 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 24-10-2011 | Koraszewski | Czy można zaskarżyć Koran? |
Republika Południowej Afryki: Działacz na rzecz paw człowieka, Fayzal Mahamad, składa skargę na fragment Koranu do Komisji Praw Człowieka
List do Roberta Spencera, redaktora Jihad Watch: Szanowny Panie, Jestem 56-letnim obywatelem Republiki Południowej Afryki, świeckim humanistą, działaczem na rzecz praw człowieka. W dniu 29 sierpnia 2011 roku złożyłem skargę do Komisji Praw Człowieka RPA (SAHRC) oraz do Komisji Równości Płci (CGE) zwracając uwagę na to, że w mojej opinii Abdullah Yusuf Ali, autor książki słynnej z nowej interpretacji Koranu zatytułowanej "An English Interpretation of the Holy Quran," broni i propaguje przemoc oraz sprzeczne z prawem zachowania wobec kobiet, kiedy przedstawia i interpretuje fragment Koranu 4:34 prezentując go: "A jeśli idzie o te kobiety, u których obawiacie się nielojalności i złego zachowania, upominajcie je (najpierw), (następnie) odmawiajcie dzielenia z nimi łoża, (a następnie) bijcie je (lekko), a jeśli powrócą do posłuszeństwa nie szukajcie z nimi kłótni." [W przekładzie J.Bielawskiego fragment 4:34 brzmi : „Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 37 (przedawniony) | | 24-10-2011 | neurosurgery | Co nie przystoi katolikom? |
wiadomosci(*),13915547,wiadomosc_prasa.htmlKościół zdaje się zaopatrywać w kolumbijskich kartelach narkotykowych, bo bredzi coraz gorzej. Co znowu wymyślili? Ano, potępili ogień. Jest on niegodzien spopielenia zwłok prawdziwego katolika. Wiecie co jest prawdziwie wzniosłe? Spożywanie ciała zmarłego przez robaki, trawienie go i wydalanie. No nie lepiej i estetyczniej? Wymyśliłem nawet nową kwestię pogrzebową: z prochu powstałeś, gównem się stałeś. Fajnie też mówi o. Szewek: Cytat:Kościół nie zezwala na skremowanie zwłok, jeżeli jest to czyjaś ideologiczna zachcianka. Ideologiczna zachcianka! To Ci dopiero!  Zakończę pozytywnym akcentem - Kościół zaczął się interesować kosztami pogrzebu! Coś takiego! Szkoda, że nie dostrzegają, że sami stanowią połowę wydatków pogrzebowych.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 22-10-2011 | Koraszewski | Polska jest wspólną wartością |
Polska jest wspólną wartością, a krzyż w Sejmie wisi na właściwym miejscu:   | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 22-10-2011 | doszna | Kaddafi nie żyje. |
Czy to dobrze dla Libii? Pewnie nie koniecznie. Czekają ich pewnie lata chaosu i przepychanek. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 20-10-2011 | Miłosz Michałowski | Wanda Nowicka nie wytrzymała |
wiadomosci(*)_Polsacie__Nowicka_wyszla.htmlW sumie jej się nie dziwię, że nie wytrzymała, ale mogła spokojnie jego "argumenty" (wizja chrześcijańska vs ateistyczna) obalić. Z drugiej strony, jakby koleś mi wyleciał z zabijaniem dzieci, to też bym chyba nie wytrzymał  Ale taką to już mają strategię i Kościół i prawica - tak jak pisał Pan Szczęsny ( www.racjonalista.pl/kk.php/s,7465); mocne, wielkie słowa (tradycja, naród, i martwe dzieci  i gramy na emocjach. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 20-10-2011 | GrzeF | 2 pytania (niekoniecznie) na poważnie. |
Witajcie! Mam pytanie, które zrodziło się w mojej głowie już jakiś czas temu, ale że temat nabrzmiał ostatnio w mediach to postanowiłem się uzewnętrznić: skąd wziął się w ogóle pogląd, że tradycja katolicka, czy nawet chrześcijańska, to takie prawdziwe Polskie? I w ogóle krąży stereotyp, że Prawdziwy Polak (IMO raczej Polaczek) to musi być katolik i wielbić cieślę sprzed 2000 lat i nigdy nie mówić źle o księże proboszczu, a o papieżu wielkim Polaku to już w ogóle.
Nie jestem alfą i omegą w kwestii historii, ale mam takie swoje wyobrażenie, że jak do Polski przyniesiono chrześcijaństwo, to duchowni przyszli i powiedzieli, że albo Mieszko przyjmie chrześcijaństwo, albo przyjdzie taka armia, że wyrżną wszystkich pogan do ziemi a potem i tak zaprowadzą swoje porządki. Wszakże chrześcijaństwo nigdy nie miało problemów z przelewaniem krwi. Stąd wniosek, że Prawdziwy Polak to powinien być chyba raczej poganinem?
I drugie pytanie tak już na mniej poważnie: skoro katolicy uznają Maryję za królową Polski, a swego czasu Jezus miał być ustawowo ogłoszony królem Polski, to kim byłby następca tronu? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 18-10-2011 | fenix58b | Pytanie |
Czytając wypowiedzi osób niewierzących na temat ich akceptacji nieuchronności śmierci dziwię się, że tak łatwo godzą się z myślą o własnej śmierci. Ja tam się nie godzę, a ty ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 17-10-2011 | libertyn | Barcode |
Na głównej stronie Racjonalisty, tuż pod logo PSR i listą ateistów pojawił się kratkowany znaczek. Do czego on służy? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 17-10-2011 | Christopher CJ Jozwiak | Intronizować Palikota na Króla Polski ;) |
Co się będziemy oszukiwać ? Facet osiągnął sukces w biznesie, skończył filozofię, pracował w Polskiej Akademii Nauk i jest skuteczny - kto lepiej poprowadzi Polskę ku nowoczesnemu Państwu ? :p Biorąc żarty na bok, zauważyliście jaki jad wyszedł ze środowisk kato-prawicowych po wyborach ? Chcą walczyć na śmierć i życie, izolować, atakować na wszelkie możliwe sposoby, ... 12.5% dla RP w najnowszym (choć skompromitowanym, ale wedle swojej metodologii, dającym RP na 2 dni przed wyborami tylko 6%) Homo Homini świadczy o tym, że m.in. kato-konserwatyści są nad wyraz skuteczni w promowaniu Ruchu ~>20%  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 17-10-2011 | ekologik | czy życie powstało tylko na Ziemi - argument pesymistyczny |
Polacy - ci jako tako rozgarnięci - już się pogodzili z teorią Ewolucji i pochodzeniem człowieka od australopiteków ale teraz wierzą, że Ktoś zarezerwował powstanie pierwszych komórek tylko na Ziemi. Planet podobnych musi być w kosmosie ogrom (jeśli nie nieskończoność). Dziwne by to było gdyby tylko raz się zdarzyło. Ale nie przekonasz. Może dlatego, że dla wielu (polaków) logika szans jest bardzo dziwna   | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |