Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
12-05-2011Kuba4012Wiara w masonerii.
Dlaczego w regularnych bractwach masońskich wymagana była wiara w Wielkiego Budowniczego Wszechświata? Skąd się wziął ten obowiązek? I czy ten Budowniczy to bóg teistyczny, deistyczny, czy może jeszcze coś innego?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
12-05-2011Miłosz MichałowskiWrocław - miejski Internet, a racjonalista.pl
Będąc na majówce zahaczyłem o Wrocław.

Nieco abstrahując od tematu, musze stwierdzić, że kiepsko we Wrocławiu z bezprzewodowym Internetem w mieście. Być może miałem po prostu pecha, ale w knajpach, gdzie miało być wifi zwykle cos nie działało, a miejski Internet też nie działał zawsze tak i tam, gdzie powinien.

Ale mniejsza z tym. Gdy w końcu, po kilku dniach netowej abstynencji, połączyłem się z Internetem chciałem zerknąć sobie na racjonalista.pl. I co sie wówczas okazało?
Ano okazało się, że dostep do strony racjonalista.pl jest zablokowany przez administratora, ponieważ strona zawiera nieodpowiednie 9bądź "zakazane", nie pamiętam dokładnie) treści.

Miałem nawet zamiar skontaktować się z operatorem sieci, aby spytać o powód banu i o jakie treści chodzi, ale net przestał działać.

Czy macie jakieś informacje na ten temat? Skąd ten ban/ Czy ktoś (z Wrocławia bądź nie) próbował działać w tej kwestii?

Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 42 (przedawniony)
11-05-2011prof. GrabowskaRoztocza
Ostatnio dowiedziałam się, że w moim łóżku bytuje ze 2 000 000 roztoczy. Czy Państwo widzieli te bestie? Zaraz jak napiszę, to dodam obrazek takiego stwora. Bo nie wiem czy we wątku można zamieszczać obrazki. I jak tu się kłaść do łózka, samotnie czy wespół, mając świadomość ,że łażą po tobie takie bydlaki. Brrrrrrrr!
No ze psem, to spałam. Przyznaję się bez bicia. A nawet z kotem. Wiadomo! Zboczona Grabowska! Ale z roztoczem to sobie nie życzem!
A w ogóle nie zdajemy sobie sprawy, ile po nas łazi tego paskudztwa. Nie tylko roztoczy, ale innych różnych świństw. Bakterii, pasożytów, wirusów! Okropność!
Mam nadzieję, że nie zepsułam Państwu kolacji?
Grabowska, oblazła!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
10-05-2011Miłosz Michałowski"Wydarzenia" Polsatu z 8.05.2011
Nie wiem, czy ktoś oglądał wczorajsze wydanie Wydarzeń. Była tam taka oto informacja. Otóż austriaccy badacze dowiedzieli się, że tamtejsi franciszkanie żyją dłużej (średnio 77 lat) aniżeli zwykli mieszkańcy - ergo wiara wydłuża życie. Polsat przywołał również jakieś badania Amerykanów, którzy badali 100 tysięcy Amerykanek po 50. i okazało się, że te wierzące zyja dłużej niż niewierzące. Informacje o badaniach zostały uzupełnione obrazkami i wypowiedziami jakichs starszych babinek z polskiej wsi i księdza psychologa (który wypowiadał sie całkiem sensownie). Najbardziej "spodobało" mi sie jednak podsumowanie/puenta - Jaką panie (te starsze) mają dla ateistów? - Nawracajcie się!

Same wyniki badań specjalnie mnie nie dziwią ani nie denerwują: w przypakdu zakonników, to jasne, że żyja dłużej - nie musza pracować, martwić sie o rachunki i generalnie cel życiowy maja dośc prosty i jasno określony. Poza tym te 3 lata dłużej, to nie jest to, jak dla mnie, duża różnica.
Odnośnie do kobiet po 50: jak trwoga, to do Boga. Wiadomo, że lepiej sie nie stresować, zwłaszcza na starość.

Zdenerwowała mnie puenta całego materiału, która wpisuje się w mocno "pro chrześcijańsko-katolicki" format Polsatu (oraz TVN, nawiasem mówiąc). Ta irytująca mnie katolickość polskich stacji tv szczególnie dała o sobie znać przed, wczasie i po beatyfikacji. Jakieś dwa, czy trzy dni po beatyfikacji oglądałem czeska tv publiczną-informacje ze świata (Osama etc) + kilka wieści z Czech. Tymczasem polska tv (nie pamiętam..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 65 (przedawniony)
10-05-2011ManianBin Laden zabity!
Amerykanie zabili najbardziej poszukiwanego terrorystę świata. Pewnie jest to krok w reelekcji Obamy, ale czy to coś naprawdę zmienia? Prawdopodobnie znajdą się następni, na jednym Bin Ladenie terroryzm się nie kończy.

wiadomosci(*)dujac,1,4259778,wiadomosc.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 150 (przedawniony)
09-05-2011Christopher CJ JozwiakBezpośrednia przyczyna katastrofy pod Smoleńskiem
Czy bezpośrednią przyczyną była źle wyszkolona załoga która wciskając 'guziczek' na 100m myślała, że samolot zacznie automatycznie się wznosić - nie zaczął - a potem było już za późno ?

link1: wiadomosci(*)li,wid,13314196,wiadomosc.html

Jak, w tym kontekście, oceniacie słowa gen. Petelickiego ?
link2: wiadomosci(*)ci,wid,13313904,komentarz.html

Kłamie ? To co mówi jest bez znaczenia ?

Żyjemy w kraju gdzie wszelkie zaniechania/przeinaczenia w tej sprawie mogą doprowadzić do wojny domowej - POPiS ma ~50% poparcia narodu, a lider jednej z tych formacji postępującą chorobę psychiczną...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
08-05-2011ewa.aco ma począć humanistyczny umysł po maturze?
Dobry wieczór. Co prawda jestem dopiero w 2. klasie liceum, ale i na mnie zaczął oddziaływać czar matury i wlekący się za nią jeden wielki problem - wybór studiów. Wybór studiów przez osobę taką, jak ja - matematyka i inne przedmioty ścisłe nie są u mnie dobrze rozwiniętą umiejętnością; z historią czy WOS-em radzę sobie bardzo dobrze, ale nie jest to coś, co przynosi mi satysfakcję czy radość - po prostu uwielbiam czytać, z pamięcią też jest u mnie nieźle, więc bez problemu zgarniam dobre noty. I teraz, kiedy zaczęłam myśleć realniej o swojej przyszłości(zawód astronauty czy chociaż - skromniej - pilota, przestał już siedzieć w mojej głowie jako plan na życie) zrozumiałam, że jestem na lodzie. Nikt teraz(na rynku pracy) nie potrzebuje ludzi z moimi zainteresowaniami. Zawsze gdzieś za rogiem kryje się to ambitne i obrośnięte legendą PRAWO, po którym byłoby nietrudno o sensowną pracę, ale nie jestem przekonana, że to coś, co przyniesie mi spełnienie w życiu. W związku z tym, że na tym forum jest ogromne skupisko osób mądrych, realnie patrzących na życie, przyszłam prosić pokornie o radę czy sugestię. Zdaję sobie sprawę, że to nie forum doradcze dla licealistów, ale jestem w desperacji i pierwszy raz w życiu poczułam, co to znaczy dorosłość i podejmowanie decyzji, które zaważą na całej mojej przyszłości. Będę wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
07-05-2011prof. GrabowskaBrzydkie słowa
Ostatnio na jednym z wątków wywiązała się dyskusja nt.tzw. brzydkich słów w języku polskim.
Nie jestem oczywiście językoznawczynią jak prof. Miodek, ale amatorką.
I dlatego po amatorsku podchodzę do tematu.
Oczywiście brzydkie słowa to kwestia konwencji. Dlaczego słowo "nos" ma być "ładniejsze" od słowa "kutas"?
Ale tak już niestety jakoś jest, że pewne słowa w danym czasie traktuje się jako "powszechnie uważane za obraźliwe" i nawet są jakieś kary za używanie ich w miejscach publicznych.
Jednocześnie wychodzi w Polsce jedyne chyba czasopismo pt. NIE, w którym nagminnie takich słów się używa.
Mnie to osobiście nie razi, albowiem słowa takie, odpowiednio użyte, bardziej oddają rzeczywistość niż tzw. eufemizmy.
Np. powiedzenie że "prezes p..dolił trzy po trzy" bardziej do mnie przemawia niż, "przemówienie prezesa było niezborne".
Natomiast bezmyślne używanie słowa na k jako przerywnika razi mnie niesłychanie.
Może po prostu w ustach inteligenta takie słowa brzmią inaczej niż w ustach chama?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
06-05-2011rexusz okazji pontyfikatu JPII zabito Bin Ladena.
Wierzycie, że ten zabity Bin Laden, to ten sam Bin Laden o którego chodziło?
Ponoć był bez broni.
Obstawa,- dwóch synów i kurier oraz żona, wszyscy zabici.
Dzieci od 2 do 12lat, wszystkiemu się przyglądały.
Rzeczony Bin Laden, nie posiadał przy sobie broni, ale wykonał jakiś dziwny ruch, który uprawnił żołnierzy do naszprycowania go ołowiem.
Nic nie kumam. Terrorysta numer jeden, dał się tak zaskoczyć?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
05-05-2011Dominik GajewskiCiekawa reklama na portalu - Humor
Coś dla poprawienia humoru - czyli jakie reklamy są na Portalu
img864.ima(*)g864/1342/reklamaadekwatna.jpg
ciekawe czy dużo zyskali reklamując się tutaj:D
dla ciekawskich link odnoszący z tej reklamy www.ilsigi(*)nipaolosecondo.eu/pl/index.php
:DDD
choć może to sposób i należy reklamować np książki Dawkinsa na Frondzie choć sądzę iż oni nie mają takiego poczucia humoru i uznali by to za atak na nich
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)