Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
28-10-2009ChruszczProblem jąkania
Zapewne nie raz spotkaliście się z osobą która ma problemy z jąkaniem,
czy wiecie jak pomóc takiej osobie lub nie zranić nieświadomie?
W imieniu osób jąkających się i swoim przedstawiam kilka porad:

1
NIGDY NIE ŚMIEJ SIĘ I NIE DOGADUJ OSOBIE KTÓRA SIĘ JĄKA
(ona już teraz czuje się gorsza od Ciebie)

2
ZAWSZE WYSŁUCHAJ DO KOŃCA Z PEŁNĄ UWAGĄ
(nie poganiaj, już teraz mówi o wiele za szybko)

3
NIE MÓW JEJ ŻE MA MÓWIĆ WOLNIEJ
(spróbuj w zamian zwolnić trochę tempo własnej mowy)

4
ZACZNIJ Z NIĄ ROZMAWIAĆ JEŚLI MILCZY
(ona sama nie rozpoczyna nie dlatego, że nie ma nic do powiedzenia, ale z obawy że się zająknie)

5
JEŚLI JESTEŚ PRZYJACIELEM TAKIEJ OSOBY - NIE UDAWAJ ŻE NIC SIĘ NIE DZIEJE
(porozmawiaj szczerze na ten temat, powiedz że rozumiesz jej problem i spróbuj wypytać jak możesz pomóc)
źródło: www.demostenes.ubf.pl/viewpage.php?page_id=2

Chciałbym także zapytać jakie jest Wasze zdanie o ludziach jąkających się?
Czy mieliście kontakt z takimi osobami, jak je postrzegacie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
27-10-2009KolasińskaWezwanie świadka w sprawie cywilnej
Dzień dobry.
Mam pytanie, na które odpowiedzi nie znalazłam w googlach więc postanowiłam tu je zadać.
Czy w sprawie cywilnej istnieje możliwość podania świadka bez znajomości jego nazwiska i adresu zamieszkania? Wiem, że w sprawie karnej może ustalić to policja.
Czy posiadając sam numer telefonu i czyjś nr gg w sprawie cywilnej jest się w stanie wezwać świadka czy należy ustalać jego tożsamość samodzielnie na swój koszt.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
27-10-2009Michał Aleksy MentrakPsychologia i życie
Według najnowszych badań przeprowadzonych przez międzynarodowych psychologów,
są dwie główne przyczyny, dla których mężczyźni spędzają wieczory w knajpie:
a) nie mają kobiety;
b) mają kobietę.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
26-10-2009Rip GKing Kong
Nie zgadniecie, kto jeszcze umarł za Wasze grzechy!
www.youtube.com/watch?v=AOWX_I7u8oQ
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
26-10-2009KoraszewskiŚwięto Reformacji
Wielkimi krokami zbliża się święto reformacji, 31 października A.D. 1517 Marcin (Luter) wywiesił swoje 95 tez na drzwiach kościoła w Wittenberdze. Niespełna pół millenium później Marcin (Kruk) opisał historię przybicia na drzwiach kościoła w Janowiepawłowie Małym 95. tez, które wywołały burzę w miasteczku i okolicach. Święto Reformacji wydaje się być niebywałą okazją do kupna tej książki w księgarni Racjonalisty. Kto czytał niech poświadczy, że warto.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
25-10-2009NihilistProśba o
Szukam artykułu w prawie wyznaniowym, mówiącym o tym, że wraz z ukończeniem 14 bądź 15 roku życia, jednostka społeczna ma prawo samodzielnie wybrać swój pogląd wyznaniowy. Wiem, że takie prawo istnieje bo jest respektowane przez wszystkie państwa Unii Europejskiej, ale nie mogę go znaleźć a bawię się w internecie od dłuższego czasu. Jeżeli ktoś miałby podrzucić jakiś link albo posiada w domu kodeks prawny i byłby łaskaw przepisać, to z góry dziękuję.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
25-10-2009rexusMłodość zwykle zwycięża
Obejrzeliśmy, (niektórzy) walkę Adamka i Gołoty.
Ten rewelacyjny Adamek, oprócz tego że jest szybki, ciągle się żegna i gada o bogu.
Czy jedno z drugim może mieć coś wspólnego?
Czy Gołota jest sceptykiem?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
24-10-2009MatixHitler na wesoło
Adolf zapewne dostałby tzw. białej gdyby to zobaczył. Polecam na poprawienie humoru

www.youtube.com/watch?v=4-P596oznDg
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
23-10-2009Matix"Germańska nowa medycyna"
Germańska Nowa Medycyna nie jest (mimo mylącej nazwy) żadną odmianą medycyny tylko empiryczną nauką przyrodniczą, wiedzą jaką uzyskano dzięki okryciu 5 praw przyrody. W oparciu o te prawa opisane są przyczyny chorób, a także dwufazowy przebieg każdej z nich oraz ich sens biologiczny. Nie ma tu hipotez, ani statystyki, ani metod leczenia – tak jak jest to przyjęte w oficjalnej medycynie – jest to wyłącznie WIEDZA oparta o prawa przyrody.
Postawą GNM są następujące prawa odkryte i sformułowane przez Dr Ryke Geerda Hamera:
1. Żelazna Reguła Raka.
2. Prawo o dwufazowości wszystkich Sensownych Biologicznych Specjalnych Programów Natury (SBS), jeśli dochodzi do rozwiązania konfliktu.
3. Ontogenetyczny System wszystkich tzw. "chorób"
4. Ontogenetycznie Uwarunkowany System Mikrobów
5. O biologicznej sensowności każdego tzw. "zachorowania".

Tu mała dygresja, żeby lepiej zobrazować istotę odkrycia Hamera:
Obecnie każdy samochód jest wyposażony w ABS – włącza się natychmiast gdy samochód zaczyna wpadać w poślizg – można więc go nazwać mechanizmem ratunkowym, działającym automatycznie bez woli kierującego. I właśnie w taki zespół ABS-ów wyposażone są mózgi ludzi i zwierząt. Jeżeli mózg odbierze jakieś wydarzenie (nagłe, niespodziewane, zaskakujące, czasami dramatyczne) jako sytuację kryzysową (wymagającą natychmiastowej interwencji – czyli wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego) to automatycznie włącza program ratunkowy (właściwa nazwa to SBS – Sensowny..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 69 (przedawniony)
23-10-2009metsysCybernetyczna nieśmiertelna. Umarł król, niech żyje król.
Przeniesienie świadomości człowieka ulokowanej w mózgu do cybernetycznej przestrzeni komputera jest na razie kwestią fikcji, ale z pewnością nastąpi chwila, gdy stanie się możliwe.
Nie interesuje mnie techniczny aspekt pozostawiając go na boku. Pojawia się pytanie, czy dokładna kopia mojego mózgu i jego zawartości jest jeszcze mną, czy kimś innym.
Rozważam cztery możliwości:

1. Informacje z mózgu biologicznego są kopiowane z pozostawieniem przy życiu dawcy z oryginałem.

2. Po transferze, biologiczny nośnik ginie.

3.Przeniesienie danych z mózgu następuje z użyciem jego budulca czyli atomów. Zostają zasymilowane przez pamięć komputera i zamienione na energię oraz proces replikacji pamięci. Fizyczny mózg zostaje "wessany".

4 Po transferze biologiczny czynnik pozostaje przy życiu, ale jako tabula raza, a moja stara świadomość rozwija się w nowym środowisku.

Przeżyję, czy jednak umrę?

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)