 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 246 (przedawniony) | | 18-09-2009 | Lucyna Sępska Quenallata | Do kogo należy moje ciało? |
W ostatnich dniach przez media przetoczyła się dyskusja na temat sterylizacji nieświadomej niczego kobiety. Z drugiej strony osoba, która dobrowolnie i w pełni świadomie chciałaby poddać się zabiegowi ubezpłodnienia, nadzieje się na przepis kodeksu karnego mówiący o tym, że doprowadzenie człowieka do niemożności posiadania potomstwa podlega karze (to nic, że przepis dotyczy raczej uszkodzenia ciała, ale to na niego powołują się lekarze odmawiający takich zabiegów, czy to ze strachu przed odpowiedzialnością, czy też z pobudek ideologicznych). Niedawno oglądałam dokument o ludziach, których największym marzeniem jest pozbycie się, ich zdaniem zbędnych, odrażających, nieznośnych części własnego ciała (uszu, kończyn). Byli w stanie poświęcić każde pieniądze, znieść wszelki ból, aby tylko dopiąć swego. Podróżowali po całym kraju, od lekarza do lekarza błagająć o amputacje ręki czy nóg (w pełni zdrowych i sprawnych). Pomimo, że ludzie ci przeszli wszelkie badania psychologiczne, mówiące, że w pełni zdają sobie sprawę z tego czym taka interwencja skutkuje oraz pomimo, że znależli się lekarze, skłonni dokonać takiej operacji, to jednak ludziom tym sądownie zakazano amputacji na życzenie. Jedna z tych osób posunęła się nawet do tego, że położyła się na torach kolejowych, aby w ten sposób pozbyć się znienawidzonych nóg. Do tej samej kategorii zaliczyłabym samobójstwo, jako "amputację całego ciała" oraz jego szczególny przypadek - eutanazję. I tu dochodzę do sedna sprawy: na ile moje.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 16-09-2009 | Matix | Zanim przeklną nas dzieci |
[cytat]ZANIM PRZEKLNĄ NAS DZIECI (That Should Not Be), reż.: Jean-Paul Jaud, Francja 2008 (112 min)
Ołów, kadm, azotyn, nitryt, rtęć, pestycydy, wzmacniacze smaku, przeciwutleniacze, konserwanty – to nie przepis na mieszankę wybuchową, to tylko niektóre ze składników przeciętnego obiadu, składającego się z zupełnie normalnych produktów: fasolki, kiełbasek, chleba, sera, wody...
Nie zdajemy sobie sprawy, w jaki sposób i przy użyciu jakich chemikaliów produkuje się dziś żywność. Francuski rolnik uprawiający jabłka stosuje przeciętnie 32 preparaty chemiczne, zanim zbierze plon. Wśród nich są pestycydy, nawozy, środki do tępienia pasożytów i chwastów oraz wiele innych, zazwyczaj wysoce niebezpiecznych substancji. Naukowcy nie zajmują się już szukaniem związku między chorobami takimi jak np. rak, białaczka, cukrzyca a skażeniem wody, żywności czy powietrza. Związek ten został udowodniony tysiącem badań. Dziś chodzi raczej o to, co możemy zrobić, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się tych chorób. Zaś największym problemem w walce z nimi jest brak woli politycznej. Tymczasem dane są zastraszające: każdego roku w Europie na choroby wywołane wpływem środowiska umiera 100 tys. dzieci. Jak twierdzą naukowcy, dzieci, które przychodzą dziś na świat, to pierwsza generacja, która nie będzie tak zdrowa jak rodzice.
Skoro politycy ignorują zagrożenie, zaś rolnicy produkujący żywność w nieekologiczny i niezdrowy sposób wciąż są dotowani przez Unię Europejską, czy jest coś, co zwykli.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 15-09-2009 | Liss | Apartheid - może to dobry pomysł |
- by rozwiązać większość problemów społecznych ? Samo pojecie Apartheidu wywodzi sie z języka afrikaans od apart = osobno i sufiksu -heid i w przeszłości tak określano ustój RPA . A ja sobie pomyślałem, w Polsce ludzie mają tak różne zdania,wielu twierdzi że wiedzą lepiej od innych jak rozwiązać problemy społeczeństwa i za razu pojawiają sie inni którzy twierdzą zgoła odmiennie i to czasem tak ze zdaje się iz oni sami i ich zwolennicy nie znajdują najmniejszych powodów dla których mieliby żyć ze swymi oponentami ,vide zwolennicy PiS i PO,przeciwnicy lustracji i jej zwolennicy ,katolicy ,muzułmanie i można by mnożyć bez końca,więc zastanawiam się po co oni,my wszyscy żyjemy w jednym, unitarnym do tego państwie ? Może odzielmy się jedni od drugich na kształt apartheidu właśnie,czy nie lepiej aby ateiści,racjonaliści rzadzili się sami bez róznych religijnych ludzi ? Może w koncu doświadczalnie sprawdziliby swoje idee socjalisci,komuniści,liberałowie - nikt by nikomu nie przeszkadzał . Więc jak państwo sądzicie moze to nie taki głupi pomysł ,bo po co my wszyscy mamy razem sie sobie naprzykrzać ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 89 (przedawniony) | | 15-09-2009 | Aleksander Głowacki | Ważne pytanie o czas |
Powszechnie wiadomo że 4500 lat temu wydarzył się potop który zalał cały świat. Ocelanie zawdzięczamy Noemu. Z opowieści zawartej w Biblii wynika że Noe ocalił również wszystkie współcześnie zyjące zwierzęta które zeszły się do arki z całego świata. I tu chciałbym zadać pytanie: ile czasu potrzebowały ślimaki aby przybyć do arki? Może przypadkiem ktoś obliczył jak szybko porusza się ślimak?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 44 (przedawniony) | | 12-09-2009 | mirka | Jak działa małżeństwo na ludzi? |
Zaskakujące działanie małżeństwa na ludzi: Osoby pozostające w związku małżeńskim mają większą szansę na przeżycie choroby nowotworowej, podczas gdy rozpad związku bądź śmierć partnera utrudniają walkę z rakiem - informuje pismo "Cancer". Reszta do poczytania tutaj wiadomosci.onet.pl/2030713,16,item.html Mi osobiscie najbardziej podoba sie komentarz: Żaden wybór. Rak albo małżeństwo. Koniec taki sam po długich męczarniach. ( to chyba jakis rozwodnik napisał ) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 11-09-2009 | igor | ateizm - teizm a iloraz inteligencji |
Witam! Czy ktoś może mnie oświecic czy kiedykolwiek przeprowadzono naukowe badania na temat zależności: ateizm-teizm a iloraz inteligencji jednostki? I jeżeli tak to jakie były wyniki? Pozdrawiam! Igor. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 10-09-2009 | marcin kwiek | Mister Zapchajdziura |
Mister Zapchajdziura
Kiedyś mieszkał w wietrze i burzowych chmurach Ciskał piorunami w nieposłuszny lud Groźny, tajemniczy Mister Zapchajdziura W gniewie zsyłał na nas powodzie i głód
Był w każdym źdźble trawy, w każdej kropli wody To on decydował czy upał, czy chłód Żeby nam dokopać, zawsze miał powody Rzadziej spełniał prośby skamlących o cud
Lecz byli też tacy, co skamleć nie chcieli Z podniesioną głową odkrywali świat Odczarowywali wszystko po kolei Pioruny i burze, powodzie i wiatr
Wyeksmitowali Pana Zapchajdziurę Z lodowatych komet, z kosmicznego tła Żmudnie, niestrudzenie pięli się pod górę Odsłaniając wszystko, co tylko się da
Pomyli się jednak, kto myśli, że może To był jego koniec, nie miał gdzie się skryć Nie, Pan Zapchajdziura to jedno z tych stworzeń Które zawsze znajdą miejsca aby żyć
Mieszka teraz kątem w fizyce kwantowej Do teorii strun chce wejść na krzywy ryj Wprasza się do każdej hipotezy nowej Drwiąc z brzytwy Ockhama – niepotrzebne tnij
Czy musi tak zostać? Czy nie ma sposobu Żeby go na dobre wybić sobie z głów? Dręczy nas za życia, włazi nam do grobu A zysk z tego czerpie stado świętych krów
Cóż, posiedli oni wiedzę prosto z nieba Wiedzę, z której wyrósł już niejeden mit Że przecież w te dziury coś nawciskać trzeba I że do wciskania najlepszy jest kit
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 09-09-2009 | Dawidus | To się nazywa SEKSIZM... |
"To się nazywa SEKSIZM..."
W połowie sierpnia 2007 roku, po przeżytej ekspiacji w zimnym polskim Bałtyku, wracaliśmy samotnie z Pusią (dla wyjaśnienia niewtajemniczonym Pusia to kotka, rzecz jasna...) ), z Sopotu do Krakowa... Niestety nie miał nas kto odprowadzić na peron, więc po wyjściu z taksówki oczekiwaliśmy przyjazdu pociągu; ja z trzema, za dużymi walizkami (w tym jedna wypełniona gadżetami "myszki", i ona sama, w wielkim wiklinowym koszu, przewiązanym czerwonymi kokardami (dla zabezpieczenia przed urokami i nieszczerymi spojrzeniami złych ludzi rzecz jasna), wyprawiona, na welurkowym różowym kocyku, w nie do końca symetryczne romby, w moherowe bordowe szeleczki wysadzone drobnymi cyrkoniami ze zwisającą u boku szyi szeroką atłasową blado wrzosową kokardą (pod kolor rzecz jasna), z przywiązaną do wewnętrznej ścianki koszyka ulubioną fioletową myszką, która zawsze towarzyszy Pusi w podróży dla zabicia czasu... Jak z powyższa wynika, siedzieliśmy na dworcu w Sopocie zamyśleni w lekkiej retrospekcji ostatnich pięciu dni, z czego szybko otrząsnął nas piskliwy głos starszej pani z ironicznym wyrazem twarzy: - A co TO tak miauczy...? Kotka premiera...?! Bezczelne zapytanie - pomyślałem. - Nie tak głośno szanowna pani, bo mam podsłuch! - odrzekłem. Dzięki czemu zyskaliśmy jeszcze chwilę spokojnej kontemplacji. Po chwili nadjechał pociąg; bilety mi się rozsypały a zresztą opis naszego miejsca w przedziale był sformułowany.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 08-09-2009 | lontri | Fetyszyzacja PKB |
Waga wskaźnika wzrostu PKB w aktualnym dyskursie politycznym i społecznym rozdęła się znacznie, osiągając rozmiary nowego bożyszcza ludu i jego włodarzy. Wzrost PKB (najlepiej dodatni, bo zdarza się niektórym mówić o jego ujemnym wzroście) tłumaczy największe ofiary, najbardziej szalone tempo zadłużania państw, inflację, ograniczanie praw pracowniczych itp. W zasadzie czego dziś nie można argumentować lub tłumaczyć bezwzględną koniecznością utrzymania wzrostu PKB? W takiej metafizycznej perspektywie wszyscy (bez wyjątku?) wyrażają gotowość do poniesienia największych ofiar na ołtarzu wzrostu PKB, a rząd staje się jakby kolegium kapłańskim strzegącym płomienia Wiecznego Wzrostu. Czy wzrost PKB powinien stać się naszą nową religią państwową? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 05-09-2009 | Robert Zawecki | Chrześcijańska rybka dla każdego kierowcy |
GW: Dziesięć tysięcy naklejek z rybką rozda kierowcom ks. Tomasz Kancelarczyk. Mają przypominać o odpowiedzialnej jeździe.
Na naklejce jest symbol ryby - starożytny znak chrześcijaństwa i napis "Szczecin Vitae". Vitae po łacinie oznacza życie, ale hasło ma też kojarzyć się ze "Szczecin wita".
- Symbol ma napominać chrześcijanina. Jeśli nim jestem, to znaczy, że odpowiadam za życie swoje, innych osób w moim aucie i pozostałych użytkowników drogi - mówi ks. Kancelarczyk, wikary w parafii św. Ottona w Szczecinie. - Nie wyobrażam sobie, żebym jako chrześcijanin "piratował" lub prowadził samochód pod wpływem alkoholu.
Wikary jest pomysłodawcą prospołecznych inicjatyw, m.in. "Marszu dla życia". Do najnowszej akcji skłoniła go makabryczna liczba przeszło tysiąca zabitych i wielu tysięcy rannych na polskich drogach rocznie.
Projekt naklejki na szybę już jest. Właśnie drukuje się 10 tys. egzemplarzy. Będą rozdawane za darmo (lub za dobrowolne datki), po tradycyjnym święceniu samochodów 25 lipca. Ks. Kancelarczyk nazwał akcję "Rybka dla każdego". I kto nie naklei rybki mając do wyboru punkty karne? Tak przy użyciu państwa robi się reklamę jednej z religii. Paranoja! | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |