewolucję niż w Biblię, ponieważ Biblia jest na masową skalę poparta dowodami, tak naukowymi jak i archeologicznymi. Do dziś nie posiadamy ani jednego dowodu na Ewolucję a Wielki Wybuch potwierdza proces stwarzania Wszechświata - jego początek! Dlaczego nie ma życia na Księżycu? Nie ma warunków życiowych? A w jelitach są warunki do życia dla tasiemca?" Inne z tego samego... "Koles ewolucja teraz opiera sie na filozofowaniu na teologi i w laboratorium to wie kazdy .Naukowiec jest zobowiazany do neutralnego badania faktow i na wyciaganiu wnioskow z tego co zaobserwowal !! a nie na kolejno to nowych teoriach by podtrzymac upadajace fakty zastepujac je nowszymi i coraz to bardziej nie majacymi nic wspolnego z nauka !!!" Dr Kent Hovind. Teoria Kenta Hovinda "Ateisci nie mogli zniesc tego co mowi wiec go zamknelii.
To powinno byc ostrzezeniem dla kazdego Chrzescijanina. Zyjemy w czasach ostatecznych a przesladowanie przepowiedziane przez Apokalipse sw Jana wlasnie sie rozpoczyna" "To bardzo piękny film fachowo udowadnia rzeczy o ewolucji dinozaurach i ogrodzie eden"
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 09-04-2011 | Hodża | Tylko przesada czy już prowokacja? |
wiadomosci(*)likow,1,4235531,wiadomosc.htmlUważam takie akcje za prowokację. Czynią one więcej zła niż dobra, bo utrwalają pogląd osób radykalnych w swojej wierze, że ateiści tylko czają się, by zacząć znów palić kościoły i mordować zakonnice i księży. Ośmieszają niewierzących.Typowa prowokacja. Coś jakby atak na radiostację w Gliwicach. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 09-04-2011 | Koraszewski | Twarz wykluczenia |
Z „Tygodnika Powszechnego„ dowiedziałem się o nowej twarzy polskiego wykluczenia. Słowo wykluczenie należy do liturgii obchodzenia rzeczywistości z lewej strony. Jego głęboki sens uświadomił mi rysunek satyryczny z lat 80. Na którym dwóch psychoterapeutów mija pobitą i najwyraźniej konającą staruszkę. Jeden do drugiego mówi: „Jakie straszne dzieciństwo musieli mieć ci, którzy jej to zrobili.” Nowa twarz polskiego wykluczenia to kibole, mordy wykrzywione nienawiścią, mózgi wygładzone alkoholem, pierwotny, gadzi mózg rozwinięty do absurdu kosztem ewolucyjnie późniejszych partii. Nikt nie badał jaka część tych wykluczonych poczęta została po alkoholu i w życiu nie zaznała rodzicielskiego ciepła ani nie zetknęła się z wzorami normalnego życia. - czyli w jakimś sensie faktycznie produkty wykluczenia. Jaki jest związek między użyciem tego słowa a poszukiwaniem strategii walki z kulturą stadionowej (i nie tylko stadionowej) nienawiści? Kiedy patrzę na małe dzieci, nie obawiam się słowa wykluczenie, kiedy patrzę na tłum zwyrodnialców obawiam się, że to słowo jest odrobinę mylące.
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |