 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-07-2009 15:58 | Matix (5786 punktów) | Nowy budynek ZUS
7 na 7 | ZUS fundnął sobie nową budowlę. Uważam, że jest bardzo ładna. www.mmszcz(*)a--mln-zl?districtChanged=true Cytat:Skontaktowaliśmy się z Piotrem Tolko z ZUS-u. Potwierdził wszystkie informacje i przedstawił szczegóły zbliżającej się inwestycji. Przetarg na budowę nowej siedziby został rozstrzygnięty w połowie lipca. Prace mają ruszyć pod koniec lipca.
- Przetarg wygrało konsorcjum szczecińskich firm Ciroko–Fasada i wkrótce rozpocznie budowę inspektoratu ZUS na prawobrzeżu Szczecina - wyjaśnia. - W sumie do przetargu zgłosiły się 23 firmy, w tym 9 z województwa zachodniopomorskiego.
Budynek będzie miał 4 kondygnacje oraz piwnicę, jego powierzchnia użytkowa to 5,8 tys. m². Koszt całej inwestycji szacuje się na około 30 mln zł. Budowa inspektoratu na Prawobrzeżu Szczecina potrwa ok. 2 lata. Starania o nią rozpoczęto jeszcze w 2002 roku.
- Dzięki porozumieniu z miastem ZUS zakupił działkę o powierzchni 7 tys. m². Jej koszt to 1,8 mln złotych. W sąsiedztwie budynku będzie znajdować się ok. 140 miejsc postojowych dla samochodów. W pobliżu inspektoratu miasto planuje lokalizację przystanku szybkiego tramwaju, co znacznie ułatwi dojazd. W placówce będzie pracować ok. 460 osób - podsumowuje Tolko.
Inspektorat będzie zajmował się obsługą mieszkańców prawobrzeżnej części miasta oraz osób z powiatu goleniowskiego.
Wspaniale! To dobry znak, bo ZUS jak wszyscy wiemy nie ma pieniędzy na emerytury dla nas, ale wybudowanie takiej budowli to oczywista zapowiedź zmian!  Kiedy nadejdą zmiany? Nie wiem, ale na pewno przyczyni się do tego ten budynek, poprzez lepszy komfort pracy pracowników! Będzie też wspaniały parking! Teraz do ZUS w Szczecinie ludzie będą przychodzić z przyjemnością. Mało tego wszystkiego! Budowa daje pracę budowlańcom i przyczynia się do rozwoju gospodarczego, co jest niezmiernie potrzebne w czasach kryzysu. Ja jestem pewien, że teraz pieniądze popłyną do ZUS z każdej strony, chodzi mi o turystów, których przyciągnie nowa budowla.  Seriooo www.dzienn(*)aje_miliony_Ale_na_premie.html Cytat:Sa w zakładzie osoby, które pracuja 15 lat, wyższe, kilka studiów podyplomowych i brutto 2450! wicedyrektor komórki - ok. 9000 brutto miesięcznie + 13tka, plus kwartalne nagrody niemałe. Na 70 osób zatrudnionych w komórce mamy: 4 (!) wicedyrektorów (dla niepoznaki nazywanych radcami prezesa lecz pensja dyrektorska) . 7 (!) naczelników wydziałow oraz ich zastępcy. Wiekszość ze średnim wykształceniem. Zarobki - ok. 5500. Jeden z wydziałów ma 2 osoby i naczelnika. Nie ma sie co dziwić. O rodzinę trzeba dbać.... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | belfer09 (290 punktów) | >ZUS fundnął sobie nową budowlę. Uważam, że jest bardzo ładna.
Zgadzam się z Tobą - ładny budyneczek, ale ja dodałbym jeszcze ze 2 piętra. Można zatrudnić jeszcze kolegę kolegi na zastępcę zastępcy... , muszą więc mieć gdzieś swoje gabinety, nie sądzisz ?.A NA POWAŻNIE, NIE MOGĘ SIĘ OPANOWAĆ, MÓJ OJCIEC, PO CIĘŻKIEJ 35-LETNIEJ PRACY ma 890 zł emerytury !!!.Pozdrawiam !
|
|
1 na 1 | Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów) | Och, ładny ten budynek to nie jest, ale za to jaki imponujący i drogi! Chciałabym w takim pracować... Odłożyłabym sobie na swoją prywatną, nie ZUS- owską emeryturę. 
postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnym
|
|
 | 4 na 4 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | >Och, ładny ten budynek to nie jest, ale za to jaki imponujący i drogi.
Elu, on wcale drogi nie jest (biorąc pod uwagę, że jest to jedynie kosztorys wstępny (przetargowy). On drogi dopiero będzie, gdy już zostanie wybudowany. Wtedy okaże się bowiem, że były różne trudności, podwyżki, zmiany kursów, zmiany stawek podatkowych itp. Z mocy obowiązującego prawa kosztorys powykonawczy tego budyneczku będzie opiewał na ca 90 mln PLN. Mogę się założyć.
Pozdrowienia.
fides ex necessitate esse non debet
|
|
|  | 1 na 1 | Satyr (4285 punktów) |
> Elu, on wcale drogi nie jest
Trafna uwaga. Budynek ZUS-u, o którym piszę w swoim poście był wyceniany na 113 mln, a okazało się, że budowa pochłonęła 200 mln. Zaniżając koszty można wystartować z budową, a potem wymusić dotacje ze środków publicznych argumentując, że przecież nie wolno pozwolić, żeby budowa stanęła.
|
|
| |  | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | > > Elu, on wcale drogi nie jestTrafna uwaga. Budynek ZUS-u, o którym piszę w swoim poście był wyceniany na 113 mln, a okazało się, że budowa pochłonęła 200 mln. Zaniżając koszty można wystartować z budową, a potem wymusić dotacje ze środków publicznych argumentując, że przecież nie wolno pozwolić, żeby budowa stanęła.W moim mieście kosztowało to ponoć ponad 4mln zł. Nie wiedziałem, że moje miasto jest aż o tyle mniejsze.
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >ZUS fundnął sobie nową budowlę. Uważam, że jest bardzo ładna. Moim zdaniem jest brzydka - wygląda jak jakiś budynek FWP z lat 60-tych XX w. Te mocno przeszklone pomieszczenia na parterze, to stołówka, sala telewizyjna, recepcja i co jeszcze?
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
3 na 3 | Satyr (4285 punktów) |
Toż to barak niegodny ZUS-owskich hrabiów. I koszt tylko 30 mln? Taniocha. Spójrzcie tu: www.tvnwarszawa.pl/0,1603846,wiadomosc.htmlNowiutki budynek warszawskiego ZUS-u na Żoliborzu. Koszt: 200 mln(!). Cytat:Ta tonąca w długach instytucja zafundowała sobie siedzibę z granitowymi posadzkami i kilkunastoma salami konferencyjnymi. Teraz ubodzy mieszkańcy przychodzący do ZUS-u po zasiłki będą mogli zaspokoić nie tylko swe materialne potrzeby, ale również i estetyczne - podziwiając przestrzenne sale i rzadkie marmury!
|
|
1 na 1 | Kowalska (14008 punktów) | Znam historię pewnego rencisty, który znalazł skuteczny sposób na walkę z bezdusznym ZUS-em. Otóż ten starszy człowiek, po kilku godzinach spędzonych w Chorzowskim ZUS-sie, ganiany od pokoju do pokoju, wymyślił w końcu sposób jak zwrócić na siebie uwagę. Wszedł na parapet okna i skoczył z trzeciego piętra, ładnie upadając na dziedziniec sąsiadującej z ZUS-em szkoły muzycznej.
Uwagę pań urzędniczek wychylonych ciekawie z okien, zaprzątał aż do momentu odjazdu karawanu. Czyli sukces.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|