 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 18-08-2009 | Zulka | Złamanie tabu. Mam poczucie winy. |
Nie myślałam, że kiedyś nadejdzie ta chwila. W moim domu książek zawsze było zatrzęsienie. Wyrzucało się wszystko. Oprócz ich jednych. To, co zapisane - pod ochroną. Lubię je. Najbardziej te zniszczone - "zczytane", o nadgryzionych kartkach, pożółkłych od dotyku wielu palców. Są pierwszym, na co zwracam uwagę wchodząc do czyjegoś domu W moim - są różne. Mądre i niemądre, warte i nie warte poświęcanego im czasu. Są też takie do których nie zajrzałam, chociaż przyznam, że niewiele. Mam skazę - nieopanowaną ciekawość i zachłanność informacji, która sprawia, że nie wypuszczam z rąk dopóki nie przeczytam. Poddawałam się tylko spotykając dotyczące np. podstaw hydrauliki albo problemów kółek rolniczych w dekadzie którejśtam. Nawet nie wiem, kto mógł je przytargać do domu. Już dawno leżą na strychu, bo nadal nie zrobiłam dla nich regału. Zresztą i tak się nie zmieszczą. Poza tym świętokradczo uznałam, że cześć z nich jest marnowaniem czasu. Dzisiaj robię rzecz straszną - wyrzucam. Pożegnanie jest trudne. Trochę - wywiozę do biblioteki - może będą chcieli, trochę na makulaturę. Jeśli będę wyjątkowo dzielna, może uda mi się pożegnać z chociaż z częścią. Mam ambiwalentne uczucia - te, które wyrzucam, naprawdę uważam za papkę, a i tak nie zmienia to faktu, że czuję się jak potwór... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 14-08-2009 | Matix | Czy to możliwe? |
prawda2.info/viewtopic.php?t=8579 Cytat:Budżet Państwa od 1 lipca 2009 do 21 grudnia 2009 za "hosting" portalu www.wrota.podkarpackie.pl zapłaci prawie 50,000 zł netto !! Hosting jest to utrzymanie portalu na danym serwerze. Średnia kwota hostingu średnich portali internetowych to ok 4000,00 zł netto rocznie. Dokładne zamówienie: 1 .Świadczenie usługi asysty technicznej portalu Wrota Podkarpackie oraz Elektronicznego Obiegu Dokumentów 2. Świadczenie usługi hostingu portalu Wrota Podkarpackie od 1 lipca 2009 r. do 31 grudnia 2009 r. Zamówienie było zrealizowane w wolnej ręki i otrzymało je firma COMARCH z Krakowa - Warto wspomnieć, że w/w portal kosztował ponad 2 800 000 zł. Późniejsze kontrole wykazały, że portal z deklarowanych 100 funkcji spełniał tylko 2 !! Pytanie ? Skąd bierze się taka chojność wydawania pieniędzy przez Urząd Marszałkowski ?? Poza tym, czy to prawda co tam piszą, że stronka kaczora kosztowała 300000zł? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 58 (przedawniony) | | 14-08-2009 | pavvel | Trochę niekonwencjolnalna promocja zdrowego trybu życia |
Uczniowie mają prawo do orgazmu Aby być zdrowym należy uprawiać seks lub masturbować się dwa razy dziennie - do tego zachęca dzieci nowa ulotka brytyjskiej służby zdrowia (NHS). Brytyjscy nauczyciele uczący trzynastoletnie dzieci otrzymali wytyczne, w których można przeczytać: "jeden orgazm dziennie gwarantuje zdrowie" - podaje serwis metro.co.uk. W ulotce czytamy, że młodzi ludzie mają prawo do czerpania radości z seksu i klasyczne wychowanie seksualne kładzie zbyt duży nacisk na negatywne strony seksualności, jak np. choroby. treść ściągnięta z: www.mojawy(*)czniowie-maja-prawo-do-orgazmutu link do oryginalnej wiadomości: www.metro.(*)rticle_id=701422&in_page_id=34Dalej można przeczytać jeszcze, że związek nauczycieli ma wątpliwości. A ciekawe co u nas by się działo, przy takiej promocji zdrowia. Hasło promujące kampanię: an orgasm a day keeps the doctor away | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 13-08-2009 | Matix | Niepokolana... ups... niepokalana |
Jakby stereotypów o Polakach było mało na świecie to jeszcze coś takiego.... Cytat:Brytyjskie tabloidy, a za nimi zagraniczni internauci znów mają z nas ubaw.
Polka pozywa hotel, w którym mieszkała podczas wakacji, z powodu ciąży swojej córki - donoszą brytyjskie brukowce "The Sun" i "Daily Mail, a za nimi dziesiątki portali i mniejszych gazet. Chodzi o Magdalenę Kwiatkowską, której 13-letnia córka wróciła z wakacji w Egipcie z niespodzianką w brzuchu.
Zdaniem matki to wina tamtejszego hotelu, który nie dbał o wodę w basenie do tego stopnia, że zabłąkała się w niej sperma. Anonimowy przedstawiciel branży turystycznej mówi "The Sun":
Matka jest pewna, że jej córka nie miała żadnego kontaktu z chłopcami podczas pobytu na wakacjach. Kwiatkowska jest zdecydowana, chce finału sprawy w sądzie.
Internauci są niusem z Polski zachwyceni. Do tej pory znalazł się on na 148 tysiącach witryn z całego świata. Ekscytują się nim portale i internauci na prywatnych forach. Na Diggu na razie go nie docenili, ale wszystko przed nami.
Tak, proszę państwa, promuje się markę "Polska". www.pardon(*)a_w_ciazy_po_kapieli_w_basenieMoi drodzy postarajmy się jednak mimo wszystko nie marnować komórek nerwowych i po prostu się z tego pośmiejmy, bo na głupotę i tak nic nie wskóramy. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 10-08-2009 | Matix | Przed sądem rosła sobie konopia |
No to nieźle www.trojmi(*)domosci/news.php?id_news=33875 Cytat:Ktoś chyba chciał udowodnić powiedzenie, że "najciemniej jest pod latarnią". Tuż pod nosem wymiaru sprawiedliwości, w Gdańsku, na klombie przed sądem, rosły sobie spokojnie... konopie indyjskie wysokie na pół metra.
W samym centrum miasta, w klombach z kwiatami na wprost wejścia do budynku gdańskiego sądu, wyrosły konopie indyjskie. Nie były jednak samosiejką, ktoś o nie dbał - były wsparte na bambusowych tyczkach.
- Prawdopodobnie są to konopie indyjskie. W ramach prowadzonego dochodzenia roślina musi trafić jeszcze do ekspertyzy, która ostatecznie potwierdzi, czy mamy do czynienia z marihuaną - powiedziała w środę PAP rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Michalewska.
Roślinę sprawdził funkcjonariusz, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, i stwierdził, że wygląda ona identycznie jak konopie.
Policja przesłuchała pracownicę Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, która zajmuje się pielęgnacją zieleni przed gdańskim sądem. Kobieta zaprzeczyła, by wysiewała cokolwiek innego poza kwiatami. Policjanci usunęli już z kwietnika podejrzane rośliny. Teraz jej wysuszone części będą badane w laboratorium.
Za uprawę i posiadanie konopi indyjskich grozi do dwóch lat więzienia. Osuszą ją, bo nie można marnować ani grama przecież  czyli co? Najciemniej pod latarnią? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 180 (przedawniony) | | 08-08-2009 | oportunista | Wszystko o prawdzie |
Jestem świeżym czytelnikiem Racjonalisty, mam trochę czasu, więc czytam sobie to i owo, artykułów specjalnie nie dobieram tematycznie, bardziej skupiam się na sondowaniu, co tam w trawie piszczy. Przyznaje, lektura dość mnie wciągnęła, prezentowane poglądy są dość ciekawe, jednak jedna sprawa zastanowiła mnie szczególnie. Mnóstwo wśród autorów tekstów jest poszukiwaczy prawdy. Czasem tak bywa, że przyczepia się do człowieka jakaś bzdurna piosenka w rodzaju " majteczki w kropeczki" i nijak nie można się od niej przez cały dzień uwolnić, tak tym razem dopadło mnie słowo prawda, gdzie można ją znaleźć, co z nią zrobić, do czego wykorzystać itp. Wieczorem dla relaksu otwieram sobie piwko, włączam telewizornię, siadam w fotelu i co widzę? Dwaj smutni panowie prowadzą ożywioną dyskusję, tematu rozmowy nie zgadniesz, jeden drugiemu zarzuca kłamstwa, sobie zaś przydziela monopol na prawdę. Wyłączyłem w cholerę magiczną skrzynkę i gdyby nie żona posunąłbym się o krok dalej. Zaświtała mi jednak myśl, rzucić temat na forum, jak to właściwie jest z tą prawdą, kiedy jest objawiona, najprawdziwsza, połowiczna, ostateczna, naciągana, długo można tak wymieniać prawda? Można się nawet pokusić o stworzenie katalogu, takiego poradnika zrozumiałego dla przysłowiowej gospodyni domowej, co która prawda tak naprawdę oznacza. Zainteresowanych proszę o proste definicje, uczone wywody ciężko trawię na trzeźwo, a alkoholikiem zostać nie zamierzam dlatego wolałbym kontekst humorystyczny. Kończąc, poruszę.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 04-08-2009 | J.S. | Szczeciniaki i szczeciny - propozycja! |
Czołem! Na forum jest kilka osób ze Szczecina (jawnie lub tajnie). Może skrzykniemy się na jakieś spotkanie na żywo? Znamy się od miesięcy i mamy odmienne poglądy, ale łączy nas to forum.
Może Zbyszek Bryłowski wsiądzie ma motor i dojedzie? (przenocuję!)
Co wy na to?
Liliac jest chętna, ale w przyszłym roku dopiero...
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 50 (przedawniony) | | 01-08-2009 | Matix | Noc świra |
Witam, właśnie wstałem po ciężkiej nocy. Około godz. 2 przyszedłem do domu lekko wstawiony, poszedłem spać, a tu nagle zaczęły szczekać hu.. jedne. Psy sąsiadów. No i nie zaśniesz człowieku nawet na bani, bo tak się drą. Nie wiadomo na co, prawdopodobnie na to co zawsze, czyli na ulicy panoszyła się jakaś przybłęda i jak jeden pies zaczął szczekać to i durna reszta za nim, choć tak naprawdę nie wiedziały nawet na co szczekają (sic). Nie obchodzi mnie, że kretyńskie pieski sąsiadów chcą sobie w środku nocy poszczekać, ja chcę się zdrowo wyspać przy otwartym oknie tak jak zawsze robię. (zresztą zamknięcie okna i tak nic nie daje) Zadaję takie oto pytanie: czemu ludzie nie potrafią wbić sobie do tych tępych łbów, że to nie jest jakaś wiocha i tu nie ma miejsca na trzymanie zwierząt? Czemu nie mogą zrozumieć, że sąsiad chce się wyspać, a ich tępy pies to uniemożliwia? Czemu są takimi hipokrytami? Osobiście jestem z tych co sądzą iż miejsce zwierząt jest w dziczy, chyba że są to zwierzęta hodowlane. Jeżeli ktoś trzyma psa w domu, na podwórku, bo:
- no jak to tak psa nie mieć - córcia tak bardzo kocha zwierzątka
to niech sobie łaskawie wbije do swojego tradycjonalistycznego łba, że po 22 istnieje coś takiego jak cisza nocna i nawet ja wracając na waleta w sobotę jej przestrzegam. Jeśli ktoś trzyma psa z drugiego podanego powodu to niech się racjonalnie zastanowi, jeśli córcia kocha zwierzęta naprawdę (tak jak ja np.) to będzie się cieszyć z tego że żyją sobie w czystym lesie i mają.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 29-07-2009 | Matix | Nowy budynek ZUS |
ZUS fundnął sobie nową budowlę. Uważam, że jest bardzo ładna. www.mmszcz(*)a--mln-zl?districtChanged=true Cytat:Skontaktowaliśmy się z Piotrem Tolko z ZUS-u. Potwierdził wszystkie informacje i przedstawił szczegóły zbliżającej się inwestycji. Przetarg na budowę nowej siedziby został rozstrzygnięty w połowie lipca. Prace mają ruszyć pod koniec lipca.
- Przetarg wygrało konsorcjum szczecińskich firm Ciroko–Fasada i wkrótce rozpocznie budowę inspektoratu ZUS na prawobrzeżu Szczecina - wyjaśnia. - W sumie do przetargu zgłosiły się 23 firmy, w tym 9 z województwa zachodniopomorskiego.
Budynek będzie miał 4 kondygnacje oraz piwnicę, jego powierzchnia użytkowa to 5,8 tys. m². Koszt całej inwestycji szacuje się na około 30 mln zł. Budowa inspektoratu na Prawobrzeżu Szczecina potrwa ok. 2 lata. Starania o nią rozpoczęto jeszcze w 2002 roku.
- Dzięki porozumieniu z miastem ZUS zakupił działkę o powierzchni 7 tys. m². Jej koszt to 1,8 mln złotych. W sąsiedztwie budynku będzie znajdować się ok. 140 miejsc postojowych dla samochodów. W pobliżu inspektoratu miasto planuje lokalizację przystanku szybkiego tramwaju, co znacznie ułatwi dojazd. W placówce będzie pracować ok. 460 osób - podsumowuje Tolko.
Inspektorat będzie zajmował się obsługą mieszkańców prawobrzeżnej części miasta oraz osób z powiatu goleniowskiego.
.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |