 |
Hucpa za ćwierćbiliona??? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-01-2019 21:47 | Arminius (25555 punktów) | Hucpa za ćwierćbiliona???
1 na 1 | Izrael zażąda wkrótce - od siedmiu arabskich krajów i Iranu - wypłaty 250 mld USD rekompensaty za mienie Żydów wypędzonych z krajow arabskich po powstaniu Izraela w 1948 roku. Zainteresowanych detalami odsyłam do podlinkowanego artykułu w Times of Israel. A tymczasem warto zatrzymać się przy kilku szczególnie intrygującyh kwestiach. Po pierwsze, ciekawm, czy Żydzi są gotowi wypłacić identyczne rekompensaty Palestyńczykom, którzy zostali z kolei przez nich przepędzeni z terenów Palestyny, które stały się państwem Izrael??? Palestyńczycy wycenili swoje żądania na 100 mld USA - więc i tak byłby to dobry deal dla Żydów. Ale znając ich starotestamentowo talmudyczną, zdublowaną etykę - ma kolosalne wątpliwości, czy dla nich jest to dobry deal. Wszak naród wybranego boga nikomu nie jest nic winien. Po drugie ciekaw jestem jaki rachunek wystawiliby Żydom Rosjanie - gdyby doszli do wniosku, iz czas najwyzszy już nastał aby Żydzi zapłacili za role Żydokomuny w przewrocie bolszewickim w Rosji oraz - w jego konsekwencji- bolszewickim terrorze??? Jest to - na razie - pytanie sensu stricto teoretyczne, interesujące ze wzgledu na wysokość kwoty jak wyżej. Po trzecie, wreszcie, jest wcale prawdopodobne, iż kwestia owych kwot indemnizacyjnych stanie się elementem hucpy antirańskiej - jaką Trump - pod nazwą konferencji pokojowej - będzie w lutym organizował w Warszawie. I w tej sytuacji pikantnym jest to, że Żydzi mają także ogromne roszczenia do Polski - organizatora konferencji. Żądają - jak wiadomo - 230 mld zlotych. Ciekawym, może za zorganizowanie hucpy jak wyżej, spuszczą nam jakieś milion czy dwa???? A może trzy ??? Kto da wiecej??? "Israel is preparing to demand compensation totaling a reported $250 billion from seven Arab countries and Iran for property and assets left behind by Jews who were forced to flee those countries following the establishment of the State of Israel. “The time has come to correct the historic injustice of the pogroms (against Jews) in seven Arab countries and Iran, and to restore, to hundreds of thousands of Jews who lost their property, what is rightfully theirs,” Israel’s Minister for Social Equality, Gila Gamliel, who is coordinating the Israeli government’s handling of the issue, said Saturday." www.timeso(*)-forced-out-of-arab-countries/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>Izrael zażąda wkrótce - od siedmiu arabskich krajów i Iranu - ...<<
Izrael? Tzn. kto? Głównie potomkowie Chazarów, których już nikt nie chciał w Europie i którzy z racji tego, że wyznawali religię mojżeszową, postanowili przenieść się na ziemie między Jordanem i m.Śródziemnym. Do tego dochodzą jeszcze Żydzi sefardyjscy, którzy też najprawdopodobniej są konwertytami. To Palestyńczycy są rodowitymi mieszkańcami tych ziem, tyle że przekonwertowanymi z judaizmu na islam. Takie są historyczne realia, tyle że nie akceptowalne przez żydów i filosemitów. Kto więc od kogo powinien dostać rekompensatę?
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | Kto? | >Kto więc od kogo powinien dostać rekompensatę?
That is the question!!!
|
|
 | 1 na 1 | mancziz (1830 punktów) | Odp: Hucpa za ćwierćbiliona??? | Nieważne jest to, czy to rodowici mieszkańcy tych ziem czy nie. Najogólniej rzecz biorąc, na Bliskim Wschodzie mamy do czynienia z walką pomiędzy cywilizacją (Izrael reprezentujący kulturę zachodnią) a prymitywną kulturą plemienną reprezentowaną przez resztę mieszkańców (a przynajmniej przez tych wszystkich kacyków czy to irańskich, palestyńskich czy innych). I choć Żydom można sporo zarzucić w kwestiach wspomnianych przez autora wątku (Żydokomuna - celne spostrzeżenie), to wciąż popieranie w tych sporach przywódców o czysto kolektywistycznej, antyindywidualistycznej mentalności jest wg mnie nie na miejscu. Przynajmniej jeśli ktoś ceni sobie to, co jest istotą naszej obecnej cywilizacji.
|
|
|  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | po dwakroć | >Nieważne jest to, czy to rodowici mieszkańcy tych ziem czy nie. Najogólniej rzecz >biorąc, na Bliskim Wschodzie mamy do czynienia z walką pomiędzy cywilizacją (Izrael >reprezentujący kulturę zachodnią) a prymitywną kulturą plemienną reprezentowaną przez >resztę mieszkańców (a przynajmniej przez tych wszystkich kacyków czy to irańskich, >palestyńskich czy innych). I choć Żydom można sporo zarzucić w kwestiach wspomnianych >przez autora wątku (Żydokomuna - celne spostrzeżenie), to wciąż popieranie w tych >sporach przywódców o czysto kolektywistycznej, antyindywidualistycznej mentalności >jest wg mnie nie na miejscu. Przynajmniej jeśli ktoś ceni sobie to, co jest istotą >naszej obecnej cywilizacji.
Primo, proszę nie deprecjonować starej i wyrafinowanej kultury irańskiej - perskiej. Mam nadzieję, iż jest to przejaw - li tylko i wyłącznie - pańskiej niewiedzy.
Secundo, Żydzi prezentują odmienny typ cywilizacji od cywilizacji łacińskiej (zachodniej). Jest to cywilizacja judejska. Polecam - między innymi - lekturę na temat prac Felksa Konecznego. Postaram się wkrótce skrobnąć na ten temat odrebny wątek.
|
|
| |  | 1 na 1 | mancziz (1830 punktów) | Odp: po dwakroć | >Primo, proszę nie deprecjonować starej i wyrafinowanej kultury irańskiej - perskiej. Mam nadzieję, iż jest to przejaw - li tylko i wyłącznie - pańskiej niewiedzy.
Rozumiem, że według swoich własnych kryteriów uważa Pan ową kulturę za wyrafinowaną, ale ja nie o tym pisałem. Jeśli jest Pan w stanie wskazać jakieś konkretne, przynależące do tej kultury idee oparte na indywidualizmie to bardzo proszę o przykłady. Tym bardziej w kontekście obecnych władz i panujących tam praw.
>Secundo, Żydzi prezentują odmienny typ cywilizacji od cywilizacji łacińskiej (zachodniej). Jest to cywilizacja judejska. Polecam - między innymi - lekturę na temat prac Felksa Konecznego. Postaram się wkrótce skrobnąć na ten temat odrebny wątek.
Również niezupełnie o to mi chodziło. Miałem bardziej na myśli czyje interesy są tam reprezentowane (np. USA) oraz jak konkretnie jest zorganizowane państwo Izrael (np. właśnie panujące tam prawo). Izrael jest jedyną ostoją cywilizacji w tym dość barbarzyńskim rejonie. No ale tutaj poglądy przedstawicieli cywilizacji zachodniej rozbijają się głównie o nasz stosunek do naszej własnej kultury. Co widać wyraźnie np. w idei multikulturalizmu (żadna kultura nie jest lepsza od innych - czyli całkowicie wyrwane z kontekstu i odżegnujące się od jakichkolwiek ocen spojrzenie na społeczeństwa). Znam poglądy Konecznego ale chętnie przeczytam pańskie forumowe wpisy na ten temat.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|