Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 44 (przedawniony)
11-02-2013kulka_na_mole# % & * : ? / \ |
To są znaki, których nie można użyć w nazwie pliku w systemach Windows.
Zastanawiam się dlaczego? Przecież podobno od dawna systemy Windows nie są już tylko graficznymi nakładkami na system DOS, w którym te znaki były niedozwolone, bo były używane w komendach DOS-u.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
11-02-2013kulka_na_moleComming out PSL i PJN
Cytat:
PSL i PJN powołały centrum programowe, aby wspólnie dyskutować o najważniejszych dla Polski kwestiach. Politycy zapowiedzieli, że w ramach projektu odbędzie się cykl debat z udziałem przedstawicieli PSL, PJN i ekspertów.
Internautów jednak bardziej zaciekawiło logo Centrum dla Polaków niż zarys programu politycznego przygotowanego przez PSL i PJN. A chodzi czerwono-zielone promienie wychodzące z nazwy porozumienia, które łudząco przypominają słońce Wschodzącego Białegostoku. (źródło)




Czyżby PSL i PJN nieśmiało chciały nam przekazać coś ważnego? Na przykład, że poprą projekt ustawy o związkach partnerskich?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
10-02-2013maniek1TVN - UWAGA
Jeśli się mylę, to przepraszam, ale czemu nigdzie nie ma informacji,(?) że:
Dziś godz. 19.50 TVN - program UWAGA ,tematem "Ateiści w Polsce", kampania bilboardowa, Jacek Tabisz itp.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 60 (przedawniony)
10-02-2013Jacek TabiszWrażliwość a la Dykiel.
Przyznam, że czuję się wstrząśnięty bezmyślnym (spontanicznym?) antysemityzmem aktorki Dykiel. Nic dziwnego, wielu ludzi, wywodzących się czy to z chrześcijaństwa, czy to z islamu wyrasta wręcz w oparach nienawiści do Żydów, tradycyjnych kozłów ofiarnych. Założyłem zatem stronę na facebooku, gdzie można protestować. Kto wie, czy taki bezmyślny antysemityzm nie jest najlepszym gwarantem trwałości tej patologii? Zatem adres strony: www.facebook.com/#!/Dykielic i obrazek z użyciem lubianego przez aktorkę słowa:


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
09-02-2013UnulfoZagwozdka kulinarna
Jak przyrządzić schab po żydowsku, żeby smakował jak konina po arabsku?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
08-02-2013Absurdalna AbstrakcjaCzy Racjonalista to portal wyłącznie o ludziach?
Znalazłam tu swego czasu dwie wypowiedzi o zwierzętach, w tym jedną poruszającą problem sprzątania po swoim pupilu na spacerze. W związku z tym chciałam zapytać: czy jest zasadne umieszczać tu treści związane z naszym stosunkiem do zwierząt?
Bo wiecie, niektórzy uważają, że zwierzęta np. nie są zdolne do odczuwania...a więc tutaj można by to Racjonalnie dementować.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
06-02-2013Jacek TabiszA może by tak stworzyć polonijny oddział Racjonalistów?
Wiem, że bardzo wielu polskich wolnomyślicieli, ateistów, racjonalistów etc., wpisuje się na polskie strony z zagranicy. Od dawna już myślę o możliwości powstania polonijnych oddziałów Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Mogłoby to bardzo rozszerzyć horyzonty osób działających w kraju, zaś Polacy na emigracji mieliby większy kontakt z racjonalną częścią naszego społeczeństwa. Artykuły polonijnych racjonalistów ukazywałyby się na naszych stronach, a ich problemy stały by się istotne również dla nas. Większą by też mieli gwarancję, że gdy wrócą do Polski, nie będą musieli przedzierać się przez jakieś manifestacje neosmoleńsko - kremówkowo - krzyżowo - wadowickie. Dlatego próbuję, próbuję, próbuję. Nie tak dawno powstały oddziały PSR w Lublinie i Łodzi, może zatem uda się stworzyć oddział w Londynie, albo w Nowym Jorku? A jak nie teraz, to może za pięć, dziesięć lat? W każdym bądź razie na chętnych czekają już strony na Facebooku, gdzie można zacząć coś tworzyć. To nic wielkiego, ale czemu nie na początek? Strony są tak zrobione, że mogą je odwiedzać głównie mieszkańcy danych państw, żeby nie wprowadzać w błąd osób zamieszkałych w Polsce. Gdy jakiś oddział już powstanie (a na początek starczy tylko 6 osób!), wtedy oddam prawo administracyjne i strony zostaną udostępnione dla polskich serwerów. Zatem - jest strona dla mieszkańców Nowego Jorku - www.facebo(*)-Jork/316513398393651?fref=ts, i dla mieszkańców Londynu (i okolic) - www.facebook.com/pages/PSR-L..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
05-02-2013kulka_na_moleDyrdymałki
[color=#330000]Niedawno w Warszawie ceny biletów komunikacji miejskiej skokowo wzrosły od kilkunastu do kilkudziesięciu % - np. cena biletu jednorazowego wzrosła z 3,60 PLN do 4,40 PLN (+22%). To dopiero pierwsza z już zapowiedzianych podwyżek cen biletów, w następnych latach będą kolejne. Nie będzie zatem ryzykownym stwierdzenie, że władze W-wy postanowiły regularnie i ostro karać korzystających z komunikacji miejskiej. Tymczasem w Lublinie władze miasta prezentują odwrotne myślenie. Otóż od jutra każdy posiadacz imiennego elektronicznego biletu okresowego będzie mógł skorzystać ze zniżek na zakupy i usługi w różnych miejscach i przy różnych okazjach. Zniżki wynoszą od 5% do 50%. Zastanawiam się jakby sprawić, aby władze Lublina stały się również władzami Warszawy.

SLD wpadło na pomysł łupienia pracodawców, Ruch Palikota wpadł na pomysł łupienia państwa.
SLD chce, aby pracownikowi przysługiwało tym więcej dni wolnych od pracy (tzw. opieka nad dzieckiem), im więcej dzieci ma pracownik. 1 dziecko=1 dzień, 2 dzieci=2 dni, 3 dzieci i więcej=3 dni. Nie bardzo rozumiem dlaczego SLD traktuje 4, 5, 18 dzieci tak samo jak 3, no ale nie muszę rozumieć wszystkiego.
Z kolei Ruch Palikota proponuje, aby pracownikowi przebywającemu na zwolnieniu lekarskim w ogóle nie płacił pracodawca, ale od razu ZUS, od pierwszego dnia zwolnienia, a nie jak dziś dopiero od 31. W tej propozycji widzę sens i to nie tylko dlatego, ani nie przede wszystkim dlatego, że nie tworzy nowej matematyki, wręcz przeciwnie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
04-02-2013qzwx841Problem z dziewczyna :)
Witam,
Po pierwsze chcialbym sie przywitac ze wszystkimi (wow nie wiedzialem ze ateisci maja wlasne forum i tylu nas jest !) i podzielic z wami moim problemem. Jestem ateista od kilku lat (lepiej pozno niz wcale) jednak 8 miesiecy temu zaczalem sie spotykac z dziewczyna. Jej rodzina jest katolicka, ona jest wierzaca i na dodatek wierzy ze bedzie dala rade jak to mowi mnie "nawrocic" oczywiscie powiedzialem jej juz na samym poczatku ze jestem ateista i zadnego slubu nie bedzie ale widac nie przeszkdzilo jej to jednak o tym nawroceniu coraz czesciej slysze. Oczywiscie nie uda sie jej to a ja mam pytanie czy ktos byl w podobnej sytuacji jak ona sie zakonczyla i czy taki zwiazek ma sens.

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
03-02-2013kulka_na_moleNie miał chłop kłopotu, kupił se smartfona
[color=#330000]Na co dzień korzystam z dwóch kart SIM, więc używam telefonu, który umożliwia pracę dwóch kart jednocześnie. Niedawno popsuł mi się aktualnie używany telefon, więc zacząłem przeglądać telefony i oferty dostępne na rynku. Jest tego trochę, chyba z kilkanaście modeli, nie licząc tzw. chińskich podróbek typu iFone, ePhone itp. Ofertą chińską nie byłem zainteresowany, bo te telefony w 99% posiadają dyskwalifikującą je cechę - akumulator wytrzymuje zaledwie kilka godzin pracy, przy czym praca ta polega głównie na rozładowywaniu się w trakcie czuwania, o długości połączeń nie ma co wspominać. Dlatego zresztą większość tych telefonów sprzedawana jest z dwoma akumulatorami.

Pozostał mi zatem wybór któregoś z tzw. markowych urządzeń. Bardzo szybko okazało się, że telefony, na które mnie stać obsługują dwie karty SIM w stanie czuwania, ale przy korzystaniu z jednej z nich, druga wylogowuje się z sieci, a ja chciałem mieć prawdziwy dual SIM, czyli obie karty aktywne cały czas.
No i tu zaczęły się schody, bo takich modeli jest niewiele i albo mnie na nie nie stać, albo nie mają usługi wi-fi, na czym też mi zależało.

W końcu natrafiłem na telefon z parametrami, które spełniały moje wymagania i w cenie, którą byłem jeszcze gotów zapłacić, poza tym producentem była dość znana firma z branży IT. Ale by nie kupować w ciemno kota w worku, poprosiłem wujka gugla o pomoc w znalezieniu informacji o telefonie. Niestety, wujek nie okazał się pomocny, w zasadzie jedyne co mi zaproponował,..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)