 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 26-12-2009 | mateo3340 | Jak wyjaśnić rodzinie, że nie cierpi się świąt ? |
Witam, juz jutro Wigilia. Mnie na samą myśl o tym mdli. Rano, mama będzie panikować, czy na pewno ze wszystkim zdąży, będę cały dzień musiał łazić do sklepu, sprzątać itd. Potem przyjedzie rodzina i zacznie się... Wszyscy będą sztucznie uśmiechnięci i mili dla siebie. Ja postanowiłem, że nie będę się tak zachowywał. Mam zamiar być sobą i nie włazić wszystkim w tyłek. Tylko jak wyjaśnić rodzinie, że Boże Narodzenie jest dla mnie jak zwykłe dni i nie przywiązuję do nich żadnej wartości ?
Jestem ciekaw, jak wy spędzacie święta i czy otwarcie mówicie o tym , że ich nie lubicie ? A jeżeli tak, to jak rodzina na to reaguje ??
PS. I najgorszy fragment wieczoru - łamanie się opłatkiem. Czego mam życzyć osobom, których praktycznie nie znam i nawet nie bardzo lubię :/ Po prostu masakra !
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 25-12-2009 | lotrek | I jak tu się nie cieszyć.... |
Zakładam ten wątek, bo radość mnie rozpiera  Jak tu się nie cieszyć z pracowitości naszych IPN-owskich prokuratorów i historyków: Cytat:Krakowski oddział pionu prokuratorskiego IPN (Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu) ogłosił dzisiaj, że umarza śledztwo o zbrodnię wojenną "w stosunku do Adolfa Hitlera, Heinricha Himmlera i Ericha von dem Bacha-Zelewskiego" "wobec śmierci sprawców". krakow.gaz(*)edium=Nlt&utm_campaign=1077762I jak tu się nie cieszyć z sukcesów naszej kultury: Cytat:Państwo Środka podobno szaleje na punkcie Bayer Full. Dlatego discopolowy zespół z podpłockiego Łącka zagra koncert na EXPO 2010 w Szanghaju Ministerstwo zażyczyło sobie, by zespół przybył z 14 piosenkami. wiadomosci(*)edium=Nlt&utm_campaign=5957537Jeśli znacie jeszcze jakieś powody do radości...to wstawcie  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 23-12-2009 | stefanos | Pytanie na temat Włoch i Niemcy. |
Dlaczego Polska nazywa "Italia" i "Deutschland" z "Włochy"i "Niemcy"?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 62 (przedawniony) | | 23-12-2009 | Matix | Skradziono napis |
Uwaga! Ukradli kawał dobrej blachy! Jest warta co najmniej 100 000 zł! Kawał dobrego metalu! Ciekawe ile kosztowałoby zamówić takie coś u kowala, czy w hucie. www.rp.pl/(*)ala_kradziez_w_Auschwitz_.html Cytat:W nocy z Muzeum w Auschwitz skradziono historyczny napis nad bramą "Arbeit macht frei". To niewiarygodna profanacja i barbarzyństwo - mówią zgodnie przedstawiciele placówki, mieszkańcy Oświęcimia i policja. Za pomoc w odnalezieniu złodziei czeka 115 tysięcy złotych. Cytat:Cały świat zaszokowała podana dziś rano wiadomość, że z Auschwitz zniknął napis "Praca czyni wolnym" Łojojoj co to będzie! Cytat:Pracownicy Muzeum podkreślają, że taki czyn uderza w pamięć o przeszło milionie osób zamordowanych tu przez Niemców. Uderza. Ale uderza też w portfele podatników i to nie przez złodziei, lecz ministra. Cytat:Przed bramą muzeum pojawiła się w piątek około południa wstrząśnięta grupa mieszkańców Oświęcimia. Byli oburzeni tym, że takie miejsce ktoś odważył się zdewastować. Nie bardzo rozumiem na kogo byli oburzeni. Czyżby wiedzieli kto ukradł blachy? Cytat:Niektórzy twierdzą nawet, że napis ukradziono na zlecenie jakiegoś szalonego kolekcjonera. Niewykluczone. Cytat:Małopolska policja, która w od rana przesłuchuje pracowników muzeum i ochroniarzy nadal szuka ewentualnych świadków zdarzenia. Widać polska policja nie ogląda hammerykańskich filmów, nawet na nich strażników w bardzo trudnych.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 23-12-2009 | diogenes | Idą święta |
Karpiom,  z okazji świąt, duuuuuuuuuuuuużych w sieci OK | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 22-12-2009 | Matix | Ciekawe zjawisko nad Norwegią |
Cytat:Środowym rankiem na norweskim niebie można było obserwować niezwykły spektakl. Jak relacjonuje brytyjski dziennik "Daily Mail", zza gór wynurzyło się niebieskie światło. W pewnym momencie zatrzymało się i zaczęło kręcić. W przeciągu kilku sekund na niebie pojawiła się wielka spirala, z centrum której w stronę ziemi powędrował niebieski snop światła. Wszystko trwało zaledwie kilka minut. www.tvn24.(*)-i-eksplodowalo,wiadomosc.html [cytat]Co świeciło nad północną Norwegią? Od kilku godzin wojskowi, meteorolodzy, dziennikarze i mieszkańcy północnej Norwegii zastanawiają się, jak wytłumaczyć dziwne zjawisko, które można było obserwować nad ranem na obszarze od Alty po Trondheim. 9 grudnia 2009 roku przed ósmą rano na północnym niebie obserwowano jak dotąd niewytłumaczone zjawisko. Jak donoszą media, przez około 2-3 minuty na niebie rozbłysło spiralne światło. Weszło na orbitę, zatrzymało się, a potem zaczęło wirować. Według relacji świadków gigantyczna spirala światła na ciemnym niebie robiła niesamowite wrażenie. Zjawisko można było obserwować w całej północnej Norwegii. Norweskie Centrum Kosmiczne wysnuło przypuszczenie, że tajemnicze światło mogło być związane z wypuszczeniem rosyjskiej rakiety ze statku znajdującego się na Morzu Białym. Rosjanie donosili wcześniej, że zamierzają przeprowadzić ćwiczenia. Kilka minut temu „VG" podała, iż przedstawiciele armii rosyjskiej zaprzeczają,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 92 (przedawniony) | | 22-12-2009 | Hori | Ogonkologia |
Na co to komu w nieformalnym necie? Nie udaje ze komputer nie moj. Wiem jak ustawic lokalizacje, strone kodowa, klawiature, fonty , etc. Ja po prostu nie widze potrzeby, bo polski prosty jest z i bez ogonkow, a wymaganie ogonkow w wymianach ad-hoc w necie to w mojej opinii pedantyzm, formalizm czy po prostu ucieczka od kwesti rozwazanych. Racjonalista potrzebuje ogonkow m/w tak jak karp potrzebuje roweru czy Andrzej Lepper hamowni.
Moim wnioskiem racjonalizatorkim :p jest wiec niewymaganie polskich znakow diakrytycznych od forumowiczow. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 21-12-2009 | obcy gatunek | Jedyna prawda, wiedza i tolerancja |
Otóż przeczytałem sobie piękny artykuł , którego tytuł brzmi: Kilka propozycji dla miłośników „ tolerancji „ Artykuł napisał filozof p. Tomasz P. Terlikowski, w którym zamieszcza kilka propozycji, dla osób o odmiennym światopoglądzie. Widocznie, p. Tomasz P. Terlikowski, poczuł się niedowartościowany, po debacie na temat krzyży, w której uczestniczył, że proponowano misia i pistoleciki młodym ludziom uczestniczącym w debacie, a nie jemu. Przyznaje rację, misia i pistoleciki, to powinien dostać ktoś inny, a z pewnością nie Ci młodzi ludzie, co uczestniczyli w tej debacie. Słusznie że odmówili, też był odmówił. Młodzi ludzie nie wiedzieli, że będą rozmawiać z ludźmi, którzy mają wyjątkowe poczucie humoru, bo wtedy, by kupili smoczki w ramach dobrego humoru. Popełnili jednak błąd , nie kupili smoczków ( a więc nie przygotowali się dobrze ) i zrobił się lament. Tomasz P. Terlikowski aż z tego wrażenia i rozpaczy, zapomniał historii katolicyzmu, bo przecież KK, nie domagał się niczego, jak to robią ateiści i wolnomyśliciele wszelkiego rodzaju. Na kartach historii KK, można znaleźć bardzo dużo przykładów prawdy, wiedzy i poprawnej tolerancji. Oczywiście, że Boże Narodzenie, to nie dzień urodzin Jezusa, oczywiście, że w tym okresie, był to dzień poświęcony czcicielom słońca. Zgadzam się w zupełności, jak KK powiedział , że Jezus wtedy się urodził, to wtedy się urodził i jest Boże Narodzenie. Każdy, kto będzie miał jakieś ale, to wiadomo, że chce zabrać Boga,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 19-12-2009 | une_autre | Śmiech przez łzy | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 173 (przedawniony) | | 19-12-2009 | hierofant | Tato nie bij - wytłumacz. |
Zdecydowałem się na nowy wątek ponieważ większość problemów, z którymi się spotkałem bardzo trudno wytłumaczyć. Zacznę od pytań dotyczacych problemów dość prostych. Postaram się opisać zdarzenia, którego byłem albo świadkiem albo uczestnikiem. Z góry przepraszam za swój punkt widzenia w niektórych sprawach.
Prosiłbym aby chętni, którzy postarają się wytłumaczyć mi "zjawisko" wyrażali swoją opinię w postaci krótkiej wypowiedzi.
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |