Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sprawa Amandy Knox

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
17-10-2010 16:18ssplayer (706 punktów)Sprawa Amandy Knox
witam

jakiś czas temu było głośno o zabójstwie dokonanym przez Amandę Knox.
podczas lektury książki Douglasa Prestona (Amerykański pisarz) oraz Maria Speziego (Włoski dziennikarz) natrafiłem na ciekawy fragment na samym końcu.
otóż, tzw. "minister publiczny" Perugii (prokurator) zajmujący się sprawą M.Speziego
zajmował się zaraz po nim sprawą A.Knox.
ciekawe w tym jest, iż podczas sprawy Speziego i Prestona został skompromitowany, stąd można też wywnioskować iż w sprawie
A.Knox mógł próbować "odzyskać twarz" i doprowadzić do oskarżenia i skazania niewinnej osoby.

więcej informacji o jej sprawie można znaleźć bez problemu w googlach.

c.d. samej książki to jest ona niespełna 400-u stronicową pracą ww autorów.
tytuł: "Potwór z Florencji"

jakie jest wasze zdanie na ten temat?

opis książki(znalezione w internecie. to NIE JEST fikcja literacka):

Lata 1974-85. W okolicy Florencji grasuje seryjny morderca. Cicho i bez litości zabija pary kochanków szukających schronienia wśród toskańskich wzgórz. Pojawia się jak duch, morduje i znika bez śladu. Ofiar psychopaty jest aż czternaście. Śledztwo zakrojone na niespotykaną skalę nie przynosi efektów.
Po latach znany powieściopisarz Douglas Preston, przy współpracy dziennikarza śledczego Maria Speziego, prowadzi własne dochodzenie w tej sprawie. Sporządza zapis minionych wydarzeń, ujawnia uchybienia lokalnych stróżów prawa i przedstawia nowe fakty. Krok po kroku usiłuje rozwiązać zagadkę Potwora z Florencji, zabójcy nieludzkiego i okrutnego, pierwowzoru postaci słynnego Hannibala Lectera.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

spray (5875 punktów)
Całkiem niezła sonda na badanie popularności tematów!
Ale ten jest całkiem do dupy
Nośniejsze są te o problemach z rozterkami młodego Wertera przed ołtarzem , tudzież chrzcielnicą
Nad grobem jakoś mniej, hehe... Odwaga z wiekiem tanieje? Czy target niewart uwagi?
ssplayer (706 punktów)
>Całkiem niezła sonda na badanie popularności tematów!
>Ale ten jest całkiem do dupy
>Nośniejsze są te o problemach z rozterkami młodego Wertera przed ołtarzem , tudzież chrzcielnicą
>Nad grobem jakoś mniej, hehe... Odwaga z wiekiem tanieje? Czy target niewart uwagi?


e... co?
temat napisałem po przeczytaniu książki ze wzmianką o tej sprawie...
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>jakiś czas temu było głośno o zabójstwie dokonanym przez Amandę Knox

I w tym miejscu powinien być jakiś link do wiadomości na ten temat. Nie każdy musi znać sprawę.
18-10-2010 08:07 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)
>>jakiś czas temu było głośno o zabójstwie dokonanym przez Amandę Knox
> I w tym miejscu powinien być jakiś link do wiadomości na ten temat. Nie każdy musi znać sprawę.
Jemu chyba chodzi o to?
en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Meredith_Kercher


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
ssplayer (706 punktów)
>>>jakiś czas temu było głośno o zabójstwie dokonanym przez Amandę Knox
>> I w tym miejscu powinien być jakiś link do wiadomości na ten temat. Nie każdy musi znać sprawę.
>Jemu chyba chodzi o to?
>en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Meredith_Kercher

zgadza się

@Mariusz Agnosiewicz - na przyszłość będę pamiętał

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365