Racjonalista - Strona głównaDo treści
Chrześcijańska rybka dla każdego kierowcy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
01-07-2009 16:33Robert Zawecki (4718 punktów)Chrześcijańska rybka dla każdego kierowcy
Ocena 8 na 10
GW:
Dziesięć tysięcy naklejek z rybką rozda kierowcom ks. Tomasz Kancelarczyk. Mają przypominać o odpowiedzialnej jeździe.

Na naklejce jest symbol ryby - starożytny znak chrześcijaństwa i napis "Szczecin Vitae". Vitae po łacinie oznacza życie, ale hasło ma też kojarzyć się ze "Szczecin wita".

- Symbol ma napominać chrześcijanina. Jeśli nim jestem, to znaczy, że odpowiadam za życie swoje, innych osób w moim aucie i pozostałych użytkowników drogi - mówi ks. Kancelarczyk, wikary w parafii św. Ottona w Szczecinie. - Nie wyobrażam sobie, żebym jako chrześcijanin "piratował" lub prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Wikary jest pomysłodawcą prospołecznych inicjatyw, m.in. "Marszu dla życia". Do najnowszej akcji skłoniła go makabryczna liczba przeszło tysiąca zabitych i wielu tysięcy rannych na polskich drogach rocznie.

Projekt naklejki na szybę już jest. Właśnie drukuje się 10 tys. egzemplarzy. Będą rozdawane za darmo (lub za dobrowolne datki), po tradycyjnym święceniu samochodów 25 lipca. Ks. Kancelarczyk nazwał akcję "Rybka dla każdego".
   I kto nie naklei rybki mając do wyboru punkty karne? Tak przy użyciu państwa robi się reklamę jednej z religii. Paranoja!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

01-07-2009 17:57
 Ocena 15 na 15
Autografka (10638 punktów)

Radzę wziąć kilka dla siebie. Dosztukujesz im nóżki i będą jak znalazł.


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. Goethe
01-07-2009 18:20 
 Ocena 15 na 15
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Radzę wziąć kilka dla siebie. Dosztukujesz im nóżki i będą jak znalazł.
   Dziwiłem się dlaczego tyle tych rybek znajduję na samochodach. Teraz wiem, to substytut mandatu. Ale w sumie pomysł jest ciekawy. PSR mógłby zorganizować taką akcję i rozdać kilkadziesiąt ateorybek, a przede wszystkim sprzedać temat mediom.

   Wyobraźcie sobie taką akcję - skruszony kierowca zostaje pouczony przez Policję i ma do wyboru katorybkę albo ateorybkę. Jaja jak berety. Za mało jest takich zadymiarskich akcji.


Heterofobicznej mowie nienawiści mówię NIE! Eminem: Homophobic? Nah, you're just heterophobic.
02-07-2009 13:54 
 Ocena 1 na 1
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
A ja tak uwielbiam zadymy . Tzn lubię stawać okoniem systemowi tzn rybką .
P.R.Wieczorek DSM (207 punktów)
Fajny pomysł, naprawdę.
Ale z tą reklamą religii - jak napisał autor tematu - to lekka przesada.
Może to ja inaczej na to patrzę, ale ryba na samochodzie nie jest nie okej, czy nie fajna, czy zbyt katolicka - lepsze to niż krzyż.
liliac (147340 punktów)
W rzeczy samej urocze. Może jakieś konkurencyjne nalepki zacząć proponowac? No chyba, że pomysł z nóżkami proponowany wyżej

A dlaczego minus?
Jankowski agnostyk (405 punktów)

>Wikary jest pomysłodawcą prospołecznych inicjatyw, m.in. "Marszu dla życia". Do najnowszej akcji
>skłoniła go makabryczna liczba przeszło tysiąca zabitych i wielu tysięcy rannych na polskich drogach
>rocznie.

Niech kościół porówna statystyki wypadków.Ciekawe jaka jest średnia wypadków podczas świąt kościelnych.
xarion (917 punktów)
    A chcesz może wędkę..?..


"jeśli oddasz swoje prawa w ręce sędziów..." G.B.Shaw
Michał Worgacz (2557 punktów)
>     A chcesz może wędkę..?..>

... albo harpun ... na co poniektóre egzemplarze


IMAGINE ALL THE PEOPLE ...
01-07-2009 20:53
 Ocena 17 na 17
SloniSko (1109 punktów)
Rybki 1



Rybki inaczej:



"Never assume anything" - A. Milne
01-07-2009 21:03 
 Ocena 3 na 3
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Rybki 1
   Poproszę tę pierwszą jest... boska!


Heterofobicznej mowie nienawiści mówię NIE! Eminem: Homophobic? Nah, you're just heterophobic.
axid (147 punktów)
>>Rybki 1
>   Poproszę tę pierwszą jest... boska!

rzeczywiście,
od razu o tej naklejce pomyślałem,
kiedy przeczytałem pierwszy post...
niestety, próbuję ją, z różnymi odstępami, zlokalizować od roku
i nigdzie nie mogę jej znaleźć.

gdyby komuś się udało, byłbym wdzięczny za namiar.

pozdr.
ax
01-07-2009 21:36 
 Ocena 5 na 5
Zyga (1539 punktów)
2
2
2
Chcę to!
Tylko nie wiem czy mi sąsiedzi auta nie spalą
Climber (3006 punktów)

>Chcę to!
>Tylko nie wiem czy mi sąsiedzi auta nie spalą

Nie jest tak źle

Ja na swoim nakleiłem naszą naklejkę PSR z niebieskim okiem w galaktyce i wszyscy sąsiedzi się przyglądają


17 lutego Dzień Pamięci Ofiar Kościoła katolickiego. zobacz tutaj
Madman (7811 punktów)
>Paranoja!
Chrześcijanie sobie przywłaszczyli rybkę jak Hitler swastykę. Ciekawe, czy mają przynajmniej jakieś pojęcie o jej symbolice.
www.racjonalista.pl/kk.php/s,2012
02-07-2009 13:07
 Ocena 10 na 10
Adam Gliniany (398 punktów)
Na szybko przygotowałem kilka szkiców, są dość niedopracowane ale jakby kto chciał, to mogę zrobić dopieszczone w formacie do dowolnej drukarni.




kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
Bardzo ładne rybki.
Climber (3006 punktów)

Ta ostatnia jest The Best!

17 lutego Dzień Pamięci Ofiar Kościoła katolickiego. zobacz tutaj
02-07-2009 21:37 
 Ocena 1 na 1
aninakcilyb (259 punktów)
Ryba na patelni jest moją faworytką : )
liliac (147340 punktów)
A może jeszcze rybka na rożnie?
03-07-2009 13:08 
 Ocena 5 na 5
Adam Gliniany (398 punktów)
>A może jeszcze rybka na rożnie?
>
Mówisz, masz:

17-07-2009 18:00 
 Ocena 1 na 1
Alpha Phoenicis (4607 punktów)
>>A może jeszcze rybka na rożnie?
>>
>Mówisz, masz:
>
HAHA! xD

A rybę z frytkami można prosić?
anty_k (954 punktów)

Mi się ten Darwin podoba Z nóżkami
goląka (95 punktów)
Ja proponuję jeszcze naklejkę z podobizną św. Krzysztofa w trójwymiarze
James (1 punktów)
A gdzie w Polsce można dostać rybki Darwina?
Oprócz aukcji na Świstaku (chromowane magnesy po 50zł) nie mogę ich nigdzie znaleźć...

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365