 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 04-02-2011 | Tibor | świecowanie uszu :) |
Witam już pewnie wielu z Was słyszało o "automagicznej" procedurze czyszczenia uszu, leczenie nerek, i wprawiania głowy w "stan lekkości" przy pomocy świec wetkniętych w ...  w opisach tej "rewelacyjnej metody na wszystko" znajduje się m. in. takie sformułowanie "Ciśnienie krążące (tzw. prąd ciśnienia) dostarcza sprężoną parę olejków ziołowych do wnętrza ucha." czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi wyjaśnić co to znaczy. Niestety nie potrafię sobie tego wyobrazić. Zaciekawiło mnie to sformułowanie jako kompletnie idiotyczne, bo skoro świece działają na zasadzie "komina", to transferowanie jakichkolwiek oparów z powrotem do ucha zaprzecza imho fizyce. Chyba, że akurat nie byłem na właściwej lekcji fizyki i coś mi umknęło. pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 04-02-2011 | libertyn | Co z ofiarą? |
Trzech duchownych: rabin, prezbiter i ksiądz katolicki opowiadają jak to dymają Pana Boga na kasie.
Rabin mówi: Rysuję kółko na stole, podrzucam datki do góry - co spadnie do kółka to dla Pana, reszta dla mnie.
Prezbiter: Wyciągam ze szkatuły datki, wsypuję do koszyka i podrzucam do góry - co wpadnie do koszyka to dla Pana Boga, reszta dla mnie.
Na to ksiądz katolicki: Ja biorę tacę z datkami, podrzucam do góry. Co Pan Bóg złapie to jego, reszta dla mnie.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 04-02-2011 | diogenes | Godzinki do Pana |
Cytat:Kiedy budzę się rano, czekam na Pana i proszę, by dał mi siłę, abym czynił słuszne rzeczy dla naszego kraju i jego narodu.
wiadomosci(*)rzacy,1,4164001,wiadomosc.htmlDalej jest już normalnie. Prezydent wstaje, idzie do klopa i czyni słuszne rzeczy dla kraju, narodu i świata. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) (Zamknięty) | | 03-02-2011 | vicodin | Jak wytłumaczyć rodzicom..... |
Dobry wieczór Państwu. OD miesiąca jestem już pewna, że jestem ateistką. I tutaj pojawia się mój problem, ponieważ mam 12 lat, a moi rodzice to osoby bardzo religijne i wiem, że będą bardzo rozczarowani, kiedy się dowiedzą o mojej niewierze. Chciałabym prosić Państwa o pomoc, jak im to zakomunikować i jakie argumenty podać, żeby nie uznali, że np. tak mi się tylko wydaje, że nie wierzę i żeby nie nakazywali mi chodzić do kościoła, żeby mnie nawrócić. Pozdrawiam i liczę na pomoc!! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 03-02-2011 | Krzysztof Jóźwiak | Moje ukochane pojęcia |
Będąc totalnym sceptykiem nie możemy zaakceptować na pewno żadnego twierdzenia poza tym, że 'w ogóle coś istnieje'*. Są jednak piękne pojęcia których znaczenia do końca nie rozumiemy, owiane tajemnicą  Ja znam trzy takie: 1) Nieskończoność (niepojęta) 2) Nicość (niewyobrażalna) 3) Losowość (niepojęta,niewyobrażalna) * Moje istnienie jest snem komputera kwantowego. Istnienie tego komputera jest snem istoty X. Ja kiedy śpię, śnię nieświadomie o istnieniu istoty X. Czy to jest istnienie czegokolwiek ? Tak. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 02-02-2011 | farmer | Polsko obudź się | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 49 (przedawniony) | | 02-02-2011 | Koraszewski | masturbacja i Bóg |
Onet raczy ostatnio swoich czytelników mnogimi artykułami z "Przewodnika katolickiego". Najnowszy dotyczy onanizmu, lub jak to określają katoliccy przewodnicy "autoerotyzmu". W artykule pt:. "Droga do wolności" ( wiadomosci(*)1,4115500,kiosk-wiadomosc.html) czytamy: "Masturbacja jest najbardziej atrakcyjna dla tych, którym brakuje radosnych więzi z Bogiem, z samym sobą i z innymi ludźmi, a zwłaszcza z osobami drugiej płci." Jako osoba, której nie brakuje więzi z bogiem i nie brakuje więzi z innymi ludźmi (ale w zupełnie inny sposób) sam już nie wiem co o tym myśleć. Obawiam się, czy nie ukrywa się tu pokrętna myśl, że onanizm prowadzi do ateizmu. A ja myślałem, że religia jest onanizmem wyobraźni. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 59 (przedawniony) | | 31-01-2011 | kognitywista | Prawo do decydowania o sobie |
Od kilku dni w mediach nie tylko sportowych zagościła piłka ręczna, z racji rozgrywanych właśnie w Szwecji mistrzostw świata. Różnorakie komentarze pojawiają się w związku z powrotem na boisko Karola Bieleckiego po niedawnej utracie oka. Wypowiadają się też lekarze:Cytat:Moim zdaniem, jako specjalisty medycyny sportowej, Bielecki nie powinien być dopuszczony do grania. Istnieje przecież ryzyko utraty drugiego oka czy jego urazu. Co prawda gra w okularach, ale gdybym ja decydował o jego powrocie na boisko, to bym go nie dopuścił. To zbyt niebezpieczne - twierdzi dr Tadeusz Ściński z Centrum Medycyny Sportowej. W podobnym tonie wypowiada się doktor Robert Świerczyński, który podkreśla, że na lekarzach, którzy dopuszczają takiego zawodnika do uprawiania sportu, spoczywa pewien moralny obowiązek. Zastanawiam się, czy lekarz ma moralne prawo (obowiązek ?) podjąć tę trudną decyzję zamiast zawodnika. Z pewnością ciąży na nim powinność dokładnej oceny stanu zdrowia, oszacowania ryzyka zdrowotnego i poinformowania o tym zainteresowanego. Być może ma też prawo zabronić zawodnikowi uprawiania danej dyscypliny wtedy, gdy ocena ryzyka nie jest możliwa dla osoby nie posiadającej fachowej wiedzy i istnieje niebezpieczeństwo zbagatelizowania przez sportowca istotnego zagrożenia, którego nie jest on w stanie należycie ocenić. Pewne uzasadnienie miałoby także.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 29-01-2011 | Krzysztof Jóźwiak | Mieć i (niekoniecznie) być ! |
Jak siostry Radwańskie ? : www.mtv.pl(*)o/mtv-cribs-pl-4-odc-1-578937/Jak dzieciaki Wujka Joe ? : www.mtv.pl(*)teen-cribs-2-odc-1-1-3-498778/Bogactwo, sława, szacunek, miłość = szczęście ? Kontrowersyjna kolejność, zwłaszcza, że w szczęściu powinno zwierać się wszystko  Psychika człowieka decyduje o tym co daje mu to poczucie szczęścia. Im więcej widział, bardziej jest zawistny, żądny - tym więcej jest potrzebne aby go zaspokoić i dać poczucie szczęścia. Szczęścia, szczęścia, szczęścia - magiczne pojęcie którego najbardziej, być może, mogli doświadczyć ludzie pierwotni - na dłużą metę, całe życie ? Czy rozwój inteligencji i bogactwa zwiększa poziom szczęścia ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 29-01-2011 | Rafaela | najgorsza jest bezczynność |
Gdyby nie choroba Nergala najprawdopodobniej Dorota Rabczewska nie wpadłaby na pomysł promowania przeszczepów szpiku kostnego. Wg mnie sam powód ma jakby drugoplanowe znaczenie, bo najbardziej liczy się społeczny oddźwięk na apel, który był ogromny. Na pewno dla części ludzi miało znaczenie to, kto apelował o włączenie się do akcji, także dla kogo. Jedna i druga osoba to ludzie znani. Bez względu na to, jakie zdanie mamy o inicjatorce akcji - bez wątpienia jej postawa jest godna naśladowania, zwłaszcza przez innych artystów oraz ludzi powszechnie znanych. Jakkolwiek nadrzędnym celem było ratowanie życia bliskiej jej osoby, to niejako, przy okazji, dała szansę na życie innym chorym. Doda została nagrodzona przez kapitułę w kategorii działalność charytatywna za to, że "dla polskiej transplantologii zrobiła więcej niż niejedno stowarzyszenie, niejedna akcja ministerialna". Zastanawiam się, dlaczego ludzie znani inicjują tak pożyteczne zachowania społeczne zazwyczaj, gdy ich samych dotyczy tragedia albo kogoś z najbliższego otoczenia? Dlaczego tak mało z nich bezinteresownie nie wpływa na zachowania innych, którym wystarczy impuls, a własnie ten impuls zależy od znanych ludzi? Czy oni nie rozumieją jak dużo mogą zrobić dla innych bez jakiejkolwiek odpowiedzialności, że w ujęciu moralnym ciąży na nich odpowiedzialność z bezczynności? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |