Racjonalista - Strona głównaDo treści
Początek wieku dwudziestego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
03-10-2020 19:45Arminius (25555 punktów)Początek wieku dwudziestego
Ocena 3 na 3
Historycy wiedzą, że "tak naprawdę" wiek 19 - ty zaczął się w 1789 r.(początek rewolucji francuskiej) skończył zaś w 1914 - wybuch wielkiej wojny. Był więc wyjątko długi. Z kolei, częściowo właśnie w związku z tym, wiek 20 był bardzo krótki, bo zaczął się w 1914, skończył zaś w 1989 r. - upadkiem muru berlińskiego i rozpadem ZSRR. Mamy rok 2020 - rok pandemii i wielu skutków przez nią wygenerowanych. Wszędzie w mediach słyszę (i rozmowach z ludźmi też) że nic już nie będzie takie same. Więc - skoro to taki krytyczny przełom - czas dokonać korekty i obwieścić, iż właśnie zaczyna się wiek 21 w historii?? Czy tak?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szarley (54911 punktów)
A czy epoki musimy liczyć w dokładnych stuleciach ?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
okragly (21676 punktów)
doba ma 24 godz (skąd godzina?), rok 12 miesięcy (od księżyca), 365 dni (pełen cykl). Następna miara powinna liczyć 24 lata (jedno pokolenie) wtedy bym pisał, raj się skończył 400 pokolen temu, Jezus zył 80 pokoleń temu

100 lat jest z długości życia w raju, stąd życzenia; 100 lat, 100 lat (raju) .. niech żyje nam, Kto? okragly! okragly! okragly!
m
Pawel077 (1855 punktów)
Skoro wiek XX skończył się w roku 1989, a XXI zaczął się w 2020, to jaki wiek mieliśmy między 1989, a 2020?
04-10-2020 09:43 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Skoro wiek XX skończył się w roku 1989, a XXI zaczął się w 2020, to jaki wiek mieliśmy między 1989, a 2020?
Przejściowy.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
04-10-2020 20:34 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)wiek XX
>Skoro wiek XX skończył się w roku 1989, a XXI zaczął się w 2020, to jaki wiek mieliśmy >między 1989, a 2020

Moja propozycja ( do dyskusji) zakłada, jak jest dosyć klarownie w wątku inicjującym napisane, początek wieku 20 w 1914 r. i jego koniec w 2020 r. Więc problemu który pan wykreował nie ma. Rok 1989 jako istotna cezura znika i jest zastapiony rokiem 2020.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Początek wieku dwudziestego

>Historycy wiedzą, że "tak naprawdę" wiek 19 - ty zaczął się w 1789 r.(początek rewolucji francuskiej) skończył zaś w 1914 - wybuch wielkiej wojny.
Historycy 'wiedzą', że 'tak naprawdę' - hehe.

Historycy po prostu chcieliby etykietować dzieje po swojemu, te jednak nie dają się upakować w przykrojonych z astronomiczną precyzją opakowankach czasu.

cr
04-10-2020 10:06 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Historycy wiedzą, że wiek 19 zaczął się w 1789 r.(początek rewolucji francuskiej) skończył zaś w 1914
>Historycy po prostu chcieliby etykietować dzieje po swojemu,
po mojemu, mamy rok 10 649. W roku 0 Ewa wynalazła rolnictwo co skutkowało wygonieniem z raju
*
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>po mojemu, mamy rok 10 649. W roku 0 Ewa wynalazła rolnictwo co skutkowało wygonieniem z raju
Przy takiej rachubie czasu podręczniki historii miały mnóstwo pustych kartek, nie szkoda to papieru!


cr
04-10-2020 10:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>po mojemu, mamy rok 10 649. W roku 0 Ewa wynalazła rolnictwo co skutkowało wygonieniem z raju
>Przy takiej rachubie czasu podręczniki historii miały mnóstwo pustych kartek, nie szkoda to papieru!
mówia "prawda na wyzwoli", poza tym trwa 5781 r żydowski

przy okazji znalazłem, że ich doba rozpoczyna się i kończy o zachodzie słońca Pora dzienna jest dzielona na 12 godzin. Godzina trwa nie 60 minut, ale 1/12 dnia (od wschodu do zachodu) Modlitwy winny być odprawiane w konkretnych porach dnia Północ nie występuje o godzinie 0 ale w połowie czasu między zachodem a wschodem słońca. Podobnie południe w hebrajskiej rachubie godzin nie występuje o godzinie 12.00, lecz w połowie czasu, jaki upływa między wschodem a zachodem słońca
DyktaFon (9281 punktów)
>>Historycy wiedzą, że "tak naprawdę" wiek 19 - ty zaczął się w 1789 r.(początek rewolucji francuskiej) skończył zaś w 1914 - wybuch wielkiej wojny.
>Historycy 'wiedzą', że 'tak naprawdę' - hehe.
>Historycy po prostu chcieliby etykietować dzieje po swojemu, te jednak nie dają się upakować w przykrojonych z astronomiczną precyzją opakowankach czasu.

Historycy zwykle wszystko wiedzą do czasu, aż inni historycy nie powiedzą już prawdziwej prawdy... Pewnie jedni i drudzy wywodzą się z polityków i stąd ten pęd do prawdy.

Doskonałym przykładem są podręczniki szkolne. Wystarczy przejrzeć kolejne wydania na przestrzeni lat i już widzimy, jak prawdziwsza prawda zwycięża tą mniej prawdziwą...
04-10-2020 12:38 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Doskonałym przykładem są podręczniki szkolne. Wystarczy przejrzeć kolejne wydania na przestrzeni lat i już widzimy, jak prawdziwsza prawda zwycięża tą mniej prawdziwą...
Prawdę rzekłeś.


cr
Henryk.K (2246 punktów)

Kiedy uwzględnimy hipotezę czasu widmowego to mamy dopiero rok 1723.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365