Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
02-01-2013paula17Leczenie pijawkami
Cześć, mój tato ma jakieś problemy z trawieniem od 20 lat, nie znam historii jego choroby ale twierdzi że lekarze mu nie potrafili pomóc, że od 20 lat bierze jakieś leki na niestrawność. Ostatnio wraz z przyjacielem-okulistą pojechał do jakiegoś lekarza który leczy ludzi pijawkami. Ten lekarz mu powiedział że wyleczył tym ludzi chorych na nowotwór, leczy tym tarczycę i wiele innych schorzeń. Jak tylko usłyszałam od taty, że był u lekarza który leczy nowotwory dżdżownicami to wiedziałam, że to nie lekarz tylko "lekarz". Ojciec jednak twierdzi że nie wziął swoich leków i nie ma problemów po tym zabiegu. Nie znam się na tych rodzajach medycyn ale coś słyszałam o medycynach naturalnych (tak wikipedia opisuje leczenie pijawkami), alternatywnych etc. Jestem prawie przekonana że to kłamca który naciąga ludzi na pieniądze a te pijawki to wymysł jakiegoś zboczeńca.
Mam poważny problem bo ojciec nie jest bogaty, 2 tygodnie temu wydał na zabieg ponad 250 złotych, dzisiaj kolejne 300 (25 złotych za jedną pijawkę), to znaczna część wypłaty a sam utrzymuje mnie i brata. Problem w tym, że mnie ojciec nie chce słuchać bo przecież ja jestem uczennicą a tamten gość jest "LEKARZEM!". To tak super brzmi, ktoś jest lekarzem i we wszystko mu można uwierzyć. Ojciec też korzystał z usług różdżkarza (Monty Python by padł ze śmiechu widząc pełne podziwu spojrzenia mojego ojca na człowieka z patykiem) więc macie zarys jego świadomości na prawa fizyki i moce nadprzyrodzone.

Piszę na racjonaliście o tym..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 111 (przedawniony)
29-12-2012maceoxKatolicyzm lepszej połówki - co z wychowaniem?
Sądzę, że problem wskazany w tytule nie dotyczy tylko mnie. Prosiłbym o Wasze sugestie i doświadczenia w kwestii wychowywania dzieci, gdy partner jest wierzący, zwłaszcza gdy jest praktykjującym katolikiem i chce tę wiarę przekazać dzieciom.

Poza innymi kwestiami chciałbym w szczególności poruszyć temat spowiedzi usznej. Jestem niewierzący z głębokiego namysłu, jednak pochodzę z domu protestanckiego i w związku z tym nigdy nie byłem w konfesjonale. Ta praktyka wydaje mi się być szczególnie zła. Gdy pomyślę, że moje dzieci będą musiały spowiadać się przed jakimś facetem w sukience z jakichś swoich "nieczystych" myśli, to nóż mi się w kieszeni otwiera.

Sądzę, że zanim doszliście do postawy wolnomyślicielskiej wielu z Was musiało sobie przez pewien czas jakoś z konfesjonałem poradzić. Liczę więc na wskazanie Waszych doświadczeń i przemyśleń w tym względzie. Czy może zbytnio demonizuję tę tylko wybraną praktykę?

Staram się być tolerancyjny i sądzę, że trochę rozumiem potrzebę religijności mojej żony i sama "praktyka duchowa", czy "poszukiwanie Boga" tak bardzo mi nie przeszkadza, tym bardziej, że wcześniej sam przez to przeszedłem. Najbardziej mnie jednak denerwuje to zinstytucjanolizowanie wiążące się z jedynie słuszną Prawdą, a konfesjonał jest tu dla mnie zwieńczeniem totalnej inwigilacji.

I ogólnie: jak przedstawiać w domu swój światopogląd i ocenę tych praktyk, żeby jednocześnie nie prowadziło do do radykalizacji postawy lepszej połowy i przede wszystkim nie wpływało negatywnie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
29-12-2012kulka_na_moleTIR-y na tory, samoloty na drogi
Pan X, mieszkający w Warszawie, wybrał się w podróż do europejskiego miasta Y.
Kupił bilet na samolot wylatujący z lotniska w Modlinie. Z W-wy do Modlina pojechał własnym samochodem, który zostawił na tamtejszym parkingu.
Z miasta Y wyleciał samolotem, który miał wylądować na modlińskim lotnisku.
Niestety, warunki pogodowe w Modlinie uniemożliwiły lądowanie na tamtejszym lotnisku, samolot wylądował na lotnisku w Łodzi. Pasażerów tego lotu linie lotnicze przewiozły autobusem z Łodzi do Warszawy. Pan X pojechał autobusem na koszt linii lotniczych do Modlina, gdzie wsiadł do swojego samochodu i wrócił do Warszawy.

Zastanawiam się po kiego buduje się lotnisko w Modlinie, które nie jest przystosowane do ruchu lotniczego, gdy jest mgła, gdy jest ciemno albo pada deszcz.
Nawet warszawskie lotnisko uniemożliwia loty w przypadku mgły, może zamiast budować w Modlinie "smoleńskie" lotnisko lepiej by było w końcu wyposażyć lotnisko w W-wie w najnowsze systemy?

23 lata po wprowadzeniu w Polsce kapitalizmu mamy szosy udające autostrady (2 pasy w jedną stronę); pokryte betonem kruszącym się w temperaturze -100C tereny udające lotniska; koleje na Śląsku przewożące większość pasażerów autobusami; nowoczesne tramwaje i pociągi w Warszawie, które nie jeżdżą, bo po odwilży łapie 5 stopni mrozu i trakcja "osiada"...

I pomyśleć tylko, że nadal PRL jest uważany jest za przykład czasu absurdów.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
28-12-2012HodżaNieznośna kruchość betonu
Lotnisko w Modlinie, nasza nowa chluba w dziedzinie awiacji cywilnej, ujawniło pewien mankament: część pasa startowego, wykonana przez prywatną firmę, cierpi na łuszczycę wywołaną mrozami. Cóż, nie ma w tym nic dziwnego, że elementy infrastruktury wykonywane przez wojsko są dużo trwalsze. Można podejrzewać, że w powtarzających się fuszerkach budowlanych daje się zobaczyć ślad "niewidzialnej ręki rynku", która działa poprzez cięcia kosztów materiałowych. Nie po raz pierwszy wolny rynek ujawnia jeden ze swoich paradoksów, który polega na tym, że oszczędności w krótkim terminie prowadzą do gigantycznych strat w długim.

wiadomosci(*)nie_wykonany__Pojawily.html#MT

Być może pomocą służyć mogą starodawne techniki budowlane. Nie wszystko bowiem to, co nowe, jest zawsze lepsze. Betonowa kopuła Panteonu trzyma się świetnie pomimo tego, że liczy sobie niemal 1900 lat. Ale to stare dzieje. Może więc by sięgnąć po osiągnięcia nowsze, np. inżynierów budujących betonowe nabrzeża Gdyni, których nie zdołały zniszczyć ciężkie bomby niemieckie i rosyjskie? Zwracam też uwagę na dyskusję, która kilka tygodni temu przetoczyła się przez media: dziennikarze nie mogli się nadziwić, że bloki z wielkiej płyty (którym właśnie mija termin przydatności) są w dużo lepszym stanie, niż wiele budynków mieszkalnych wznoszonych w ostatnich latach.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 69 (przedawniony)
23-12-2012Marek222fobia homo sapiens przed czaszkami własnego gatunku
Większość horrorów bazuje na tym. Czasami ludzki szkielet pojawia się na końcu filmu i ma wywołać prawdziwy wręcz "orgazm" strachu. Jest to jedna z nielicznych rzeczy na którą ludzie mają wrodzoną fobię, to się wszędzie przewija we wszystkich graficznych środkach artystycznego wyrazu mających wywoływać strach. Zadziwiające jest to że nigdzie nie ma opracowania na ten temat, tzn. ewolucyjna perspektywa takiej fobii. Jak się taka fobie w ogóle nazywa. Bo o lęku przed myszami, pająkami itp. to się jeszcze coś znajdzie, ale jak wpisze się w Google "scary", albo podobne to wychodzą grafiki gdzie głównym motywem jest sama czaszka albo ludzkie twarze tak zniekształcone aby pewne elementy podobne do czaszki ujawniać, np. wielkie oczy mające podobieństwo do oczodołów, odsłonięte zęby. Być może są jakieś złudzenia optyczne z tym związane? Np. ja miałem kiedyś taki żyrandol który leżał u mnie w pokoju i zauważyłem że czasami jak się na niego nie patrzę to odczuwam taki niepokój zwłaszcza jak jestem sam i jest ciemno, ale myślę sobie co do jasnej cholery, jak się na niego patrzyłem to było ok. Później mnie uderzyło że pewne elementy ozdobne w nim załamują się pod takim kątem jak jak szczęki w czaszce oglądanej raczej z profilu, a takie wyszlifowania na szkle trochę były podobne do zębów, ale to nijak nie wyglądało jak czaszka. Tylko pewne elementy, pewne kąty były podobne i naprawdę wiele czasu zajęło zanim zrozumiałem o co może biegać. I fakt że efekt był tylko wtedy kiedy obiekt znajdował..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
23-12-2012kulka_na_moleMiłość na giełdzie
Cytat:
Rada Giełdy na piątkowym posiedzeniu zawiesiła prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego - podała GPW w komunikacie.
Emil Stępień, współpracownik prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego, wspierał produkcję filmu, w który zaangażowana była partnerka prezesa giełdy. Propozycje współpracy przy filmie miały dostać spółki z rynku NewConnect oraz autoryzowani doradcy. Co więcej, e-maile dotyczące finansowania filmu były rozsyłane ze służbowego adresu Stępnia.

Ach ci faceci, niepoprawni romantycy! Dla kobiety gotowi są zaryzykować posadę, karierę, honor.
Na szczęście zmiana na stanowisku prezesa GPW nie wpłynęła na notowania spółek - tracą na wartości jak traciły. Giełda działa i będzie działać bez zawirowań. Dziesiątki milionów Polaków inwestujących na giełdzie swoje 1000 złotowe majątki odetchnęły z ulgą. Końca świata znowu nie było.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
21-12-2012kulka_na_moleNa złość mamie Putin odmrozi uszy rosyjskich dzieci
Cytat:
Prezydent Rosji Władimir Putin poparł w czwartek ustawę, przyjętą na razie w drugim czytaniu, która prowadzi do zakazu adopcji rosyjskich dzieci przez obywateli USA.
Na początku swojej dorocznej konferencji prasowej w Moskwie Putin oświadczył, że przyjęcie w USA tzw. ustawy Magnitskiego "zatruwa stosunki amerykańsko-rosyjskie". Ustawa ta, podpisana niedawno przez prezydenta Baracka Obamę, nakłada sankcje na przedstawicieli Rosji naruszających prawa człowieka.

Car Putin postanowił ukarać rosyjskie sieroty za to, że w USA postanowiono, aby nie wpuszczać na teren USA rosyjskich mafiozów, urzędasów - łapowników, "biznesmenów" usiłujących nawiać z Rosji do USA z nielegalnie zarobioną kasą.

Chyba najwyższy czas wysłać cara Putina na emeryturę, tylko jak to zrobić, bo car Putin zadbał o to, aby władzy dożywotnio nie stracić. Czy społeczeństwo rosyjskie jest zdolne do oderwania się od flaszki wódki i pęta kiełbasy, aby pozbyć się głupiejącego tyrana?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
20-12-2012kulka_na_mole1000 zł za wypełnienie ankiety
Pisałem o wspaniałej ofercie otrzymania telewizora za wyrażenie opinii o sklepie internetowym: www.racjonalista.pl/forum.php/s,537569
Tym razem chciałbym się podzielić informacją o ofercie innego sklepu, działającego również w "realu".
Kilka dni temu wybrałem się oto do pewnego marketu, w którym można kupić wannę, gwoździki, farby, a także rośliny i - sezonowo - tzw. "O z (.) ^", czyli 'ozdupki' (choinkowe).

Kupiłem co kupiłem, a do kwitka kasowego Pani Kasjerka przypięła spinaczem karteczkę, na której jest napisane, że jeśli wejdę na stronę www.blablabla.pl, wpiszę kod dostępu "kod dostępu" i wypełnię ankietę, to będę miał szansę otrzymać bon o wartości 1000 zł na zakupy w tymże markecie.

Ucieszyłem się, bo to przecież fajnie dostać szansę otrzymania czegoś za darmo.
Niestety, nie cieszyłem się długo. Obróciłem karteczkę na drugą stronę, gdzie zobaczyłem napis: "Ankietę można wypełniać w terminie do 30-09-2012".

Przypomniałem sobie, że do mojej skrzynki na listy regularnie trafiają gazetki reklamowe wspomnianego marketu, w żadnej z tych gazetek nie było informacji o bonie za 1000 zł.

Zastanawiam się dlaczego Pani Kasjerka dała mi karteczkę z informacją o nieaktualnej od 2,5 miesięcy promocji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
20-12-2012Miłosz MichałowskiIrlandia złagodzi prawo antyaborcyjne (?)
swiat.nate(*)yaborcyjne-po-smierci-31-latki

Smutne, że tak jak u nas - musi się wydarzyć coś strasznego, żeby rząd zaczął działać. Ciekaw jestem, co musiałoby się wydarzyć w Polsce, żeby złagodzić nasze (kompromisowe prawo aborcyjne?
Oczywiście nie wiadomo jeszcze, co tam w Irlandii postanowią, ale ciekawe, co się stanie, gdy broniąc polskiego "kompromisu" poseł Gowin i spółka nie będą się mogli powołać na casus Irlandii - choć zdaję sobie sprawę, że to dla nich tylko retoryczny wytrych w tej debacie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
19-12-2012mayolina'spis ludności'
rozpoczęto akcję spisu ateistów. Polska ma ich podobno aż czterech

Gdyby chciał te polskie statystyki podnieść, to proszę się wpisać www.atheistcensus.com/

PS z ostatniej chwili: wpisywać się można było jeszcze wczoraj. Albo strona kiepsko zrobiona, albo zmasowany atak przeciwników spisu, strona jest zablokowana.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)