Dziś w Warszawie być uroczyście odsłoniętych x tablic upamiętniających Lecha Kaczyńskiego. Napisałem x, bo praktycznie nie wiadomo ile ich będzie. Pierwsza już została odsłonięta:  Z litości pominę fakt w jaki sposób przedstawiono wizerunek Lecha Kaczyńskiego, ciekawe jest to, że: - w tekście na tablicy napisane jest, iż "poległ w służbie Ojczyzny". Najwyraźniej znajdujemy w tym stwierdzeniu odpowiedź do jakich wniosków ma dojść sejmowa komisja badająca przyczyny katastrofy tutki pod Smoleńskiem, - nikt nie wystąpił do władz Warszawy o pozwolenie postawienia tego głazu przed siedzibą warszawskiego ratusza. Jest to więc samowolka budowlana. Po południu ma być odsłonięta kolejna tablica, tym razem zainstalowana na ścianie Pałacu Prezydenckiego:  Tym razem Lech Kaczyński nie poległ, ale zginął. Zastanawiam się czy nie nadszedł czas, aby znienawidzony przez niektórych Pałac Kultury i Nauki obrobić na kształt Lecha Kaczyńskiego? Nie będzie trudno, wszak to miękki piaskowiec. |