 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 29-12-2011 | roll | Co się dzieje w telewizji? |
Zauważam w telewizji zalew programów o charakterze pseudonaukowym oraz nadwyżkę programów o profilu katolickim. Już wyjaśniam. Ostatnio nawet w takich programach jak Discovery czy Planete, pojawiają się programy co najmniej zadziwiające. W Discovery polują na duchy itp., w Planete albo podważają ewolucjonizm, albo prezentowane są programy o telepatii z ekspertami o zagadkowej wiedzy i pochodzeniu, a już zdecydowane zdumienie wywołał u mnie program, w którym wykorzystując zbitki wypowiedzi i montaż udowadniano równość działań Mengele z zabiegami in vitro. Oczywiście nie mam nic przeciwko dyskusji, ale trzeba te programy zobaczyć, żeby zrozumieć moje obawy. Dla odmiany TVINFO (to chyba stacja warszawska konkurująca z TVN24?) zamienia się na całe godziny, a w święta chyba na całe dnie, w stację typowo katolicką. Przekaz wypowiedzi, zapraszani goście, a nawet dobór podpisów "na pasku" wygląda jak przygotowany do rozpowszechniania podczas ogłoszeń parafialnych. Czy tego nie regulują jakieś zasady? Trochę to przerażające, kiedy tak wiele osób uważa, że to co jest puszczane w telewizji to (nomen omen) "święte. Jeszcze tylko pobyt na religii w szkole i mamy wspaniałe nowe pokolenie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 27-12-2011 | Marecki_ | Życzenia na święto przesilenia |
Życzę wszystkim racjonalistom dobrego wspominania zmarłych, przodków. Kiedyś w starożytnym Rzymie to były Saturnalia, w Persji to święto Mitry czyli bóstwa słonecznego. U Słowian to Gody (god - rok) czyli rytuał przejścia między starym a nowym rokiem. Przesilenie przypada na 21/22 grudnia. Dla mnie to bardzo wymowny symbol, słońce coraz wyżej będzie wędrować po niebie, to symbol zwycięstwa światła nad ciemnością a ściślej oświecenia nad ciemnotą. Też w jakiś sposób czuję w tym momencie nie jakieś chore imaginacje czy inne boskie niedorzeczności ale najzwyklejszą więź z moimi przodkami i szacunek do zmarłych, szczególnie do tych co odeszli w tym roku. Życzę Wam wszystkiego oświeconego w to święto życia. Chwytajcie dzień.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 24-12-2011 | marcin kwiek | Idą Święta |
Idą Święta, jak co roku Jak co roku – zmartwień sto A ja chciałbym święty spokój Święty spokój – tylko to
Nie śpiewajcie mi kolędy Niech to będzie cicha noc Oddam ciasto i prezenty Za łyk ciszy, książkę, koc
Jak co roku idą Święta W listopadzie już je czuć I nie sposób nie pamiętać Gdy się w mózg próbują wkuć
Choć odległa jeszcze zima Porwał nas świąteczny prąd Nie ma czego się przytrzymać Wszystko lepi się od Świąt
Idą Święta, jak co roku Jak co roku – w sklepach tłok Wszyscy mają obłęd w oku Szybki i nerwowy krok
Moc promocji na zachętę Byle nas nie ubiegł nikt Połknęliśmy już przynętę W morzu przedświątecznych dni
Jak co roku idą Święta Już ze świeczki kapie wosk Pod nogami wciąż się pęta Tabun przedświątecznych trosk
Nie da się ich minąć bokiem Nie ma gdzie odwrócić wzrok Pędzą Święta śnieżnym stokiem A za nimi – Nowy Rok Jak co roku idą Święta Już podchodzą, są tuż, tuż Nie ma co nad losem stękać Trzeba z mebli zetrzeć kurz
Zjedzie się cała rodzina W jedno miejsce – ale dół! Jak nerwowo to wytrzymać? Więcej wina dać na stół! A po Świętach, jak po Świętach Pusty portfel, pełny brzuch Wyjąc w poświątecznych mękach Zwija się świąteczny duch
Świeczka na świątecznym stole Już ostatkiem nam się tli Można znów grać swoje role Tylko z przejedzenia mdli
Idą Święta, jak co roku Jak co roku – zmartwień sto A ja chciałbym święty spokój Święty spokój – tylko to
Muszę szybko włożyć spodnie Gdzieś się zaszyć, uciec stąd Ale zanim.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 24-12-2011 | Koraszewski | Pożeganania Vaclava Havla |
"Gazet Wyborcza" informuje, że w Moskwie (przynajmniej w prasie prorządowej) Kima Dzong Ila żegnano cieplej niż Vaclava Havla. W londyńskim "Guardianie" wspominający Vaclava Havla Neil Clark pisał ( www.guardi(*)av-havel-another-side-to-story ) "Krytyka komunizmu Havla nie akceptowała żadnego uznania dla pozytywnych osiągnięć państw Europy Wschodniej w dziedzinie pełnego zatrudnienia, opieki społecznej i praw kobiet. Czy tego, że komunizm, przy wszystkich swoich wadach był jednak systemem, który stawiał na pierwszym miejscu potrzeby ekonomiczne większości."I komu jeszcze potrzebna "Prawda": kiedy mamy "Guardiana" h/t CiF Watch | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 23-12-2011 | Hodża | Nie przeceniajmy poświęcenia |
Krótkie spostrzeżenie: nie zauważamy, że wszystkie religie żerują na paradygmacie "nie ma większej miłości niż oddać życie za..." i tu należy wpisać, w zależności od wyznania, odpowiednią wartość. Mówiąc inaczej, wartość, jaką jest poświęcenie, religie wyolbrzymiają do monstrualnych rozmiarów, niszczących w rzeczywistości ludzki wymiar naszej egzystencji zanurzonej w takim religijnym sosie. Dlatego warto walczyć z tym przesądem - jakoby było to coś wspaniałego, takie poświęcenie. Bo dużo większym dobrem jest umieć zachować swoje życie tak długo, jak się da po to, by tak długo, jak tylko to możliwe pomagać ludziom na własną miarę. Nikt, nawet Bóg, gdyby istniał, nie ma moralnego prawa oczekiwać od człowieka, że będzie kierował się moralnością zwierząt. Bo to jest bardzo owadzie zachowanie, tak rzucać swoje ciało na stos, po którym pójdą następne mrówki. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 22-12-2011 | Koraszewski | Umiarkowani fanatycy |
Brytyjski "Guardian" zapewnia nas, że wie z dobrze poinformowanych źródeł, że "Hamas" porzucił walkę zbrojną i należy teraz do umiarkowanych islamistów. Wychodząca w Gazie i związana z Hamasem gazeta "Filastin" opublikowała 13 grudnia 2011r. artykuł znanego publicysty Fachera Szreteha, pod tytułem "Wszyscy szukamy męczeństwa", w którym pisał m. in.: "Śmierć dla mudżahedina jest tylko początkiem życia dla ojczyzny, podczas gdy ten, kto kocha życie bardziej niż śmierć, straci w każdym starciu z wrogiem, bowiem krew męczenników jest perfumami dla ummah, jej ozdobą i siłą. [...]Armia syjonistów, która jest pogrążona we frustracji i strachu przed tymi wojownikami i szukającymi męczeństwa, nie potrafiła powstrzymać operacji samo poświęcenia, które były jak pięść rozwalająca palce okupanta, i które zdezorientowały jego zdecydowanie i nieustępliwość. W obliczu tego był on niezdolny do parcia naprzód, rozszerzania się [lub dążenia] do swoich aspiracji. Palestyński opór napełnił przerażeniem syjonistyczną armię okupacyjną i została ona wyrzucona z Gazy, z rozczarowaniem i hańbą ciągnącymi się za nią. Mudżahedini posiali strach w duszach żołnierzy okupanta, którzy zaczynają się trząść na widok wojowników trzymających w rękach karabin i z Koranem na piersiach. Jak wiedzą Izraelczycy, dzisiaj nie jest podobne do wczoraj. Stoją teraz przed wielką armią mudżahedinów i oczekują dnia, w którym nas spotkają: dnia małżeństwa męczeństwa z wyzwoleniem, kiedy mudżahedini poświęcają swoje życie dla.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 71 (przedawniony) | | 21-12-2011 | mbielecki | Niejawne aspekty masonerii |
Śmierć związanego z "Racjonalistą" byłego wieloletniego Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Polski ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,467663 ) przypomniała o istnieniu i działalności masonerii. "Racjonalista" sporo miejsca poświęca jawnym aspektom działalności masonerii, np.: www.racjonalista.pl/forum.php/s,428374, www.racjon(*)/q,Wspolczesne.wolnomularstwo. Aby obraz tej organizacji był pełny, warto byłoby wspomnieć także o niejawnych aspektach jej działalności, choć w tej kwestii dysponujemy rzecz jasna bardzo skąpymi danymi. Jednak nawet te szczątkowe dane, które przez przypadek ujrzały światło dzienne, świadczą o istnieniu następujących cech organizacji masońskich: - oddziaływanie na życie publiczne współdziałających członków oraz struktur, w szczególności poprzez animowanie jawnych organizacji aktywnych w życiu publicznym - istnienie członków i struktur niejawnych, niejawność współdziałania poszczególnych członków i struktur - niejawność niektórych celów. Skutki działalności organizacji, która posiada powyższe cechy, mogą być następujące: 1. Opinia publiczna nie ma świadomości wzajemnego wspierania się lub współdziałania poszczególnych osób należących do masonerii. 2. Osoby uczestniczące w organizacji animowanej przez masonerię nie mają świadomości faktu animowania i nie wiedzą, że niektóre z kluczowych osób w organizacji należą do masonerii i współdziałają ze sobą. 3. Osoby należące do masonerii nie mają świadomości istnienia.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 20-12-2011 | Selanos | W Norwegii kradną dzieci. |
Sytuacja nieco podobna do tej z czasów II Wojny Światowej, kiedy to hitlerowcy odbierali Polakom dzieci uznane za "wartościowe rasowo" i oddawali je rodzinom niemieckim. Dzisiaj natrafiłem na kolejny news, o Polakach, którym w niejasnych okolicznościach, mimo pozytywnej opinii psychologów a nawet wygranej sprawie w sądzie, odebrano dzieci. To kolejna sprawa którą ma zająć się detektyw Rutkowski. Link do artykułu na stronie gazeta.pl: LINKCytat:Byłam tam zaledwie cztery tygodnie, gdy Barnevernet odebrał nam synków - opowiadała Kozikowska. - Dzieci nie mówiły po norwesku. A niby już wkrótce syn zeznawał po norwesku. Od dwóch lat badają nas psychologowie i psychiatra, który stwierdził, że jesteśmy normalną rodziną. Jako matka nie mogę sobie z tą sprawą poradzić. Michał Kozikowski przepraszał, że najpierw odczytał oświadczenie z kartki. Twierdził, że po tych dwóch latach jest tak znerwicowany, iż nie jest w stanie mówić o ich tragedii. Opowiadał, że dopiero po miesiącu dowiedzieli się, że dzieci odebrano im dlatego, że ktoś zgłosił telefonicznie zaniepokojenie sytuacją w ich rodzinie. Dwie sprawy z Barnevernet przegrali, a kolejną wygrali. Jednak synów nie odzyskali. Po kolejnym odwołaniu norweskich służb znów przegrali. Bliźniaki zostały rozdzielone i skierowane do różnych rodzin. Rodzice mogą je widywać cztery razy w roku. Jak.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |