Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rabini protestują w Izraelu w obronie Polski

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
01-03-2018 15:08Mariusz Agnosiewicz (moderator)Rabini protestują w Izraelu w obronie Polski
Ocena 2 na 2
W Izraelu odbył się protest ortodoksyjnych rabinów przeciwko ingerowaniu przez Izrael w politykę polską. Religijni Żydzi trzymali transparenty:
"Syjoniści nie mają prawa do wtrącania się w żaden aspekt polskiej polityki"
"Prowokacyjne zachowania wymierzone w Polskę są niegodne religii żydowskiej i jej ludzi"
"Dość rytualnej propagandy syjonistycznej na polskiej ziemi"



W Polsce tymczasem forsuje się tezę, że nowela penalizująca przypisywanie narodowi polskiemu odpowiedzialność za Holocaust powinna zostać "poprawiona". Polacy jednak nie chcą takiej zmiany: 30% naszego społeczeństwa chciałoby kolejnej zmiany tej ustawy, 50% nie chce takiej zmiany, a 66% uważa, że powinniśmy wyjaśnić Izraelowi, że nowelizacja nie jest wymierzona w Żydów i pamięć o Holocauście, co jak widać dobrze rozumieją ortodoksyjni rabini.

Nagranie z ich manifestacji: www.facebo(*)23463/videos/2066669100016834/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
> 50% nie chce takiej zmiany,
Skąd te dane, a przede wszystkim jakie postawiono pytanie? Uważasz... że połowa polaków i polek zna brzmienie artykułu 55a?
"Nowelizacja wprowadza do ustawy o IPN art. 55a, który stanowi, że każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni". Zgodnie z przepisami, jeśli sprawca działałby nieumyślnie, będzie podlegać karze grzywny lub ograniczeniu wolności."

> 66% uważa... że powinniśmy wyjaśnić Izraelowi, że nowelizacja nie jest wymierzona w Żydów i pamięć o Holocauście,
Dla mnie, jak i dla wielu polaków, Izrael jest egzotycznym krajem. Owszem, jest część społeczeństwa które mocno zajmuje ten temat... że wspomnę tutaj Arminiusa. Zwykły Kowalski ma to za przeproszeniem..., wiec kto? Arminiusy i portale takie jak ten?
01-03-2018 23:32 
 Ocena 2 na 2
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>> 50% nie chce takiej zmiany,
>Skąd te dane

www.tvp.in(*)-ustawy-o-ipn-nie-do-przyjecia

>polaków i polek

Masz problem z językiem polskim? Pisze się to z wielkiej litery.
02-03-2018 07:37 
 Ocena 3 na 3
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>> 50% nie chce takiej zmiany,
>>Skąd te dane
>www.tvp.in(*)-ustawy-o-ipn-nie-do-przyjecia

Ano TVP. Kwestia wiary albo jej braku.

>>polaków i polek
>Masz problem z językiem polskim? Pisze się to z wielkiej litery.

Prawda, ale sam źle odmieniłeś co najmniej jeden wyraz w oryginalnym
poście.

Poza tym nie wiem, jak długo można ukrywać ten przykry fakt, że w
spornym artykule ustawy ma miejsce rażący brak kwantyfikatorów i
spór idzie o "kwantyfikatory domyślne". Po prostu jest to napisane
wybitnie niejednoznacznie; i skoro sam J. Olszewski określa to jako
bubel prawny, jednak warto się nad tym zastanowić (choć przyczyny
określenia są zgoła powierzchowne - idzie mu o egzekwowalność tego
poza granicami Polski - bodaj najbardziej komiczny aspekt całej
afery).
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Dla mnie, jak i dla wielu polaków, Izrael jest egzotycznym krajem.
Większość mieszkańców Izraela to Żydzi (ok. 5,7 mln), a drugie tyle Żydów jest w USA (ok. 5,5 mln), a czy USA jest egzotyczne dla kogokolwiek?
[liczby za Wiki]

Cza być oszczędnym.
02-03-2018 07:38 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>Dla mnie, jak i dla wielu polaków, Izrael jest egzotycznym krajem.
>Większość mieszkańców Izraela to Żydzi (ok. 5,7 mln), a drugie tyle Żydów jest w USA (ok. 5,5 mln), a czy USA jest egzotyczne dla kogokolwiek?

Dla płacących za wizę być może
02-03-2018 08:40 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)nie tylko Arminiusy
>Zwykły Kowalski ma to za przeproszeniem..., wiec kto? Arminiusy

Nawet jeżeli Kowalski miał to za przeproszeniem - to po ostatnich fajerwerkach ze strony żydowskiej - już tak nie jest. Więc nie tylko Arminiusy.
hyperion (1422 punktów)Odp: Rabini protestują w Izraelu w obronie Polski
>W Izraelu odbył się protest ortodoksyjnych rabinów przeciwko ingerowaniu przez Izrael w politykę
>polską. (...)

Przypomina to trochę zabawę w "dobry glina-zły glina" tylko z taką różnicą, że zamiast "gliny" jest Żyd. Jedni Żydzi na cały świat krzyczą o polskim antysemityzmie, drudzy w tym czasie (rabini) klepią nas po ramieniu i stają w naszej "obronie".

Izrael to malutki kraj, obroty handlowe z nim są żadne (bodajże 0,2% obrotów handlowych Polski), trochę turystów przyjedzie ale to wszystko. Mamy z nim same kłopoty mimo, że to on nas bardziej potrzebuje niż my jego. Niby ma wpływy w USA ale jak ostatnie wydarzenia pokazały - wykorzystuje je przeciwko nam.

Dlatego uważam, że powinniśmy zerwać stosunki dyplomatyczne z Izraelem.

Stosunków z Izraelem czy USA już bardziej to nie pogorszy (i tak oba kraje traktują nas jak słabego chłopca do bicia i wykorzystywania), a za to może wreszcie będziemy mieli więcej czasu na myślenie o poważnych sprawach a nie o "antysemityzmie" w Polsce.

Taka jest moja skromna opinia.


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
02-03-2018 19:25 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
> Mamy z nim same kłopoty mimo, że to on nas bardziej potrzebuje niż my jego.

Możesz uzasadnić? Zwłaszcza to zdanie po źle umiejscowionym przecinku.
02-03-2018 19:42 
 Ocena 5 na 5
szarley (54913 punktów)
>> Mamy z nim same kłopoty mimo, że to on nas bardziej potrzebuje niż my jego.
>Możesz uzasadnić? Zwłaszcza to zdanie po źle umiejscowionym przecinku.

Ponieważ taka potęga gospodarczo-militarno-moralna nie potrzebuje jakichkolwiek przyjaciół, sojuszników lub nawet państw neutralnych
Taka potęga, którą stać było kiedyś na licencję na czekoladę VanHoutena może zadzierać z głupim rusem o tupolewa, a tępym żabojadem, który za dolara sprzedał okręty, z żydkiem, który patrzy jak oszwabić i szwabem, który żydzi na reparacjach. Cza litwinom przypomnieć, że mają pisać po polsku, banderowcom, że wyrżnęli Polaków w akcji Wisła, a pepikom, że w '68 napadli... Na pohybel im wszystkim, nawet razem nie fikną Wielkiej Polsce.

Cza wstać z kolan! nieważne, że się przy tym p.dolnie w główkę o parapet

Rosja, Litwa, Ukraina, Francja, Izrael, Niemcy, Unia... Gdzie Wy macie przyjaciół?
Wiem, to pytanie, nie do Ciebie, ale ja nie pytam, tylko odpowiadam

Pozdrawiam


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
02-03-2018 22:18 
 Ocena 1 na 1
hyperion (1422 punktów)
>Ponieważ taka potęga gospodarczo-militarno-moralna nie potrzebuje jakichkolwiek przyjaciół, sojuszników lub nawet państw neutralnych

Jeżeli państwo przyjazne lub choćby neutralne, żąda 65 mld dolarów za wyimaginowane dobra to chroń nas Perunie od takich przyjaciół, lepiej już mieć otwartego wroga.

>Taka potęga, którą stać było kiedyś na licencję na czekoladę VanHoutena może zadzierać z głupim rusem o tupolewa, a tępym żabojadem, który za dolara sprzedał okręty, z żydkiem, który patrzy jak oszwabić i szwabem, który żydzi na reparacjach. Cza litwinom przypomnieć, że mają pisać po polsku, banderowcom, że wyrżnęli Polaków w akcji Wisła, a pepikom, że w '68 napadli... Na pohybel im wszystkim, nawet razem nie fikną Wielkiej Polsce.

Nie wiem, co widzisz złego w mówieniu prawdy? Rozumiem ironię ale jeśli ma nastąpić prawdziwe znormalizowanie stosunków z Rosją, Litwą, Ukrainą to nie można pomijać złych wydarzeń. Polacy nie zawsze byli rycerzami bez skazy, ale nie zawsze byli też odpowiedzialni za całe zło w tej częśći świata. Inni też mają swoje za kołnierzami.

>Cza wstać z kolan! nieważne, że się przy tym p.dolnie w główkę o parapet
>Rosja, Litwa, Ukraina, Francja, Izrael, Niemcy, Unia... Gdzie Wy macie przyjaciół?

Z Litwą, Ukrainą się dogadamy (chociaż będzie to trudny proces), pozostałe kraje które wymieniłeś to nie przyjaciele, to "przyjaciele" (chroń nas od nich Perunie ) .


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
03-03-2018 07:27 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>Ponieważ taka potęga gospodarczo-militarno-moralna nie potrzebuje jakichkolwiek przyjaciół, sojuszników lub nawet państw neutralnych
>Jeżeli państwo przyjazne lub choćby neutralne, żąda 65 mld dolarów za wyimaginowane dobra to chroń nas Perunie od takich przyjaciół, lepiej już mieć otwartego wroga.

A było jakieś oficjalne żądanie? Czy podgrzewanie nastrojów - zupełnie jak w
Polsce parę miesięcy temu wobec Niemców? (I żeby nie było, że to tylko
domniemanie łamane przez drwinę - przecież minister Czaputowicz otwarcie
to przyznał w rozmowie z niemiecim ministrem sz, na co niezbyt pozytywnie
miał zareagować zwykły poseł bez żadnego trybu).
03-03-2018 13:10 
 Ocena 1 na 1
hyperion (1422 punktów)
>>Jeżeli państwo przyjazne lub choćby neutralne, żąda 65 mld dolarów za wyimaginowane dobra to chroń nas Perunie od takich przyjaciół, lepiej już mieć otwartego wroga.
>A było jakieś oficjalne żądanie?

Wystarczy wrzucić w google "żądania żydowskie" czy coś podobnego.

Chociażby:

2018 rok:
www.money.(*)ku-holokaust,39,0,2396199.html
"Widmo gigantycznych roszczeń żydowskich wobec Polski powraca. "

Z 2016 r.

www.fronda(*)-do-polski-to-hucpa,73909.html

"Jeżeli Żydzi mają jeszcze jakieś roszczenia, to powinni kierować je do sprawców Holokaustu, Niemców. Tymczasem zarówno Izrael, jak i Stany Zjednoczone naciskają w tej kwestii na Polskę."

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
03-03-2018 21:49 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>>Jeżeli państwo przyjazne lub choćby neutralne, żąda 65 mld dolarów za wyimaginowane dobra to chroń nas Perunie od takich przyjaciół, lepiej już mieć otwartego wroga.
>>A było jakieś oficjalne żądanie?
>Wystarczy wrzucić w google "żądania żydowskie" czy coś podobnego.

Ok, nie było pytania
03-03-2018 08:23 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Ponieważ taka potęga gospodarczo-militarno-moralna nie potrzebuje jakichkolwiek przyjaciół, sojuszników lub nawet państw neutralnych
>Jeżeli państwo przyjazne lub choćby neutralne, żąda 65 mld dolarów za wyimaginowane dobra to chroń nas Perunie od takich przyjaciół,

A żąda? Przywołaj coś, jakiś dowód na to, że Izrael żąda 65 mld dolarów.
Jak dotąd to słyszę o tym że Polska żąda reparacji a niektórzy już kpią, że zażąda od Nordwegów na wikińskie najazdy. Jak dotąd to widzę jak pożydowskie kamienice zagarniają cwaniaczkowie. Im się należy?

>>Taka potęga, którą stać było kiedyś na licencję na czekoladę VanHoutena może zadzierać z głupim rusem o tupolewa, a tępym żabojadem, który za dolara sprzedał okręty, z żydkiem, który patrzy jak oszwabić i szwabem, który żydzi na reparacjach. Cza litwinom przypomnieć, że mają pisać po polsku, banderowcom, że wyrżnęli Polaków w akcji Wisła, a pepikom, że w '68 napadli... Na pohybel im wszystkim, nawet razem nie fikną Wielkiej Polsce.
>Nie wiem, co widzisz złego w mówieniu prawdy?
1 Nic. I dlatego opisałem PRAWDZIWĄ, historię:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,762569#w762581
Cytat:
Rok 1968. Grupka Polaków, w mundurach (!) Wojska Polskiego, poza granicami polskiego państwa, niemniej wcale tam nieproszona, w karczmie postanawia nie płacić za piwo, za to składa kelnerce mocno niedwuznaczne propozycje. Ponieważ kelnerka domaga się zapłaty, a nie pieszczot próbują uciec się do przemocy. W je obronie staje starszy mężczyzna, którego biją. W kilka miesięcy później na skutek pobicia umiera.

To także jest prawda
2 Półprawda nie jest prawdą.

>Rozumiem ironię ale jeśli ma nastąpić prawdziwe znormalizowanie stosunków z Rosją, Litwą, Ukrainą to nie można pomijać złych wydarzeń.
1 Nie można skupiać się jedynie na złych wydarzeniach
2 Nie można stawiać spraw na ostrzu noża uniemożliwiając partnerowi (!) wyjście z twarzą.
3 Nie można pomijać własnych przewin
Znów przypomnę rok 1968. Postępowanie państwa polskiego wobec Żydów, ale także niesprowokowana agresja państwa polskiego na sąsiednie państwo. Polacy to nie naród świętych. Postępowanie polskiego państwa w ostatnich latach, czczenie morderców, w tym morderców Żydów jako bohaterów także chluby nie przynosi.
4 Nawet kiedy masz z sąsiadem spór, szukaj zgody. Jeśli będziesz spór podsycał, przegrasz. Po co pieprzyć o zburzenie Pałacu Kultury w Warszawie? To nastawi Rosjan pozytywnie? Nie lepiej postawić pomnik S. Starynkiewiczowi, najlepszemu prezydentowi w historii tego miasta? Nie lepiej pokazać uśmiech zamiast pięści?

>Polacy nie zawsze byli rycerzami bez skazy, ale nie zawsze byli też odpowiedzialni za całe zło w tej częśći świata. Inni też mają swoje za kołnierzami.
Mt 7.5
Cytat:
Obłudniku! Wyrzuć pierwej belkę z oka twego, a wtedy zobaczysz, jak wyrzucić źdźbło z oka brata swego.


>>Cza wstać z kolan! nieważne, że się przy tym p.dolnie w główkę o parapet
>>Rosja, Litwa, Ukraina, Francja, Izrael, Niemcy, Unia... Gdzie Wy macie przyjaciół?
>Z Litwą, Ukrainą się dogadamy (chociaż będzie to trudny proces), pozostałe kraje które wymieniłeś to nie przyjaciele, to "przyjaciele" (chroń nas od nich Perunie )
1 Nie, nie dogadacie się.
Przemawiacie zamiast słuchać. Szukacie win wyłącznie po drugiej stronie i wyłącznie swoich zasług. Patrzycie z pogardą i pychą. Nie dogadacie się
2 Nie dogadacie się, bo nikt nie będzie się chciał dogadać z pajacykami, którzy chcą pozbawić korony Bolesława Śmiałego za zabicie biskupa, czy ogłosić, że Hermaszewski był w kosmosie jako szeregowiec.

>
Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54

Mnie również

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
03-03-2018 14:01 
 Ocena 2 na 2
hyperion (1422 punktów)
>A żąda? Przywołaj coś, jakiś dowód na to, że Izrael żąda 65 mld dolarów.

Patrz wyżej moja odpowiedź do wwnf. Można dużo znaleźć w sieci na temat roszczeń organizacji żydowskich.

...

A może jednak dodam:
"W spotkaniu tym wziął również udział stojący na czele delegacji Conference on Jewish Material Claims Against Germany, Israel Singer, który w 1996 roku podczas spotkania Światowego Kongresu Żydów w Buenos Aires, powiedział: "Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy. (...) Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym!"."

www.fronda(*)-do-polski-to-hucpa,73909.html

>Jak dotąd to słyszę o tym że Polska żąda reparacji a niektórzy już kpią, że zażąda od Nordwegów na wikińskie najazdy. Jak dotąd to widzę jak pożydowskie kamienice zagarniają cwaniaczkowie. Im się należy?

Ach ci kpiarze Przecież każdy rozgarnięty człowiek wie, że wikingów w Polsce nie było bo dostali taki łomot, że się tu nie zapuszczali. Dlatego Polska nie może żądać odszkodowań od Norwegów, a szkoda

>>Nie wiem, co widzisz złego w mówieniu prawdy?
>1 Nic. I dlatego opisałem PRAWDZIWĄ, historię:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,762569#w762581
> Cytat:
Rok 1968. Grupka Polaków, w mundurach (!) Wojska Polskiego, poza granicami polskiego państwa, niemniej wcale tam nieproszona, w karczmie postanawia nie płacić za piwo, za to składa kelnerce mocno niedwuznaczne propozycje. Ponieważ kelnerka domaga się zapłaty, a nie pieszczot próbują uciec się do przemocy. W je obronie staje starszy mężczyzna, którego biją. W kilka miesięcy później na skutek pobicia umiera.

>To także jest prawda
>2 Półprawda nie jest prawdą.

Przepraszam, i co z tego wynika? Trzeba było tych łotrzyków zamknąć za pobicie i po krzyku.

> 2 Nie można stawiać spraw na ostrzu noża uniemożliwiając partnerowi (!) wyjście z twarzą.3 Nie można pomijać własnych przewin

Powiedz to Izraelczykom. Zwłaszcza tym, którzy obsmarowali "swastykami" ambasadę polską w Telawiwie (www.dw.com(*)aced-with-swastikas/a-42645897). Jak tu można dojść do porozumienia z ludźmi, którzy nie potrafią nawet poprawnie namalować swastyk?

>Znów przypomnę rok 1968. Postępowanie państwa polskiego wobec Żydów, ale także niesprowokowana agresja państwa polskiego na sąsiednie państwo. Polacy to nie naród świętych. Postępowanie polskiego państwa w ostatnich latach, czczenie morderców, w tym morderców Żydów jako bohaterów także chluby nie przynosi.

A ja przypomnę udział Żydów w komunistycznym terrorze w Polsce po II wojnie światowej. Żydzi to nie naród świętych.

>4 Nawet kiedy masz z sąsiadem spór, szukaj zgody. Jeśli będziesz spór podsycał, przegrasz. Po co pieprzyć o zburzenie Pałacu Kultury w Warszawie? To nastawi Rosjan pozytywnie? Nie lepiej postawić pomnik S. Starynkiewiczowi, najlepszemu prezydentowi w historii tego miasta? Nie lepiej pokazać uśmiech zamiast pięści?

Do zgody są potrzebne dwie strony. Jeśli jedna ze stron nie chce zgody (Izrael) to choćby nie wiadomo jak mocno się Polska wysilała - zgody nie będzie.

Zburzenie Pałacu Kultury w Warszawie? Pewnie zwyczajnie chodzi o biznes, ktoś chce ten teren przejąć żeby wybudować biurowiec czy coś.

>>Polacy nie zawsze byli rycerzami bez skazy, ale nie zawsze byli też odpowiedzialni za całe zło w tej częśći świata. Inni też mają swoje za kołnierzami.
>Mt 7.5
> Cytat:
Obłudniku! Wyrzuć pierwej belkę z oka twego, a wtedy zobaczysz, jak wyrzucić źdźbło z oka brata swego.
>


Z Listu Hyperiona do Szarleya:
Cytat:
Dostrzegasz źdźbło w oku Polaka, a belek nie chcesz zauważać w oczach innych narodów.


>>Z Litwą, Ukrainą się dogadamy (chociaż będzie to trudny proces), pozostałe kraje które wymieniłeś to nie przyjaciele, to "przyjaciele" (chroń nas od nich Perunie )
>1 Nie, nie dogadacie się.

Z nimi się dogadamy.
Jedynie z Czechami to się chyba nigdy nie dogadamy z powodu ich megalomanii.

>2 Nie dogadacie się, bo nikt nie będzie się chciał dogadać z pajacykami, którzy chcą pozbawić korony Bolesława Śmiałego za zabicie biskupa, czy ogłosić, że Hermaszewski był w kosmosie jako szeregowiec.

Więcej optymizmu. Głupków ci u nas dostatek ale ich w końcu pokonamy.


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
04-03-2018 07:17 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>A żąda? Przywołaj coś, jakiś dowód na to, że Izrael żąda 65 mld dolarów.
>Patrz wyżej moja odpowiedź do wwnf. Można dużo znaleźć w sieci na temat roszczeń organizacji żydowskich.

No i już okazało się, że mocno naginasz fakty. Aż poza granice kłamstwa
Najpierw piszesz o państwie Izrael teraz o organizacjach żydowskich ,

Radio Erewań donosi.... ?

>Wystarczy wrzucić w google "żądania żydowskie" czy coś podobnego.
Wystarczy wrzucić w google "płaska Ziemia" wyświetli się tysiąc stron z dowodami

>A może jednak dodam:
1 Czyli konsekwentnie Radio Erewań
2 Wyjaśnij mi dlaczego spadkobiercami polskich Żydów mają być warszawscy czyściciele kamienic

>>Jak dotąd to słyszę o tym że Polska żąda reparacji a niektórzy już kpią, że zażąda od Nordwegów na wikińskie najazdy. Jak dotąd to widzę jak pożydowskie kamienice zagarniają cwaniaczkowie. Im się należy?
>Ach ci kpiarze Przecież każdy rozgarnięty człowiek wie, że wikingów w Polsce nie było bo dostali taki łomot, że się tu nie zapuszczali. Dlatego Polska nie może żądać odszkodowań od Norwegów, a szkoda
Przymierza się do żądania ich od Niemców pomimo zrzeczenia się.

>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,762569#w762581
>> Cytat:
Rok 1968. Grupka Polaków, w mundurach (!) Wojska Polskiego, poza granicami polskiego państwa, niemniej wcale tam nieproszona, w karczmie postanawia nie płacić za piwo, za to składa kelnerce mocno niedwuznaczne propozycje. Ponieważ kelnerka domaga się zapłaty, a nie pieszczot próbują uciec się do przemocy. W je obronie staje starszy mężczyzna, którego biją. W kilka miesięcy później na skutek pobicia umiera.


>Przepraszam, i co z tego wynika? Trzeba było tych łotrzyków zamknąć za pobicie i po krzyku.
1 Nie zostali zamknięci.
2 Czym innym jest stanowisko jakiejś organizacji, gazety, czy nieformalnej grupy, czym innym postępowania państwa jako instytucji

>> 2 Nie można stawiać spraw na ostrzu noża uniemożliwiając partnerowi (!) wyjście z twarzą.3 Nie można pomijać własnych przewin
>Powiedz to Izraelczykom.
Gdybym pisał na izraelskim forum to owszem
to POLSKA władza rozmawia z "partnerami" w taki sposób, aby nie dać im wyjść z twarzą. Wypowiedzi polskiego ministra i nadpremiera o Smoleńsku nie dają Rosjanom żadnej możliwości zwrotu wraku! Panowie z miesięcznic nie chcą żeby Polska wstała z kolan, ale żeby wszyscy wokół przed Wami klęczeli. To UNIEMOŻLIWIA dialog

>Zwłaszcza tym, którzy obsmarowali "swastykami" ambasadę polską w Telawiwie
>Jak tu można dojść do porozumienia z ludźmi, którzy nie potrafią nawet poprawnie namalować swastyk?

Nauczyliby się na ulicach Łodzi, Krakowa, Rzeszowa...nie ma dzielnicy bez takiej dekoracji lub szubienic z gwiazdą Dawida. Zachowania pod ambasadą nauczyliby się w Warszawie pod poselstwem Rosji

>>Znów przypomnę rok 1968. Postępowanie państwa polskiego wobec Żydów, ale także niesprowokowana agresja państwa polskiego na sąsiednie państwo. Polacy to nie naród świętych. Postępowanie polskiego państwa w ostatnich latach, czczenie morderców, w tym morderców Żydów jako bohaterów także chluby nie przynosi.
>A ja przypomnę udział Żydów w komunistycznym terrorze w Polsce po II wojnie światowej. Żydzi to nie naród świętych.
Nie ma "narodów świętych" Ale o łajdactwach innych narodów wolno mówić otwarcie
Amerykanie choćby poprzez literaturę i film rozliczyli się z Vietnamem. Jak Polacy rozliczyli się z XX-wiecznymi agresjami na sąsiadów?
"My Polacy jesteśmy wielcy, i zawsze byliśmy szlachetnie cierpiącymi ofiarami" - taka narracja wyziera z każdej książki, każdego filmu o ostatnich 100 latach. Teraz wsparta kodeksem i obietnicą awansu dla sędziego, który ku uciesze gawiedzi, skaże Żyda za artykuł i polskim szmalcowniku.

>>4 Nawet kiedy masz z sąsiadem spór, szukaj zgody. Jeśli będziesz spór podsycał, przegrasz. Po co pieprzyć o zburzenie Pałacu Kultury w Warszawie? To nastawi Rosjan pozytywnie? Nie lepiej postawić pomnik S. Starynkiewiczowi, najlepszemu prezydentowi w historii tego miasta? Nie lepiej pokazać uśmiech zamiast pięści?
>Do zgody są potrzebne dwie strony.
Więc zgody nie będzie, po polskie państwo jej nie chce

>Jeśli jedna ze stron nie chce zgody (Izrael) to choćby nie wiadomo jak mocno się Polska wysilała - zgody nie będzie.
A Na czym polegają wysiłki Polski? Wobec Izraela, Rosji, Niemiec, Francji, Niemiec, Litwy, Ukrainy.... ?

>Zburzenie Pałacu Kultury w Warszawie? Pewnie zwyczajnie chodzi o biznes, ktoś chce ten teren przejąć żeby wybudować biurowiec czy coś.
... i tak to zrozumieją Rosjanie?

>Jedynie z Czechami to się chyba nigdy nie dogadamy z powodu ich megalomanii.
Raczej z powodu Waszej pogardy wobec Czechów.

>>2 Nie dogadacie się, bo nikt nie będzie się chciał dogadać z pajacykami, którzy chcą pozbawić korony Bolesława Śmiałego za zabicie biskupa, czy ogłosić, że Hermaszewski był w kosmosie jako szeregowiec.
>Więcej optymizmu. Głupków ci u nas dostatek ale ich w końcu pokonamy.
Dobry żart,

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
04-03-2018 20:43 
 Ocena 3 na 3
hyperion (1422 punktów)
>No i już okazało się, że mocno naginasz fakty. Aż poza granice kłamstwa
>Najpierw piszesz o państwie Izrael teraz o organizacjach żydowskich ,
>Radio Erewań donosi.... ?

Radio Erewań donosi, że organizacje żydowskie w USA i Izrael działają wspólnie.

>2 Wyjaśnij mi dlaczego spadkobiercami polskich Żydów mają być warszawscy czyściciele kamienic

Pytanie nie na temat. Co czyściciele kamienic mają wspólnego z konfliktem polsko-izraelskim?

>Przymierza się do żądania ich od Niemców pomimo zrzeczenia się.
Taa? Kiedy?

>>Przepraszam, i co z tego wynika? Trzeba było tych łotrzyków zamknąć za pobicie i po krzyku.
>1 Nie zostali zamknięci.
>2 Czym innym jest stanowisko jakiejś organizacji, gazety, czy nieformalnej grupy, czym innym postępowania państwa jako instytucji

I co z tego? Twierdzisz, że owi łotrzykowie nie zostali ukarani bo w Polsce powszechny był anty-czechizm czy co?

>Gdybym pisał na izraelskim forum to owszem
>to POLSKA władza rozmawia z "partnerami" w taki sposób, aby nie dać im wyjść z twarzą. Wypowiedzi polskiego ministra i nadpremiera o Smoleńsku nie dają Rosjanom żadnej możliwości zwrotu wraku! Panowie z miesięcznic nie chcą żeby Polska wstała z kolan, ale żeby wszyscy wokół przed Wami klęczeli. To UNIEMOŻLIWIA dialog

Znow winni Polacy Już czuję się winny że urodziłem się Polakiem

>Nauczyliby się na ulicach Łodzi, Krakowa, Rzeszowa...nie ma dzielnicy bez takiej dekoracji lub szubienic z gwiazdą Dawida. Zachowania pod ambasadą nauczyliby się w Warszawie pod poselstwem Rosji

Taki nasz urok Mówisz o tej prowokacji policyjnej za czasów PO pod ambasadą rosyjską?

>Amerykanie choćby poprzez literaturę i film rozliczyli się z Vietnamem. Jak Polacy rozliczyli się z XX-wiecznymi agresjami na sąsiadów?

Pytanie nie na temat.

>"My Polacy jesteśmy wielcy, i zawsze byliśmy szlachetnie cierpiącymi ofiarami" - taka narracja wyziera z każdej książki, każdego filmu o ostatnich 100 latach. Teraz wsparta kodeksem i obietnicą awansu dla sędziego, który ku uciesze gawiedzi, skaże Żyda za artykuł i polskim szmalcowniku.

Sorry kolego, ale chyba nie czytałeś tej ustawy a się wypowiadasz. Jak wół stoi, kto "wbrew faktom". Histeryzujesz.

>Więc zgody nie będzie, po polskie państwo jej nie chce

Izrael jej nie chce.

>A Na czym polegają wysiłki Polski? Wobec Izraela, Rosji, Niemiec, Francji, Niemiec, Litwy, Ukrainy.... ?

Znowu pytanie nie na temat. Polska wspiera Ukrainę finansowo, w Polsce pracuje ok. 1 mln Ukraińców itd. Inne kraje wspiera tanią siłą roboczą itd.

>... i tak to zrozumieją Rosjanie?

Pytanie nie na temat. "Wolnoć tomku w swoim domku".

>Raczej z powodu Waszej pogardy wobec Czechów.

Poruszasz mnóstwo wątków bez związku z tematem, widzę, że należysz do osób które w Polakach widzą samo zło, a w innych nacjach samo dobro. Za wszystko winisz Polaków, najlepiej jakby potulnie siedzieli i dali się łajać i nie przypominali innym krajom ich historii bo to dla nich niewygodne.

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
szarley (54913 punktów)
>>No i już okazało się, że mocno naginasz fakty. Aż poza granice kłamstwa
>>Najpierw piszesz o państwie Izrael teraz o organizacjach żydowskich ,
>>Radio Erewań donosi.... ?
>Radio Erewań donosi, że organizacje żydowskie w USA i Izrael działają wspólnie.
Masz rację, to informacje z radia Erewań.

>>2 Wyjaśnij mi dlaczego spadkobiercami polskich Żydów mają być warszawscy czyściciele kamienic
>Pytanie nie na temat.
Nie olsoń
>Co czyściciele kamienic mają wspólnego z konfliktem polsko-izraelskim?
Przed Szoah moc nieruchomości należała do Żydów, teraz do warszawskich cwaniaczków. Różnica w tym, że Żydzi płacili za kamienice

>>Przymierza się do żądania ich od Niemców pomimo zrzeczenia się.
>Taa? Kiedy?
Zgorzelec 1950

>>>Przepraszam, i co z tego wynika? Trzeba było tych łotrzyków zamknąć za pobicie i po krzyku.
>>1 Nie zostali zamknięci.
>>2 Czym innym jest stanowisko jakiejś organizacji, gazety, czy nieformalnej grupy, czym innym postępowania państwa jako instytucji
>I co z tego? Twierdzisz, że owi łotrzykowie nie zostali ukarani bo w Polsce powszechny był anty-czechizm czy co?
Nie zostali ukarani. Tyle faktów. Przyczyny sobie sam szukaj. Nikt za agresję na sąsiedni kraj nie został ukarany

>>to POLSKA władza rozmawia z "partnerami" w taki sposób, aby nie dać im wyjść z twarzą. Wypowiedzi polskiego ministra i nadpremiera o Smoleńsku nie dają Rosjanom żadnej możliwości zwrotu wraku! Panowie z miesięcznic nie chcą żeby Polska wstała z kolan, ale żeby wszyscy wokół przed Wami klęczeli. To UNIEMOŻLIWIA dialog
>Znow winni Polacy
Tak. Niestety

>>Nauczyliby się na ulicach Łodzi, Krakowa, Rzeszowa...nie ma dzielnicy bez takiej dekoracji lub szubienic z gwiazdą Dawida. Zachowania pod ambasadą nauczyliby się w Warszawie pod poselstwem Rosji
>Taki nasz urok Mówisz o tej prowokacji policyjnej za czasów PO pod ambasadą rosyjską?
Piszę o setkach swastyk na polskich kamienicach i o Polakach pod rosyjskim poselstwem

>>Amerykanie choćby poprzez literaturę i film rozliczyli się z Vietnamem. Jak Polacy rozliczyli się z XX-wiecznymi agresjami na sąsiadów?
>Pytanie nie na temat.
Ucieczka od odpowiedzi. Nie olsoń

>>"My Polacy jesteśmy wielcy, i zawsze byliśmy szlachetnie cierpiącymi ofiarami" - taka narracja wyziera z każdej książki, każdego filmu o ostatnich 100 latach. Teraz wsparta kodeksem i obietnicą awansu dla sędziego, który ku uciesze gawiedzi, skaże Żyda za artykuł i polskim szmalcowniku.
>Sorry kolego, ale chyba nie czytałeś tej ustawy a się wypowiadasz. Jak wół stoi, kto "wbrew faktom". Histeryzujesz.
jak wół w innym zakonie stoi, że PiS mianuje prezesów sądów.

>>Więc zgody nie będzie, po polskie państwo jej nie chce
>Izrael jej nie chce.
Pokaż, że WY jej chcecie

>>A Na czym polegają wysiłki Polski? Wobec Izraela, Rosji, Niemiec, Francji, Niemiec, Litwy, Ukrainy.... ?
>Znowu pytanie nie na temat.
Znów ucieczka od odpowiedzi

>Polska wspiera Ukrainę finansowo,
yyyy?
>w Polsce pracuje ok. 1 mln Ukraińców itd. Inne kraje wspiera tanią siłą roboczą itd.
... bo w tym jest interes Kulczyków i Solorzów.

>>... i tak to zrozumieją Rosjanie?
>Pytanie nie na temat. "Wolnoć tomku w swoim domku".
Znów ucieczka od odpowiedzi. Imaginuj sobie, że Niemcy likwidują cmentarz polskich żołnierzy z 1945 lub Rosjanie budują Disneyland w Katyniu. Wolnoć Tomku?

>>Raczej z powodu Waszej pogardy wobec Czechów.
>Poruszasz mnóstwo wątków bez związku z tematem,
Znów ucieczka od odpowiedzi

>widzę, że należysz do osób które w Polakach widzą samo zło, a w innych nacjach samo dobro.
Źle widzisz

>Za wszystko winisz Polaków, najlepiej jakby potulnie siedzieli i dali się łajać i nie przypominali innym krajom ich historii bo to dla nich niewygodne.
Nie jesteście święci, a Twoje uciekanie od odpowiedzi świadczy o tym, że uciekacie od odpowiedzialności za swoje łajdactwa.

Wolno Wam przypominać co inni złego Wam zrobili, ale Wy też zrobiliście wiele złego. Jeśli pamiętacie tylko o pierwszym jest to hipokryzja.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
04-03-2018 22:51 
 Ocena 1 na 1
hyperion (1422 punktów)
>>Co czyściciele kamienic mają wspólnego z konfliktem polsko-izraelskim?
>Przed Szoah moc nieruchomości należała do Żydów, teraz do warszawskich cwaniaczków. Różnica w tym, że Żydzi płacili za kamienice

Jeśli kamienicznicy mają spadkobierców to ci ostatni mogą je odzyskać. Jeśli nie mają spadkobierców- majątek przechodzi na własność państwa. Tak jest w każdym cywilizowanym kraju. W czym problem?

>>>Przymierza się do żądania ich od Niemców pomimo zrzeczenia się.
>>Taa? Kiedy?
>Zgorzelec 1950
Tzn. ? Znowu nie podałeś źródeł.
Poza tym uwaga nie na temat, reparacje wojenne to temat na oddzielną dyskusję, przypominam temat wątku: " Rabini protestują w Izraelu w obronie Polski".

>Nie zostali ukarani. Tyle faktów. Przyczyny sobie sam szukaj. Nikt za agresję na sąsiedni kraj nie został ukarany

Znowu uwaga nie na temat, przypominam temat wątku: " Rabini protestują w Izraelu w obronie Polski". Czeskie pretensje do Polaków to temat na oddzielny wątek.

>>Znow winni Polacy
>Tak. Niestety

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina

>Piszę o setkach swastyk na polskich kamienicach i o Polakach pod rosyjskim poselstwem

Nie podałeś źródeł do tych "setek swastyk".

Skąd wiesz, że to Polacy je malują a nie, że w jakiejś części jest to prowokacja antypolska? W czasie kampanii Trumpa, żeby zrobić z niego antysemitę, ktoś dzwonił do organizacji żydowskich w USA i groził ich wysadzeniem. Okazało się, że w 90% przypadków był to jakiś izraelski (sic!) nastolatek (www.politi(*)nsible-virtually-all-anti-sem/). Chcieli zrobić z Trumpa antysemitę aby nie wygrał wyborów. Prowokacja:
Maj 2017:
" To the best of our knowledge to this day, 90 percent of them were called in by an American Jewish kid living in Israel, and the other 10 percent were a black radical who was trying to impress his girlfriend."

>>Pytanie nie na temat.
>Ucieczka od odpowiedzi. Nie olsoń

Przypominam temat wątku: " Rabini protestują w Izraelu w obronie Polski".

>>Izrael jej nie chce.
>Pokaż, że WY jej chcecie

300 mln złotych na Muzeum Żydów Polskich nie wystarcza na pokazanie dobrych chęci?
Ambasada Izraela w Polsce była chroniona barierkami, zabroniono demonstrowania przed nią.
W tym czasie Izraelczycy wdarli się bezkarnie na eksterytorialny teren polskiej ambasady w Telawiwie:
"Dozens of Holocaust survivors entered the Polish embassy compound in Tel Aviv on Thursday, waving flags and signs protesting the country's bill making it a criminal offense to blame the Polish nation or state for the crimes of the Holocaust" (www.timeso(*)n-protest-of-contentious-bill/ ).

>>w Polsce pracuje ok. 1 mln Ukraińców itd. Inne kraje wspiera tanią siłą roboczą itd.
>... bo w tym jest interes Kulczyków i Solorzów.

Emigracja zarobkowa w Polsce to nie wątek w tym temacie. Odpowiedź nie na temat. A pozatym znowu nie podałeś źródeł tych "rewelacji". A zresztą... z tego co wiem Kulczyk nie żyje.

>Znów ucieczka od odpowiedzi. Imaginuj sobie, że Niemcy likwidują cmentarz polskich żołnierzy z 1945 lub Rosjanie budują Disneyland w Katyniu. Wolnoć Tomku?

Znowu nie podałeś źródeł. Podaj przykłady likwidacji cmentarzy żołnierzy radzieckich. PrzykładY (a nie jeden przykład!).
Z tego co wiem, likwiduje się co najwyżej pomniki i nazwy ulic.

>Nie jesteście święci, a Twoje uciekanie od odpowiedzi świadczy o tym, że uciekacie od odpowiedzialności za swoje łajdactwa.

Wymień je. A potem wymień łajdactwa innych narodów wobec Polski. Zrobimy porównanie. I zobaczymy twój obiektywizm.
"Znaj proporcje mocium panie".

>Wolno Wam przypominać co inni złego Wam zrobili, ale Wy też zrobiliście wiele złego. Jeśli pamiętacie tylko o pierwszym jest to hipokryzja.

I znowu przypomnę stare przysłowie. "Znaj proporcje mocium panie".
Napisałem już że Polacy nie są święci ale także inne narody nie są święte.
Pamiętamy co zrobiliśmy źle ale także to co nam uczyniono złego.
Niestety, tacy jak Ty chcieliby aby Polacy pamiętali tylko co sami schrzanili a zapomnieli o tym co złego zrobiono nam. Typowa "pedagogika wstydu".


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
02-03-2018 22:03 
 Ocena 2 na 2
hyperion (1422 punktów)
>> Mamy z nim same kłopoty mimo, że to on nas bardziej potrzebuje niż my jego.
>Możesz uzasadnić? Zwłaszcza to zdanie po źle umiejscowionym przecinku.

Jak to mawia wielki wielbiciel Izraela, pan Koraszewski - "Izrael to kraj wielkości województwa podlaskiego" (może źle zapamiętałem województwo ale chyba ogólny sens przekazałem: Izrael to kraj około 14-15 razy mniejszy od Polski).
Otoczony wrogimi państwami (nie bez swojej winy).
Może wygrać jeszcze 10 wojen z Arabami, ale wystarczy jedna przegrana wojna, żeby Europa zaroiła się od izraelskich uchodźców wojennych.
W Europie Zachodniej i Ameryce Północnej "szaleje" antysemityzm, a oni jeszcze dodatkowo robią sobie wrogów wśród środkowoeuropejczyków, np. Polaków. Bardzo mądre. To gdzie oni będą uciekać?


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
03-03-2018 07:24 
 Ocena 3 na 3
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Widzę w tej odpowiedzi wiele, ale nie uzasadnienie tego, o uzasadnienie czego
poprosiłem. Gdzie jest to potrzebowanie Polski przez Izrael? Czy jednak było,
a ja jestem ślepy (ew. kompletnie nie doceniam tego uzasadnienia...)
03-03-2018 14:09 
 Ocena 2 na 2
hyperion (1422 punktów)
>Widzę w tej odpowiedzi wiele, ale nie uzasadnienie tego, o uzasadnienie czego
>poprosiłem. Gdzie jest to potrzebowanie Polski przez Izrael? Czy jednak było,
>a ja jestem ślepy (ew. kompletnie nie doceniam tego uzasadnienia...)

Na co Izraelowi Polska?

Chociażby po to aby dostawać paszporty (www.fronda(*)olskie-obywatelstwo,35620.html).

Po drugie aby wyrwać 65 mld dolarów.

Po trzecie aby w przyszłości osiedlić się w bezpiecznym kraju gdy w Izraelu zrobi się zbyt gorąco ...

Po czwarte. ...i móc czerpać korzyści z Nowego Jedwabnego Szlaku.


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
03-03-2018 21:47 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
W skrócie - czytamy różne tabloidy.
04-03-2018 21:12 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)nie do Polski
>To gdzie oni będą uciekać?

Po ostatnich fajerwerkach w stosunkach polsko - żydowskich - miejmy nadzieję, iż w żadym wypadku nie do Polski.
04-03-2018 23:07 
 Ocena 1 na 1
hyperion (1422 punktów)Odp: nie do Polski
>>To gdzie oni będą uciekać?
>Po ostatnich fajerwerkach w stosunkach polsko - żydowskich - miejmy nadzieję, iż w żadym wypadku nie do Polski.

Też mam taką nadzieję, dlatego jako "typowy polski antysemita co to wyssał antysemityzm z mlekiem matki" jestem wszystkimi "czterema kopytami" za jak najdłuższym istnieniem Izraela Póki oni tam, tym mniej ich tu.

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
05-03-2018 07:43 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)jaki kompromis
>Też mam taką nadzieję, dlatego jako "typowy polski antysemita co to wyssał >antysemityzm z mlekiem matki" jestem wszystkimi "czterema kopytami" za jak >najdłuższym istnieniem Izraela Póki oni tam, tym mniej ich tu.

Tu się różnimy trochę. Ja jestem bardziej empatyczny - i nie życzę Palestyńczykom żydowskiego knuta. Kompromis jest następujący: likwidacja rasistowskiego Izraela i wyjazd wszystkich Żydów do Ameryki.
05-03-2018 10:56 
 Ocena 1 na 1
hyperion (1422 punktów)Odp: jaki kompromis
>>Też mam taką nadzieję, dlatego jako "typowy polski antysemita co to wyssał >antysemityzm z mlekiem matki" jestem wszystkimi "czterema kopytami" za jak >najdłuższym istnieniem Izraela Póki oni tam, tym mniej ich tu.
>Tu się różnimy trochę. Ja jestem bardziej empatyczny - i nie życzę Palestyńczykom żydowskiego knuta. Kompromis jest następujący: likwidacja rasistowskiego Izraela i wyjazd wszystkich Żydów do Ameryki.
>

Zgadzam się... chociaż trochę mi żal tych Amerykanów.

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
05-03-2018 11:24 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)czy żal?
>>>Też mam taką nadzieję, dlatego jako "typowy polski antysemita co to wyssał >antysemityzm z mlekiem matki" jestem wszystkimi "czterema kopytami" za jak >najdłuższym istnieniem Izraela Póki oni tam, tym mniej ich tu.
>>Tu się różnimy trochę. Ja jestem bardziej empatyczny - i nie życzę Palestyńczykom żydowskiego knuta. Kompromis jest następujący: likwidacja rasistowskiego Izraela i wyjazd wszystkich Żydów do Ameryki.
>>
>Zgadzam się... chociaż trochę mi żal tych Amerykanów.

Mi ich aż tak bardzo nie żal. Skoro dali sobie narobić na głowę - to niech zaczną ponosić konsekwencje. Chcącemu nie dzieje się - podobno - krzywda.
08-03-2018 20:05 
 Ocena 1 na 1
Jolanta Komorowska (1321 punktów)
(zablokowany)
Odp: nie do Polski
>>>To gdzie oni będą uciekać?
>>Po ostatnich fajerwerkach w stosunkach polsko - żydowskich - miejmy nadzieję, iż w żadym wypadku nie do Polski.
>Też mam taką nadzieję, dlatego jako "typowy polski antysemita co to wyssał antysemityzm z mlekiem matki" jestem wszystkimi "czterema kopytami" za jak najdłuższym istnieniem Izraela Póki oni tam, tym mniej ich tu.

Co Ty, rozleźli się jak chrześcijańscy misjonarze' czy też wolontariusze.

>
Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
08-03-2018 20:00 
 Ocena 1 na 1
Jolanta Komorowska (1321 punktów)
(zablokowany)
Odp: Rabini protestują w Izraelu w obronie Polski
>>W Izraelu odbył się protest ortodoksyjnych rabinów przeciwko ingerowaniu przez Izrael w politykę
>>polską. (...)
> Przypomina to trochę zabawę w "dobry glina-zły glina" tylko z taką różnicą, że zamiast "gliny" jest Żyd. Jedni Żydzi na cały świat krzyczą o polskim antysemityzmie, drudzy w tym czasie (rabini) klepią nas po ramieniu i stają w naszej "obronie".
>Izrael to malutki kraj, obroty handlowe z nim są żadne (bodajże 0,2% obrotów handlowych Polski), trochę turystów przyjedzie ale to wszystko. Mamy z nim same kłopoty mimo, że to on nas bardziej potrzebuje niż my jego. Niby ma wpływy w USA ale jak ostatnie wydarzenia pokazały - wykorzystuje je przeciwko nam.
> Dlatego uważam, że powinniśmy zerwać stosunki dyplomatyczne z Izraelem.Stosunków z Izraelem czy USA już bardziej to nie pogorszy (i tak oba kraje traktują nas jak słabego chłopca do bicia i wykorzystywania), a za to może wreszcie będziemy mieli więcej czasu na myślenie o poważnych sprawach a nie o "antysemityzmie" w Polsce.
>Taka jest moja skromna opinia.

Żydzi największy mają problem z tymi, co to ani katolikami nie są, ani ŚJ itd.
To by były takie komuchy', powiedzmy, co w cuda nie wierzą. Takie trochę antyChrysty i antySem'ity. Mnie jakoś nie przekonuje Izrael po Jakubie synu Izaaka.

>
Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54


I mi też.
Jolanta Komorowska (1321 punktów)
(zablokowany)
>W Izraelu odbył się protest ortodoksyjnych rabinów przeciwko ingerowaniu przez Izrael w politykę
>polską. Religijni Żydzi trzymali transparenty:

>"Syjoniści nie mają prawa do wtrącania się w żaden aspekt polskiej polityki"

tzn., że Syjoniści wtrącają się do polskiej polityki.

>"Prowokacyjne zachowania wymierzone w Polskę są niegodne religii żydowskiej i jej ludzi"

tzn., że stosują prowokację.

>"Dość rytualnej propagandy syjonistycznej na polskiej ziemi"

tzn., że stosują propagandę.

A wydawałoby się, że nie. Widocznie Syjoniści lepiej znają się na propagandzie i prowokacji niż Polacy. A może to też propaganda i prowokacja?
pinus (3 punktów)
List otwarty żydowskich rabinów w sprawie nowego polskiego prawa..(...).
24 lutego 2018 r

Jego Ekscelencja Pan Andrzej Duda, Prezydent Polski
Jego Ekscelencja Pan Mateusz Morawiecki, Premier RP

Z pomocą Wszechmocnego.
Niech Wszechmogący czuwa i błogosławi was nieustannym sukcesem we wszystkich waszych przedsięwzięciach.
Przez wiele długich lat, jako Żydzi - prawdziwi wyznawcy judaizmu, którzy kategorycznie odrzucają syjonizmu i państwo Izrael, zaobserwowaliśmy wielką frustrację Polaków wobec ciągłych prowokacji dokonywanych przez ruch syjonistyczny z całego świata, a w szczególności z Izraela. Dokonywane są w różnych sprawach, ale szczególnie w związku z Holokaustem europejskiego żydostwa.
Niedawno syjonistyczna pycha osiągnęła nowy poziom w okrutnych atakach na Polskę, w związku z polskim prawem zabraniającym potępienia Polski jako narodu odpowiedzialnego za nazistowskie zbrodnie wojenne.
Mamy nadzieję, że za pośrednictwem tego listu zaczną pojawiać się nowe głosy innych Żydów, oprócz syjonistów, w sprawie żydowskiego Holokaustu w Europie i wyłoni się w te sprawie dyskusja.

Wydawałoby się, że wraz z upływem lat syjoniści i ich rząd stają się coraz bardziej zażarli i chciwi wobec honorowego kraju - jakim jest Polska.
Ukryci za demagogią "antysemityzmu" i "Upamiętnienia Holokaustu", podczas gdy w rzeczywistości to syjoniści wykorzystali te kwestie do manipulowania narzędziami, które nie mają absolutnie nic wspólnego z pamięcią o Holocauście.....................

"

dakowski.p(*)&task=view&id=22468&Itemid=100

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365