Racjonalista - Strona głównaDo treści
Irlandia złagodzi prawo antyaborcyjne (?)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
19-12-2012 06:49Miłosz Michałowski (1657 punktów)Irlandia złagodzi prawo antyaborcyjne (?)
Ocena 7 na 7
swiat.nate(*)yaborcyjne-po-smierci-31-latki

Smutne, że tak jak u nas - musi się wydarzyć coś strasznego, żeby rząd zaczął działać. Ciekaw jestem, co musiałoby się wydarzyć w Polsce, żeby złagodzić nasze (kompromisowe prawo aborcyjne?
Oczywiście nie wiadomo jeszcze, co tam w Irlandii postanowią, ale ciekawe, co się stanie, gdy broniąc polskiego "kompromisu" poseł Gowin i spółka nie będą się mogli powołać na casus Irlandii - choć zdaję sobie sprawę, że to dla nich tylko retoryczny wytrych w tej debacie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Smutne, że tak jak u nas - musi się wydarzyć coś strasznego, żeby rząd zaczął działać. Ciekaw
>jestem, co musiałoby się wydarzyć w Polsce, żeby złagodzić nasze (kompromisowe prawo aborcyjne?

Kotka Kaczyńskiego w ciąży.
19-12-2012 09:39 
 Ocena 3 na 3
Miłosz Michałowski (1657 punktów)
>>Smutne, że tak jak u nas - musi się wydarzyć coś strasznego, żeby rząd zaczął działać. Ciekaw
>>jestem, co musiałoby się wydarzyć w Polsce, żeby złagodzić nasze (kompromisowe prawo aborcyjne?
>Kotka Kaczyńskiego w ciąży.
>

Chyba prędzej Kaczyński w ciąży - wtedy Rydzyk zrobi z aborcji 11. przykazanie
19-12-2012 10:10 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Chyba prędzej Kaczyński w ciąży - wtedy Rydzyk zrobi z aborcji 11. przykazanie

Może tak być. Cykliczne okresy napadu złości i łagodności wskazują, że brak mu tego, co facet mieć powinien.
romaro (25211 punktów)
"Konserwatywna Irlandia złagodzi prawo antyaborcyjne. Parlamentarzyści chcą jasno określić, kiedy kobieta może jej zażądać."

Przeciwni będą impotenci, zakompleksieni seksualnie, oraz dewianci, czyli dewoci.

"Konserwatywna Irlandia" i jej rząd zamierzają zmienić prawo antyaborcyjne, a nasz rząd promuje ultra katolicyzm. Nowoczesne państwo - Burdele i kościoły jak grzyby po deszczu przez ostatnie dwadzieścia lat wyrosły. Nie jeden antyaborcjonista, w jednym i drugim przybytku dobrze się czuje.
worek kości (2937 punktów)
W jakim sensie aktualne prawo aborcyjne obowiązujące w Polsce jest niewystarczające?

Jeśli prawo jest wystarczające, a Ty masz na myśli mentalność lekarzy, którym "sumienie" nie pozwala dokonywać skrobanki, to czy chcesz wprowadzić takie prawo, które nakazywałoby ludziom, pod groźbą różnych kar, postępować wbrew "sumieniu"?


bembergiem w berg
19-12-2012 18:42 
 Ocena 3 na 3
Boudicca (774 punktów)
>W jakim sensie aktualne prawo aborcyjne obowiązujące w Polsce jest niewystarczające?
>Jeśli prawo jest wystarczające, a Ty masz na myśli mentalność lekarzy, którym "sumienie" nie pozwala dokonywać skrobanki, to czy chcesz wprowadzić takie prawo, które nakazywałoby ludziom, pod groźbą różnych kar, postępować wbrew "sumieniu"?

No a czy odratowywanie ojca rodziny, wieloletniego alkoholika i agresora, który ma trzęsionkę po tym jak się napił z wszytym esperalem jest zgodne z sumieniem 99,9% polskich lekarzy? Więc o jakim sumieniu tutaj mowa?

Polski lekarz wyciąga sumienie, kiedy mu ono pomaga zarabiać lewe pieniądze, w takim przypadku potrzebne jest bardziej zdecydowane prawo określające do jakich świadczeń pacjentka ma prawo w określonych przez prawo sytuacjach (np. gwałtu, zagrożenia zdrowia). Bezwzględnie, z karami przewidzianymi za miganie się od ich świadczenia.

Obecnie sytuacja jest taka, że kobieta, która ma prawo do legalnej aborcji i tak nie ma gdzie jej sobie zrobić, bo pan doktor ma sumienie tylko w swojej prywatnej klinice a nie w przychodni na NFZ.
Damian Tolak (1 punktów)
>swiat.nate(*)yaborcyjne-po-smierci-31-latki
>Smutne, że tak jak u nas - musi się wydarzyć coś strasznego, żeby rząd zaczął działać. Ciekaw
>jestem, co musiałoby się wydarzyć w Polsce, żeby złagodzić nasze (kompromisowe prawo aborcyjne?
>Oczywiście nie wiadomo jeszcze, co tam w Irlandii postanowią, ale ciekawe, co się stanie, gdy
>broniąc polskiego "kompromisu" poseł Gowin i spółka nie będą się mogli powołać na casus Irlandii -
>choć zdaję sobie sprawę, że to dla nich tylko retoryczny wytrych w tej debacie.

Ja jednak będę zawsze przeciwny aborcji. Chociaż z drugiej strony zmuszanie kobiety by trzymała w sobie martwy płód jest karygodne.
nm123 (423 punktów)
Właśnie o tą drugą stronę chodzi Raczej mało osób jest za aborcją np w ósmym miesiącu ciąży(bez powikłań) i sam jestem tego przeciwnikiem. Jednak jeżeli aborcja zagraża życiu kobiety(jest wczesna faza ciąży) i tutaj mówimy np o 90%, to co ty byś zrobił? Dodam jeszcze, że te pozostałe 10%, to nie jest procent na urodzenie zdrowego dziecka. Dla mnie sytuacja jest oczywista. Jeżeli odpowiesz, że jesteś przeciwny uzasadnij MORALNIE! .
20-12-2012 16:25 
 Ocena 3 na 3
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Ja jednak będę zawsze przeciwny aborcji. Chociaż z drugiej strony zmuszanie kobiety by trzymała w sobie martwy płód jest karygodne.

Ja też jestem przeciwny aborcji. Nigdy jej sobie nie zrobiłem.
Jeśli chodzi o innych ludzi, to szanuję ich wolność i niech sobie te aborcje robią, jeśli lubią.

Dlaczego ludzie muszą swoje prywatne zasady narzucać pod groźbą więzienia innym?
kultywator (288 punktów)
prolifecampaign.ie/ oraz www.youthdefence.ie/ - ulotki tej organizacji w sobotę rozdawali w Galway. Wcale bym się nie zdziwił gdyby robili to codziennie. Wątpię czy Irlandczycy zdecydują się na złagodzenie prawa antyaborcyjnego, choć nie mówię, że nie jest to niemożliwe.

PS Wyszukiwarka wypluła mi jedną polską stronę z rodzimą fundacją antyaborcyjną.

Coraz większa część naszego importu pochodzi z zagranicy - George Bush
ROM-an (365 punktów)
(zablokowany)
Ciekawe, że przeciwko aborcji zawsze są ludzie, których i tak brzydziłbyś się "przelecieć".

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365