Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
05-05-2010MatixPracowitość & strach
Dedykuję wszystkim tym, którzy na każdy temat o Chinach w portalach informacyjnych siepią komentarzami w stylu: "powinniśmy brać z nich przykład", "ich pracowitość jest imponująca", "a durne Polaczki, nieroby cholerne", "podziwiam ich, żeby tak było w Polsce".

alterkino.org/marzenia-i-lzy


Nie wiem kim są ludzie (Polacy) piszący takie durne komentarze w sieci, chyba zapyziałymi 12 latkami podnieconymi kapitalizmem, albo co bardziej prawdopodobne szefami przedsiębiorstw. Sprytne, na ich miejscu też siałbym taką propagandę. Niestety nie mają racji, Chińczycy nie są pracowici, oni są robieni w konia, zastraszani, ogłupiani, otumanieni propagandą.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
05-05-2010MartynikaSamochód a rozwód
Dzień dobry. Mam takie pytanie:
Jedno auto, dwóch właścicieli (nie są rodziną). Właściciel 1. ma 60% zniżek i to on się rozwodzi. Czy w takim wypadku właściciel 2. może stracić samochód po rozwodzie właściciela 1.? Jeśli tak- jak można temu zapobiec poza przerejestrowywaniem auta na właściela 2.?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
04-05-2010Psyk"Bóg jest motocyklistą wszechczasów"
Kościół nareszcie idzie z duchem czasów - w miejsce klubu dla emerytów wychodzi do Ludu Bożego. Ściślej - do motocyklistów. Bóg na Harleyu - co za nowatorskie odczytanie Biblii! Czy Prezes PSR też tam była?

"Bóg jest motocyklistą wszechczasów" - tak uważają kierowcy jednośladów, którzy stawili się na poświęceniu motocykli i uroczystym otwarciu sezonu w Stradunach.

W Niedzielę Dobrego Pasterza motocykliści i sympatycy jednośladów zjechali się do zabytkowego kościoła w Stradunach na uroczyste otwarcie sezonu. Mszy św. przewodniczył jeden z najstarszych kapłanów w diecezji ks. Józef Kącki CRL. Wśród przybyłych gości był także prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz.

- Przyjechaliście, aby ze specjalnym wstawiennictwem u Matki Najświętszej, patronki tej parafii, wypraszać potrzebne łaski. Aby było tyle samo powrotów do domu, ile wyjazdów z domu. - mówił ks. Kącki CRL.

Na zaproszenie Ełckiego Klubu Motocykli Zabytkowych i Odlotowych "Wiking" Ełk, na zlot przyjechało ok. 350 maszyn. Ks. Kącki przypomniał, że znaki drogowe są dalszym wytłumaczeniem X przykazań, które Bóg dał na górze Synaj. - Bóg upewnił: przestrzegaj ich, a szczęśliwy koniec życia będziesz miał. Przestrzegaj przepisów drogowych, byś kiedyś z łezką w oku mógł opowiadać wnukom, jak podziwiałeś piękno naszej Ojczyzny. - mówił zakonnik. Wspomniał, że od 1938 r., od zdobycia prawa jazdy stara się przestrzegać niemalże w 100 % przepisów. Do bezpiecznej jazdy zachęcał także wszystkich zebranych.

Kapłan zauważył,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
03-05-2010marianna777Witam,
Utworzyłam tu konto ponieważ chciałabym prosić o radę. Nawiązałam pewną znajomość z osobą która posługuje się tylko językiem hebrajskim. i zależy mi na tanim i dobrym biurze tłumaczeń które tłumaczyłoby mi czasami nawet specjalistyczne teksty. Mam nadzieję że jest ktoś kto by ma sprawdzone biuro. z góry dziękuje za pomoc.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
03-05-2010marcusLookin' for my Jah
   Nie odwiedzam innych forów, a nie chciało mi się tworzyć nigdzie konta tylko żeby o to zapytać, napiszę więc tutaj. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi polecić jakąś wartą uwagi muzykę reggae(Bob Marley), raggamuffin(?), lub reggae-rock(kilka utworów P.O.D. 1, 2,3)?
   A jak już w tym temacie, to co sądzicie o współczesnej subkulturze (religii?) rastafariańskiej? Czy ten ruch jest według Was zjawiskiem raczej pozytywnym, czy negatywnym?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
02-05-2010MatixNa 99.99% znaleźli arkę Noego!
Nie są pewni na 100% ale na 99.99% już tak!


Cytat:
Grupa ewangelickich odkrywców z Chin i Turcji oświadczyła, że w poniedziałek odnalazła na górze Ararat Arkę Noego. Agencja AFP opublikowała zdjęcia z tego wydarzenia.
Góra Ararat znajduje się we wschodniej Turcji. Odkrywcy twierdzą, ze Arka znajduje się na wysokości 4 tysięcy metrów. Chińczycy i Turcy odnaleźli drewnianą strukturę, której wiek, na podstawie próbek węgla, określono na 4,8 tysiąca lat.

- Nie jesteśmy w 100 procentach pewni, że to Arka Noego, ale uważamy, że na 99,9 proc. to właśnie ona – powiedział Yeung Wing-cheung, dokumentalista z Hong Kongu towarzyszący 15-osobowemu zespołowi badawczemu "Noah's Ark Ministries International".

Drewniana struktura ma kilka przegród, w których prawdopodobnie przetrzymywano zabrane na Arkę zwierzęta. Poszukiwacze wykluczyli jednocześnie, że odnaleziona struktura może być częścią zaginionej osady, ponieważ w okolicy nigdy nie znaleziono ludzkich siedzib powyżej wysokości 3,5 tysiąca metrów.

Lokalne władze zwrócą się do tureckiego rządu o wpisanie znaleziska na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dzięki czemu będą mogły ruszyć szczegółowe prace archeologiczne.


wiadomosci(*)y_pewni_na_99_9_proc,item.html

Pytanie jak Noe zaprosił na pokład australijskie kangury, jak przywiózł z Australii np. to pl.wikipedia.org/wiki/Atraks no i co z leniwcami z Ameryki Południowej?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
02-05-2010MatixHawking ostrzega
Cytat:
Stephen Hawking ostrzega: nie rozmawiać z ufoludkami
2010-04-26 11:39
Słynny brytyjski astrofizyk Stephen Hawking oświadczył, że człowiek powinien unikać wszelkich kontaktów z innymi cywilizacjami, jakie mogą znajdować się we Wszechświecie ponieważ konsekwencje takich kontaktów mogą okazać się katastrofalne.
Zdaniem Hawkinga, jest prawie pewne, że we Wszechświecie istnieją inne istoty rozumne, ale nawiązanie z nimi kontaktu mogłoby być "zbyt ryzykowne". - Jeśli obcy złożyliby nam wizytę to jej konsekwencje byłyby bardziej doniosłe od tych, jakie nastąpiły po dotarciu Krzysztofa Kolumba do Ameryki. A jak wiadomo, nie były one szczególnie korzystne dla Indian - powiedział naukowiec w nadanym w niedzielę pierwszym odcinku nowego programu telewizyjnego Discovery Channel "Wszechświat Stephena Hawkinga".

Hawking przypuszcza, że większość obcych form życia to prawdopodobnie mikroorganizmy lub odpowiedniki ziemskich zwierząt. Jednak zaawansowane w rozwoju istoty mogą okazać się groźne. - Obcy, po osiągnięciu odpowiedniego stopnia rozwoju, mogą zacząć podróżować i dążyć do podboju i kolonizacji planet, na których wylądują - uważa astrofizyk. Hawking zapomina jednak, że mamy na ziemi Amerykanów. Oni, jak pokazuje choćby "Dzień Niepodległości", od dawna są przygotowani na ewentualną inwazję. Dlatego spieszymy uspokoić genialnego astrofizyka - nie ma się czego bać.


www.wprost(*)ga-nie-rozmawiac-z-ufoludkami/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
01-05-2010wykus"Jarek po trupach do celu..."
wiadomosci(*)u_____PiS_pyta__czy_PO_ma.html

Zachęcam do przeczytania artykułu i przesłuchania całej piosenki w wykonaniu Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego. Osobiście mam nadzieję, że wspomniana piosenka stanie się hymnem nadchodzącej kampanii wyborczej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
28-04-2010Michał Aleksy MentrakRadio Euro i my
polskieradioeuro.pl/Audycja.aspx?id=26596

   Jest to skrót audycji, którą nadano na żywo wczoraj o 10:10. Całość trwała ok. 30 min.
   Radio Euro, to dawny Program IV Polskiego Radia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
26-04-2010warbarbieStudia
Witam serdecznie , mam pytanie do każdego studenta biologii , a raczej prośbę.Możecie opisać choć trochę tok studiów? lub odpowiedzieć na moje pytania :

1.Na studiach biologii są ''specjalizacje'' np. jak na medycynie? jeśli tak to jakie.
2.Jeśli są specjalizacje :> to czy jest jakaś związana z genetyką?
3.Jaki jest próg punktów aby dostać się np. na Uniwersytet Warszawski i polecacie tę uczelnie? ah , i jakie przedmioty są brane pod uwagę.

Prosiłbym aby nikt mi nie pisał tutaj o tym ,żebym nie studiował tego kierunku gdyż brak pracy w zawodzie ,a jak jest to nauczyciel ; uczę się dla siebie.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)