>to bardzo wymowny symbol, słońce coraz wyżej będzie wędrować po niebie, to symbol zwycięstwa światła
A co przeszkadza uważać Słońce za Boga? - Jego oddziaływanie grawitacyjne formowało dysk protoplanetrny a od tego czasu utrzymuje w swojej bliskości naszą planetę i darzy ją ciepłem i światłem... napędza wszystko, co się dzieje w ziemskiej biosferze. Ba, nawet aktywność magnetyczna słońca ma wpływ na samopoczucie ludzi, co może mieć swoje przełożenie na wielkie procesy społeczne. Tak więc, choćby poprzez zmiany klimatu, Bóg-Słońce rzeźbi historię ludzkości. Nawet biorąc kurs na teologię należy zastanowić się, czemu religie uznające istnienie Boga nie oddają czci Słońcu, skoro nawet człowiek wierzący nie może zanegować faktu, że Bóg - gdyby był - objawiałby się nam właśnie pod postacią Słońca.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
|