 |
Dwusetna rocznica powstania pewnej kolędy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-12-2018 22:28 | Arminius (25555 punktów) | Dwusetna rocznica powstania pewnej kolędy
3 na 3 | Przetłumaczona na ponad 300 języków, wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO, najpopularniejsza kolęda świata - obchodzi w tym roku 200 rocznicę swych narodzin. O początkach kolędy oraz o tym jak w Oberndorf i okolicy zamierzają obchodzić ten piękny jubileusz - w podlinkowanym materiale z BBC. A tymczasem warto tylko nadmienić, iż przesłanie pokoju zawarte w "Stille Nacht, Heilige Nacht" miało się wziąć z ciężkich doświadczeń doby napoleońskiej oraz....roku bez lata, czy też raczej lat bez lata - następstwa wielkiego wybuchu wulkanu Tambora w roku 1815 ...w odległej Indonezji. "Michael Neureiter, president of the Silent Night Association and co-editor of a newly released book, Silent Night: A Companion to the Song, speculates inspiration may have come from the yearning for continued peace in the wake of the Napoleonic Wars, which raged from 1803 to 1815 and caused economic and other hardships in the region. Around that time, Europe also experienced the ‘Year Without A Summer’, months of colder-than-normal weather in 1816 that led to crop failures and famine, caused by a volcanic eruption in Indonesia the previous year." www.bbc.co(*)trias-melodic-message-of-peace | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Ktoś to jeszcze śpiewa?
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 1 na 1 | upierdliwy (12 punktów) | > Ktoś to jeszcze śpiewa? > "Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska Umknęło Ci?
|
|
|  | 1 na 1 | upierdliwy (12 punktów) | >> Ktoś to jeszcze śpiewa? Umknęło Ci? >> "Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska >Umknęło Ci?
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | globalnie | > Ktoś to jeszcze śpiewa? > "Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Cały świat.
|
|
|  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: globalnie | > > Ktoś to jeszcze śpiewa?> Cały świat. A w czyjej głowie słychać te śpiewy? 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Dwusetna rocznica powstania pewnej kolędy | > >Ktoś to jeszcze śpiewa?<<Dzisiaj to raczej się tego tylko słucha. Nie każdy ma odpowiedni głos do porządnego zaśpiewania. I pewnie najlepiej posłuchać tego w wersji językowej, której się nie rozumie.
|
|
|  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
> Dzisiaj to raczej się tego tylko słucha. Ktoś tego jeszcze słucha? 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Śpiewa, słucha i nowe zwrotki pisze: www.youtube.com/watch?v=XYlOHlsYK9gDuch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | |  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | > Śpiewa, słucha i nowe zwrotki pisze... Wyobraź Pan sobie, że zdarzają się lepsze środki świątecznych przewidzeń niż te wyśpiewane w tej kolędałce. Jak będziesz Pan grzeczny, to może nawet Panu to tam kiedyś podrzucę pod płotem w pewnej ilości, ale za to tylko na własny użytek. youtu.be/c0rAlXvJMsc
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| | | |  | | Arminius (25555 punktów) | globalistycznie |
> Wyobraź Pan sobie, że zdarzają się lepsze środki świątecznych przewidzeń niż te wyśpiewane w tej kolędałce.
Uwiera germańska geneza "kolędałki"??? Pocieszę Pana - ta akurat kolęda ma już status kosmopolity, odgermanizowała się. Nawet UNESCO uznało ten fakt.
|
|
| | | | |  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: globalistycznie |
> Uwiera germańska geneza "kolędałki"??? Pocieszę Pana - ta akurat kolęda ma już status kosmopolity, odgermanizowała się. Nawet UNESCO uznało ten fakt. Przy tym sam Don Kichot wysiada, a nawet Sancho Pansa. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
1 na 1 | Dur Aglar (200 punktów) | Odp: Dwusetna rocznica powstania pewnej kolędy | |
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|