 |
Czy warto jest poświęcić swoje życie nauce? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-12-2015 18:45 | Szafarczyk (49 punktów) | Czy warto jest poświęcić swoje życie nauce? | Nie chciałem zaprzątać tym pytaniem działu naukowego. Czy waszym zdaniem jest jeszcze wiele rzeczy do odkrycia, czy warto w to wchodzić, czy macie związane z tym tematem jakieś doświadczenia? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Grzegorz (5685 punktów) | >Nie chciałem zaprzątać tym pytaniem działu naukowego. Czy waszym zdaniem jest jeszcze wiele rzeczy do odkrycia, czy warto w to wchodzić, czy macie związane z tym tematem jakieś doświadczenia?
Oczywiście że jest jeszcze wiele do odkrycia. Natomiast szanse że odkryjesz cokolwiek przełomowego (czy nawet pożytecznego) jest niewielka... zwłaszcza jeśli tą karierę naukową zamierzałbyś prowadzić w naszym kraju.
|
|
1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) |
>Czy warto jest poświęcić swoje życie nauce? Nie należy poświęcać się, a szczególnie nauce ... ona nie wymaga ofiar.
>Czy waszym zdaniem jest jeszcze wiele rzeczy do odkrycia, czy warto w to wchodzić, czy macie związane z tym tematem jakieś doświadczenia? W znanej tobie skali ewolucji myśli technicznej i nauki, jesteśmy na etapie kamienia łupanego. Naszą bronią nie jest rozum lecz kamienie.
Jeśli pytasz czy warto wchodzić w naukę, to lepiej z tego zrezygnuj. To nie jest dziedzina dochodowa, a zrozumiany być może zostaniesz kilka pokoleń później ale to już nie ty zbierzesz laury.
Dzisiaj wygrywa ten co niszczy, a potem wygra ten co będzie od nowa to samo budował. Najlepiej wrócć do tematu kilka pokoleń później.
(26grudzień2015-ZbyszekzWarszawy)
|
|
 | 4 na 4 | Mano (1060 punktów) | >>Czy warto jest poświęcić swoje życie nauce? >Nie należy poświęcać się, a szczególnie nauce ... ona nie wymaga ofiar.
Drogi Zbigniewie z Warszawy, pytania "Czy warto jest poświęcić swoje życie nauce?" nikt Ci tu do tej pory nie zadał. Sam sobie je wymyśliłeś. A podajesz je tu jako cytat. Kłamiesz!
>>Czy waszym zdaniem jest jeszcze wiele rzeczy do odkrycia, czy warto w to wchodzić, czy macie związane z tym tematem jakieś doświadczenia?
Tak, jest jeszcze wiele rzeczy do odkrycia.
>W znanej tobie skali ewolucji myśli technicznej i nauki, jesteśmy na etapie kamienia łupanego. Naszą bronią nie jest rozum lecz kamienie.
Bzdura! Kamienie możesz pozostawić dla siebie, naszą bronią jest rozum!
>Jeśli pytasz czy warto wchodzić w naukę, to lepiej z tego zrezygnuj. To nie jest dziedzina dochodowa, a zrozumiany być może zostaniesz kilka pokoleń później ale to już nie ty zbierzesz laury.
Czas zrozumienia nie odgrywa roli, choć byłoby lepiej, aby to zrozumienie nie następowało kilka pokoleń później. Szkoda czasu!
>Dzisiaj wygrywa ten co niszczy, a potem wygra ten co będzie od nowa to samo budował. Najlepiej wrócć do tematu kilka pokoleń później. >(26grudzień2015-ZbyszekzWarszawy)
Nie! Dziś musimy o tym mówić! Kilka pokoleń później mogą do tematu wrócić różne Zbyszki z Warszawy. A niech wygrywają dzisiaj niszcząc. Historia ich oceni.
|
|
|  | 1 na 1 | Spring (1174 punktów) | Czytając twoją wypowiedź, dochodzę do smutnego wniosku, że Zbyszek niestety ma rację.
|
|
|  | | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) |
>Drogi Zbigniewie z Warszawy, pytania "Czy warto jest poświęcić swoje życie nauce?" nikt Ci tu do tej pory nie zadał. Sam sobie je wymyśliłeś. A podajesz je tu jako cytat. Kłamiesz! A czy ty zerknąłeś Mano, na nazwę tematu swojej wypowiedzi ? Być może właśnie tam jest to pytanie ? Specjalnie obniżyłem je do poziomu twoich możliwości odbioru, a ty i tak tego nie zrozumiałeś.
...>>Naszą bronią nie jest rozum lecz kamienie. >Bzdura! Kamienie możesz pozostawić dla siebie, naszą bronią jest rozum! Jakoś nie dostrzegam tego w twoich wypowiedziach i wypowiedziach klakierów co tobie asystują.
>Czas zrozumienia nie odgrywa roli, choć byłoby lepiej, aby to zrozumienie nie następowało kilka pokoleń później. Szkoda czasu! Też tak uważam ale niestety nie wszyscy nadążają, zbyt wielu jest hamulcowych co ciągną w przeciwną stronę.
...>>Dzisiaj wygrywa ten co niszczy, a potem wygra ten co będzie od nowa to samo budował. Najlepiej wrócć do tematu kilka pokoleń później. >Nie! Dziś musimy o tym mówić! Kilka pokoleń później mogą do tematu wrócić różne Zbyszki z Warszawy. A niech wygrywają dzisiaj niszcząc. Historia ich oceni.
Więc rozmawiajcie "o dupie Maryni" (jak to określiła wcześniej Lilly Amina) oraz o religiach i Bogu, to taka specjalność "racjonalisty": potępiać to czego się nie rozumie.
(26grudzień2015-ZbyszekzWarszawy)
|
|
| |  | | Mano (1060 punktów) |
> >Drogi Zbigniewie z Warszawy, pytania "Czy warto jest poświęcić swoje życie nauce?" nikt Ci tu do tej pory nie zadał. Sam sobie je wymyśliłeś. A podajesz je tu jako cytat. Kłamiesz!> A czy ty zerknąłeś Mano, na nazwę tematu swojej wypowiedzi ? Być może właśnie tam jest to pytanie ?Tu masz rację Zbigniewie, nie doczytałem. Kajam się!  > Więc rozmawiajcie "o dupie Maryni" (jak to określiła wcześniej Lilly Amina) oraz o religiach i Bogu, to taka specjalność "racjonalisty": potępiać to czego się nie rozumie.Stawiasz tu "dupę Maryni", religię i Boga w jednym rzędzie mając pełne zrozumienie tych tematów? Masz moją pełną zgodę!
|
|
5 na 5 Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | > Czy waszym zdaniem jest jeszcze wiele rzeczy do odkrycia,Niewątpliwie jest całe mnóstwo rzeczy do odkrycia (czy choćby do szeroko rozumianego opracowania naukowego) i pewnie nie zabraknie ich tak długo, jak długo istnieć będzie homo sapiens uprawiający naukę.  > czy warto w to wchodzić, czy macie związane z tym tematem jakieś doświadczenia?To zależy od różnych czynników, przede wszystkim od predyspozycji osobistych ewentualnego kandydata (nie każdy nadaje się choćby pod względem intelektualnym) oraz od możliwości otrzymania etatu (a bez tego trudno sobie wyobrazić prowadzenie badań naukowych, bo przecież z czegoś trzeba żyć). > Czy warto jest poświęcić swoje życie nauce?Jeśli jakąkolwiek działalność (a bynajmniej chodzi tu nie tylko o naukę) traktujesz w kategoriach "poświęcenia życia", to raczej nie będzie to dla Ciebie dobry wybór. Rozejrzyj się lepiej za czymś, czego nie będziesz postrzegał tak dramatycznie.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|