witam
jakiś czas temu było głośno o zabójstwie dokonanym przez Amandę Knox. podczas lektury książki Douglasa Prestona (Amerykański pisarz) oraz Maria Speziego (Włoski dziennikarz) natrafiłem na ciekawy fragment na samym końcu. otóż, tzw. "minister publiczny" Perugii (prokurator) zajmujący się sprawą M.Speziego zajmował się zaraz po nim sprawą A.Knox. ciekawe w tym jest, iż podczas sprawy Speziego i Prestona został skompromitowany, stąd można też wywnioskować iż w sprawie A.Knox mógł próbować "odzyskać twarz" i doprowadzić do oskarżenia i skazania niewinnej osoby.
więcej informacji o jej sprawie można znaleźć bez problemu w googlach.
c.d. samej książki to jest ona niespełna 400-u stronicową pracą ww autorów. tytuł: "Potwór z Florencji"
jakie jest wasze zdanie na ten temat?
opis książki(znalezione w internecie. to NIE JEST fikcja literacka):
Lata 1974-85. W okolicy Florencji grasuje seryjny morderca. Cicho i bez litości zabija pary kochanków szukających schronienia wśród toskańskich wzgórz. Pojawia się jak duch, morduje i znika bez śladu. Ofiar psychopaty jest aż czternaście. Śledztwo zakrojone na niespotykaną skalę nie przynosi efektów. Po latach znany powieściopisarz Douglas Preston, przy współpracy dziennikarza śledczego Maria Speziego, prowadzi własne dochodzenie w tej sprawie. Sporządza zapis minionych wydarzeń, ujawnia uchybienia lokalnych stróżów prawa i przedstawia nowe fakty. Krok po kroku usiłuje rozwiązać zagadkę Potwora z Florencji, zabójcy nieludzkiego i okrutnego, pierwowzoru postaci słynnego Hannibala Lectera. |