Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
27-12-2015SzafarczykCzy warto jest poświęcić swoje życie nauce?
Nie chciałem zaprzątać tym pytaniem działu naukowego. Czy waszym zdaniem jest jeszcze wiele rzeczy do odkrycia, czy warto w to wchodzić, czy macie związane z tym tematem jakieś doświadczenia?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
24-12-2015Pokorny człowiekLew Starowicz popularyzator religii
Czy pan jako seksuolog może pomóc komuś, kto ma problem z łączeniem rzeczywistości sacrum i profanum? Czy właściwszym adresem do roztrząsania kwestii, czy Bóg się pogniewa, czy nie, nie jest duchowny?

- Staram się pomagać, bo Biblię znam dość dobrze, naukę Kościoła też, napisałem książkę "Seks w religiach świata". Rozmawiam więc z takim pacjentem i tłumaczę mu, że Bóg jest miłością, a nie wrogością. Są osoby, które wciąż o tym nie wiedzą.

Czytaj więcej na facet.inte(*)ium=paste&utm_campaign=firefox

Fakt jest taki że nic tak nie wyleczy twojej seksualności jak odrzucenie Religii i Boga.Dziwię się manipulacjom jakie stosuje Seksuolog.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
23-12-2015ArminiusToyota wodorowa
W Islandii już na początku lat 90 - tych ubiegłego wieku niejaki Bragi Aranson, zwany "profesorem Wodorem" stwierdził, iż Islandia jest wybornym laboratorium do pracy nad "ekonomią wodorową". Kilka lat później Aranson uzyskał status sui generis bohatera narodowego a Islandia przyjęła oficjalnie projekt przekształcenia się w ciągu najbliższych 35-40 lat w ekonomię opartą całkowicie na paliwie wodorowym.
W chwili obecnej sytuacja nie wygląda już tak różowo - zdaje sie, iż kraj poszedł jednak w stronę produkcji elektryczności (geotermia oraz energia wód) ale oficjalnie program nadal egzystuje a wraz z nim kilka autobusów w Rejklaviku - napędzanych wodorem. Okazuję się więc, że są auta oparte o to paliwo, które - jak w filmach science fiction - spalają wodór i wydzielają jako produkt tej reakcji parę wodną.
Po sukcesie autobusów z Rejklaviku wielki przemysł samochodowy zainteresował się nową opcją.
Kilka miesięcy temu firma Toyota wypuściła na rynek model całkowicie napędzany wodorem - Toyotę Mirai. I nie jest to żadna "maskotka" z ograniczonymi możliwościami i właściwościami. Osiąga prędkość do 175 km n godzinę, do 100 km przyśpiesza w 9.6 sekund, zasięg ma ok. 480 kilometrów, proces zatankowania zabiera ok. 10 minut . Bak jest wykonany z włókien węglowych - jest bardzo wytrzymały i .. bezpieczny - bo wiadomo, ż wodór może przywoływać nieciekawe asocjacje. W przyszłym roku Honda ma wypuścić swój wodorowy model, zainteresowani są tez nim Nissan i Ford.
Upowszechnienie się wodorowych..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
23-12-2015AlertCzy mamy prawo rozmawiać o Żydach jako goje?
Nie wiem czy forum jest zdominowane przez Żydów, ale mam wrażenie, że stworzenie tutaj jakiegokolwiek wątku nt. Żydów stanowi podstawę do oskarżenia o antysemityzm. Nie ważne w jaki sposób byłby napisany: wychwala czy neguje - oczywiście podając powody ów twierdzenia.
Nie podoba mi się podejście do każdego wątka o tematyce żydowskiej w taki sposób.
Bliski jestem stwierdzenia czasami, że to Polacy - ogólnie, są bardziej wrażliwi na antysemityzm, niż Żydzi i częściej oskarżają.

Forum jest od różnych spraw i należy to akceptować.

"Najwyraźniej działanie tego mechanizmu uwidoczniło się w roku 2014 - w okresie sporu na temat tzw. "uboju rytualnego", czyli zgodnego z religijnym prawem żydowskim. Przeciwko ludziom, którzy byli przeciwnikami tego sposobu zabijania zwierząt, wysuwano zarzuty o antysemityzm, podczas gdy im chodziło o dobro zwierząt - w ich rozumieniu. Ludzie ci byli ignorantami w sprawach uboju, ale efektywniejszym i łatwiejszym posunięciem okazywało się oskarżanie ich o antysemityzm, a nie o ignorancję."

Ludzie którzy dbają o humanitarne traktowanie zwierząt, o ich dobro to są ignorantami w oczach Żydów? - proszę wyjaśnić.

www.fzp.ne(*)emityzm-jest-dobry-na-wszystko

Szanujmy się.

PS. Nigdzie nie atakuję, nie neguję działalności Żydowskiej. Mogę nie lubić Sorosa za swoje poglądy polityczne i prowadzone akcje - przykładowo Majdan, ale nie możecie twierdzić, że jestem antysemitą, ze względu na to, że pojedynczego Żyda nienawidzę. Do reszty nic nie mam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
23-12-2015Christopher CJ JozwiakPiS vs media głównego nurtu...
Paranoja zaczęła się za wcześnie - PiS może mieć większość konstytucyjną za 4 lata jak tak dalej pójdzie... Głosowałem i popieram Zjednoczonych Razem (Barbarę Nowacką + młodych z Razem) ale...

1. Marginalizacja partii-mafii PSL które ledwo dostało się do Sejmu, być może za chwilę przestanie być klubem poselskim, nie jest czymś co ludzi nie-z-PSL naprawdę oburza...

2. Ułaskawienie Mariusza Kamińskiego, któremu zarzucają naginanie prawa do zwalczania korupcji nie spowoduje PiSowi szkody...

3. Wybór nowych sędziów trybunału konstytucyjnego, 'odwołując tych PO-wskich - powołanych w ostatniej chwili, w sytuacji przegranych wyborów... nie.

4. A może zapowiadane zmiany w mediach publicznych wkurzą/ wyprowadzą ludzi na ulicę - tak?

...

TO O CO BĘDZIE MOŻNA REALNIE OPLUWAĆ PiS TO: być może przed nami - czego naprawdę się boicie?

* oskarżenia o 'nocny zamach stanu' <=> rutynową wymianę szefów służb specjalnych po objęciu władzy jest tak głupie, że nawet tego nie wypunktowałem...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
23-12-2015ArminiusOłowiane polowania
Zdaniem myśliwych z polowań są tylko same pożytki. I to nie dla nich - co byłoby jeszcze jakoś zrozumiałe - ale dla całego społeczeństwa. Podkreśla się w tym kontekście, iż pełnią one rolę sanitarno - regulującą, dzięki której ze środowiska naturalnego usuwa się jednostki słabsze i nadliczbowe. Nie wydaje się być ów pogląd do końca słuszny, bo przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby pozostawić funkcję samoregulatora przyrodzie. Co więcej, okazuje się, iż dokarmianie określonych gatunków zwierząt ( po to by je później skutecznie zastrzelić) skutkuje niejednokrotnie ich zbyt dużą liczbą - co w określonych sytuacjach może stwarzać pewne problemy. Tak jest na przykład ze zbyt licznymi w wielu miejscach populacjami dzików. Prócz niewątpliwie kontrowersyjnych aspektów polowań natury estetyczno - etycznej, typu udział dzieci w polowaniach oraz dzieci i dorosłych w ceremoniale myśliwskim typu "otrąbienie pokotu" - jednoznacznie negatywnymi w swych skutkach są polowania z nagonką. Z ich istoty wynika gruntowne przepatroszenie danego areału, gdyż nie tylko zabija się zwierzęta na które w danej chwili akurat się poluje - ale także - przy okazji - przegania się i naraża na ostry stres wszystkie inne znajdujące się na obszarze polowania. Polowanie tego typu jest niczym technika rybołówstwa zwana jako "bottom fishing" polegająca na ciągnięciu po dnie morskim wielkiego włoka w celu schwytania do niego określonych gatunków ryb. Przy okazji wywraca się na nice całą florę i faunę bentosu. Podobnie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
21-12-2015RecepcjonistaKupowanie online na chińskich portalach
Kupowaliście na chińskich portalach? Ja mam bdb doświadczenia po takich zakupach, towar był w 100% zgodny z opisem i ze zdjęciami, a cena dostawy 4 zł - tego nie przebije żadna z polskich firm dostawczych.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
19-12-2015RecepcjonistaStarzeją się tylko inni
Niekiedy trafiam na różnych portalach internetowych na artykuł typu "Jak X, Y, Z wygląda dzisiaj". Zwykle dotyczy to aktorek/aktorów i zwykle jestem zaskoczony współczesnym wyglądem takich osób, bowiem pamiętam ich wygląd sprzed (wielu) lat.
Mojego starzenia nie zauważam, wszak w lustrze widzę moją facjatę każdego dnia, więc dla mnie jest zawsze "teraz".

Też tak macie, że zaskakuje was wygląd starzejących się innych, a nie zauważacie co czas robi z wami?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
17-12-2015asus_titanumHistoryczny przełom w Polsce
Obecne rządy PiS-u recenzowane są przy okazji kolejnych zachowań w parlamencie, w rządzie, w siedzibie prezydenta. Prawie każdego dnia dowiadujemy się o pomysłach PiS-owców na uczynienie z Polski krainy mlekiem i miodem płynącej, na uszczęśliwieniu Polek i Polaków.

No właśnie - Polek i Polaków (Narodu polskiego).
Niektórzy nazywają PiS-owców konserwatystami, chadekami, a tak naprawdę po raz pierwszy w historii mamy do czynienia w Polsce z rządami nacjonalistów.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
15-12-2015asus_titanumWarszawa rozświetlona tysiącami świątecznych lampek
Cytat:
Tysiące świątecznych lampek zabłysło w Warszawie. Zapaliły się lampki na choince przy Zamku Królewskim oraz inne elementy świątecznej iluminacji wzdłuż Traktu Królewskiego. Przyglądały się temu tłumy warszawiaków.

Tak więc warszawiacy, pod przewodem pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, świętowali wczoraj rozpoczęcie żydowskiego święta Hanukkah (Chanukah). Ilu z nich zdawało sobie sprawę w tak naprawdę biorą udział?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)