 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 50 (przedawniony) | | 11-12-2009 | Jacek Tabisz | Kobiety z muzułmańskich kręgów śpiewają muzykę klasyczną swoich krajów |
Kobiety z muzułmańskich kręgów śpiewają muzykę klasyczną swoich krajów. 1. Parveen Sultana z Indii. Śpiewa w klasycznym stylu khayal (więcej informacji - patrz www.hanuman.pl). Wywodzi się z Patiala Gharany, jest wnuczką wielkiego śpiewaka Bade Ghulama Ali Khana. www.youtube.com/watch?v=ECyXi1B-JCs2. Parissa z Iranu, śpiewa w starożytnym stylu Perskim, opierającym się na formie dastgahu (tak jak styl indyjski opiera się na ragach, a arabski, turecki, nowoirański etc. na makamach). www.youtub(*)?v=sgUCOnC36zM&feature=related3. Oum Kalthoum z Egiptu. Prawdziwa legenda świata arabskiego, przeciwniczka chust. www.youtub(*)?v=OvxNs4GyeUg&feature=relatedNiestety, nie mogłem znaleźć wspaniałem Munadjat Yultchievej z Uzbekistanu. Ale polecam. Nassima z Algierii: www.youtub(*)?v=QSNuVraDACM&feature=relatedwww.youtube.com/watch?v=ZLoop4R9EbkFarida z Iraku w klasycznym makamie. Bardzo ją lubię. Tusza daje łatwość wokalną nie tylko w Europie www.youtub(*)?v=aQ_uaORYDLw&feature=relatedTo na razie tyle. Postanowiłem wkleić trochę tego typu materiałów, abyśmy mogli poczuć, iż muzułmanie niekoniecznie są "ludźmi inaczej" w przeciwieństwie do chrześcijan i niekoniecznie zakaz budowy minaretów przy zielonym świetle dla budowy wież kościelnych w Szwajcarii jest czymś "racjonalnym", "laickim", "demokratycznym", etc. W każdym bądź razie ja, jako ateista, tego typu działań nie popieram. Moją odpowiedzią.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 57 (przedawniony) (Zamknięty) | | 11-12-2009 | Eryk from Neverland | Czy ma sens zrywanie okowów iluzji? |
<p>Czy ma sens wydawanie milionów dolarów na gromadzenie nadwyżek rolnych, podczas gdy miliony ludzi na świecie głodują? Czy ma sens wydawanie polowy budżetu państwa na broń, która, jeśli i kiedy zostanie użyta, zniszczy całą nasza cywilizację? Czy ma sens nauczanie dzieci chrześcijańskich cnót pokory i altruizmu, a równocześnie przygotowywanie ich do życia , w którym warunkiem sukcesu okażą się wartości dokładnie przeciwstawne? Czy ma sens, że walczyliśmy w ostatnich dwu wojnach o „wolność i demokrację”, i skończyliśmy je procesem demilitaryzacji „wrogów wolności”, których w kilka jedynie lat po fakcie uzbrajamy znowu w imię „wolności i demokracji”, nie pamiętając o tym, że ówcześni wrogowie wolności są obecnie jej obrońcami, a niegdysiejsi sprzymierzeńcy aktualnymi wrogami? Czy ma sens głęboko oburzać się na systemy polityczne, które nie gwarantują wolności słowa i politycznej działalności, skoro identyczne systemy, a nawet często jeszcze bardziej bezlitosne, nazywamy „miłującymi wolność”, gdy są z nami sprzymierzone militarnie? Czy ma sens, że żyjemy pośród obfitości, a jednak tak niewiele radości nam ona dostarcza? Czy ma sens, że wszyscy potrafimy czytać, mamy radio i telewizję, a jednak wciąż się nudzimy? Czy ma sens, że... można te litanie ciągnąć przez kolejne strony, opisując irracjonalności, fikcje i sprzeczności naszego zachodniego sposobu życia. Jednak wszystkie te irracjonalności brane są za rzecz samą przez się zrozumiałą.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 10-12-2009 | kulka_na_mole | Tim Minchin | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 10-12-2009 | lukaszewicz | Dla Jacka Tabisza | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 09-12-2009 | liliac | Rezonans ochrzczony |
Dzisiaj do szpitala przyjechał arcybiskup i poświęcił nasz nowy rezonans magnetyczny. Maszyna z grzechu pierworodnego obmyta także może dostąpić zbawienia. To ci, panie, ekumenizm  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 09-12-2009 | rexus | Hitler była kobietą? |
wiadomosci(*)la_sensacyjna_teorie,item.htmlCóż, Hitler nawet mężczyzną nie był, więc co się dziwić że tę swoją wojenkę przegrał z kretesem. Albo, niech mnie kule biją, on się wyłgał, i zbiegł wcześniej zmyślnie pozorując samobójstwo. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 612 (przedawniony) | | 08-12-2009 | placownik | Ateistyczna ortografia czyli bóg i biblia |
Czy to się komu podoba czy nie, religia absorbuje uwagę sporej liczby użytkowników forum. Stąd wyrazy Bóg, bogowie czy Biblia należą do tych częściej używanych w formowych wymianach zdań. Do niedawna byłem święcie przekonany, że ich niepoprawna pisownia (brak wielkich liter) wynika włącznie z niechlujstwa, nieuwagi bądź braku wiedzy piszących.
Byłem w błędzie. Okazało się, że zasady polskiej ortografii, zgodnie z którymi wyrazy Biblia i Bóg - w wypadku kiedy odnosi się on do Boga wyznawców religii monoteistycznej - pisane są wielką literą, mogą być łamane w sposób świadomy, a motywem takiego działania może być światopogląd piszącego.
Ponieważ świadoma wola piszącego winna być dla wszystkich świętą, wzywam wszystkich zwolenników ortografii ateistycznej do wyraźnego samookreślenia się, żeby nie powiedzieć (bo w tym kontekście nie wypada) coming out'u. Tylko taki ortograficzny coming out gwarantować będzie wszystkim bibliom i monoteistycznym bogom, które wyjdą spod ich klawiatur, forumowy żywot wieczny.
Amen
| Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 08-12-2009 | Jan Kedzierzawy | Z jakiej książki jest to cytat? |
"W myśl słynnej definicji określającej wszechświat Kanta jako łańcuch przyczynowości uzależnionej od aktu wolnego można by scharakteryzować wszechświat, jako odwieczne poddaństwo w świecie bez muzyki uzależnionym od nieograniczonych możliwości muzycznych aż do doskonałej w pełni urzeczywistnionej muzyki pojedynczego człowieka"
Za wszelka pomoc z gory dziekuje!
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 07-12-2009 | marson | Ile było drzew?? |
Witam Czytając opis raju w Biblii, zastanawiam się ile było w końcu drzew z których nie mogli zjeść owocu Adam i Ewa?? Ponieważ pisze tam, że jest: "Drzewo poznania dobra i zła",oraz "Drzewo życia". Te pierwsze sprawia że, poznajemy owo dobro i zło,a drugie ma sprawić to że...BYŚMY ŻYLI NA WIEKI!!! Pierwsze zdążyli(Adaś i Ewa) wsunąć ale drugiego już nie bo ich wygonili z Edenu. Mniej więcej szło tam tak: (jak już ich wygnał)Bóg pomyślał;dobrze że nie wyciągnęli reki po owoc z drzewa życia, bo by żyli na wieki +/- Nasuwa się następne pytanie: Czy czasem nie byli ściemniani przez cały czas,że są nieśmiertelni nim nie zjedli owocu z pechowego krzaka, skoro mieli się nimi stać dopiero po zjedzeniu owocu z "drzewa życia"??
Pozdrówki | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |