Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
26-12-2009mateo3340Jak wyjaśnić rodzinie, że nie cierpi się świąt ?
Witam, juz jutro Wigilia. Mnie na samą myśl o tym mdli. Rano, mama będzie panikować, czy na pewno ze wszystkim zdąży, będę cały dzień musiał łazić do sklepu, sprzątać itd. Potem przyjedzie rodzina i zacznie się... Wszyscy będą sztucznie uśmiechnięci i mili dla siebie. Ja postanowiłem, że nie będę się tak zachowywał. Mam zamiar być sobą i nie włazić wszystkim w tyłek. Tylko jak wyjaśnić rodzinie, że Boże Narodzenie jest dla mnie jak zwykłe dni i nie przywiązuję do nich żadnej wartości ?

Jestem ciekaw, jak wy spędzacie święta i czy otwarcie mówicie o tym , że ich nie lubicie ? A jeżeli tak, to jak rodzina na to reaguje ??

PS. I najgorszy fragment wieczoru - łamanie się opłatkiem. Czego mam życzyć osobom, których praktycznie nie znam i nawet nie bardzo lubię :/ Po prostu masakra !
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
25-12-2009lotrekI jak tu się nie cieszyć....
Zakładam ten wątek, bo radość mnie rozpiera
Jak tu się nie cieszyć z pracowitości naszych IPN-owskich prokuratorów i historyków:
Cytat:
Krakowski oddział pionu prokuratorskiego IPN (Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu) ogłosił dzisiaj, że umarza śledztwo o zbrodnię wojenną "w stosunku do Adolfa Hitlera, Heinricha Himmlera i Ericha von dem Bacha-Zelewskiego" "wobec śmierci sprawców".
krakow.gaz(*)edium=Nlt&utm_campaign=1077762
I jak tu się nie cieszyć z sukcesów naszej kultury:
Cytat:
Państwo Środka podobno szaleje na punkcie Bayer Full. Dlatego discopolowy zespół z podpłockiego Łącka zagra koncert na EXPO 2010 w Szanghaju
Ministerstwo zażyczyło sobie, by zespół przybył z 14 piosenkami.

wiadomosci(*)edium=Nlt&utm_campaign=5957537
Jeśli znacie jeszcze jakieś powody do radości...to wstawcie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
23-12-2009stefanosPytanie na temat Włoch i Niemcy.
Dlaczego Polska nazywa "Italia" i "Deutschland" z "Włochy"i "Niemcy"?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 62 (przedawniony)
23-12-2009MatixSkradziono napis
Uwaga! Ukradli kawał dobrej blachy! Jest warta co najmniej 100 000 zł! Kawał dobrego metalu! Ciekawe ile kosztowałoby zamówić takie coś u kowala, czy w hucie.

www.rp.pl/(*)ala_kradziez_w_Auschwitz_.html

Cytat:
W nocy z Muzeum w Auschwitz skradziono historyczny napis nad bramą "Arbeit macht frei". To niewiarygodna profanacja i barbarzyństwo - mówią zgodnie przedstawiciele placówki, mieszkańcy Oświęcimia i policja. Za pomoc w odnalezieniu złodziei czeka 115 tysięcy złotych.


Cytat:
Cały świat zaszokowała podana dziś rano wiadomość, że z Auschwitz zniknął napis "Praca czyni wolnym"


Łojojoj co to będzie!

Cytat:
Pracownicy Muzeum podkreślają, że taki czyn uderza w pamięć o przeszło milionie osób zamordowanych tu przez Niemców.


Uderza. Ale uderza też w portfele podatników i to nie przez złodziei, lecz ministra.

Cytat:
Przed bramą muzeum pojawiła się w piątek około południa wstrząśnięta grupa mieszkańców Oświęcimia. Byli oburzeni tym, że takie miejsce ktoś odważył się zdewastować.


Nie bardzo rozumiem na kogo byli oburzeni. Czyżby wiedzieli kto ukradł blachy?

Cytat:
Niektórzy twierdzą nawet, że napis ukradziono na zlecenie jakiegoś szalonego kolekcjonera.


Niewykluczone.

Cytat:
Małopolska policja, która w od rana przesłuchuje pracowników muzeum i ochroniarzy nadal szuka ewentualnych świadków zdarzenia.


Widać polska policja nie ogląda hammerykańskich filmów, nawet na nich strażników w bardzo trudnych..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
23-12-2009diogenesIdą święta
Karpiom,



z okazji świąt,
duuuuuuuuuuuuużych w sieci
OK
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
22-12-2009MatixCiekawe zjawisko nad Norwegią
Cytat:
Środowym rankiem na norweskim niebie można było obserwować niezwykły spektakl. Jak relacjonuje brytyjski dziennik "Daily Mail", zza gór wynurzyło się niebieskie światło. W pewnym momencie zatrzymało się i zaczęło kręcić. W przeciągu kilku sekund na niebie pojawiła się wielka spirala, z centrum której w stronę ziemi powędrował niebieski snop światła. Wszystko trwało zaledwie kilka minut.


www.tvn24.(*)-i-eksplodowalo,wiadomosc.html

[cytat]Co świeciło nad północną Norwegią?



Od kilku godzin wojskowi, meteorolodzy, dziennikarze i mieszkańcy północnej Norwegii zastanawiają się, jak wytłumaczyć dziwne zjawisko, które można było obserwować nad ranem na obszarze od Alty po Trondheim.



9 grudnia 2009 roku przed ósmą rano na północnym niebie obserwowano jak dotąd niewytłumaczone zjawisko. Jak donoszą media, przez około 2-3 minuty na niebie rozbłysło spiralne światło. Weszło na orbitę, zatrzymało się, a potem zaczęło wirować. Według relacji świadków gigantyczna spirala światła na ciemnym niebie robiła niesamowite wrażenie. Zjawisko można było obserwować w całej północnej Norwegii.



Norweskie Centrum Kosmiczne wysnuło przypuszczenie, że tajemnicze światło mogło być związane z wypuszczeniem rosyjskiej rakiety ze statku znajdującego się na Morzu Białym. Rosjanie donosili wcześniej, że zamierzają przeprowadzić ćwiczenia. Kilka minut temu „VG" podała, iż przedstawiciele armii rosyjskiej zaprzeczają,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 92 (przedawniony)
22-12-2009HoriOgonkologia
Na co to komu w nieformalnym necie? Nie udaje ze komputer nie moj. Wiem jak ustawic lokalizacje, strone kodowa, klawiature, fonty , etc. Ja po prostu nie widze potrzeby, bo polski prosty jest z i bez ogonkow, a wymaganie ogonkow w wymianach ad-hoc w necie to w mojej opinii pedantyzm, formalizm czy po prostu ucieczka od kwesti rozwazanych.
Racjonalista potrzebuje ogonkow m/w tak jak karp potrzebuje roweru czy Andrzej Lepper hamowni.

Moim wnioskiem racjonalizatorkim :p jest wiec niewymaganie polskich znakow diakrytycznych od forumowiczow.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
21-12-2009obcy gatunekJedyna prawda, wiedza i tolerancja
Otóż przeczytałem sobie piękny artykuł , którego tytuł brzmi: Kilka propozycji dla miłośników „ tolerancji „
Artykuł napisał filozof p. Tomasz P. Terlikowski, w którym zamieszcza kilka propozycji, dla osób o odmiennym światopoglądzie.
Widocznie, p. Tomasz P. Terlikowski, poczuł się niedowartościowany, po debacie na temat krzyży, w której uczestniczył, że proponowano misia i pistoleciki młodym ludziom uczestniczącym w debacie, a nie jemu. Przyznaje rację, misia i pistoleciki, to powinien dostać ktoś inny, a z pewnością nie Ci młodzi ludzie, co uczestniczyli w tej debacie.
Słusznie że odmówili, też był odmówił. Młodzi ludzie nie wiedzieli, że będą rozmawiać z ludźmi, którzy mają wyjątkowe poczucie humoru, bo wtedy, by kupili smoczki w ramach dobrego humoru. Popełnili jednak błąd , nie kupili smoczków ( a więc nie przygotowali się dobrze ) i zrobił się lament.
Tomasz P. Terlikowski aż z tego wrażenia i rozpaczy, zapomniał historii katolicyzmu, bo przecież KK, nie domagał się niczego, jak to robią ateiści i wolnomyśliciele wszelkiego rodzaju.
Na kartach historii KK, można znaleźć bardzo dużo przykładów prawdy, wiedzy i poprawnej tolerancji.
Oczywiście, że Boże Narodzenie, to nie dzień urodzin Jezusa, oczywiście, że w tym okresie, był to dzień poświęcony czcicielom słońca.
Zgadzam się w zupełności, jak KK powiedział , że Jezus wtedy się urodził, to wtedy się urodził i jest Boże Narodzenie.
Każdy, kto będzie miał jakieś ale, to wiadomo, że chce zabrać Boga,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
19-12-2009une_autreŚmiech przez łzy
"Nasz Dziennik", zakładka "Myśl jest bronią" (!)

www.naszdz(*)at=20091218&typ=my&id=my12.txt
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 173 (przedawniony)
19-12-2009hierofantTato nie bij - wytłumacz.
Zdecydowałem się na nowy wątek ponieważ większość problemów, z którymi się spotkałem bardzo trudno wytłumaczyć. Zacznę od pytań dotyczacych problemów dość prostych. Postaram się opisać zdarzenia, którego byłem albo świadkiem albo uczestnikiem. Z góry przepraszam za swój punkt widzenia w niektórych sprawach.

Prosiłbym aby chętni, którzy postarają się wytłumaczyć mi "zjawisko" wyrażali swoją opinię w postaci krótkiej wypowiedzi.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)