 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 10-10-2020 | hanging_bishop | Każdy z Was uprawiał magię... |
... choćby życząc komuś "sto lat", "wszystkiego najlepszego", "spełnienia marzeń" etc. Większość za Was, racjonalistów pewnie nadal ją uprawia. Frazer się kłania... To wszystko myślenie magiczne. Anatema to też pokłosie tego podejścia do świata. Myślenie życzeniowe. Idźcie do diabła! xD | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 07-10-2020 | Arminius | Chocholi taniec w rytmie disco polo? |
O katastrofalnym stanie dziecięcej psychiatrii w Polsce wiadomo nie od dzisiaj. Raport NIK na temat, z połowy ubiegłego miesiąca, potwierdza tylko stan rzeczy i dostarcza przykładów, które przyprawiają o zgrozę. Jednym z nich jest info, iż " w całym województwie podlaskim nie ma ani jednego całodobowego oddziału dla dzieci i młodzieży. Efekt? Dzieci po próbach samobójczych i z innymi problemami szukają pomocy setki kilometrów dalej". Równocześnie, w tym województwie, w jednym z miast powstaje centrum disco - polo za 11 mln złotych. Oddział psychiatryczny jak wyżej kosztowałby około 4 mln złotych. Co sądzić - w kontekście faktów jak wyżej - o polskich "elitach", polskim narodzie i polskim społeczeństwie??? "Jeśli powstanie ośrodka będzie nadal odsuwane w czasie, to może się okazać, że w województwie szybciej powstanie Centrum Disco Polo. Budowa takiego muzeum jest planowana na lata 2024-2026. Ma kosztować 11 mln zł, z czego większość pokryją środki unijne, a pozostałą część samorząd miasta Michałowa. A ile kosztowałby oddział dla dzieci? Znacznie mniej. - Koszt stworzenia oddziału tymczasowego był szacowany początkowo na kwotę ponad 2 mln zł, a obecnie oscyluje w granicach około 4 mln. Dla porównania przykład z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, gdzie kosztem 1,7 mln zł przeprowadzono generalny remont zabytkowego budynku i w lutym 2019 r. otworzono w nim 28-łóżkowy oddział psychiatrii dla dorosłych – opowiada". wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/podlasi.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 05-10-2020 | Konowal | Czy fb = lewacka cenzura? |
Już od dłuższego czasu mnożą się przykłady blokowania prawicowych mediów lub treści i na fb - co dziwniejsze nie wiadomo dlaczego i na jakiej zasadzie jest to robione. Ostatnio głośno było o wywiadzie Jaruzelskiej z Ziemkiewiczem dorzeczy.p(*)uzelskiej-z-ziemkiewiczem.html - jak dla mnie to fb jako medium staje się niewiarygodny bo tam gdzie jest cenzura nie ma wolności. A i od razu dla wojujących lewaków przytoczę stare przysłowie pszczół : Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 04-10-2020 | Arminius | Początek wieku dwudziestego |
Historycy wiedzą, że "tak naprawdę" wiek 19 - ty zaczął się w 1789 r.(początek rewolucji francuskiej) skończył zaś w 1914 - wybuch wielkiej wojny. Był więc wyjątko długi. Z kolei, częściowo właśnie w związku z tym, wiek 20 był bardzo krótki, bo zaczął się w 1914, skończył zaś w 1989 r. - upadkiem muru berlińskiego i rozpadem ZSRR. Mamy rok 2020 - rok pandemii i wielu skutków przez nią wygenerowanych. Wszędzie w mediach słyszę (i rozmowach z ludźmi też) że nic już nie będzie takie same. Więc - skoro to taki krytyczny przełom - czas dokonać korekty i obwieścić, iż właśnie zaczyna się wiek 21 w historii?? Czy tak?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 03-10-2020 | Witcher77 | Demokracja - poszukiwanie części wspólnej |
Witam wszystkich  Moje pytanie do Państwa brzmi : Jakie cechy można (o ile w ogóle można) uznać za wspólne wszystkich dotychczas istniejących demokracji ? Czy istnieje wspólny fundament, idea łącząca wszystkie demokracje - czy to pośrednie, czy bezpośrednie, liberalne, czy nieliberalne, chrześcijańskie i niechrześcijańskie, narodowe i nienarodowe itd. Myślicie, że np. IDEA RÓWNOŚCI (oczywiście w różnym natężeniu), czy przejście z rządów prywatnych (monarchia) na PUBLICZNE mogłyby należeć do wyżej wspomnianych cech wspólnych ? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 48 (przedawniony) | | 30-09-2020 | Arminius | Zenek Martyniuk zamiast Mickiewicza? |
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe wydało ćwiczenia do gramatyki dla klasy szóstej szkoły podstawowej. Zawiera ono zdanie: "Odkąd zobaczyłem ciebie nie tknę jadła ni napoju, ciągle czuję się jak w niebie podczas ćwiczeń nawet w boju. Co poradzę pani na to, że to miłość spadła na mnie, daję swoje serce za to, nie odmawiaj względów nie. Przez twe oczy błękitne, błękitne, zapomniałem, że dziś w szranki od rana miałem iść. Że do lochu mnie wtrącą, niech wtrącą nie myślałem i w twych oczu błękicie, błękicie będę żyć". "Kantonę" jak wyżej śpiewają trubadurzy średniowieczni z zespołu "Akcentus" Uczniowie mają za zadanie wskazać czasowniki i określić ich formę gramatyczną. Tekst jest kosmetycznie sparafrazowanym fragmentem przeboju disco polo Zenka Martyniuka(Zespół "Akcent") pt. "Przez twe oczy zielone" - i jako taki jest kolejnym symptomem kwalifikowanego zbydlenia rzeczywistości w jakiej żyjemy.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 27-09-2020 | Arminius | "Katastrofalny" wniosek? |
Parę dni temu polska prokuratura wystąpiła z wnioskiem o aresztowanie trzech rosyjskich kontrolerów lotu pełniących służbę na lotnisku smoleńskim w dniu 10 kwietnia 2010 r. We wniosku napisano, iż zarzuca się im "umyślne sprowadzenie spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym skutkujące śmiercią wielu osób". Nieważne, iż aresztowanie osób jak wyżej ze względów obiektywnych jest mało prawdopodobne. Pomijam też to, iż o umyślności czynów kontrolerów jak wyżej nie można mówić, prędzej zdecydowanie o nieumyślności ( w wariancie lekkomyślności lub niedbalstwa). Jednakże znaczenie owego wniosku polskiej prokuratury polega na czym innym. Otóż mowa w nim jest o "katastrofie", nie o zamachu. Słowem rozbudowane tezy Macierewicza i jego zespołu o zamachu na "tutkę" rządową - zostały odłożone do lamusa przez Prokuraturę Rzeczpospolitej Polskiej. Jest to swoisty przełom sprawiający swoistą satysfakcję tym wszystkim, którzy w narodowym sporze o charakter katastrofy smoleńskiej zachowywali zdrowy rozsądek i logikę. Pikanterii tej sytuacji dodaje fakt, iż na czele Prokuratury RP stoi Zbigniew Ziobro, który właśnie jest w ostrym konflikcie z pisowskim mainstreamem.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 75 (przedawniony) | | 26-09-2020 | Arminius | Czy należy zmodyfikować czynne prawo wyborcze? |
Prawo do czynnego prawa wyborczego nabywa się z chwilą ukończenia określonego wieku. W Polsce jest to 18 lat. Wniosek z tego taki, iż ustawodawca wychodzi z założenia, że przed osiągnięciem wieku jak wyżej, Polak, ze względu na swe przymioty emocjonalno - intelektualne nie prezentuje odpowiedniego poziomu dojrzałości - aby można było mu przyznać prawo do głosowania i wybierania. Fakt jak wyżej nie podlega zakwestionowaniu. Jednakże logika tego faktu jest taka, iż osoba, z chwilą osiągnięcia określonego wieku winna być tego prawa pozbawiana, gdyż jak wiadomo wraz ze starzeniem się organizmu, następuje stępienie i degeneracja przymiotów jak wyżej. I fakt ów z kolei - podlega całkowitemu zakwestionowaniu Problem jak wyżej nabiera coraz większej wagi - ze względu na wydłużanie się systematyczne życia ludzkiego, przy równoczesnym braku zagwarantowania takiej egzystencji należytej jakości psycho - fizycznej. Równolegle, znaczenia nabiera kwestia przyznania czynnego prawa wyborczego osobom młodszym niż 18 ,17 czy 16 lat - ze względu na zdecydowanie dyskryminacyjny charakter cezury wieku jak wyżej na tle czynnego prawa wyborczego starców, które, jak na razie , nie znajduje żadnego wiekowego ograniczenia. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 22-09-2020 | Arminius | Dystans fizyczny |
W zgiełku koronowirusowych doniesień i informacji nieustannie przewija się hasło o potrzebie zachowywania "dystansu społecznego". Postulat jest słuszny, natomiast błędne jest sformułowanie na poziomie leksykalnym. Nie chodzi przecież o narzucanie sobie dystansu społecznego, chodzi o zachowywanie dystansu fizycznego. Natomiast - co figlarne - właśnie w czasach pandemii, warto jest ów dystans społeczny zmniejszać, żeby w lepszej kondycji psychofizycznej przetrwać trudny okres. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 120 (przedawniony) | | 09-09-2020 | okragly | chłopski rozum? |
chłopski rozum, zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikająca z doświadczenia życiowego i intuicji, a nie z posiadanej wiedzy
nie lubie szkoły ale jedną z ciekawszych działań matematyki jest sprawdzanie prawdziwości poprzez podstawianie zera i nieskończoności i jeśli się sprawdzi dla tych dwóch wielkości to równanie/ nierównanie jest prawdziwe. W życiu społecznym tez możemy podstawiać zera i nieskończoności W matematyce wszystko możliwe. Wiadomo, że za Trzaskowskim głosowali ludzie inteligentni,wykształceni a więc podstawiamy x(wykształcenie)= nieskończoność tj wszyscy są prof. dr hab. inż. Wiadomo że za Duda głosowała prowincja a więc y (prowincja, kasujemy)=0 (zostaje samo miasto stołeczne), kasujemy z równania wszystkich 60+ (głosowali na Dudę) i zrównujemy z zerem zwolenników radia Maryja
matematyka a wybory D =ax+by+cz+...
Co się dzieje, mamy społeczeństwo samych prof. dr hab inż. mieszkańców Warszawy, poniżej 60 lat, nie chodzących do kościoła. Czy Trzaskowski uzyska 100% głosów jak twierdzą prof socjologi
Nie sądzę. Nawet nie wygra choc wyborcy sa super wykształceni i inteligentni sami prof dr hab inż i nie wygra. wyobraźcie sobie prof dr hab inż salowego w szpitalu na umowie śmieciowej za 1500, a jego kolega ordynator 50 000 zł, albo prof dr hab inż brukarza za 2000 zł a jego kolegę prof dr hab inz dewelopera 1 000 000 zł/ m-c, albo prezes banku 1 000 000 zł/ m-c a jego kolega w okienku prof dr hab inż 2500zł/m-c
ludzie miedzy soba sie nie róznia, to patoelity.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |