Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
14-02-2024eyesisJakie są najlepsze złe horrory?
Ja i moi przyjaciele widzieliśmy wiele, ale właśnie zdałem sobie sprawę, że naprawdę chcę zobaczyć więcej. Nie obchodzi mnie, czy je widziałem, odkąd wróciły czasy wypożyczeń VHS, ale chcę po prostu znowu zobaczyć zabawny, gówniany horror.

Filmy Popiół kontra Martwe Zło i Trolle były świetne.

Cicha noc, śmiertelna noc była tą, o której myślałem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
12-02-2024Odinsonjak działają usługi Sponsorowania BIN?
Cześć wszystkim! Chciałbym dokładnie zrozumieć, jak działają usługi Sponsorowania BIN. Czy ktoś może podać szczegółowe wyjaśnienie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
11-02-2024fffdFVfd5454!!!aW jaki sposób przedsiębiorstwa finansowe mogą dostosować się
Zależy mi na platformie do wygodnych operacji finansowych. Czy ktoś poleca rozwiązania z integracją z portfelami mobilnymi i opcjami krótkoterminowego kredytowania? Chętnie wysłucham sugestii!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
10-02-2024okraglyróbta, co chceta
hasło "róbta, co chceta" stały się synonimem niczym nieograniczonej wolności, mógł wymyślec tylko libek niedorozwojek, w jednym z wywiadów wyraził pragnienie by wrócił nasz prymas, balcerowicz i jego uczeń tusk, czy petru (szef finansów w sejmie), wychwalał system opieki zdrowotnej w usa, gdzie opieka zdrowotna jest prywatna, kosztuje 5 x wiecej niż u nas i ogrom mieszkancow jest nieubezpieczonych, więc zdycha pod mostem
Kubańczycy (panstwowa słuzba zdrowia) żyją dłużej niż amerykanie, wydając na nią 10 x mniej
U nas za naszego papieża balcerowicza mialem kontakt z człowiekiem nieubezpieczonym który złamał rękę na budowie, nie stac go było na ortopedę, źle się zrosła i chodził jak kuterręka (a dla lekarza ustawienie, zagipsowanie to 30 minut) ale my libki myslimy inaczej, racjonalizm mamy w d...

ta ogólnokrajowa akcja charytatywna uzupełnia panstwowe wydatki na ochrone zdrowia o 0.1%. Nie wiem po co tyle hałasu

na tej zbiórce lansują się celebryci i patoelity np prezydent wystawil na aukcje pióro którym podpisał akt łaski dla Wąsika i Kamińskiego a Palikot picie z nim alkoholu z jego piwnicy
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
06-02-2024haishNałóg i wiara
Islam, - religia zakazuje spożywania alkoholu, ale politycy w ramach religii stosują inne zamienniki
wiadomosci(*)trachu-na-kilka-godzin/d63pfdb

Chrześcijaństwo - politycy zgodnie z 'tajemnicą tej wiary' stawiają na kref zbawiCielca złotego 'dzizusa' - na coniedzielnej mszy jest zalecane spożywanie alkoholu na pamiątkę zbawicielca i przymierza z nim.
portal.abc(*)s-polakow-nie-trzezwieje-nigdy

Cel 'uświęca' metody i środki.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
23-01-2024romaroJak CBA o dyrektorskie potrzeby zadbało
Roman Giertych, szef zespołu parlamentarnego do spraw rozliczenia PiS, zapowiedział już zawiadomienie prokuratury. A sprawa jest z gatunku tych, co to się od nich robi i śmieszno, i straszno. Można się gorszyć, można się oburzać, a można się też pośmiać. Chodzi jednakże o nasze państwo. O newralgiczny obszar służb specjalnych. A także o PiS, w którego rękach nasz kraj znajdował się łącznie przez całą dekadę.
Nic nie świadczy tak dobitnie o upadku moralnym państwa jak zepsucie jego tajnej policji i wykorzystywanie jej do niszczenia ludzi. Obraz działania CBA pod kierunkiem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, który wyłania się z odkryć dziennikarzy, materiałów prokuratury i opowieści byłych oficerów, nie przypomina opowieści o Jamesie Bondzie. Wygląda raczej na karykaturę KGB. Na szczęście (miejmy nadzieję) bez ofiar śmiertelnych. Cieszmy się przynajmniej z tego, że z CBA można sobie jeszcze pożartować. Bo z KGB to już chyba nie wypada.
Miał więc rację Jarosław Kaczyński, gdy razu pewnego ze zgorszeniem wspominał swoją wizytę w Wiedniu. Widział tam, jak możemy się domyślać z jego wypowiedzi, oznaki rui i poróbstwa, choć zapewne nie przyszło mu do głowy, że w szacownym grodzie nad pięknym, modrym Dunajem nie tylko muzea i sale koncertowe odwiedza urzędowa klientela RP, w dodatku płacąc publicznym groszem za... No właśnie, nie będziemy nazywać tu rzeczy po imieniu, aby nie gorszyć Pana Prezesa, więc powiedzmy, że za profilaktykę raka prostaty. Generalnie te medyczne niewątpliwie..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
22-01-2024romaroJa powiem tak
Wiecie dlaczego ten Pisowski rak od lat toczy ten nasz kraj? Za dużo w nim symetrystów - Od Mellerów "nie straszcie PiSem". przez Stankiewiczów "japowiemtak" po Matczaków "słyszących większość"

Prawnicza logika Marcina Matczaka:
Ani ja, ani red. Stankiewicz nie zwariowaliśmy, postulując, aby minister Bodnar zwolnił Wąsika i Kamińskiego. To nie ma być gest wobec twardych elektoratów PiS czy KO - tam taki gest niczego nie zmieni. To ma być gest wobec milczącej większości, która potrzebuje zmiany stylu


Abstrahując od podstaw prawnych do zwolnienia Kamińskiego i Wąsika z zakładu karnego, ciekawe skąd wiadomo, że oczekuje tego "milcząca większość" - jeśli milczy i skąd w ogóle wiadomo, że jest ona większością? Nie róbmy z logiki, damy lekkich obyczajów

twitter.com/i/status/1749137397596459010
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 34 (przedawniony)
21-01-2024romaroParada milionerów
Niedalej jak wczoraj dowiedziałem się, że żona Jacka Kurskiego w rok zarobiła 1,5 miliona zł.
Ja mam pytanie - czy któryś, z wykonujących specjalne zadania funkcjonariuszy Kaczystanu, zarabia mniej niż milion rocznie?

Niemal każdego dnia poznajemy nowych "patriotów" od zadań specjalnych i na preferencyjnych zasadach opłacanych. Dzisiaj przyszła kolej na prokuratorów.
Ś𝐫𝐞𝐝𝐧𝐢𝐚 𝐩ł𝐚𝐜𝐚 𝐮𝐫𝐳𝐞̨𝐝𝐧𝐢𝐤𝐚 𝐩𝐫𝐚𝐜𝐮𝐣𝐚̨𝐜𝐞𝐠𝐨 𝐰 𝐩𝐫𝐨𝐤𝐮𝐫𝐚𝐭𝐮𝐫𝐳𝐞 𝐰𝐲𝐧𝐨𝐬𝐢 𝗼𝗸. 𝟒𝟓𝟎𝟎 𝐳ł. 𝐦𝐢𝐞𝐬𝐢𝐞̨𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐛𝐫𝐮𝐭𝐭𝐨 czyli mniej niż wynosi średnia krajowa
Średnie zarobki samych prokuratorów zwykle mieszczą się w przedziale 9000-12000 złotych brutto. Nie są to małe pieniądze, ale nikt zdroworozsądkowy, znający specyfikę tego zawodu, nie powie, że ich zarobki są bardzo wygórowane.

A ile zarabiają prokuratorzy "od zadań specjalnych" kwestionujący uprawnienia prokuratura generalnego? Dlaczego z takim zacięciem walczą o prokuraturę? Ich motywacja jest..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
15-01-2024romaroJak Zabłocki na mydle
Głupiec, który myśli, że może wszystko, bo stoi za nim polityk, jest głupcem do kwadratu, bowiem nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania nikogo.
Prawdziwy powód końca obrony reduty im Jarosława Wielkiego na pl. Powstańców Warszawy przez Adamczyka, Pereirę i resztę PiSowskiej bandy został zakończony. Ale co się stało, że panowie okazali sie takimi "fujarami"?

[cytat=TELEWIZJA POLSKA][...] dnia 27 grudnia 2023 roku została podjęta uchwała o rozwiązaniu TVP oraz na podstawie art. 276 § 1 kodeksu spółek handlowych [...] W związku z tym wzywam Pana (Adamczyka) do niezwłocznego zaprzestania bezprawnego podawania się przez Pana za Prezesa Zarządu TVP[...]W szczególności, wzywam Pana do natychmiastowego zaprzestania:
1. kierowania zespołem współpracujących z Panem osób, w zakresie ich działań sprowadzających się do okupowania siedziby Telewizyjnej Agencji [...]
2. naruszania dóbr osobistych TVP oraz likwidatora TVP m.in. poprzez kwestionowania legalności i skuteczności powołania aktualnej kadry zarządzającej TVP, a także publiczne używanie sformułowań podważających ich wiarygodność oraz samej TVP [...] co utrudnia jej funkcjonowanie w obrocie i zagraża jej stabilności finansowej.
Pana bezprawne działania narażają TVP na wielomilionowe straty. [...]Straty ponoszone przez TVP są obecnie szacowane, natomiast ustalenie ich ostatecznej wysokości będzie możliwe po dokonaniu analizy całokształtu negatywnych skutków dokonywanych przez Pana naruszeń związanych w szczególności
..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
15-01-2024abbeb20 punktów IQ głupszy?
Wiele teorii i dyskusji na temat fabuły dotyczyło tego, jak GŁUPI jest główny bohater, na przykład nie komunikuje się ani nie planuje tego, jak na przykład niesławne „PO PROSTU UCIEKAJ NA BOK” przed rzeczą toczącą się prosto w twoją stronę lub „och, przerażająca notatka z informacją WYJDŹ, chyba tak”. zostanę"

Jednak w jakich scenariuszach bohater wygrałby lub rozwiązałby sytuację, gdyby był himbo lub po prostu nigdy nie skończył szkoły średniej.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)