Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 58 (przedawniony)
02-05-2016KoraszewskiDie Juden sind unser Unglück
Czy portal “Racjonalista” jest nadal kontynuacją przedwojennego “Racjonalisty” czy zaczyna przypominać “Der Stürmera”? Współczesna polska literatura antysemicka może się poszczycić takimi herosami jak Henryk Pająk, Leszek Bubel, Stanisław Michalkiewicz, a więc ludzi z nazwiskami i dorobkiem. Jest wiele stron internetowych poświęconych wyłącznie antyjudaistycznej paranoi, są pisma takie jak „Le Monde diplomatique” sączące antysemicki jad w kosyginowskiej zaprawie (acz większość młodych odbiorców tej strawy nazwiska Kosygina z niczym nie kojarzy). Można powiedzieć, że na tym tle dotychczasowy dorobek „Racjonalisty” jest właściwie skromny, zdumiewający raczej osobliwym połączeniem promowania racjonalizmu i narodowego socjalizmu. To drugie obecne jest głównie na forum tego portalu, chociaż w artykułach Mariusza Agnosiewicza pojawia się coraz więcej troski o narodową krzepę.
Powrót patologicznej obsesji na temat Żydów wydaje się być powszechny, a jej objawy aż nazbyt często przybierają postać znaną z łam ulubionego pisma Adolfa Hitlera. Jego twórca, Julius Streicher, nie mógł przypuszczać, że ponad 70 lat po jego straceniu, świat będzie czerpał garściami zarówno z wzorów graficznych, jak i werbalnych technik propagandowych.
Narodowo socjalistyczna propaganda na łamach „Racjonalisty” jest najwyraźniej reprezentowana w twórczości najbardziej aktywnego uczestnika forum podpisującego się obecnie (od maja 2013)..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
01-05-2016ArminiusNarcyz w ogrodzie nauk
Zakończyłem przed chwilą lekturę tekstu autorstwa Krzysztofa Pochwickiego pt. "Maciej Giertych. Ewolucja, dewolucja, nauka - uwagi krytyczne". Była to czysta przyjemność intelektualna. Tekst ów niewątpliwie zasługuje na miano jednego z najlepszych jakie ostatnimi czasy zagościły na łamach "Racjonalisty". Jest to primo nie tylko obszerna i merytorycznie treściwa recenzja pracy M. Giertycha ale także wyborne kompendium wiedzy z zakresu biologii czy ewolucji. Co więcej jej autor niejako przy okazji zasadniczego wątku muska dosłownie zagadnienie tak samo doniosłe jak i intrygujące - a mianowicie osobowości megalomańskiej w branży nauki oraz konsekwencji z tego płynących. Istniej bowiem grupa naukowców, którzy cechują się osobowością jak wyżej i którzy - jako tacy - potrafią wyrządzać spore szkody w ogrodzie nauk. Recenzję jak wyżej przestudiowałem z tym większym zainteresowaniem, ponieważ równocześnie oddaję się lekturze pseudonaukowej rozprawy niejakiego Howarda Brady (emerytowany australijski paleontolog, który uważa się za biegłego w dziedzinie szeroko pojętej nauki o klimacie i zmianach klimatycznycvh) pt. "Mirrors and Mazes: A guide through the climate change debate", między którym to autorem i jego pracą a M. Giertychem oraz jego pracą, zachodzą uderzające analogie. Aby zasłużyć sobie na opinię magalomana nauki należy spełniać przynajmniej trzy warunki. Po pierwsze należy mieć tytuł naukowy i - najlepiej - jakieś , nawet poważne, osiągnięcia naukowe w danej dziedzinie wiedzy...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
24-04-2016romaroTalibowie
Czytając wypowiedzi niektórych osób mam wrażenie, że bliżej im do talibów niż do racjonalistów. Czego tu nie wyrażali - nawet ubiór i makijaż kobiet budził ich sprzeciw. Talibom dedykuję punkt ostatni. Być może znają Orwellowską wizję świata, ale jest ona niczym w porównaniu z tym, który stworzyła Margaret Atwood w "Opowieść Podręcznej". Przerażająca wizja fundamentalistycznego, ultrakatolickiego państwa, w którym reżim i ortodoksja są jedynym prawem.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
24-04-2016Ordynariusz PisiewiczTablicolechomania
Dziś w Warszawie być uroczyście odsłoniętych x tablic upamiętniających Lecha Kaczyńskiego. Napisałem x, bo praktycznie nie wiadomo ile ich będzie.
Pierwsza już została odsłonięta:


Z litości pominę fakt w jaki sposób przedstawiono wizerunek Lecha Kaczyńskiego, ciekawe jest to, że:
- w tekście na tablicy napisane jest, iż "poległ w służbie Ojczyzny". Najwyraźniej znajdujemy w tym stwierdzeniu odpowiedź do jakich wniosków ma dojść sejmowa komisja badająca przyczyny katastrofy tutki pod Smoleńskiem,
- nikt nie wystąpił do władz Warszawy o pozwolenie postawienia tego głazu przed siedzibą warszawskiego ratusza. Jest to więc samowolka budowlana.

Po południu ma być odsłonięta kolejna tablica, tym razem zainstalowana na ścianie Pałacu Prezydenckiego:


Tym razem Lech Kaczyński nie poległ, ale zginął.

Zastanawiam się czy nie nadszedł czas, aby znienawidzony przez niektórych Pałac Kultury i Nauki obrobić na kształt Lecha Kaczyńskiego? Nie będzie trudno, wszak to miękki piaskowiec.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
11-04-2016Ordynariusz PisiewiczWymiary banknotów
Za każdym razem, gdy mam schować w portmonetce banknot (tak, nie używam portfela, ale poręcznej portmonetki) to zastanawiam się dlaczego jest on 2x za długi.
Nawet banknot wkładany do portfela jest następnie zginany w połowie.
Zatem z jakiego powodu banknoty mają takie, a nie inne wymiary?

Swego czasu założyłem na tym forum wątek poddający w wątpliwość sens istnienia groszy: po pierwsze nie ma na rynku towaru, który kosztuje 1, 2 czy 5 gr (może paczka zapałek kosztuje 10 gr), po drugie produkcja "złotych" monet 1 i 2 groszowych kosztuje więcej niż ich nominały. Bodajże w 2013 roku pojawił się pomysł zaprzestania produkcji monet 1, 2 gr, ale został zarzucony czyli nadal każdy podatnik dopłaca do tego, że takie monety są nadal bite, i że kiedyś zostały wybite.
Ile można byłoby zaoszczędzić na skróceniu banknotów i zaprzestaniu bicia groszówek?
Tego nikt nie wie, ale chyba każda oszczędność się liczy, szczególnie gdy obecne władze mają w planie wiele kosztownych programów.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
10-04-2016Ordynariusz PisiewiczNakrętki na różańce
Ludzie zbierają plastikowe nakrętki, aby przekazywać je firmom, które organizują zajęcia rehabilitacyjne lub kupują wózki inwalidzkie niepełnosprawnym.
A w jakim celu zbierać je mają katolicy? Żeby robić z nakrętek różańce, prezenty dla obcokrajowców biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży.
Ja to zostawiam bez komentarza, bo nie chcę łamać regulaminu forum używaniem "brzydki" słów.

A przy okazji - w krajach tzw. Zachodu, w sklepach montowane są urządzenia, do których można wrzucać np. szklane/plastikowe butelki i dostawać za to żywą gotówkę lub bony na zakupy w danej sieci sklepów.
Czy w Polsce też funkcjonuje takie rozwiązanie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
08-04-2016Ordynariusz PisiewiczUważaj kupując podróbki!
Pewna pani kupiła w jednym z chińskich sklepów internetowych kilka, powiedzmy, torebek damskich, które sprzedawane były pod znaną marką, niech to będzie LOUIS VUITTON, w cenie kilkadziesiąt zł za sztukę. Pani kupiła kilka torebek, bo i dla siebie, i jako prezenty dla kobiet z rodziny.

Po jakimś czasie dostała z Urzędu Celnego zaproszenie w celu złożenia wyjaśnień.
Na miejscu poinformowano ją, że zakupione przez nią torebki są podróbkami, a polskie prawo zakazuje "wprowadzania do obrotu" podróbek.
Urzędnik celny poinformował, że zakupione przez panią torebki podlegają konfiskacie, dodatkowo nałożył na nią grzywnę w wysokości kilku tys. zł.

Ta historia pokazuje, że trzeba uważać co się kupuje przez Internet. Zdaje się, że bezkarnie możemy kupować podróbki o nazwach przypominających oryginalne np. "Vesrace", "Calvim Klain"

A wracając do ukaranej pani - urzędnik uzasadnił swoją decyzję tym, że musiała zdawać sobie sprawę z tego, iż nie ma możliwości kupna oryginalnych torebek za kilkadziesiąt zł, bo oryginalne kosztują 10x więcej.
Moim zdaniem jest to bzdurne uzasadnienie, bowiem kto komu zabroni sprzedawać po cenach poniżej rynkowych? Kupuję w dobrej wierze, przekonany, że nabywam produkt oryginalny, bo taką informację mam od sprzedawcy. To sprzedawca podróbki powinny być karany, a nie klient.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
05-04-2016ArminiusParkoty na Miechowszczyźnie
Trwają w najlepsze parkoty! Rozochocone gachy uganiają się za kocicami – często kilka gachów za jedną kocicą. Dokazywania trwają w dzień i w nocy i w pewnym momencie nieuchronnie przeistaczają się w samczą rywalizację o względy partnerki – przy czym w ruch i idą gasze skoki i pazury. Z pewnej odległości wygląda to przy odrobinie wyobraźni jak boksowanie się kangurów – co niewątpliwie dodaje egzotycznej nutki zdarzeniom rozgrywającym na polskich polach i łąkach. Szarakom wypada tylko życzyć udanych godów, bo z szarakiem polskim jest tak samo jak z wróblem – gatunek onegdaj wielce pospolity, stał się wielką rzadkością i zoczenie go w warunkach naturalnych staje się nie byle jaką okazją do celebrowania.

A przyczyn takowego stanu rzeczy jest kilka

Czynnikiem który tradycyjnie miał duży wpływ na populację zajęcy jest klimat. Mroźne zimy zadawały zajęczej populacji duże straty, podobnie wilgotne lata, sprzyjające rozwojowi kokcydiozy - groźnej zajeczej choroby wywoływanej przez pierwotniaki. Ale obecnie ów czynnik  z oczywistych powodów nie odgrywa chyba istotnej regulacyjnej roli.
Istotniejszym czynnikiem zdaje się być współczesne rolnictwo wysoce schemizowane herbicydami, insektycydami oraz fungicydami., które to substancje mają  zcał pewnością negatywny wpływ na zdrowie i kondycję młodych zajęcy. Podobnie jest z mechanizacją. Duża liczba młodych zajęcy ginie podczas prac z udziałem sprzętu mechanicznego na polach lucerny, koniczyny i trawiastych łąkach...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
05-04-2016MatixEugenika po hindusku
www.tygodnikprzeglad.pl/panstwo-bez-corek/

Czy ktoś dostrzega w rozumowaniu hinduskich rodziców jakąś logikę? Co im po tych synach, skoro nie będą mogli oni znaleźć dla siebie kobiety? Czy można być aż takim ignorantem, żeby nie dostrzec, że przez takie działania w końcu z czystej matematyki wyjdzie, że brakuje potencjalnych kobiet dla milionów mężczyzn? A także czy rodzice nie dostrzegają tego, że robią krzywdę swoim przyszłym potencjalnym synom przez tym, że być może skazują ich na samotne życie? I wreszcie czy Hindusi nie potrafią dostrzec, że te działania doprowadzą do niczego innego jak napięcia społeczne? Armie niewyżytych znudzonych mężczyzn dokonujące zbiorowych gwałtów na coraz rzadziej spotykanych kobietach? Zaraz, czy przypadkiem już w tej chwili nie zaczyna się to ziszczać?

Być może ktoś powinien uświadomić Hindusom, że nauka zna obecnie prawdopodobieństwo urodzenia się chłopca/dziewczynki, które wynosi nie inaczej jak 50%. Wynika z tego bardzo ważna właściwość społeczeństwa, a mianowicie, że każda osoba ma statystyczną szansę na znalezienie w życiu swojej drugiej połówki i bycie szczęśliwym. Odchyłki wynikające z czystego prawdopodobieństwa są niewielkie (rozkład Gaussa). Wszelkie działania eugeniczne zaburzające ten stan rzeczy muszą okazać się negatywne z punktu widzenia społeczeństwa jako całości, zaś w dłuższej perspektywie nietrwałe. Ja nie rozumiem hinduskich rodziców.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
05-04-2016Ordynariusz PisiewiczState University of Idaho Student House


W Warszawie, tuż obok Instytutu Lotnictwa przy Alei Krakowskiej, stoi niepozorny budynek (foto powyżej). Na budynku od lat znajduje się tabliczka, która oznajmia, że jest to "State University of Idaho Student House". We wszystkich oknach tego budynku zawsze opuszczone są żółte zasłony. Co ciekawe, na powyższym zdjęciu z Google Maps nie widać ani tabliczki, ani zasłoniętych okien na parterze.

Maleńki akademik dla studentów amerykańskiego uniwerka w Warszawie?
Próba znalezienia w Internecie jakiejkolwiek informacji na temat tego budynku kończy się bez powodzenia.

Mam zatem teorię spiskową w kilku wariantach:
1) Dla Macierewicza - jest to siedziba amerykańskich/rosyjskich szpiegów, którzy strzelają fotki Instytutowi Lotnictwa oraz pobliskiemu lotnisku im. Chopina na Okęciu,
2 Dla Arminiusa - jest to siedziba izraelskich szpiegów, którzy strzelają fotki Instytutowi Lotnictwa oraz pobliskiemu lotnisku im. Chopina na Okęciu,
3) Dla całej reszty zwolenników teorii spiskowych - jest to zakamuflowany statek kosmiczny Obcych, ewentualnie ich laboratorium, gdzie przeprowadzają operacje wszczepiania czipów mieszkańcom Warszawy.

Moim zdaniem teoria nr 3 jest najsłabsza, a co myślą o tym tutejsi forumowicze?

PS Jeśli jutro nie będzie w Warszawie lało, to strzelę fotkę tego budynku jadąc tramwajem. Sami rozumiecie, że nie mogę się narażać fotografując z chodnika...
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)