Racjonalista - Strona głównaDo treści
Z jakiej książki jest to cytat?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
06-12-2009 02:51Jan KedzierzawyZ jakiej książki jest to cytat?
"W myśl słynnej definicji określającej wszechświat Kanta jako łańcuch przyczynowości uzależnionej od aktu wolnego można by scharakteryzować wszechświat, jako odwieczne poddaństwo w świecie bez muzyki uzależnionym od nieograniczonych możliwości muzycznych aż do doskonałej w pełni urzeczywistnionej muzyki pojedynczego człowieka"

Za wszelka pomoc z gory dziekuje!

sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Odp: Z jakiej ksiazki jest to cytat?
>"W myśl słynnej definicji określającej wszechświat Kanta jako łańcuch przyczynowości uzależnionej
>od aktu wolnego możnaby scharakteryzować wszechświat, jako odwieczne poddaństwo w świecie bez muzyki
>uzależnionym od nieograniczonych możliwości muzycznych aż do doskonałej w pełni urzeczywistnionej
>muzyki pojedynczego człowieka"
Zgaduje, nie wiem czy dobrze, że to Schopenhauera "Wola i ..." coś tam.

Pozdrawiam
goya (35 punktów)
Na pewno Schopenhauer.Być może jest to cytat z "Krytyki filozofii Kanta".Sorry, nie pamiętam.
salika (2 punktów)Odp: Z jakiej książki jest to cytat?
>"W myśl słynnej definicji określającej wszechświat Kanta jako łańcuch przyczynowości uzależnionej
>od aktu wolnego można by scharakteryzować wszechświat, jako odwieczne poddaństwo w świecie bez
>muzyki uzależnionym od nieograniczonych możliwości muzycznych aż do doskonałej w pełni
>urzeczywistnionej muzyki pojedynczego człowieka"
>Za wszelka pomoc z gory dziekuje!
>

No wlasnie skad jest ten tekst???
"Wola i co...:"?
moze cos wiecej ktos wie!?
Z gory serdecznie dziekuje
Leon Cyboran Jr.
Szukaj w Schopenhauer: Świat jako wola i przedstawienie [1819]. T.I. Warszawa 1994, s.269-413. (lub gdzieś w tych okolicach)
salika (2 punktów)
Bardzo serdecznie dziekuje!


>Szukaj w Schopenhauer: Świat jako wola i przedstawienie [1819]. T.I. Warszawa 1994, s.269-413. (lub gdzieś w tych okolicach)
>

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365