 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 15-01-2012 | Kowalski | Czy aby Racjonalista nie zostaje w tyle? |
Dzisiejsze serwisy obiega wiadomość, że po "Polityce" i "Wyborczej" w Kindle Store pojawił się kolejny polskojęzyczny periodyk. Ku zaskoczeniu wszystkich jest to katolicki miesięcznik "W Drodze". Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem Kindla i już wiem, że jest to jeden z bardziej udanych zakupów, jaki w zakresie elektronicznych gadżetów kiedykolwiek dokonałem. Teraz mi się marzy, by przy porannej kawie do mojego Kindelka ładowały się teksty "Racjoanlisty". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 13-01-2012 | asmodai | Nergal jeszcze raz. |
Wybaczcie ten odgrzewany kotlet, ale czytając ten tekst: "Czuwanie modlitewne podczas koncertu Behemotha zorganizował też 2 lata temu. Wówczas w wąskim gronie najbliższych znajomych z duszpasterstwa akademickiego. - Jak się okazało, ta akcja przyniosła jakieś owoce. Jak wiemy, Nergal rok później dostał znak od Boga – zachorował, a jak wiadomo, taki stan często służy nawróceniu." Powoduje u mnie atak nie pohamowanego śmiechu. Jak się okazuje współczujący katolicy wymodlili u pana Boga chorobę u Nergala. Reszta tekstu w najbardziej "postępowym' portalu www.fronda(*)dczas_koncertu_behemotha_16471 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 13-01-2012 | racjanin | Pam Reynolds i jej doświadczenia |
Pam Reynolds przeżyła operację usunięcia duzego (jak mała pomarańcza) tętniaka mózgu. Po zaaplikowaniu anestetyków, jej ciało schłodzono do 10°C, krew odpłynęła z głowy, ustała akcja serca. Neurony nie wykazywały żadnej mierzalnej aktywności. EEG pokazywało płaski wykres. Zatrzymano funkcje metaboliczne mózgu. Pacjentce zaklejono oczy taśmą i całkowicie ją nakryto, odsłaniając tylko czubek głowy. Do uszu włożono czujniki monitorujące pracę mózgu. Mimo to Pam opowiedziała ze szczegółami, co się z nią działo w tym czasie... www.youtube.com/watch?v=ottik_j3RxE | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 12-01-2012 | Waldemar Pachulski | Zagadka naukowa czy zagadkowa nauka? |
Co byś powiedział o takiej nauce, powiedzmy, że jest to biologia. Znalazłeś roślinę i nie wiesz co to za roślina. Idziesz z nią do profesora, który ma stopień doktora nauk przyrodniczych, odpowiednie studia, staż, publikacje w szanowanych periodykach naukowych, praktykę zawodową itd. Stwierdza, że to sosna. Idziesz do drugiego naukowca, z podobnym zapleczem naukowym, który stosując metody analityczne stwierdza, że to nie żadna sosna, tylko buk. Dziwisz się, że dwóch naukowców, specjalistów nie zgadza się ze sobą i idziesz do trzeciego, który wydaje werdykt - to nie żadna sosna ani buk, tylko modrzew. Dziwisz się jeszcze bardziej. Idziesz do czwartego. Ten z kolei uważa, że to nie drzewo, a gatunek trawy. Myślisz, że zrobiło się dziwnie? Poczekaj. Idziesz do piątego, który uważa swoich poprzedników za ignorantów i z kategoryczną stanowczością stwierdza, że to... kamień. Co sądzisz o tych biologach i ich dziedzinie wiedzy?
Inny przykład. Nawalił Ci się samochód. Odprowadzasz go do mechanika. Ten stwierdza, że silnik do kasacji, trzeba go całego wymienić, koszty naprawy przekroczą wartość samochodu. Za drogo. Idziesz do następnego. Ten stwierdza, że owszem, będzie jeździł, ale co tydzień będziesz musiał wymienić pompę paliwową dokładnie u tego mechanika. Podejrzane? Idziesz do trzeciego. Ten stwierdza, że to wada konstrukcyjna modelu i nic się nie da zrobić, ale za odpowiednią opłatą usunie silnik, dospawa dyszel i sprzeda ci konia, który będzie mógł ciągnąć samochód. Idziesz do.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 12-01-2012 | Cele7 | Historyjka z profesorem |
Jakikolwiek nie był by ten portal w Polsce jest on strasznie popularny ,czego dowodem może być to iż w ostatnim (2011) roku jego nazwa była najczęściej wyszukiwaną w Google frazą .Mowa tu o Kwejk.plJak widzimy jest to portal satyryczny :śmieszne obrazki ,filmiki ,nowe memy internetowe, ciekawostki i inne tego typu rzeczy. Wierzcie mi lub nie ale w naszym kraju owa strona ma ogromna moc . Wystarczy że pojawi się tam jakiś chwytliwy tekścik i przez kilka dni jak nie tygodni nie schodzi on z ust młodzieży (od gimnazjalistów po różnej maści studentów). No niby ok ,wszystko sympatycznie ,miło i śmiesznie .Nic do tego nie mam . Jednak pojawiają się tam czasami fałszywe , manipulacyjne ,demagogiczne teksty i informacje . Proszę spojrzeć na ten przykład . Dla mnie to jest śmieszne i sprzeczne z prawdą (od kiedy to białość jest barwą a czarny jej brakiem ) a zresztą pomijając logiczne myślenie wystarczy wiedzieć czym jest Melanina . Niestety część ludzi po przeczytaniu owego tekstu będzie żyć z ukrytym przeświadczeniem ,że blondyni są głupsi . Ciekawostką jest ,ze przeprowadzany był eksperyment który udowodnił iż kiedy przed jakąś informacją doda się "Naukowcy z ...... odkryli ,że " wierzy w nią o wiele więcej ludzi niż w po prostu podany fakt. Jednak nie to jest głównym tematem mojego posta .Ostatnio na wspomnianym przeze mnie portalu pojawiła się [url=http://kwejk.pl/.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 11-01-2012 | Madman | Homeopatia a prawo farmaceutyczne |
Czytałem sobie ostatnio Prawo farmaceutyczne. art. 2 pkt. 29 produktem leczniczym homeopatycznym - jest produkt leczniczy wytworzony z homeopatycznych substancji pierwotnych lub ich mieszanin, zgodnie z homeopatyczną procedurą wytwarzania opisaną w Farmakopei Europejskiej lub, w przypadku braku takiego opisu, w farmakopeach oficjalnie uznanych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej lub państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym; art. 2 pkt 32 produktem leczniczym - jest substancja lub mieszanina substancji, przedstawiana jako posiadająca właściwości zapobiegania lub leczenia chorób występujących u ludzi lub zwierząt lub podawana w celu postawienia diagnozy lub w celu przywrócenia, poprawienia lub modyfikacji fizjologicznych funkcji organizmu poprzez działanie farmakologiczne, immunologiczne lub metaboliczne; A gdybym tak chciał zarobić trochę na ludzkiej głupocie i produkować samemu homeopatyczne preparaty, to złamię prawo, tak? Na produkcję i sprzedaż cukrowych pastylek zezwolenia nie trzeba, ale gdy stwierdzę, że pastylki owe mają "właściwości zapobiegania lub leczenia chorób występujących u ludzi lub zwierząt" (wg ustawy), to automatycznie podpadają pod procedurę dopuszczenia do obrotu, tak? Czym różni się homeopatyczna pastylka z cukru od zwykłej pastylki z cukru? Bo na pewno nie składem. Może.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 108 (przedawniony) | | 09-01-2012 | KORIUS | ASTRO(NIE)LOGICZNY OBŁĘD |
- Dobra wiadomość dla Koziorożców. Podobno w tym roku będzie nad nimi czuwał Pluton, więc mogą dużo osiągnąć. I pamiętajcie, że najlepiej zaczynać wszytko gdy Słońce wraca na pozycję urodzeniową. Z kolei Uran tworzy kwadraturę do Plutona, co oznacza, że czeka nas trudny rok. Sporo tego typu pocieszających i mniej radosnych wiadomości można usłyszeć dzisiaj w radiu publicznym z ust fachowca, doktora filozofii i nauk humanistycznych oraz astrologa w jednym. I chociaż krytykuje z lekka astrologię gazetową, z pasją opowiada o tej "specjalistycznej"(naukowej?), To oczywiście zupełnie coś innego. - Pomyślmy więc, jaka może być wiedza osób czytających horoskopy i często podejmujących na ich podstawie ważne decyzje na temat gwiazd i astronomii. Zapewne znikoma, gdyż znając chociażby powierzchownie podstawowe dane na ten temat musowo dostrzec ich śmieszność i bezsens. Jak gwiazda oddalona od nas o tysiące lat świetlnych może wpływać na nasz los. Nawet biorąc pod uwagę rzeczywiście istniejące różnego typu promieniowania i niezwykle drobne cząstki (nie wszystkie jeszcze poznane), to przechodzą one cały czas przez nas wszystkich, przez całą planetę i wszystkie stworzenia w takim samym stopniu, bez względu na kiedy kto się urodził i jaki ma charakter. To co nazywamy gwiazdozbiorami rzeczywiście pomaga w żegludze i orientacji w terenie w nocy, lecz gwiazdy wchodzące w ich skład nie mają ze sobą nic wspólnego. Gromady gwiazd, galaktyki czy całe grupy galaktyk, które rzeczywiście mają wspólne.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 08-01-2012 | michu | Moher |
Czasami już nie mam siły. Jak uzmysłowić głupim moherom*, że same robią problemy z niczego. Młodzi są zdecydowanie bardziej tolerancyjni i mniej konfliktogenni niż starsi. Spotkałem się ostatnio z krytyką pewnej babci na temat życia innych. Oczywiście dla społeczeńtwa porządni obywatele, tylko niewierzący. Niewierzący = zły - to starszne! Coraz bardziej zaczyna mnie to irytować, zero szcunku dla drugiego człowieka w ten sposób! Sprawy wiary/niewiary są wewnętrzną religią każego z nas, ale kiedy Polacy to zrozumieją? Dlaczego na Zachodzie sąsiedzi ateiści,chrześcijanie, muzułmanie itd mogą wspólnie spotkać sie na grillu, a u nas wciąż gnoje o nic!?
* - w przenośni: najczęściel osoby starsze, do których nic nie dociera, a w ich głowach rozbrzmiewa : wszystko jest złem, młodzież jst złem, świat schodiz na psy, niech żyje kościół, niech żyje bursztynek w nowokupionej koronce ze złota Maryjki, niech żyje obraz JP2
[nie krytykuje swoich wypowiedziach religii kaolickiej, zaznaczam, nie o to chodzi, lecz mentalność ludzi]
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 08-01-2012 | Koraszewski | Świat dziecka |
W Izraelu przedsiębiorcą roku został Amir Asor. Asor założył firmę, która zatrudnia 20 osób. Nazwa przedsiębiorstwa "Młodzi inżynierowie". Zatrudnieni w firmie to rzeczywiście ludzie młodzi, między 20 a 30 lat, ale nazwa firmy nie ma związku z wiekiem właściciela i pracowników, młodzi inżynierowie mają po 5-6 lat i radzą sobie z problemami technicznymi, które dla większości ludzkości są nieprzeniknioną zagadką. Przedsiębiorstwo produkuje zestawy lego pozwalające w zabawie uczenia się tajemnic matematyki i techniki. TO TRZEBA ZOBACZYĆ: www.youtube.com/watch?v=nO5Dr_HyyWIO rzut kamieniem dalej, na terytoriach Gazy i Zachodniego Brzegu dzieci bawią się innymi zabawkami.  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |