Racjonalista - Strona głównaDo treści
W Norwegii kradną dzieci.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
16-12-2011 16:07Selanos (12869 punktów)W Norwegii kradną dzieci.
Ocena 4 na 4
Sytuacja nieco podobna do tej z czasów II Wojny Światowej, kiedy to hitlerowcy odbierali Polakom dzieci uznane za "wartościowe rasowo" i oddawali je rodzinom niemieckim.

Dzisiaj natrafiłem na kolejny news, o Polakach, którym w niejasnych okolicznościach, mimo pozytywnej opinii psychologów a nawet wygranej sprawie w sądzie, odebrano dzieci. To kolejna sprawa którą ma zająć się detektyw Rutkowski.

Link do artykułu na stronie gazeta.pl: LINK

Cytat:
Byłam tam zaledwie cztery tygodnie, gdy Barnevernet odebrał nam synków - opowiadała Kozikowska. - Dzieci nie mówiły po norwesku. A niby już wkrótce syn zeznawał po norwesku. Od dwóch lat badają nas psychologowie i psychiatra, który stwierdził, że jesteśmy normalną rodziną. Jako matka nie mogę sobie z tą sprawą poradzić.
Michał Kozikowski przepraszał, że najpierw odczytał oświadczenie z kartki. Twierdził, że po tych dwóch latach jest tak znerwicowany, iż nie jest w stanie mówić o ich tragedii. Opowiadał, że dopiero po miesiącu dowiedzieli się, że dzieci odebrano im dlatego, że ktoś zgłosił telefonicznie zaniepokojenie sytuacją w ich rodzinie. Dwie sprawy z Barnevernet przegrali, a kolejną wygrali. Jednak synów nie odzyskali. Po kolejnym odwołaniu norweskich służb znów przegrali. Bliźniaki zostały rozdzielone i skierowane do różnych rodzin. Rodzice mogą je widywać cztery razy w roku.


Jak długo, w tym (podobno) cywilizowanym kraju, będą, bądźmy szczerzy, perfidnie zabierać imigrantom dzieci i je norwegizować?

To chyba najbardziej szokująca część:
Cytat:
Mamy spotkania po dwie godziny w obecności tłumacza i dwóch osób z Barnevernet - mówiła matka. - Wcześniej muszę napisać, o co zapytam dzieci. Nie wolno poruszać niektórych tematów, np. pytać o szkołę. Nie wolno mi się rozpłakać przy dziecku, bo zakażą nam dalszych spotkań.


Rutkowskiemu życzę powodzenia.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Tichy62 (213 punktów)
To co się dzieje w Norwegii to "Rok 1984" skrzyżowany z "Procesem" Myślę, że Himmler byłby dumny z tej instytucji (Barnevernet)
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
W Polsce też odbierają dzieci rodzicom.
Cytat:
Policja siłą odebrała małżeństwu dziecko, a sąd zawiesił prawa rodzicielskie. Wszystko dlatego, że maka chłopca miała religijne objawienia...

www.papilo(*)om-bo-byli-zbyt-religijni.html
To tak jakbyś napisał: W Norwegii kradną rowery. No kradną. Wszędzie kradną.
We Włoszech też:
Cytat:
Sąd ds. nieletnich w Turynie odebrał prawa rodzicielskie rodzicom ponadrocznej dziewczynki, ponieważ uznał, że są za starzy:



The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
20-12-2011 13:21 
 Ocena 1 na 1
Dean11 (302 punktów)
> W Polsce też odbierają dzieci rodzicom.
> Cytat:
Policja siłą odebrała małżeństwu dziecko, a sąd zawiesił prawa rodzicielskie. Wszystko dlatego, że maka chłopca miała religijne objawienia...

>www.papilo(*)om-bo-byli-zbyt-religijni.html
>To tak jakbyś napisał: W Norwegii kradną rowery. No kradną. Wszędzie kradną.
>We Włoszech też:
> Cytat:
Sąd ds. nieletnich w Turynie odebrał prawa rodzicielskie rodzicom ponadrocznej dziewczynki, ponieważ uznał, że są za starzy:

>
The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.


Sąd a urzędnik to mimo wszystko różnica. Mam nadzieję, że zrozumiała...

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365