 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 16-03-2018 | finerbijk | Na Walentego słów kilka |
Nie jestem specjalnie przywiązany do świąt i okazji wszelakich mniej lub bardziej obchodzonych uroczyście lub obchodzonych szerokim łukiem. Ale jak jest okazja to tak parę refleksji. Pierwsza jest taka jak następuje. Czy Waszym zdaniem wzrost świadomości, wiedzy, zamożności czasem, chęć samorealizacji, dochodzenia do celów, i co tam jeszcze wymyślono, a przez to być może większych wymagań od życia.. jest czynnikiem który wpływa negatywnie na perspektywy trwałych związków damsko-męskich i też w innych konfiguracjach, w których akurat nie mam doświadczenia, ale pewnie niewiele się różnią na płaszczyźnie uczuciowo-emocjonalnej.
Nie chcę wyjść na starego pryka, który to co teraźniejsze widzi w coraz ciemniejszych kolorach. Na ogół jestem optymista, co to uważa że wiele katastroficznych wizji jest mocno przesadzonych. Ale czy Waszym również zdaniem da się zaobserwować jakiś pogłębiający się kryzys w walentynkowych sprawach? Czy to może perspektywa osoby, która swoje przeżyła patrzy już trochę inaczej niż zamroczone testosteronem samce, i widzi że problem dotyka każdego niezależnie od wieku. Mam kontakt z młodymi więc wiem. Ludzie się zamykają coraz częściej. W społeczeństwach zaawansowanych technologii jest to widoczne najbardziej. Żywa osoba jest obiektem który może nas zranić, jakiś gadżet techniczny lub rozwiązanie może nas najwyżej wkurzyć. Czujemy się bezpieczniej z tymi ostatnimi.
Może to świadczy o tym, że nadchodzi czas kultur bardziej tradycyjnych? Powiem przewrotnie, że.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 16-03-2018 | Arminius | Jaśniejszy odcień czerni? |
Każdego dnia setki milionów ludzi na świecie oddaje się regularnym praktykom wybielania swej skóry. Dominują kobiety - ale liczba mężczyzn zabiegających o bielszy odcień swej skóry - z roku na rok systematycznie wzrasta. Dzieje się tak za przyczyną potężnej branży kosmetycznej - dla której trend jak wyżej - to prowerbialna kura znosząca złota jaja oraz... przekonania ludzi o ciemniejszej karnacji skóry, że biel daje szczęście w miłości, lepszą pracę, poważanie, sukces w życiu prywatnym i zawodowym. Reklama kosmetyków - rzecz jasna - amplifikuje te przekonania z oczywistych, komercyjnych względów. W niektórych krajach ( Indie) próbuje się walczyć z najbardziej oczywistymi przejawami owego nawiązywania do rasistowskich stereotypów - jednakże bez większych skutków. Wszystkie aktorki Bollywoodu - są przecież należycie "wybielone". A rzecz przecież nie tylko w utrwalaniu rasistowskich schematów. Wybielanie skóry bowiem odbywać się może metodą soft ("whitening") oraz metodą hard ("bleaching"). Ta druga jest niebezpieczna dla zdrowie i może prowadzić do raka skóry i innych powikłań dermatologicznych. Zainteresowanych detalami odsyłam do podlinkowanego materiału.
"Depending on where you are in the world, whiteness – or ‘fairness’ – can mean different things. In many countries, it is still connected to the old power structures of British and European colonialism – when ‘whiteness’ symbolised power and status. In India, colourism also stems from.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 11-03-2018 | Arminius | Radioaktywna belneologia w Jachymowie |
Jachymow - to czeskie miasteczko w Rudawach, na granicy z Niemcami - niedaleko od Karlowych Varów. W 16 wieku odkryto w jego okolicy bogate złoża srebra - których eksploatacja przyczyniła się do rozwoju miejscowości. W 20 wieku srebro zostało zastąpione przez inne bogactwo - uran. To właśnie z Jachymowa pochodziła gruda rudy uranowej - wktórej Maria Skłodowska - Curie stwierdziła występowanie radu. W latach 50 - tych ubiegłego wieku w okolicy Jachymowa czynnych było 12 kopalni uranu - których cały urobek wywożono do Związku Sowieckiego na potrzeby tamtejszego przemysłu zbrojeniowego. Do pracy w kopalni wykorzystywano więźniów - także politycznych. W chwili obecnej kopalnie są nieczynne - funkcjonuje tu natomiast okazałe sanatorium, w których stosuje się specyficzny rodzaj akwaterapii. Otóż wodą radioaktywną leczy się chroniczny i dokuczliwy ból. Podobno jest to rodzaj ostatniej deski ratunku, do którego uciekają się zdesperowani pacjenci w sytuacji gdy wszystkie inne środki i terapie przeciwbólowe zawodzą. Sesja akwaterapeutyczna trwa 24 dni. Każdego dnia kuracjusz jest poddawany 20 - minutowej kąpieli w wodzie radioaktywnej. Skutki są - podobno - rewelacyjne i dają długotrwały efekt - to jest ustąpienie bólu. Tak przynajmniej twierdzą przebywający tam pacjenci ( głównie z Rosji oraz krajów arabskich) oraz personel sanatorium - w tym lekarze. Są też tacy, którzy utrzymują iż to blaga, pseudonauka, ewentualnie efekt placebo - osiągany poprzez poddanie się zabiegom obciążonym sporym.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 10-03-2018 | Mariusz Agnosiewicz | Rabini protestują w Izraelu w obronie Polski |
W Izraelu odbył się protest ortodoksyjnych rabinów przeciwko ingerowaniu przez Izrael w politykę polską. Religijni Żydzi trzymali transparenty: "Syjoniści nie mają prawa do wtrącania się w żaden aspekt polskiej polityki" "Prowokacyjne zachowania wymierzone w Polskę są niegodne religii żydowskiej i jej ludzi" "Dość rytualnej propagandy syjonistycznej na polskiej ziemi"  W Polsce tymczasem forsuje się tezę, że nowela penalizująca przypisywanie narodowi polskiemu odpowiedzialność za Holocaust powinna zostać "poprawiona". Polacy jednak nie chcą takiej zmiany: 30% naszego społeczeństwa chciałoby kolejnej zmiany tej ustawy, 50% nie chce takiej zmiany, a 66% uważa, że powinniśmy wyjaśnić Izraelowi, że nowelizacja nie jest wymierzona w Żydów i pamięć o Holocauście, co jak widać dobrze rozumieją ortodoksyjni rabini. Nagranie z ich manifestacji: www.facebo(*)23463/videos/2066669100016834/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 10-03-2018 | Mariusz Agnosiewicz | Cofnięta slawizacja miejscowości |
W 1945 Polska utraciła Wołyń na wschodnich rubieżach kraju i ...odzyskała Wołyń na rubieżach zachodnich. Poprawna słowiańska nazwa wyspy Wolin brzmi bowiem Wołyń. Nazwa taka pojawia się już w roku 1188. Jeszcze przed powrotem Wolina do Polski, wybitny polski onomasta i historyk, prof. Stanisław Dołęga-Kozierowski, w Atlasie Nazw Geograficznych Słowiańszczyzny Zachodniej z 1934 roku przedstawił nazwę Wołyń. Na wojskowej mapie z 1937 także umieszczono polski egzonim Wołyń. W 1945 komuniści postawili Kozierowskiego na czele Komisji dla spraw Przywrócenia Nazw Słowiańskich na Przyodrzu pomimo, że był on księdzem katolickim! W efekcie po wojnie również przyjęto nazwę Wołyń, lecz w 1946 została ona zmieniona na Wolin. Nazwa Wołynia pochodzi od mlecznego boga Wołosa. Całe ujście Odry ma wołowo-wieprzową toponimię. Odra kończy się trzema wodnymi ramionami, niczym wchodzący w Bałtyk Trójząb: 1) rzeką Pianą, której strzeże miasto niemieckie Wolgast, który po słowiańsku dawniej brzmiał Wołogoszcz; 2) rzeką Świną, której strzeże Świnoujście (od XIX wieku w polskich publikacjach używano poprawnej słowiańskiej formy Świnia, która w 1949 została zmieniona na niemiecką Świnę; c) rzeką Dziwną, której strzeże Wołyń. Odra kończy się więc Woł-yniem, Świnią oraz Woło-goszczą.  Goleniów po wojnie nazywał się Gołonóg. Nazwa Golinog pojawia się już w roku 1220, a w 1248 w formie Golenoge. W 1945 komisja słowiańska pod przewodem księdza Kozierowskiego.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 06-03-2018 | Morgotheron | David Copperfield przewidział numery totolotka |
Wie ktoś może co to za sztuczka, czego nie wiemy i jak on to zrobił? "13 października 2001 r. David Copperfield miał wystąpić w popularnym talk-show w niemieckiej telewizji. Tego mistrza oszukiwania ludzkich zmysłów wiele osób podejrzewa o zdolności paranormalne. Ten wieczór przeszedł do historii. W lutym w obecności świadków i notariusza Copperfield napisał na kartce zwycięskie liczby w niemieckiej loterii (do losowania było kilka miesięcy). Godzinę po losowaniu w obecności prawników i przedstawicieli banku, w którym był zdeponowany list, otworzono zalakowaną kopertę. Widzowie zaniemówili, gdy okazało się, że... na kartce były zwycięskie liczby! To był szok, a niemieckie gazety zaczęły oskarżać Copperfielda o oszustwo. Iluzjonista wyjaśniał, że wyjątkowo nie był to trik. - To było coś więcej niż mój zwykły estradowy numer, to był raczej... eksperyment pokazujący siłę mentalną, która jest ukryta w każdym z nas. Warto pamiętać, że wykorzystujemy przecież zaledwie 10 proc. możliwości mózgu! - tłumaczył dziennikarzom. " wiadomosci(*)adomosci/1,114873,3171018.htmlwww.theguardian.com/world/2001/oct/15/johnhooper | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 01-03-2018 | Arminius | O modus operandii żydowskich propagandystów |
Parlament Islandii przygotował projekt ustawy delegalizującej cyrkumcyzję. I od razu znalazł się pod wściekłym ostrzałem Federacji Skandynawskich Organizacji Żydowskich. Retoryka ich wystąpienia antyislandzkiego jest warta przytoczenia i analizy - gdyż występują w niej uderzające analogie do faktury propagandowego ataku prowadzonego w chwili obecnej przez Żydów przeciwko Polsce.
W swym liście rabini piszą, iż uchwalenie ustawy zakazującej obrzezania uczyniłoby z Islandii "jeden z nielicznych krajów na świecie, w których zakazany jest bardzo ważny jeżeli nie najważniejszy rytuał z punktu widzenia żydowskiej religii i obyczajowości. Krok taki nie byłby pierwszym w długiej tradycji żydowskiej. Przez wieki wiele opresyjnych reżimów próbowało pognębić lud żydowski oraz wykorzenić judaizm i zakazać jego religijne praktyki. List ów może być potraktowany jako mieszanie się w wewnętrzne sprawy Islandii. Dlaczego więc tak bardzo nam na tym zależy? Problem jest w tym, iż zamierzacie ugodzić w judaizm w sposób, który wzbudza troskę Żydów na całym świecie. Jeżeli jakieś państwo ze śladową ilością chrześcijan, zabroniłoby kluczowego chrześcijańskiego zwyczaju czy obrzędu - jak na przykład komunii - jesteśmy pewni, iż cały świat chrześcijański także zareagowałby."
Z passusu jak wyżej jednoznacznie wynika, iż, primo, Żydzi mieszają się w wewnętrzne sprawy Islandii, secundo, słuszny i wybitnie etyczny w swym meritum projekt parlamentu islandzkiego ( obrzezanie noworodka tak męskiego jak i żeńskiego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 28-02-2018 | Ignacy Kujawiak | Luźne uwagi o pracy medialnych przemienników władzy i wpływu |
Dla sterowania złożonymi układami społecznymi przez ośrodki władzy i wpływu (dalej: WIW) kluczowe znaczenie ma określenie względnie uniwersalnych warunków umożliwiania i optymalizacji efektywności pracy przemienników, które służą przenoszeniu WIW z tychże ośrodków na szerokie masy społeczne. Niezależnie bowiem od dominujących w danym czasie i miejscu form organizacji społecznej czy ustroju państwowego ujawnia się potrzeba sprawnego urabiania mas społecznych w taki sposób, by tworzyły one środowisko sprzyjające ośrodkom WIW, a w najgorszym razie - przynajmniej im nadmiernie nie przeszkadzały. Przypomnijmy, że współcześnie w krajach rozwiniętych transmisja WIW z jej ośrodków przebiega za pośrednictwem zestawu przemienników, specyficznych dla wysoko rozwiniętej cywilizacji naukowo-technicznej, a więc mediów oraz powiązanych ze strukturami władzy formalnych mechanizmów organizacyjnych i mniej formalnych stosunków zależności i lojalności. Zastosowanie wyżej wymienionych przemienników jest konieczne głównie z tego powodu, że liczebność osobowa ośrodków WIW jest zazwyczaj niewielka, jeśli nie wprost znikoma względem liczebności osobowej społeczeństwa, na które ośrodki WIW starają się wywierać określony wpływ. W następstwie - realna siła bezpośredniego oddziaływania ośrodków WIW na społeczeństwo również nie może być duża. Mimo to historia i współczesność dają liczne przykłady na to, że sterowanie wielkimi masami społecznymi przez jednostki i stosunkowo niewielkie grupy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 51 (przedawniony) | | 24-02-2018 | Arminius | Wszyscy jesteśmy Palestyńczykami! |
Żydzi amerykańscy wszczęli kampanię na rzecz unieważnienia ustawy o IPN. Akcji towarzyszy film - do którego podaję link na końcu postu. Proszę go sobie dokładnie obejrzeć. Występujący w filmie prowokują, wypowiadając słowa "polish holocaust", po czem na końcu stanowczo żądają unieważnienia ustawy - "NOW"!!! To "now" - i to jak je wypowiadają, jakim tonem, z jakim wyrazem twarzy - mówi o nich wszystko. W słowie tym zawarta jest ich bezgraniczna pycha i pogarda dla innego, przeświadczenie o swej rasowej wyższości i uprzywilejowanym statusie. To "now" zdradza ich i całościowo ich definiuje "in nuce". To "now" jest jedną wielką - jakże akuratną - rekapitulacją ich nacji, religii i talmudycznej, zdublowanej etyki. Nadczłowiek mówi podczłowiekowi "now" - i oczekuje posłusznego wypełnienia rozkazu - bo jak nie to chlaśnie bykowcem przez łeb!!! Wygląda na to, iż teraz już wszyscy jesteśmy Palestyńczykami. wiadomosci(*)w-usa-zbieraja-podpisy/c230kxm | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 14-02-2018 | Mariusz Agnosiewicz | Czy świat jest przeludniony? |
"Staliśmy się dla świata ciężarem... przyroda już dłużej nie jest w stanie nas wyżywić. Zaiste, zarazę i głód, i wojny, i trzęsienia ziemi należy postrzegać jako lek dla narodów, sposób na ograniczenie nadmiernego rozrostu gatunku ludzkiego". "Świat jest już zapełniony, nie mieścimy się już na ziemi". Który ze współczesnych liberalnych myślicieli zachodnich napisał powyższe słowa, jakże przecież często powtarzane!? Otóż ich autorami są Quintus Septimius Florens Tertullianus oraz Eusebius Sophronius Hieronymus piszący w III i IV w. w Imperium Rzymskim, kiedy liczba ludności świata stanowiła 3-4% liczby dzisiejszej. Faktem jest dynamiczny wzrost ludności świata. Jego "przeludnienie" to jedynie opinia, do której szczególną skłonność mają myśliciele okresów dekadencji. O przeludnieniu świata pisano w Imperium Rzymskim, gdy mocowało się ono z dynamicznym napływem migrantów. Dziś opinie takie formułują przede wszystkim myśliciele Zachodu, który się (względnie) wyludnia i traci dominację na rzecz Azji. Debunking Overpopulation: Why the World Needs More People, Not Less: bigthink.c(*)rld-needs-more-people-not-lesswww.racjon(*)s,10052/q,Przeludnienie.to.mit | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |