Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
06-12-2009atreYOUCo innego pod tym sztandarem?
>boga będę pisał od małej litery

Drogi aTEISTO,

Bogu nie można nadać imienia, bo ten jest starszy od ludzkiego języka, a poza tym ludzie posługują się różnymi językami, itd. Tu nie ma znaczenie czy ty w to wierzysz, uznajesz itd. Nie wierz, nie uznawaj, ale to nie zmieni znaczenia tego słowa, które i tylko które(*1) temu słowu można przypisać.
Pisałem już o tym tutaj, nie tylko ja zresztą, ale po raz kolejny okazało się iż wśród ateistów, vide racjonalistów jest tyle ortografii, ilu ich samych i że nie potrafią oni rozstrzygnąć nawet tak banalnej sprawy i wyjść poza swoje widzimisię. W istocie, u nich nie ma spraw rozstrzygalnych, żadnych kryteriów i logiki, a gdy mają do czynienia z argumentami na które nie mają kontrargumentów, sprowadzają wszystko do żarcików i odwracają uwagę od tej słabszej strony ateizmu, vide racjonalizmu (w ich wydaniu), jako że ten - jak się już można było przekonać wielokrotnie, chociażby przy okazji wspomnianej dyskusji - operuje jedynie zaprzeczeniem opartym na niewierze i na niczym więcej, bez żadnej podstawy, którą można by uznać za integralną z nim samym, co ujawnia się właśnie przy okazji takich dyskusji jak powyższa gdy wypada wniknąć już trochę głębiej chociażby w znaczenie słów, których się używa.
Jak długo jednak można dyskutować dostając za odpowiedź jedynie wymiganie się od odpowiedzi, odwracanie uwagi od istoty rzeczy gdy ta ateiście, czy rzekomemu racjonaliście wymyka się spod kontroli,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
05-12-2009MatixBułgarzy nawiązali KONTAKT!
infra.org.(*)ity/853-bugarzy-znaleli-obcych

[cytat]Są kraje, gdzie możliwe jest więcej niż gdzie indziej. Tak jest w Bułgarii, gdzie zastępca Wydziału Badań Kosmicznych przy Akademii Nauk ogłosił, że na Ziemi już od dawna przebywają kosmici, ale my nie potrafimy się jeszcze z nimi komunikować. Bułgarom, a przynajmniej prof. Lachezarowi Filipowowi mimo to się udało... Ale jak?


Przynajmniej tak twierdzi prof. (sic!) Lachezar Filipow, zastępca dyrektora Instytutu Badań Kosmicznych przy mającej ostatnio duże problemy Bułgarskiej Akademii Nauk. Co ciekawe, Filipow idzie o krok dalej niż inni naukowcy przyznający, że kiedyś być może natkniemy się na sygnał od odległych cywilizacji. Ich poszukiwania, które według wszystkich oficjalnych źródeł nie przyniosły dotąd wielkiego skutku, u Filipowa mają odmienny i jakże niezwykle prosty charakter.

- Są z nami cały czas i obserwują nas - mówi naukowiec. Nie są też wrodzy, a raczej chcą nam pomóc, jednak nie dorośliśmy jeszcze do oficjalnego kontaktu z nimi. Są gotowi nas w tym wesprzeć, jednak wciąż nie wiemy, czego żądać od nich w przypadku kontaktu - mówi Filipow jednej z bułgarskich gazet.

Jak bułgarscy bądź co bądź uczeni wpadli na trop kosmitów? Należy stwierdzić już na samym początku, że nie używali w tym celu żadnych nieskutecznych metod, które do tej pory stosowano w celu poszukiwania pozaziemskiej inteligencji. Zamiast tego nieokreśleni bliżej bułgarscy badacze powiązani z Filipowem zajęli się odcyfrowywaniem..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony) (Zamknięty)
04-12-2009kapłanka.racjonalizmudowód na nieśmiertelność ludzkiego istnienia
To bardzo proste.
Wyobraźmy sobie własne nie istnienie.
Nie można prawda?
Jesteśmy istotaminieśmiertelnymi którerezydują w śmiertelnych wehikułach zwanymi ciałami.
pozdrawiam wszystkich torych to zaszokowało.


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
04-12-2009setarkosKreacja świata
Dzień Dobry

Wiele ostatnio mówi się na forum o Bogu, co dziwne, bo pojęcie niezbyt zrozumiałe i dla wielu zbędne. Skoro jednak spędza sen z powiek (a wątpliwe, by racjonaliści mieli głównie 'gadać po próżnicy'), to może warto fenomen boskości dokładniej zbadać..

Proponuję Państwu namysł nad pojęciem Boga jako stworzyciela (wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych). Zastrzegam, że własną wyobraźnię widzę tu jako zbyt ubogą (pewnie są bogatsze) - przychodzą mi do głowy tylko takie przypuszczenia:

- jeśli ktoś wierzy w stworzenie świata jako boskiego Aktu Kreacji, to pewnie wierzy też w możliwość jego nagłego 'zniknięcia' lub wyłączenia niektórych fragmentów według Woli bożej, a niezależnie od naszych 'praw' fizyki,
- jeśli wielki programista miałby stworzyć dynamiczny świat wirtualny (na podobieństwo naszego), w którym części (podprogramy) uzyskałyby złożoność podobną do życia i 'odczuwały realność' we wzajemnych relacjach, to chyba wypadałoby przyznać takiemu modelowi status istnienia i nieco się zawahać przed ew. wyłączeniem zasilania..

.. i pytania: Czy potrafimy skonstruować model świata pomocny dla odpowiedzi na zasadnicze ontologiczne lub etyczne pytania? Czy kreacja takiego modelu nie ma podstaw irracjonalnych skoro stawiamy się poza 'światem', a jednocześnie wewnątrz świata?. Czy wreszcie mówienie o "wszechświecie" albo o "rzeczywistości" nie jest prostą pychą?

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
04-12-2009Jacek TabiszOrtografia polska - liczba mnoga od "Bóg monoteistyczny"
Chciałbym zapytać moderatorów (ale nie tylko) zaniepokojonych odchodzeniem od nieprzejrzystych światopoglądowo słowników języka polskiego, jak w ich świetle należy tworzyć liczbę mnogą od rzeczownika "Bóg monoteistyczny". Czy należy pisać "bogowie", czy "Bogowie"? A w przypadku, gdy liczba mnoga obejmuje kilku Bogów monoteistycznych i kilku bogów politeistycznych? Na przykład zdanie: "na ścianie szkoły podstawowej przedstawiono Sziwę, Jahwę, Atona, Boga Wiatru i Afrodytę. Ci bogowie (Bogowie?) nie pozostawili miejsca na tablicę". Jak mamy pisać w takim wypadku - Bogowie, czy bogowie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
03-12-2009MatixStanowiska w PE
www.youtube.com/watch?v=etP3f-mNkD4

Jak dla mnie to jeden wielki kabaret. A Buzek to klaun numer 1. Szkoda, że tak mało jest ludzi takich jak ten Farage.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
02-12-2009Aleksander GłowackiPrawdziwy i niezaprzeczalny cud!
Cud ten jest opisany w 1 księdze królewskiej 7:23
"Następnie sporządził odlew "morza" o średnicy dziesięciu łokci, okrągłego, o wysokości pięciu łokci i o obwodzie trzydziestu łokci"

Policzmy: obwód to średnica razy Pi, czyli 10*3.14=30 czyli 31.4=30. Mamy tu do czynienia z cudem wszechczasów: człowiek ten stworzył koło matematycznie niemożliwe i to bez użycia czarnej dziury w celu zakrzywienia czasoprzestrzeni!
Szkoda, że obiekt ten zaginął, bo z pewnością wszystkim niewierzącym by zamknął usta.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
02-12-2009MatixJezus był Ż.... gejem, Polakiem, ....
Taka tam ciekawostka.

prawda2.info/viewtopic.php?t=9858

Cytat:
Nie ma nawet "karpia po żydowsku".

Funkcja uzupełniania i sugerowania internaucie najczęściej pojawiających się kwerend w przypadku google.com i słowa Żyd działa bez problemu. Jeżeli jednak wejdziemy na google.pl, funkcja wyłącza się.

Internauci na wykop.pl badają sprawę i testują różne kombinacje ze słowem "Żyd". Jest to jedyne jak na razie słowo cenzurowane (pomijane?) w wersji polskiej wyszukiwarki, za wyjątkiem... wulgaryzmów.


źródło: pokazywarka.pl/vxt7z3/
opracowanie: sfora.pl
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
01-12-2009diogenesFigowy prostokąt
Każdy wie, co skrywa się za figowym listkiem:



Nie trzeba też wiele sprytu, aby dotrzeć do publicznej facjaty niejakiego Piotra M. zatrzymanego właśnie przez stosowną instytucję:





Po co więc pozory ukrywania tego, co wiedzą i mogą zobaczyć wszyscy? To dziwne: kiedy kogoś szukają, to pokazują całą mordę. A kiedy już znajdą, to chowają za "figowym" prostokątem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
01-12-2009Władek LichaczCo wiemy o Bogu
Witam ponownie.
Trochę czasu mnie tu u Was nie było.

Zajrzałem, ponieważ chcę pobrać książkę "Wiedza o Bogu" - jednakże nic z tego nie wyszło.
Czyżby cieszyła się tak wielkim powodzeniem, że cały nakład został wyczerpany?
Jest tutaj: Co wiemy o Bogu
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)