Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
14-03-2011worek kościDzień dobry
W jednym z tutejszych artykułów, Autor zastanawiał się, co kieruje ludźmi, którzy przeżywszy jakąś tragedię, idą do kościoła żeby się modlić dziękczynnie, chociaż wielu innych nie miało szczęścia wyjść cało z opresji. Albo jak to możliwe, że wszechmocny Bóg, niby taki dobry i w ogóle, a stworzył Japonię na uskoku tektonicznym - może w odwecie za Pearl Harbor? Nie wiadomo.

Tak czy siak, zastanawia mnie, czy nawet w życiu prawdziwego racjonalisty, nie pojawiają się, zaskakująco często, wątki iście irracjonalne. Weźmy takie "dzień dobry". Co my właściwie chcemy przekazać tym komunikatem? Chwalimy się, że mamy świetny dzień czy próbujemy rzucić zaklęcie, żeby ten dzień dobrym dopiero się okazał? Jeśli to drugie, to czy nie byłoby rozsądne, żeby zastanowić się nad jakimś bardziej racjonalnym przywitaniem, nie wywołującym skojarzeń zabobonnych. Może: niech żyje Darwin (w naszej pamięci)? Ave Dawkins? Wiwat teoria ewolucji!? Jak myślicie?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
13-03-2011Anna5500A po co...?
Może mnie ktoś naprowadzi na właściwy kierunek myślenia?
Nie mam żadnego kontaktu z kościołem od czasów chrztu.
Późniejsze próby były spowodowane względami praktycznymi...
Nie widzę potrzeby, abym biegła z dokumentami do określonego miejsca (kurii?),
aby tylko dano mi jakiś "papier", czy coś , co udowadnia, że jestem daleko od Boga (wielka litera świadczyć może o tym, że nie uwolniłam się jeszcze od indoktrynacji, której poddana byłam w wieku młodzieńczym.
Czy pozostali uczestnicy Forum,zrobili coś z tym, że miał miejsce w ich życiu chrzest?



Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
11-03-2011asmodaiJezus z Opola
Znalazłem Jezusa.... Co? Dziwicie? się? Więc przyznam że ja, jestem podwójnie zdumiony... z tej prostej przyczyny że, człowiek ten pochodzi z mojego rodzinnego miasta, ( Grodkowa) i co najśmieszniejsze z moim starszym bratem chodził do szkoły... Nie będę podawał linków Podam tylko dane JEZUS... tzn Romuald Statkiewicz z zawodu jest on:
Król wielkiej materii, Uzdrowiciel, Bioterapeuta, Egzorcysta... Posiada również, szeroki wachlarz zainteresowań :
Rozbudowa Królestwa Tysiącletniego na Ziemi!
Dobra kończę bo zaraz popadnę w samo zachwyt ( w końcu taka wybitna jednostka pochodzi z mojej okolicy)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
11-03-2011asmodainowy wątek
Nie wiem jak zacząć a więc spytam wprost, czy są tu jakieś osoby mające problem z papierosami? Myślę że, rzucenie palenia to, bardzo racjonalny krok w życiu
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
10-03-2011Bill KilgoreReligia rocka trzeźwym okiem.
Czemu mam wrażenie, że ilekroć religianci zabierają się za krytykę muzyki rockowej wychodzi... Co najwyżej mrock. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...

Zainspirowany niecodziennie ożywioną wymianą komentarzy pod artykułem P. Agnieszki Pawłowskiej, rzucam niniejszym link do wywiadu z autorem książki: www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/5810/ (pojawił się w jednym z komentarzy).

Przeczytawszy, podumawszy... i nachodzą mnie mało odkrywcze wnioski. Wypowiedzi Stanisława Hawryszczuka są nader obszerne i mętne, acz wzrusza mnie "troska o moje duchowe i moralne zaplecze i transcendentalny potencjał".

Przede wszystkim zastanawia mnie- czemu akurat muzyka rockowa, a nie przede wszystkim pop (z definicji bardziej rozpowszechniony i wpływowy) miałby być trojańskim koniem sił złowrogich a demonicznych. Ja wiem, że firmy fonograficzne, to nienasycone bestie siedem głów i dziesięć rogów mające (acz częściej setkę menedżerów w radzie nadzorczej) ale żeby tak odrazu iluminati?!

P.S. Komentarze pod wywiadem też powalające...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
10-03-2011diogenesKłamstwo w polityce
Minister ustąpił:

wiadomosci(*)ablem,1,4206362,wiadomosc.html

Ciekawe są stacje tej dymisji, kolejne oświadczenia Guttenberga w tej sprawie:

15.2, pierwsza reakcja na zarzut plagiatu: samodzielnie napisałem pracę wedle najlepszej wiedzy i zgodnie z sumieniem.

16.2, zarzut, że prac a jest plagiatem, to nonsens.

18.2 potwierdzenie powyższego: moja praca nie jest plagiatem.

Dowody są jednak niezbite. Kilka stron to cytaty bez podania źródeł.

21.2, przed partyjnymi kolegami: przeprasza wszystkich, których uraził.

22.2, w liście do uniwersytetu Bayreuth: prosi o cofnięcie tytułu doktora

1.3, w miłej rozmowie z panią kanclerz rezygnuje z politycznych stanowisk - dymisja.

Takie zachowanie to niemalże istota psychologicznego profilu polityków. Znamy go i z naszego podwórka. Powinno stać się statystyczną przesłanką w ocenie podobnych sytuacji. Od pewnego poziomu zarzutów wobec polityków Unii należałoby ograniczyć domniemanie niewinności.


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
09-03-2011rhotax7Libia vs USA
Jak wiemy w kierunku Libii płyną okręty USA.

www.tvn24.(*)niowy-usa-czeka,wiadomosc.html

Jaką siłą tak naprawdę dysponuje taki zespół uderzeniowy lotniskowca?

Grupa uderzeniowa lotniskowca Enterprise, składa się ona z reguły z jednego lotniskowca oraz kilku do kilkunastu okrętów wsparcia i osłony - fregat, niszczycieli, krążowników, trałowców, okrętów zaopatrzenia, desantowych i podwodnych.

en.wikipedia.org/wiki/USS_Enterprise_(CVN-65)

Okręty należące do tej grupy posiadają setki rakiet Tomahawk.

www.greend(*)echnika/tomahawk/tomahawk.html

W założeniach grupa uderzeniowa tego typu posiada środki walki do prowadzenia wojny o małej intensywności przez miesiąc z przeciwnikiem typu Libia, Hiszpania czy Polska.

Dla ułatwienia przypomnę około 20 okrętów może przez miesiąc prowadzić samodzielnie bez wsparcia wojnę z państwem typu Libia, Hiszpania czy Polska.

Dla lepszego zrozumienia siły takiej grupy uderzeniowej USA ( a mają ich 12 ) posłużę się przypowieścią iście apokaliptyczną.

Wyobrażmy sobie że do władzy znowu doszło PIS.
I że akurat z misją pokojową rozegrania meczu piłki nożnej z naszymi przybyła Grupa Uderzeniowa Lotniskowca USA na Bałtyk.
A A.Macierewicz akurat przeszukując "wieżę" lotów na lotnisku w Smoleńsku znalazł --centa--!!! Jego analityczny sPISkowy umysł w ułamku sekundy wykrył sPISek!!!
I zadzwonił do Jarka z info kto tak naprawdę stoi za katastrofą...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
08-03-2011prof. GrabowskaIssei Sagawa
pl.wikipedia.org/wiki/Issei_Sagawa
Jak to jest możliwe, że taki facet funkcjonuje społecznie? Kto jest w tym wypadku chory? On, czy społeczeństwo? Przypuszczam, że gdyby Wolfgang Priklopil nie rzucil się pod pociąg, dzisiaj mógłby być bohaterem narodowym Austrii. Co Państwo na ten temat sądzą?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
07-03-2011zachajKlan Kaczyńskich i Dubienieckich
Umieściłem ten temat w dziale "Nauka" ponieważ interesują mnie prawne aspekty pewnych nieprawidłowości związanych z tym klanem.

www.tvn24.(*)rzez-prezydenta,wiadomosc.html

Jak dobrze rozumiem adwokat M. Dubieniecki robił interesy z osobą skazaną wyrokiem sądu, a później ułaskawioną przez Lecha Kaczyńskiego. Czy to nie wygląda na jawne złamanie prawa? Czy Prezydent może pomagać swojej rodzinie w ten sposób? Czy adwokat może robić jakiekolwiek interesy z przestępcami?

Dziwne jest także, że ta sprawa wychodzi na jaw dopiero teraz. Dlaczego nikt nie zauważył wcześniej, kogo i w jakim tempie ułaskawia Prezydent?

Jeżeli ktoś zna prawo na tyle dobrze żeby mi to wyjaśnić, byłbym wdzięczny.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
03-03-2011asmodairadioaureole
witajcie nie będę się zbytnio rozpisywał, i podam tylko link -http://cygnus.et.put.poznan.pl/~dlugosz/prywatne/opracowania/wlasne/kreacjonizm.htm.- Z tego jak zrozumiałem, jest to dowód na stworzenie świata przez samego Boga. Naukowcy podobno nazywają to małą, tajemnicą. Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)