 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 20-10-2010 | Madman | Homer Simpson jest katolikiem! |
Kiedyś głośno było o tym, że mormoni ochrzcili Jana Pawła II. Dziwiłem się protestom religiantów, bo przecież mechanizm ten jest stosowany przez katolików od dawna - chrzcimy kogo popadnie, zazwyczaj wbrew woli chrzczonego. No ale Kościół słynie z moralności pojmowanej na wzór Kalego. "My chrzcimy - dobrze, nas chrzczą - źle". Pewnie w obawie, że uprzedzą ich mormoni, Kościół włączył do swojego grona Homera Simpsona. Razem z synem, oczywiście. A to wszystko przez ostatni odcinek szesnastego sezonu z 15. maja 2005, w którym to Bart i Homer przechodzą na katolicyzm. L'Osservatore Romano dumnym tytułem obwieszcza: Homer e Bart sono cattolici To nic, że na jeden odcinek. Przecież wystarczy raz się ochrzcić, żeby dożywotnio figurować w parafialnej ewidencji. Watykańska gazeta wspomina także, że Simpsonami zajmują się także jezuici. W swoim periodyku "La Civiltà Cattolica" w artykule I «SIMPSON» E LA RELIGIONE zakonnicy piszą: "Simpsonowie to jeden z niewielu programów telewizyjnych dla dzieci, w których wiara chrześcijańska, religia i pytanie o Boga są powracającymi tematami, nawet jeśli czasem traktowane są dość trywialnie". Rzućmy więc.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 19-10-2010 | Marecki_ | Polityczna mapa mediów?? |
Chciałbym się dowiedzieć o wasze opinie na temat stronniczości mediów. Tak np. wiadomo, że TVP to tuba kościoła, TVN jest lewicowa. Jak to sie ma z Polsatem i innymi programami oraz gazetami? I to co mnie najbarziej interesuje - Jak to jest z portalami interenetowymi, onet, wp, interia? Może też możecie wymienić jakieś portale informacyjne o w miarę obiektywnym podejściu? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 18-10-2010 | ssplayer | Sprawa Amandy Knox |
witam
jakiś czas temu było głośno o zabójstwie dokonanym przez Amandę Knox. podczas lektury książki Douglasa Prestona (Amerykański pisarz) oraz Maria Speziego (Włoski dziennikarz) natrafiłem na ciekawy fragment na samym końcu. otóż, tzw. "minister publiczny" Perugii (prokurator) zajmujący się sprawą M.Speziego zajmował się zaraz po nim sprawą A.Knox. ciekawe w tym jest, iż podczas sprawy Speziego i Prestona został skompromitowany, stąd można też wywnioskować iż w sprawie A.Knox mógł próbować "odzyskać twarz" i doprowadzić do oskarżenia i skazania niewinnej osoby.
więcej informacji o jej sprawie można znaleźć bez problemu w googlach.
c.d. samej książki to jest ona niespełna 400-u stronicową pracą ww autorów. tytuł: "Potwór z Florencji"
jakie jest wasze zdanie na ten temat?
opis książki(znalezione w internecie. to NIE JEST fikcja literacka):
Lata 1974-85. W okolicy Florencji grasuje seryjny morderca. Cicho i bez litości zabija pary kochanków szukających schronienia wśród toskańskich wzgórz. Pojawia się jak duch, morduje i znika bez śladu. Ofiar psychopaty jest aż czternaście. Śledztwo zakrojone na niespotykaną skalę nie przynosi efektów. Po latach znany powieściopisarz Douglas Preston, przy współpracy dziennikarza śledczego Maria Speziego, prowadzi własne dochodzenie w tej sprawie. Sporządza zapis minionych wydarzeń, ujawnia uchybienia lokalnych stróżów prawa i przedstawia nowe fakty. Krok po kroku usiłuje rozwiązać zagadkę Potwora z Florencji, zabójcy nieludzkiego i.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 15-10-2010 | Koraszewski | Ateista czyli dzika bestia |
Nowi ateiści wzbudzają wiele niechętnych reakcji, zaś starzy nabierają szlachetnej patyny. Niektórzy religianci gotowi są niemal składać hołdy starym ateistom, by w ten sposób wyrazić swoje obrzydzenie wobec "nowych ateistów". Wrzuć w wyszukiwarkę hasło "New Atheists" a otrzymasz dziesiątki tysięcy odpowiedzi. Jerry Coyne promuje ostatnio nowa nazwę (która w zasadzie brzmi tak samo, może z odrobiną porykiwania w głosie) - Gnu Atheist (Rogaci ateiści?) Dyskusja wokół tej nowej nazwy jest wielce zabawna, a najbardziej podoba mi się projekt znaczka.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 73 (przedawniony) | | 15-10-2010 | devares | Miłość na długie lata |
Otóż, bez zbędnych ceregieli, czy ktoś lub któraś z czytających te słowa zna osoby - lub też jest taką personą - która może się poszczycić miłością trwającą długie lata? Bez separacji, zdrad, skoków w bok, przerw, rozstań i powrotów? Czy taki stan permanentnego zakochania, nieustannej chęci by budować związek między dwojgiem ludzi, w ogóle istnieje? A jeśli tak, to czy tytaniczna wręcz siła by owe relacje utrzymać, nie wykańcza w międzyczasie którejś ze stron? Czy ktoś, kto tego doświadczył, może orzec z mocą, że było warto? Ot, zastanawiam się jeno. Dojrzalsi znacznie ode mnie zapewne skwitują te pytanie kpiącym uśmieszkiem, aczkolwiek wychodzę z założenia, że zapytać wręcz nie nie wypada, a trzeba.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 14-10-2010 | Medieval | Inżynier Świata Purpurowy w Chile |
Dzięki Bogu górnicy uwięzieni w czeluści wydostają się na powierzchnię. Wspaniale zaplanował akcję ratunkową, opracował technologię, stworzył odpowiedni sprzęt i skutecznie wyciąga ludzi na powierzchnię, dając radość całemu światu.
Teraz zasłużenie zbiera podziękowania i laury. Wszyscy mówią "Dzięki Bogu!" Chrześcijanie mają swoje piękne świadectwo (z tym że protestanci niezasłużenie) a muzułmanie swoje.
Poprosili Go to zrobił, pestka. Wcześniej wybuchło i zasypało ale to pewnie ten s*******n Metan, czy jak tam... To satanista był. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 14-10-2010 | diogenes | Świńska ewolucja | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 13-10-2010 | Matix | Agentce wolno, ale jej mąż... |
Cytat:Agentki izraelskiego Mosadu mogą - w ramach działań służbowych - uprawiać seks z wrogiem bez obaw o religijne potępienie. Rabin Ari Szwat orzekł, że taki seks, jeśli służy dobrej sprawie, jest dopuszczalny.
Rabin, którego opinię przedstawił dziennik "Jedijot Achronot", określił warunki, od których spełnienia uzależnił dopuszczalność takiego kontaktu z wrogiem: agentka musi podczas seksu wydobyć od terrorysty ważne informacje, prowadzące do jego ujęcia lub umacniające bezpieczeństwo Izraela.
Lepiej, żeby agentki, wysyłane na takie misje, były niezamężne - wskazał rabin Szwat. Zdając sobie sprawę, że nie zawsze jest to możliwe, orzekł też, że mężowie agentek, wysłanych na "seksmisję", muszą się z nimi rozwieść, jako że zostali zdradzeni. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby taki mąż ponownie ożenił się ze swoją chwilowo byłą żoną.
Rozprawa rabina Szwata, odwołująca się m.in. do Żydówki Estery, która użyła swych wdzięków wobec perskiego króla Kserksesa, by zapobiec pogromowi Żydów, jest zatytułowana "Zakazany seks dla dobra bezpieczeństwa narodowego". www.rmf24.(*)m-jest-dopuszczalny,nId,300752  Ciekawe co na to by powiedział ich Bóg? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 05-10-2010 | Zella | Promuję "Wprost" |
Od kilku numerów diametralnie zmieniło się pismo "Wprost". Stało się to dzięki powierzeniu przez wydawcę,funkcji naczelnego redaktora -Tomaszowi Lisowi .Każdy numer czytam "od deski do deski". Sadzę,że pozytywnie ocenicie moją promocję pisma! Podaję też adres internetowy :www.wprost.pl. Ale dla mnie wydanie komputerowe jakiegokolwiek ulubionego czasopisma jest erzatzem. Promuję "Wprost" od 35(?) numeru- (zachowanie ciagłości numeracji),a z nowej serii już 5 czy 6 numer. Wydanie od 27 września do 2 października.Cena 5 zł. Życzę przyjemności z czytania, zwłaszcza "arcyartykułu" Tomasza Lisa i wzruszającego wywiadu z wdową po generale Potaśińskim, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 05-10-2010 | Kowalska | Vivat Palikot! |
Janusz Palikot chce zmiażdżyć Napieralskiego i całe SLD.
Mnie się ten pomysł podoba. Jaka lewica, taka śmierć.
Do piekła.
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |