Racjonalista - Strona głównaDo treści
Roztocza

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
15-04-2011 20:46prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Roztocza
Ocena 6 na 6
Ostatnio dowiedziałam się, że w moim łóżku bytuje ze 2 000 000 roztoczy. Czy Państwo widzieli te bestie? Zaraz jak napiszę, to dodam obrazek takiego stwora. Bo nie wiem czy we wątku można zamieszczać obrazki. I jak tu się kłaść do łózka, samotnie czy wespół, mając świadomość ,że łażą po tobie takie bydlaki. Brrrrrrrr!
No ze psem, to spałam. Przyznaję się bez bicia. A nawet z kotem. Wiadomo! Zboczona Grabowska! Ale z roztoczem to sobie nie życzem!
A w ogóle nie zdajemy sobie sprawy, ile po nas łazi tego paskudztwa. Nie tylko roztoczy, ale innych różnych świństw. Bakterii, pasożytów, wirusów! Okropność!
Mam nadzieję, że nie zepsułam Państwu kolacji?
Grabowska, oblazła!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
ROZTOCZE




Wszystko ma swój początek i koniec.
15-04-2011 20:55 
 Ocena 3 na 3
deili (1140 punktów)
Ależ to takie piękne stworzonka.
Jak można sobie ich nie życzyć !
Toż to czysta roztoczofobia !
Żądam równości dla Roztoczy !
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>Ależ to takie piękne stworzonka.
Fakt! Na zdjęciu to roztocze wygląda sympatycznie. Ale inne są wstrętne!

Wszystko ma swój początek i koniec.
deili (1140 punktów)
>>Ależ to takie piękne stworzonka.
>Fakt! Na zdjęciu to roztocze wygląda sympatycznie. Ale inne są wstrętne!
Czy piękne czy wstrętne, to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje !
Wolność dla wszystkich żywych organizmów niezrzeszonych w PiS !
Z takim hasłem będę kandydował na prezydenta i już !
15-04-2011 21:05 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
Ten roztocz.
Obrzydliwy jest.
Powoduje reakcje alergiczne.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Ten roztocz.
Faktycznie! Nawet nie wiem z kim sypiam! Bożesz Ty mój ukochany!

Wszystko ma swój początek i koniec.
coreless (16088 punktów)

Tępić robactwo. Chemią, fizyką i czym się tylko da.

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
Scorp (5381 punktów)
>Tępić robactwo. Chemią, fizyką i czym się tylko da.

A potem zwalczać alergie i usprawniać układ odpornościowy.
-
liebes (612 punktów)
Ależ o co ten harmider? Wszak roztocz to także stworzonko boże!


Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją - Woody Allen
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>Ależ o co ten harmider? Wszak roztocz to także stworzonko boże!
Pedofil też!
pl.wikipedia.org/wiki/Pedofil_(ekologia)


Wszystko ma swój początek i koniec.
finerbijk (17282 punktów)
>Mam nadzieję, że nie zepsułam Państwu kolacji?

Nie zepsułaś, bo już po. Kiedyś też o tym myślałem, że jesteśmy chodzącym pastwiskiem dla obrzydliwych potworów często wyglądających jak nie z tego świata, których w żaden sposób nie można z siebie zmyć. Całe szczęście gołe oko tego nie widzi, bo ciężko byłoby zasnąć.

Zawsze mnie fascynowała skala wielkości różnych obiektów we wszechświecie. Jak się człowiek zastanowi to jest absurdalna wręcz rozrzutność. Od cząstek subatomowych, które są właściwie niczym, do gwiazd przy których nasze Słońce wygląda jak pchełka przy Mt. Everest. Jesteśmy w stanie percepcyjnie ogarnąć tylko niewielki wycinek tej skali, bo liczby po przekroczeniu pewnej wartości są tylko pustą abstrakcją.

W tej skali relatywna różnica jaka nas dzieli od roztoczy jest bliziuteńka. Nie ma innego wyjścia jak je polubić.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> bo ciężko byłoby zasnąć
Właśnie. Przed zaśnięciem, albo mnie nawiedzają myśli o śmierci, albo o roztoczach łażących po mnie.
> Nie ma innego wyjścia jak je polubić.
Ale żeby je chociaż można było pogłaskać.

Wszystko ma swój początek i koniec.
Matix (5786 punktów)
Grabowska tylko pamiętaj, że bez większości bakterii to byś nawet nie mogła żyć
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>Grabowska tylko pamiętaj, że bez większości bakterii to byś nawet nie mogła żyć
Ja wiem. Szczególnie tych jelitowych. Ale to i tak obrzydliwe.

Wszystko ma swój początek i koniec.
15-04-2011 22:07 
 Ocena 2 na 2
Matix (5786 punktów)
Bardziej obrzydliwe niż wnętrzności które nosisz cały czas ze sobą?
15-04-2011 22:20 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Bardziej obrzydliwe niż wnętrzności które nosisz cały czas ze sobą?
W torebce?


Wszystko ma swój początek i koniec.
15-04-2011 22:28 
 Ocena 1 na 1
Matix (5786 punktów)
Znacznie gorzej pod skórą.
15-04-2011 22:49 
 Ocena 3 na 3
liliac (147340 punktów)
>Bardziej obrzydliwe niż wnętrzności które nosisz cały czas ze sobą?

Wnętrzności są piękne. I interesujące
Manian (950 punktów)
>Ostatnio dowiedziałam się, że w moim łóżku bytuje ze 2 000 000 roztoczy.
Ja się zawsze bałem spać sam, więc jak się dowiedziałem o istnieniu tych stworzonek to każde pójście do łóżka przychodziło mi z wielką łatwością. A poza tym cieszę się, że mój obumarły naskórek przyczynia się do nakarmienia milionów istnień.
>mając świadomość ,że łażą po tobie takie bydlaki.
W zimę cieplej jest
>No ze psem, to spałam. Przyznaję się bez bicia. A nawet z kotem.
To ja już wolę roztocza
>Mam nadzieję, że nie zepsułam Państwu kolacji?
Dawno już jadłem i nie zamierzam zwracać, za drogo na odruchy wymiotne
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Ja się zawsze bałem spać sam
"Ja się boję sama spać,
Nie wiem dlaczego?
Ja się boję sama spać,
No cóż w tem złego?
Choć mam pokoik i łóżeczko własne,
W niem poduszek moc,
Gdy jestem sama, to nie zasnę
Przez calutką noc.
Ja się boję sama spać,
Bo strasznie ciemno!
Ja się boję sama spać!
Któż zaśnie ze mną?
Ach, może pan aniołem będzie stróżem
W nocy u mych drzwi?
Ja się boję sama spać!
Dopomóż mi!"
Ale żeby z ROZTOCZAMI?



Wszystko ma swój początek i koniec.
marcin1902 (3438 punktów)
>Ostatnio dowiedziałam się, że w moim łóżku bytuje ze 2 000 000 roztoczy. Czy Państwo widzieli te
>bestie?

Ech...
"Po cholerę toto żyje?
Trudno powiedzieć, czy ma szyję,
a bez szyi komu się przyda?..."


"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
15-04-2011 22:16 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>"Po cholerę toto żyje?
Ale to było , zdaje się, o bożej krówce!

Wszystko ma swój początek i koniec.
15-04-2011 22:38 
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)
>
>"Po cholerę toto żyje?
> Ale to było , zdaje się, o bożej krówce!

Owszem... Ale co za różnica, czy syf, czy gruźlica?


"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
16-04-2011 15:23 
 Ocena 1 na 1
Manian (950 punktów)
>"Po cholerę toto żyje?
Pewnie po to, żeby jeszcze bardziej wkurzać alergików.
15-04-2011 22:27
 Ocena 10 na 10
diogenes (42753 punktów)
>Ostatnio dowiedziałam się, że w moim łóżku bytuje ze 2 000 000 roztoczy.

Wybierz sobie kilka ulubieńców. Trudno pieścić się ze wszystkimi.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>Wybierz sobie kilka ulubieńców. Trudno pieścić się ze wszystkimi.
Ale z dwóch milionów to będzie trudno! Nawet jaki wezyr miał kilkadziesiąt żon, ale nie aż tyle!

Wszystko ma swój początek i koniec.
15-04-2011 23:05 
 Ocena 3 na 3
coreless (16088 punktów)

Wezyra proszę do tego nie mieszać, bo się będzie mydlinami odbijać robaczkom.

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>Wezyra proszę do tego nie mieszać, bo się będzie mydlinami odbijać robaczkom.
Faktycznie. Wezyr to środek do prania dywanów! Ale co z łóżkiem zrobić? Pościel wietrzę na balkonie.

Wszystko ma swój początek i koniec.
coreless (16088 punktów)

Odpowiedź: UV-C

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
Gosia (9452 punktów)

>Grabowska, oblazła!

Nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo:

Roztocza są wszechobecne, nie są od nich wolne nawet małe dzieci. Odżywiają się żywymi komórkami skóry, a najwięcej ich znajduje się na rzęsach, na czole i wokół nosa.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> nie są od nich wolne nawet małe dzieci.
A fe! Już więcej nie pocałuję żadnego małego dziecka!

Wszystko ma swój początek i koniec.
DEmonizer (4893 punktów)
Chyba jednak lepiej jest zasypiać z myślą o wielkich stadach roztoczy na łożu, niż z myślą o okrutnym bogu ...

Może i wydać się brzydkie, ale jednak jest prawdziwe ...

Pozdrawiam
Ania... (14138 punktów)
Drobne żyjątka w naszym organizmie, to nie tylko przykra oczywistość, ale i konieczność. Bez bakterii w przewodzie pokarmowym odczuwalibyśmy spore sensacje i nawet niedożywienie. W cebulkach naszych włosów siedzą sobie nużeńce. Włosogłówkami zaczęto leczyć nadwrażliwe jelita. Może wyglądają kosmicznie, ale taki jest nasz świat.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Drobne żyjątka w naszym organizmie
Dobrze jeszcze, że nie zamieszkują nas pedofile!
"Pedofil - gatunek żyjący (rozwijający się) w glebie. Termin stosowany w ekologii dla określenia jednej z wielu grup, różniących się środowiskiem życia. Do pedofili zaliczyć można wiele larw owadów (np. larw z rodziny Tabanidae), wiele innych bezkręgowców, które cały cykl życiowy spędzają w glebie (np. dżdżownica) lub kręgowców (kret, ślepiec)." pl.wikipedia.org/wiki/Pedofil_(ekologia)

Wszystko ma swój początek i koniec.
Selanos (12869 punktów)
Znajomi rodziców zawsze mieli bzika na punkcie wszelakich zanieczyszczeń. W domu nie mieli ani grama kurzu, musiało być ciepło, roztocza usuwali poprzez wkładanie pościeli do specjalnego worka i potem "odsysali" je odkurzaczem. Wszystko w domu mieli sterylne coby się im dziecko (mój rówieśnik) nie pochorowało. Mamusia zawsze owijała pięcioma szaliczkami, dbała żeby jabłuszko było umyte, rączki także, a jak poszedł na studia... Koniec klosza. Okazało się, że ma z pięćdziesiąt alergii, kompletnie to to niewysportowane i łamie każdą infekcję.

Ja tam nie mam nic przeciwko roztoczom w moim łóżku. Jak dotąd mnie nie zabiły, cieszę się doskonałym zdrowiem ;>

Ludzie chcą się pozbywać wszelkich zanieczyszczeń, a potem kończy się to tak a nie inaczej. Jak to mówią: co nie zabije to wzmocni, trzymajmy się tej zasady.
10-05-2011 22:09 
 Ocena 3 na 3
Ania... (14138 punktów)
>Znajomi rodziców zawsze mieli bzika na punkcie wszelakich zanieczyszczeń. W domu nie mieli ani grama kurzu, musiało być ciepło, roztocza usuwali poprzez wkładanie pościeli do specjalnego worka i potem "odsysali" je odkurzaczem. Wszystko w domu mieli sterylne coby się im dziecko (mój rówieśnik) nie pochorowało. Mamusia zawsze owijała pięcioma szaliczkami, dbała żeby jabłuszko było umyte, rączki także, a jak poszedł na studia... Koniec klosza. Okazało się, że ma z pięćdziesiąt alergii, kompletnie to to niewysportowane i łamie każdą infekcję.
Dzieci powinny "zapoznać" system odpornościowy z określoną minimalną liczbą antygenów, aby zapewnić prawidłową pracę systemu później. Dlatego to mnie wale nie dziwi. Już zresztą wiemy po wynikach, że obecność 3 różnych zwierzaków (antygenowych, czyli futrzatych lub pierzatych, żółw i rybka się nie kwalifikują raczej) zmniejsza problemy immunologiczne, w tym alergie w wieku dorosłym. Czyli teoria "pieska nie, bo się uczuli" jest dokładnie odwrotna do rzeczywistości.
10-05-2011 22:46 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Ja tam nie mam nic przeciwko roztoczom w moim łóżku
A chciałbyś mieć w łóżku pedofila?
pl.wikipedia.org/wiki/Pedofil_(ekologia)


Wszystko ma swój początek i koniec.
Selanos (12869 punktów)
Mam co do tego mieszane uczucie ;P
liebes (612 punktów)
a swoją drogą - na mojej alma mater roztocza to najlepszy kąsek dla magistrów, którzy chcą zostać doktorami, a nie mają żadnego pomysłu. Ogromna liczba prac doktorskich dotyczy roztoczy właśnie, i - choć nie chcę się chwalić - to właśnie moja uczelnia jest liderem spośród wszystkich "roztoczyposzukujących" w kraju. Fascynujące, prawda? I jakie efektywne - dwa lata temu jeden z panów doktorów, zajmujących się tą dziedziną, zwiedził Spitsbergen i nawet jakieś nowe okazy odkrył. Naprawdę jest to prężnie rozwijająca się dziedzina nauki, choć fuj.

edycja: powinnam była napisać "była uczelnia" chlip, choć może teraz, zainspirowana powyższym postem, przemyślę powrót do nauki celem dokładniejszego zbadania tychże.


Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją - Woody Allen
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> na mojej alma mater roztocza to najlepszy kąsek dla magistrów
Proponuję zmienić zainteresowania i zająć się pedofilami.
To bardziej modny i interesujący temat rozpraw doktorskich.
pl.wikipedia.org/wiki/Pedofil_(ekologia)


Wszystko ma swój początek i koniec.
liebes (612 punktów)
>> na mojej alma mater roztocza to najlepszy kąsek dla magistrów
>Proponuję zmienić zainteresowania i zająć się pedofilami.

pedofile nie robią na mnie wrażenia, gleboznawstwo zaliczone już parę lat temu.


Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją - Woody Allen
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> pedofile nie robią na mnie wrażenia
To wspaniale.
Na niektórych jednak robią.
A przecież to takie niewinne stworzonka.

Wszystko ma swój początek i koniec.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365