 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 13-02-2019 | Christopher CJ Jozwiak | Pasje i dążenia najbogatszych ludzi na Świecie |
Oficjalnie, wg www.forbes.com/billionaires/list/ REAL TIME RANKING - te najciekawsze: 1. Jeff Bezos ~135,000,000,000$ - podbój kosmosu 2. Bill Gates - działalność charytatywna (w tym roku Jego majątek po raz pierwszy przekroczy 100mld$) 8. Mark Zuckerberg - działalność polityczna, 34 lata, już dziś wysoko notowany przez firmy bukmacherskie jako przyszły kandydat na prezydenta USA 39. Elon Musk - kosmos + sztuczna inteligencja, technologie ... 181. George Soros, 8.3mld$, 88 lat, działalność społeczna - lider jeżeli chodzi o teorie spiskowe czego to nie dokonał poprzez wsparcie fundacji/ instytutów promujących 'społeczeństwo otwarte' w różnych krajach - prawdopodobnie w związku z wyrzutami sumienia jak się dorobił i, że nie tak powinien funkcjonować Świat... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 11-02-2019 | Arminius | Więzienie dobre na wszystko? |
Lawinowo przyrasta liczba emerytowanych Japończyków, którzy trafiają do zakładów karnych z popełniane przestępstwa - najczęściej drobne kradzieże w sklepach. Wśród przyrostu jak wyżej szczególnie wzrostowy trend cechuje starsze kobiety. Jednakże konkluzja, iż dane jak wyżej świadczą źle o kondycji moralnej japońskich seniorów - byłaby pochopna i błędna. Okazuje się bowiem, iż japońscy emerycie decydują się na konflikt z prawem ze względów ekonomicznych (pobyt w zakładzie karnym opłacany przez państwo stanowi kusząca alternatywę dla tych, którzy mają niewielkie emerytury) oraz socjalno - obyczajowych. W tym drugim przypadku chodzi o to, iż pobyt w więzieniu zapewnia towarzystwo i stanowi skuteczne antidotum na samotność. Zainteresowanych problemem - odsyłam do lektury podlinkowanego materiału. Jest wielce prawdopodobnym, iż problemy jak w podlinkownaym materiale zaczną wkrótce być aktualne także w kraju nad Wisłą.
"Japan is in the grip of an elderly crime wave - the proportion of crimes committed by people over the age of 65 has been steadily increasing for 20 years. The BBC's Ed Butler asks why. At a halfway house in Hiroshima - for criminals who are being released from jail back into the community - 69-year-old Toshio Takata tells me he broke the law because he was poor. He wanted somewhere to live free of charge, even if it was behind bars. "I reached pension age and then I ran out of money. So it occurred to me - perhaps I could live for free if I lived in jail," he says... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 11-02-2019 | Arminius | Aromatyczny strój bobrowy??? |
Minionej niedzieli wybrałem się na "birding" w dolinę Raby pomiędzy Proszówkami a Chełmem. Śniegu już nie ma, a listowie jeszcze się nie pojawiło. Widać więc wszystko było jak na dłoni - w tym bardzo liczne dzikie wysypiska śmieci oraz chochoł powodziowy z minionych lat upstrzony obficie wszelakiego rodzaju plastikowym badziewiem. Łup był wcale obfity zarówno jeżeli chodzi o ptaki (między innymi: liczne kaczki czernice, 2 zimorodki, 1 dzięciołek, 6 czapli siwych, 2 czaple białe, najpewniej 1 ślepowron) jak i zwierza (3 lisy, 1 dzik, dwa zające, kilkanaście saren). Jednakże największe wrażenie zrobiły na mnie bobry. Nie widziałem ich co prawda ( z dnia trudno je zaobserwować) jednakże cały odcinek Raby którzy przewędrowałem jest obficie "zabobrzony" o czym świadczą bardzo liczne miejsca ich żerowania , bardzo liczne jamy w brzegu, w których zamieszkują, bardzo liczne wydeptane przez nie ścieżki, po których człowiek swobodnie może się przemieszczać. O obecności bobrów zaświadczał też specyficzny....zapach. Początkowo nie kojarzyłem go z bobrami, sadząc, iż jest on pokłosiem jakiegoś zanieczyszczenia środowiska - jednakże po jakimś czasie, gdy nieustannie się na niego "natykałem" na całym odcinku rzeki - uzmysłowiłem sobie że może to być zapach osławionego stroju bobrowego zwanego uczenie kastoreum. Substancją ową - wydzielaną przez specjalny gruczoł "przyanalny" - bobry znakują swoje terytorium. Ze względu na swe właściwości, podobnie jak piżmo czy ambra - jest on stosowany powszechnie.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 01-02-2019 | Arminius | Jak Żydzi Roosevelta sekowali swych pobratymców |
Charakterystyczną i zarazem newralgiczną cechą żydowskiej machiny propagandowej, nazwanej przez Normana Finkelsteina "The Holocaust Industry" - jest rozciąganie odpowiedzialności za holokaust na inne nacje (poza Niemcami) jak również instytucje oraz osoby. Dostaje się tutaj zawsze ogromnie kościołowi katolickiemu oraz papieżowi Piusowi XII. Oszczędza się natomiast i wytłumia wszelkie info dot. Żydów, którzy ze względu na swoje wpływy i zajmowane stanowiska mogli istotnie przyczynić się do poprawy sytuacji mas żydowskich - a jednak tego nie zrobili. Chodzi tutaj - między innymi - o wpływowych, amerykańskich Żydów z otoczenia prezydenta Roosevelta ("New Deal - Jew Deal"), którzy zachowali się jak wyżej z dwóch powodów. Primo, u niektórych z nich rzesze Ostjuden - ze swoją specyficzną subkulturą - wzbudzały niechęć i pogardę, podobną do tej, której wyraz dał generał Patton ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,780445). Secundo - i to był najważniejszy powód - polityka blokowania zakrojonej na szeroką skalę akcji ratowania Żydów wynikała z paradygmatu syjonistycznego - który opierał się na założeniu, iż Żydzi muszą doświadczyć prześladowań, po to aby tym chętniej i gorliwiej emigrowali - ale tylko do jednej destynacji, czyli na tereny Palestyny. Odpływ Żydów w innych kierunkach był w świetle tego paradygmatu wysoce niepożądane - stąd takie a nie inne postawy rooseveltowskich Żydów jak wyżej. Przykłady postaw jak wyżej znajdziemy u niejakiego Samuela Rosenman - wpływowego członka Amerykańskieg.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 01-02-2019 | Mariusz Agnosiewicz | Historia Polski nie jest martyrologiczna |
"Polska historia to dzieje martyrologii" - głosi popularna mądrość. To nieprawda. Oto ranking wygranych bitew w dziejach świata. Według niego Polacy należą do najbardziej zwycięskich narodów, zajmując siódme miejsce - z większą liczbą wygranych bitew aniżeli tysiącletnie Imperium Rzymskie. Zamiast jednak pokazywać prawdziwe oblicze polskiej historii, od lat mielimy niemal wyłącznie przegrane bitwy i wojny. Wszystko przez to, że koncentrujemy się na wąskim wycinku naszej historii, na naszym słabszym okresie, zostawiając całkiem na boku okres sukcesów - Pierwszą Rzeczpospolitą. W jej okresie Polska była na 5 miejscu w ogólnoświatowym rankingu wygranych bitew, przed Niemcami i Rosją. www.youtube.com/watch?v=HK5OsDWYJmQ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 01-02-2019 | MaxGolonko3 | Jedyna taka okazja w Polsce. Następna za 6 lat! |
Niektórzy anglojęzyczni ludzie nazwą pewne zaćmienie księżyca "Księżycem krwi wspaniałego wilka" albo jakoś podobnie. Podczas tego spektakularnego wydarzenia naturalny satelita Ziemi zmienia kolor na efektowny odcień czerwieni. Księżyc trafia całkowicie w cień Ziemi. Najdłuższe (czerwone) fale światła widzialnego są słabo zakrzywiane przez atmosferą Ziemi i dlatego zmieniają linię lotu tak nieznacznie, że jednak trafiają w ów Księżyc. Zaćmienie zacznie się już jutro rano 21.1.2019 o 02:35 GMT, a skończy o 07:49 GMT, ale okres, kiedy cały księżyc będzie na czerwono, to 4:25 do 05:12 GMT. Trzeba dodać 2 godziny. Swego czasu Kolumb w Ameryce aby zdobyć darmowe dary żywności od tubylców oszukał ich, że jak nie będą dawać to jego bóg (jahwe) zabierze im księżyc. ZAPOWIEDZIAŁ POKAZ SIŁY SWOJEGO BOGA.Znał datę i faktycznie oni uwierzyli w jego boga i dawali mu potem gratis jadło. Nie pierwszy raz idea boga posłużyła celom praktycznym. To samo zrobił cesarz Konstantyn - ewidentny ateista - gdy cynicznie lansował wiarę w jezusa i wymusił opracowanie trzymających się kupy ewangelii. Kto zna historię ten to wie i w bzdury (czyli w jezusa) nie wierzy.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 25-01-2019 | Arminius | Hucpa za ćwierćbiliona??? |
Izrael zażąda wkrótce - od siedmiu arabskich krajów i Iranu - wypłaty 250 mld USD rekompensaty za mienie Żydów wypędzonych z krajow arabskich po powstaniu Izraela w 1948 roku. Zainteresowanych detalami odsyłam do podlinkowanego artykułu w Times of Israel. A tymczasem warto zatrzymać się przy kilku szczególnie intrygującyh kwestiach. Po pierwsze, ciekawm, czy Żydzi są gotowi wypłacić identyczne rekompensaty Palestyńczykom, którzy zostali z kolei przez nich przepędzeni z terenów Palestyny, które stały się państwem Izrael??? Palestyńczycy wycenili swoje żądania na 100 mld USA - więc i tak byłby to dobry deal dla Żydów. Ale znając ich starotestamentowo talmudyczną, zdublowaną etykę - ma kolosalne wątpliwości, czy dla nich jest to dobry deal. Wszak naród wybranego boga nikomu nie jest nic winien. Po drugie ciekaw jestem jaki rachunek wystawiliby Żydom Rosjanie - gdyby doszli do wniosku, iz czas najwyzszy już nastał aby Żydzi zapłacili za role Żydokomuny w przewrocie bolszewickim w Rosji oraz - w jego konsekwencji- bolszewickim terrorze??? Jest to - na razie - pytanie sensu stricto teoretyczne, interesujące ze wzgledu na wysokość kwoty jak wyżej. Po trzecie, wreszcie, jest wcale prawdopodobne, iż kwestia owych kwot indemnizacyjnych stanie się elementem hucpy antirańskiej - jaką Trump - pod nazwą konferencji pokojowej - będzie w lutym organizował w Warszawie. I w tej sytuacji pikantnym jest to, że Żydzi mają także ogromne roszczenia do Polski - organizatora konferencji. Żądają -.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 25-01-2019 | bartek99 | Brak sensu na początku życia |
Mimo tego, że mam 19 lat, czuję, że życie po prostu mi się zawaliło. Całe liceum wydawało się ucieczką od ważnych decyzji, wmówiłem sobie, że będę świetnym programistą i żyłem przez trzy lata w pięknej bańce, lecz okazało się, że zabrakło punktów przy rekrutacji, a ja skończyłem na automatyce i robotyce. Zdałem sobie sprawę, że przez cały czas spełniałem tylko oczekiwania rodziny i uległem ogólnej presji na politechnikę, rzuciłem to pod koniec listopada, miałem dość życia wbrew sobie.
Powiedziałem, że zaczynam naukę, poprawiam maturę i zacznę studiować to co chcę, myślałem o filologii, psychologii, kognitywistyce lub filozofii. Coś ogólnorozwojowego, co zapewni czas na dalsze poszukiwania, lecz powoli zdaję sobie sprawę, że mogę zmarnować pięć lat na dalszej ucieczce.
Tak jak teraz, żeby nie być pasożytem społecznym, zacząłem pracować w McDonaldzie, gdy wracam do domu (mieszkam u rodziny w Warszawie, gdzie mogłem wyrwać się ze wsi) nie mam ochoty na naukę, mogłem wiedzieć, że tak to będzie wyglądało. Mam problemy ze wstaniem z łóżka. Życie straciło sens, cel. Potrafię godzinami wegetować przeglądając mirko, oglądając youtube, lub skacząc miedzy social mediami.
Absolutnie nie wiem co dalej. Czuję, jakby to były zaczątki depresji, przytłacza mnie samotność. Eksperymentowałem z Tinderem, lecz zbyt szybko angażuję się w takie nic nie znaczące relację ukazując swoją desperację i chorą potrzebę akceptacji. Każdy kończył się odrzuceniem, a ja następnego dnia po spotkaniu potrafiłem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 05-01-2019 | Arminius | Porwani do raju??? |
Czterech Żydów, członków ultra ortodoksyjnej żydowskiej sekty Lev Tahor, zostało oskarżonych przez prokuratora o porwanie dwójki dzieci w wieku 12 i 14 lat. Porywacze planowali przetransportowanie porwanych dzieci do Gwatemali, skąd kilka tygodni wcześniej ich matka, córka założyciela sekty, uciekła do USA w obawie o dobro swoje i swoich dzieci. Sekta jak wyżej, która od kilkunastu lat funkcjonuje w Gwatemali, w roku 2014 weszła w ostry konflikt z lokalną społecznością Majów gwatemalskich, którzy wymusili na niej opuszczenie pierwotnej siedziby sekty - podając jako powód kroku jak wyżej niechęć ultraortodoksów do integrowania się z lokalną społecznością oraz narzucanie jej swoich własnych praktyk i zwyczajów. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanych materiałów.
"Four members of a Jewish sect have been charged with kidnapping a young brother and sister in New York state. Prosecutors say the men belong to the ultra-Orthodox Lev Tahor group, which is based in Guatemala. They are accused of abducting a 14-year-old girl and her 12-year-old brother from the village of Woodridge, which is north of New York City. The men planned to take the pair back to Guatemala after their mother fled the sect six weeks earlier. The woman had reportedly feared for her children's safety and felt the group, which was founded by her father, was becoming more extreme under the leadership of her brother. Its teachings reportedly include that women must be veiled from head to toe in black tunics.".. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 27-12-2018 | Arminius | Dwusetna rocznica powstania pewnej kolędy |
Przetłumaczona na ponad 300 języków, wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO, najpopularniejsza kolęda świata - obchodzi w tym roku 200 rocznicę swych narodzin. O początkach kolędy oraz o tym jak w Oberndorf i okolicy zamierzają obchodzić ten piękny jubileusz - w podlinkowanym materiale z BBC. A tymczasem warto tylko nadmienić, iż przesłanie pokoju zawarte w "Stille Nacht, Heilige Nacht" miało się wziąć z ciężkich doświadczeń doby napoleońskiej oraz....roku bez lata, czy też raczej lat bez lata - następstwa wielkiego wybuchu wulkanu Tambora w roku 1815 ...w odległej Indonezji. "Michael Neureiter, president of the Silent Night Association and co-editor of a newly released book, Silent Night: A Companion to the Song, speculates inspiration may have come from the yearning for continued peace in the wake of the Napoleonic Wars, which raged from 1803 to 1815 and caused economic and other hardships in the region. Around that time, Europe also experienced the ‘Year Without A Summer’, months of colder-than-normal weather in 1816 that led to crop failures and famine, caused by a volcanic eruption in Indonesia the previous year." www.bbc.co(*)trias-melodic-message-of-peace | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |