 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 30-01-2015 | Hodża | Szokujące doniesienia z Nowego Jorku |
Wczoraj i przedwczoraj media całego świata, w tym oczywiście nasze, wciągnięte jak liść pędem przejeżdżającego ekspresu, roztrąbiły nadejście nad wschodnie wybrzeże USA nie znanego w historii śnieżnego Armageddonu, w którym miało spaść dwie do trzech stóp śniegu (60 - 90 cm). Dziś, ponieważ spadło tylko nieco ponad 10 cm, media trzęsą się z uciechy, nabijając się z burmistrza, który zarządzeniem wstrzymującym całkowicie prywatny ruch samochodowy spowodował paraliż miasta, straty w handlu i usługach w wys. ok. 200 mln i odwołanie premiery dyptyku Jolanta/Zamek Sinobrodego w reż. M. Trelińskiego w Metropolitan Opera, która została zamknięta z przyczyn pogodowych po raz drugi w swej historii. Dwie stopy śniegu podobno jednak spadły i zostały wrzucone do sieci przez jakiegoś wesołkowatego internautę, przeorując oczywiście wszystkie serwisy informacyjne:  Czy może być coś lepszego, niż... redagowanie serwisów informacyjnych...?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 65 (przedawniony) | | 26-01-2015 | Hodża | Trolling: czas na pertraktacje? |
Pomału dochodzę do smutnego nieco przeświadczenia, że trollingu nie da się wyeliminować, przynajmniej w takim stopniu, który byłby zadowalający dla tych spośród Użytkowników tego i innych ambitniejszych forów, którzy odwiedzając je mają nadzieję na jakkolwiek rozumiane wzbogacenie, a nie nową odsłonę starodawnej sztuki cyrkowej przeniesionej do nowego medium.
Zamiast więc kruszyć kopie z niezniszczalnym przeciwnikiem, bądź, co gorsza, ruszać w cwał na wiatraki, może warto chwilę zastanowić się nad naturą zjawiska, i spróbować je oswoić. Wszak świetlane przykłady genialnych pedagogów, którzy potrafili zapanować nad młodocianymi bandziorami w szkołach publicznych USA doczekały się nawet swoich filmowych, epickich obrazów. Wielu z nas zapewne pamięta też tę radość, którą sprawiało rozbawianie klasy kosztem nowicjusza w pedagogicznym fachu, może więc ten właśnie rodzaj empatii jest kluczem, który pomoże otworzyć mroczne zakamarki duszy śmiałka, który ośmiela się wkraczać na to Forum i sycić się kolejnymi erupcjami oburzenia stałych, a w ich odczuciu nudnych, bywalców.
Problem moim zdaniem polega na dwóch rzeczach. Po pierwsze, są to dusze biedne, zagubione, mówiąc wprost - samotne. Szukają więc sposobności do zaistnienia, bycia w centrum uwagi chociaż przez ten ułamek sekundy, który zajmuje naprowadzenie strzałki kursora na znak "-" i naciśnięcie przycisku myszy. Jest to niewątpliwie odmiana masochizmu; ale dziś, w okresie obyczajowego liberalizmu, nie możemy ulegać pokusie obrzydzenia.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 25-01-2015 | Rafał Poniecki | Terli, terli,... |
Redaktor Terlik ten z Frondy Co papieżowi wytyka błąd(y) Cieszy się że jest królikiem Choć zwierzę dla niego jest nikiem Już całkiem wyszedł na głąb(y)  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 21-01-2015 | Hodża | Istambuł, nie Konstantynopol |
Istambuł był kiedyś Konstantynopolem. Teraz to jest Istambuł, nie Konstantynopol... Dawno temu był Konstantynopol, tak. Teraz to turecki zachwyt w księżycową noc. Każda dziewucha z Konstantynopola mieszka w Istambule, nie w Konstantynopolu, więc jeśli masz z którąś randkę, będzie czekać w Istambule, nie w Konstantynopolu. Nawet poczciwy Nowy Jork kiedyś był Nowym Amsterdamem. Czemu to zmienili, nie mam pojęcia, ludziom po prostu bardziej podobało się tak. - A więc weź mnie z powrotem do Konstantynopola! - Nie, nie możesz wrócić do Konstantynopola. - Dlaczego Konstantynopol miał wszystko? - Nie twoja sprawa, tylko Turków. A więc wszystko już wiadomo. Wzruszający, liryczny tekst. Za oknem szaro i mży, a ta piosenka w magiczny sposób pozwala przenieść się na chwilę myślą nad orientalny Bosfor. Lojalnie uprzedzam, że to bardzo mocna rzecz. Rodzaj muzycznego dopalacza. A więc, kto odważny, proszę zapiąć pasy, bo to jest kompletny odlot. To, co ma szansę zaistnieć, zależy od megafonu, przez który poleci w świat  | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 17-01-2015 | DalejLama | Przychodzi brak wolnej woli do mózgu |
W ostatnich latach dużo mówi się o tym że ludzie nie mają wolnej woli. Jest to fakt,ale spójrzmy na to tak:
Żyje sobie mózg który w pewnym momencie dowiaduje się że nie ma wolnej woli,czy ta wiedza miała lub ma jakikolwiek wpływ na ów mózg bo nie powinna mieć żadnego znaczenia,ale :
Myśli mózg Ja nie mam wolnej woli ,na to Ja mówi gówno prawda przecież Ja decyduję o wszystkim kim jestem , na to mózg odpowiada : nie ty decydujesz Tylko Ja to robię ,ciebie nie ma bo jestem tu tylko Ja twój mózg,no dobra mój mózgu ty tam jesteś ale przecież Ja piszę ten tekst w tej chwili i piszę to co chcę więc nie mów mi mój mózgu że to ty piszesz ! a właśnie że się mylisz bo ten tekst piszę Ja twój mózg a ty nie masz tu na nic wpływu i o niczym nie decydujesz , piszesz tylko to co Ja twój mózg sobie wymyślę. Wiesz co mój mózgu nie chce mi się z tobą gadać bo nie czuję że to ty to piszesz tylko że Ja sobie piszę ten tekst o ludziach którzy zamiast żyć i myśleć tak jak myśleli to przejęli się mocno wiadaomością że nie posiadają wolnej woli i zaczęli w taki sposób jak wyżej rozumieć siebie mimo że nie istnieje ku temu żaden powód bo i tak nic się nie zmieniło.
Jednak Ja jako mózg jako Ja mam wolny wybór tak to odczuwam , tak to widzę słyszę i tak to jest i nie jest to Iluzja lub złudzenie , po prostu tak to działa . Amen | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 16-01-2015 | kulka_na_mole | Niezrozumiały zakaz |
Ustawa z dnia 26.10.1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:Art. 15. 1. Zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych: 1) osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości Będąc dziś świadkiem sytuacji, w której pani sprzedawczyni w sklepie odmówiła sprzedaży alkoholu podpitemu panu, zadałem sobie pytanie: dlaczego w sklepie nie wolno sprzedać alkoholu nietrzeźwemu, a w restauracji czy pubie takiego zakazu nie ma?
Po sięgnięciu do zacytowanej ustawy zdałem sobie sprawę, że sprzedawanie alkoholu nietrzeźwym w restauracjach/pubach jest łamaniem ustawy. Dlaczego nigdy jeszcze nie zdarzyło się, aby restaurator/kelner został pociągnięty do odpowiedzialności za notoryczne łamanie prawa? Najwyraźniej istnieje jakieś niepisane "prawo", które nakazuje nie wnikać w to, co się dzieje ze sprzedażą alkoholu nie w sklepach.
Swoją drogą dlaczego w ogóle istnieje taki zakaz? Co on ma na celu? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 42 (przedawniony) | | 15-01-2015 | Precyzyjny | Wierzę w Hoaga! |
Jeśli już muszę w coś wierzyć to w to co macie tu na trzech obrazkach. [Załącznik][Załącznik] | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 12-01-2015 | Mariusz Agnosiewicz | Sprężynka poległa |
- Jaki znak twój? - Sprężynka... Polacy nie kupili pomysłu z logiem sprężynką za milion. Pomysłodawca liczył, że milion Polaków opowie się za jedną z trzech sprężynek. Głosowało jedynie 0,18 mln. Uznali więc, że dalsza zabawa nie ma sensu, gdyż mało realne, by polskie firmy chętnie korzystały, nawet za darmo, z loga, które na ogół budzi śmiech. Zwolennicy żalą się, że logo zostało zhejtowane i zaśmiane. To oczywiście wygodniejsze niż konkluzja, że było po prostu lipne czy że zupełnie nie są nam potrzebne nowe brandy ani symbole Polski jako takiej. Powiedz mi, po co jest ta sprężynka? - Właśnie, po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ta sprężynka? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest sprężynka na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tą sprężynką? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest sprężynka - logo Polski, w oparciu o sześć instytucji, którą wszyscy zapomną do wakacji. I co się wtedy zrobi? - Nowy konkurs - Zapamiętaj: kolejne pieniądze zarabia się na nowych konkursach.Od 20 już lat kombinuje się nad stworzeniem nowej symboliki naszego kraju. Szczęśliwie nic z tego nie wychodzi. Dlaczego szczęśliwie? Ano dlatego, że nasze "staroświeckie" loga: orzeł, biel i czerwień mają zakotwiczenie.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |